Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Sty 2016 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Idąc kalderą dotrzesz w to miejsce. To jest przy mówiąc potocznie "głównym szlaku turystycznym", trzeba tylko zejśc trochę w dół. Choć samo zdjęcie mogło być np zrobione z jakiegoś ogródka należącego do hotelu/restauracji i tam wstęp ew może być zabroniony lub wiązać się z wydaniem sporej sumy na konsumpcje. Tak czy siak bez problemu jesteś w stanie powtórzyć podobną fotkę z okolicznego tarasu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 06 Sty 2016 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Oia jest tak urokliwym miejscem i ma tyle uliczek i zakamarków, że będąc tam parę dni codziennie odkrywasz coś nowego
Załącznik:
as.jpg
as.jpg [ 50.48 KiB | Obejrzany 10521 razy ]

Załącznik:
az.jpg
az.jpg [ 54.54 KiB | Obejrzany 10521 razy ]

Załącznik:
asd.jpg
asd.jpg [ 46.25 KiB | Obejrzany 10521 razy ]
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
RafS lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 06 Sty 2016 00:27 

Rejestracja: 29 Kwi 2012
Posty: 148
dobrze rozumiem, że w miejscowości Fira znajdę bez problemu główny szlak po zboczu?
Do Santorini przylatuje na 1 dzień, autobusy niestety tylko 3 razy dziennie jeżdżą z lotniska i musiałbym 3h czekać po przylocie.
Odległość 5km do miasta wydaje się osiągalna na pieszo. Jak najlepiej dojechać do Firy z lotniska? Poza wynajmem samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 06 Sty 2016 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Autobusy z lotniska do Oia i Fira jeżdżą co chwilę, przynajmniej tak było we wrześniu. Jeśli chodzi o wycieczkę na pieszo to jest to już dobry kawałek drogi do tego sporo pod górkę. Ale oczywiście do pokonania. Popularne na wyspie jest wypożyczanie quadów i skuterów, nie pamiętam czy w okolicy lotniska jest jakaś wypożyczalnia, ale z pewnością idąc na pieszo byś na taką trafił. Wtedy może być to dobra alternatywa dla przemieszczania się na pieszo. Pozwoli Ci też więcej zobaczyć, bo wg wielu osób to Oia jest atrakcyjniejsza niż Fira.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Lut 2016 12:01 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 6
Zdecydowanie Oia jest bardziej atrakcyjna niż Fira :D
Szczególnie polecam zachód Słońca w Oia (są tłumy i z dwie godziny wcześniej trzeba sobie zająć jakies fajne miejsce, ale widoki sa tego warte).
W Firze najciekawszy było zejście do portu, wszechobecne osiołki i dość nietypowy dworzec (autobusy często są niepodpisane, kierowcy po prostu krzyczą ze za chwile odjeżdza autobus do .. i podają nazwę).
Co istotne jeśli ktoś chce podróżować autobusami na Santorini, to zawsze punkt przesiadkowy jest w Firze na dworcu. Nie ma kursów, które pomijałyby Firę.
Cena biletu to jeśli dobrze pamietam 1,5e.

Jeżeli chodzi o plażowanie, Perissa i Kamari są chyba najbardziej znane. W sezonie co godzinę- dwie kursują łódki między tymi miejscowościami. Przejazd zajmuje jakieś 20 min i kosztuje koło 5 e.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Lut 2016 21:24 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 15
Witam,
podepnę się z pytaniami.

Jestem mocno ciepłolubny i mam spory problem z kąpielą w wakacyjnym Bałtyku :roll:

Jak myślicie wejdę do wody na Santorini i na Krecie w drugiej połowie maja?
I czy da radę przenocować na plaży (na dziko, ale bez rozkładania namiotu)?

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 07 Mar 2016 12:18 

Rejestracja: 29 Kwi 2012
Posty: 148
Cześć,
My byliśmy na Krecie na początku Czerwca i pogoda przez pierwsze dwa dni była zła - duże zachmurzenie, deszcz, wysoka fala.
Więc w takich warunkach w dzień w kurtkach trzeba było chodzić. Także nocleg na plaży w takich warunkach odpada. Na Krecie noclegi nie są drogie ;)

W następnych dniach się rozpogodziło i był upał, woda jednak jeszcze była chłodna. Jeżeli lubisz kąpiele w ciepłej wodzie to na pewno będzie jeszcze za zimna dla Ciebie.

