Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 14 Mar 2016 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
KondzikS napisał(a):
pytanie do osób, które składały wnioski [..] Liczba "2" w polu Total się zgadza, a w "Remark" jest podana wartość 260 [..] przelew trzeba wykonać niezwłocznie [..] chodzi tutaj o coś zupełnie innego i śmiało przelewać 440 zł?

Przelej 440PLN, (dwie osoby, dwie wizy, czyli 2x220PLN). To "ustandaryzowana" cena, - i nie ma od niej odstępstw ;). Gdyby cokolwiek miało być nie tak, to podczas odbioru paszportu z wizą, pani w okienku będzie Cię nagabywać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 14 Mar 2016 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Od 14 marca zmieniają się ceny wiz do Chin: standard wynosi 260zł, ekspres 370 zł. Więc to żadna pomyłka, tyle wynosi cena wizy obecnie. @KondzikS trzeba przyznać, że masz niesamowitego pecha, bo ceny zmieniają się od dzisiaj.. Mnie niestety też już chwycą wyższe ceny, ale ja mam jeszcze kilka miesięcy do wyjazdu i nie mogę jeszcze wystąpić o wizę, więc ból mniejszy..
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
adix1982 lubi ten post.
KondzikS uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 14 Mar 2016 17:40 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Faktycznie jest komunikat na stronie Ambasady... Dzięki za odpowiedź, dobrze, że poczekałem z tym przelewem. No, niezły pech...
A informację wrzucili w czwartek, czyli nie było już możliwości zareagowania na to, sprytnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 16 Mar 2016 11:47 

Gdyby komuś nie chciało się wypełniać wniosku długopisem, to może skorzystać z mojej wersji elektronicznej:

- wrzucę potem plik
Góra
 PM off  
      
#85 PostWysłany: 01 Kwi 2016 09:28 

Rejestracja: 02 Mar 2013
Posty: 10
Hej czy na lotnisku w Pekinie (Beijing Capital International Airport) po wylądowaniu można wyrobić wizę do Chin? Będę próbował dostać się na bezwizową wizytę w Pekinie (będę tam jakieś 80h) ale jeśli się nie uda to będę musiał wyrobić wizę, pytanie czy będę mógł to zrobić na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 01 Kwi 2016 09:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nie dostaniesz wizy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 04 Kwi 2016 12:08 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 1
Czy ktoś otrzymał już wizę turystyczną na 30 dni tylko na podstawie okazania biletu w jedną stronę (do Pekinu)?
Z Chin chciałbym pojechać do Mongolii i dalej do Rosji, przemieszczając się przy tym komunikacją regionalną. Przy tym założeniu nie mam jak potwierdzić sposobu opuszczenia państwa.
Dołączę rezerwację hotelu na dzień/dwa po przylocie i plan podróży. Przedłożenie rezerwacji z Ułan Bator i z nad Bajkału nie wyglądają tu na przekonywujące argumenty.

Czy jeżeli złożę wniosek o wizę 2-krotną, a urzędnicy nie zgodzą się to mogą odesłać zatwierdzoną wizę 1-krotną, czy odrzucą cały wniosek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 15 Kwi 2016 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 42
Loty: 72
Kilometry: 197 398
Pytanie podobne do poprzednika. Czy komuś udało się dostać wizę do Chin posiadając tylko bilet w jedną stronę bez biletu powrotnego? W planach dalej lądem do Mongolii. Zawsze jest opcja zrobienia rezerwacji na lot powrotny i późniejsza anulacja. Może jednak jest ktoś kto rozwiązał to inaczej? Dodatkowo od 1 stycznia konsulat mongolski wprowadził ponownie obowiązek wizowy dla obywateli Polski. I tu również wymagany jest bilet lotniczy w dwie strony. Czy ktoś już załatwiał wizę do Mongolii w tym roku i mógłby się podzielić wiedzą, czy posiadanie biletów jest wymogiem koniecznym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 21 Kwi 2016 11:12 

Rejestracja: 21 Kwi 2016
Posty: 3
Witajcie. Podczytywałem Wasze doświadczenia w ubieganiu się o wizę chińską. Ostatnio odebrałem swoje wizy, tak więc może i jak zostawię kilka informacji, które przydadzą się innym.

Do ambasady w Warszawie należy zgłosić się między 09.00 a 11.00 w pon., śr. i czw. Aby złożyć dokumenty należy mieć ze sobą wypełniony wniosek lub wypełnić go na miejscu - są tam druki), paszport i jego ksero (na miejscu u Pana portiera też ewentualnie można zrobić), rezerwację biletów lotniczych oraz rezerwację hoteli. Na miejscu z automatu pobiera się numerek i czeka się na swoją kolej. Podczas dwóch wizyt ludzi było tam calkiem sporo i za każdym razem zeszło mi tam ponad godzinkę. Wydaje się, że dobrym rozwiązniem byłoby przyjechanie tam trochę przed 11-tą i wtedy pobranie numerku. Obsługują oni wszystkich, którzy do 11-tej wejdą do środka, a ok. tej godziny jak zaobserwowałem praca mocno przyśpiesza :)

Co do hoteli to należy wpisać w rubryki daty i miejsce noclegów. My tak jak i pewnie sporo z Was nie ustaliliśmy jeszcze dokładnej kolejności zwiedzania. Zrobiłem zatem na bookingu rez. z możliwością odwołania - i je odwołałem po otrzymaniu wizy.

Jak już wybije nasz numerek to podchodzimy do okienka i Pani, a może i czasem Pan sprawdzają kompletność dokumentów i wydają taką karteczkę z numerem zgłoszenia czy coś takiego i rachunkiem bankowym do wpłaty. W przelewie należy wpisać ten numer i wpłacić 260 zł za os. Po wizę można zgłosić się za ok tydzień z tą właśnie karteczką i potwierdzeniem przelewu (sam przelew najepiej zrobić od razu - wymagają zaksięgowania pieniędzy). Wizy może odebrać chyba ktokolwiek, kto będzie miał tą karteczkę.

I chyba tyle :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 22 Kwi 2016 01:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2015
Posty: 67
@Kadak @2getThere My załatwialiśmy wizy w zeszłym roku przez pośrednika, który powiedział nam, że te rezerwacje niestety są konieczne. Tak też wynika z relacji innych podróżników, więc raczej nie obejdzie się bez przedłożenia wstępnej rezerwacji biletów lotniczych, które później można anulować. My jechaliśmy w drugą stronę bo z Mongolii do Chin również transportem lądowym, ale tak jak wspomniałem te rezerwacje załatwiał za nas pośrednik.
_________________
Agata i Olgierd STO. Postanowiliśmy spędzić trochę czasu na podróżach po Azji i Nowej Zelandii. Zobacz więcej:
http://stohistorii.pl
www.facebook.com/stohistorii
SNAPCHAT: stohistorii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 04 Maj 2016 12:14 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Czy we wnioskach wizowych podawaliście dokładne plany podróż czy wystarczy nocleg na pierwszą noc?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 04 Maj 2016 12:21 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Ja dołączyłem 2 rezerwacje bookingowe: tydzień w Szanghaju i tydzień w Hong Kongu, to wystarczyło, żeby otrzymać wizę dwukrotną. Dla mnie jest to cały pobyt (2 tygodnie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 08 Maj 2016 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Dwa pytania, może ktoś wie?:
1. Jeśl mam lot Wiedeń-Szanghaj-Wiedeń ale dokupię lot np. Szanghaj-Tajlandia-Szanghaj
to czy mam prawo być po kilka dni w Szanghaju? Jestem wówczas traktowany jako pasażer tranzytowy? Czy jest to 72 czy 144 godziny i zawsze nie wolno mi jechać poza miasto by zobaczyć np. Pekin podczas 3-dniowego stopu w Chinach przy oczekiwaniu na powrotny lot do Europy? Inaczej mówiąc czy lecąc dalej za granicę mogę oszczędzić na wizie ale nie mogę zobaczyć atrakcji poza miastem?
2. Czy dając wizę zawsze dają 30 dni na każdy z dwóch wjazdów czy jeśli mam plan, że w ciągu 20 dni gdzieś jadę za granicę np. do HK na 10 dni to wstęplują mi warunek że np. do 20 dni za każdym razem maksymalnie?
Góra
 Profil Relacje PM off
annapanowicz lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 08 Maj 2016 23:51 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
1. Możesz być po kilka dni za każdym razem, ale tylko w określonym regionie - nie możesz jechać do Pekinu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 09 Maj 2016 00:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Wystarczy mu sam bilet do Tajlandii, czy musi wylecieć no i wrócić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 09 Maj 2016 06:40 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 418
Loty: 213
Kilometry: 278 320
niebieski
Oczywiście, że musi opuścić Chiny, no i wrócić na samolot do Wiednia.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 09 Maj 2016 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Witam ponownie, zdecydowałem się jednak aplikować o wizę i mam kilka praktycznych wskazówek:
- wydział konsularny w Warszawie czynny od 9 i o tej porze otwierają bramki - trzeba stać na dworze niezależnie od pogody
- kolejka stała już na kilkadziesiąt osób o 8:40, ja byłem 8:30 i wyszedłem o 10
- jak ktoś ma czas to chyba faktycznie lepiej pojawić się przed 11 po numerek i będzie na koniec szybciej załatwiony
- wiele osób popełnia błąd nie mając xero paszportu (oprócz oryginału), xero wygodnie na miejscu za 1 zł ale radzę je wykonać od razu po pobraniu numerka
- odbiór w nieexpressowym terminie - za tydzień
- dostajemy druczek z numerkiem który trzeba wpisać w tytule przelewu
- na miejscu są oczywiście wnioski i klej do zdjęć ale lepiej sobie to samemu ogarnąć w domu ściągając wniosek v2013 ze strony ambasady