Santorini to nie jest raczej dobre miejsce na kąpiele, ze względu na kalderę kontakt z morzem jest ograniczony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 07 Mar 2016 13:54 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Na Krecie wykąpiesz się bez problemu w ciepłej wodzie w licznych zatoczkach czy innych osłoniętych miejscach; plaża Stavros, Balos i wiele innych, na Santorini może być różnie choć są przecież gorące źródła na sąsiedniej wyspie. Kilka dni pomieszkasz też bez problemu bo będzie bardzo ciepło i jeszcze mało turystów . Jedyne zagrożenie to muszki i komary.


Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 18 Mar 2016 03:04 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1
piotrek.s napisał(a):
Koniecznie przejście brzegiem kaldery z Firy do Oia- najładniejszy szlak na Santorini.


Wybieram się na długi weekend majowy na tydzień, także spróbuje się przejść tym szlakiem, bo nie widziałem że tam jest :)
poniżej zdjęcie które zrobiłem w Firze, a na horyzoncie Oia :)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zwierzak lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 18 Mar 2016 10:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Jak jedziesz na weekend majowy tam, to idź do tego szlaku koło 5 rano, bo będzie multum ludzi, z kijami selfie....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 05 Maj 2016 13:12 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
piotrek.s napisał(a):
Koniecznie przejście brzegiem kaldery z Firy do Oia- najładniejszy szlak na Santorini.

Fira do Imerovigli -> Fotorelacja
Image
Image

Imerovigli do Oia -> Fotorelacja
Image
Image

Widoki niesamowite! Przejście z Firy do Oia wraz z przerwami na drugi oddech i zdjęcia zajmuje około 4-5h. Dlatego jak ktoś ma więcej czasu warto podzielić sobie trasę. Rano około 7 zacząć podróż z Imerovigli do Oia, a na powrocie albo w inny dzień przejść się "w dół" z Imerovigli do Firy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Maj 2016 12:41 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
Co do plaż to 3 najważniejsze to Perissa & Perivolos, Kamari i Monolithos.

Perissa & Perivolos - fotorelacja
Image


Kamari - fotorelacja
Image


Monolithos - fotorelacja
Image


W Perissie i Perivolos spotkacie więcej młodych osób, backpackersów itd. Kamari to chyba najbardziej "luksusowa" plaża, ale też najbardziej kamienista. W obu przypadkach znajdziecie w okolicach plaż wiele restauracji i klubów.

Monolithos to typowa rodzinna plaża, przygotowana dla dzieci. W okolicy jeden sklep, jedna restauracja hotelowa i jedna tawerna. Jednym słowem, nie warto tracić czasu, jak się nie ma ze sobą maluchów.

Red i White Beach trzeba bardziej rozważyć jako atrakcje turystyczne, które swoją drogą moim zdaniem warto zaliczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Maj 2016 11:32 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
mmaratonczyk napisał(a):
W Kamarii są dosyć ładne plaże i w Perissa. Jeżeli ktoś nastawia się na plażowanie to właśnie tam. I blisko jest do antycznej Thiry, jest to na wzgórzu, które dzieli te dwie miejscowości ;)


ImageImage

Z lewej widok na Kamari, z prawej na Perisse i Perivolos.

Antyczna Thira

http://LoveTravelWork.com/photograph/ancient-thira/

"Kilka rozrzuconych kamieni" to raczej nie moja bajka, ale dla widoków naprawdę warto się wybrać do antycznej Thiry. Teraz żałuje, że nie poszedłem dalej do Pyrgos, bo szlak turystyczny tam istnieje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Cze 2016 00:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Chciałbym dodać słów kilka w temacie plaż. Otóż ogólnie są one ulokowane po zewnętrznej stronie Santorini. Czarna plaża w Kamari (8 eu za 2 leżaki i parasol, ale obok gratis, pod warunkiem konsumpcji za 10 eu) to kamieni kupa. DO wody bez specjalnego obuwia wchodzi się źle. Woda za to doskonale czysta, spokojnie widać dno kilka metrów w dół. Jest infrastruktura, dojazd do Kamari autobusem z Firy. Przystanek 50 metrów od plaży.

Czerwona plaża w Akrotiri - autobusem jedziemy do końca. Z Firy jadąc mijamy wioskę Akrotiri, następny przystanek to wykopaliska, ostatni to plaża. Trzeba dojść ok. kilometr część po skałach - trudność niewielka. Na plaży w sumie czarny piach (ale piach, a nie kamory) i suche wodorosty - z daleka wygląda super, z bliska jak śmietnik (przez te wodorosty). W wodzie też sporo kamorów, chodzi się średnio. Żadnej infrastruktury (jest koło przystanku czyli km dalej). Plaża nazwę wzięła chyba od czerwonych skał wiszących nad nią.

Biała plaża w Akrotiri - to też kamory, ale białe :) Dojazd tylko łodziami z czerwonej plaży 5e RT. Żeby się tam dostać, trzeba wyskoczyć z łodzi w półtorametrową toń. W zamian mamy pustą plażę dla siebie :)

Za białą jest też czarna plaża w Akrotiri. Dojazd (ale bez autobusu) lub dojście z Akrotiri, albo łodzie z czerwonej plaży - 5e RT. Kamory jeszcze większe niż w Kamari. Jest jakaś tam infrastruktura.

PS: Łodzie kursują pomiędzy czerwoną, białą a czarną plażą. Podpływają i pan krzyczy łajt bicz, blek bicz.
Góra
 Profil Relacje PM off
zwierzak lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 07 Gru 2016 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Był ktoś w zimie? Mam całą najbliższą niedzielę - przylatuję przed 8 i wylatuję przed 20. Ma być 16 stopni, ani chmurki i zachód o 17:03, więc spokojnie zdążę.
Wynajmuję samochód i zastanawiam się czy próbować objeżdżać wszystko czy po prostu skupić się na 3-4 miejscach.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 07 Gru 2016 14:51 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
To nie jest wyspa którą trzeba objeżdżać. Plaże nie są specjalnie urokliwe, a po sezonie to tym bardziej. Byłem w listopadzie i było niespotykanie zimno, w Atenach nawet przymrozki. Nie zmienia to , że jak jest słońce wioki są fantastyczne. Podobno 70 % greckich pocztówek to zdjęcia z Santorini. Jeden dzień to idealnie żeby pochodzić po Firze i Oia no i wybrzeżem między tymi miejscowościami.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 16 Gru 2016 13:15 

Rejestracja: 29 Kwi 2011
Posty: 36
Czy w Firze da się wynająć rower? czy to jednak głupi pomysł na przejechanie się do Oia i z powrotem lub gdzieś jeszcze jak starczy czasu, i postawić na własne nogi? Będę w marcu 1 dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 16 Gru 2016 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Ja właśnie wróciłem. Wynająłem samochód za 33 euro z pełnym ubezpieczeniem.
Zdecydowanie polecam. Można obskoczyć wyspę w całości i nie być zależnym od lichego transportu publicznego.
Wrzuciłem właśnie foty na moją stronkę do katalogu Grecja - światło na zdjęcia miałem rewelacyjne.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 16 Gru 2016 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
KrzysztofK. napisał(a):
Witam,
podepnę się z pytaniami.
Jestem mocno ciepłolubny i mam spory problem z kąpielą w wakacyjnym Bałtyku :roll:
Jak myślicie wejdę do wody na Santorini i na Krecie w drugiej połowie maja?
I czy da radę przenocować na plaży (na dziko, ale bez rozkładania namiotu)?
Pozdrawiam!

Post już stary, ale może komuś się na przyszłość przyda.
Generalnie druga połowa maja to bardzo dobry pomysł na Santorini :) W tym roku trafiliśmy tam na wspaniałą pogodę, a może i wręcz na zbyt ciepłą - było po 27-30 stopni. Też jestem ciepłolubna, dlatego mogę przyznać, że woda w morzu była dla mnie za zimna na kąpiele :P A szkoda, bo swoją przejrzystością zachęcała do zanurzenia się. Jakby ktoś chciał przejrzeć fotki i poczytać subiektywne wrażenia to zapraszam:
Oia: klik
Fira, Imerovigli: klik
Akrotiri i Czerwona Plaża, Kamari, Perissa: klik
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 16 Gru 2016 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
@‌PatrycjaR‌ - fajny blog, dobre zdjęcia
Góra
 Profil Relacje PM off
PatrycjaR lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group