I tu nie wiem czy jak pojawię się np. w czwartek to czy już paszport przypadkiem może być gotowy. Podejrzewam że mimo dojścia przelewu który od razu zrobiłem to nawet przy szybkim tempie pracy nie dostanę (bo inaczej nie zarabialiby na eskpresowym tempie z którego też niektórzy dziś musieli skorzystać ;) ). A chciałbym go odebrać jak najszybciej nie tylko dlatego, że wtedy mogę dokupić loty wewnętrzne (mając pewność że jest wiza) ale też dlatego (i tu kolejna wskazówka) że po zabraniu paszportu i xera nie mam jego danych więc nawet jakbym chciał to nie kupię biletów gdzie wymagane są dane i daty z paszportu.

Byłem zdziwiony jak dużo jest osób jadących do pracy, a turyści są sporadycznie. Zresztą ludzie w kolejce brali nas również za aplikujących o wizę pracowniczą, to chyba efekt nieprzespanej nocy i ubrania się na byle jak w krótkie spodenki do konsulatu :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
adix1982 lubi ten post.
annapanowicz uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 09 Maj 2016 13:24 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Polecam zeskanować/skserować paszport, żeby ZAWSZE mieć dostęp do danych w nim zawartych.

Składałem wniosek w zeszły czwartek, powiedziano, żeby zgłosić się po odbiór za tydzień (w kolejny czwartek). Domyślam się zatem, że w trybie nieekspresowym wyrabiają się teraz w tydzień z wizami turystycznymi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
annapanowicz uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 11 Maj 2016 23:54 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Mam problem z rezerwacją biletów :
a)czy ktoś kupił najpierw bilety i później aplikował o wizę ?
b) jak się rezerwuje bilety lotnicze ? ( nigdy nie miałem z tym doczynienia)
c) czy np jeżeli zarezerwuję w lini x to po otrzymaniu wizy można zmienić linię lotniczą na y ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 12 Maj 2016 00:10 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
ad a)
W przypadku Chin , gdzie otrzymanie wizy jest formalnością można tak zrobić, ale większość osób zapewne najpierw robi rezerwację z którą występuje o wizę , a dopiero później kupuje bilet.

ad b)
Jeśli robisz rezerwacje u agenta, masz kilka dni (zazwyczaj od 1 do 7) na jej wykupienie. Jeśli nie wykupisz jej we wskazanym terminie jest ona anulowana i nie ponosisz żadnych kosztów.

ad c)
Nie
Bilety w niektórych taryfach można zwrócić bez opłat, albo zmienić na inne loty tego samego przewoźnika , ale dotyczy to jedynie najdroższych taryf kosztujących zazwyczaj wielokrotność tych najtańszych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group