Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Widząc że chodzi o błąd NIGDY nie dzwonimy do linii lotniczej/pośrednika. Nie dzwonimy, nie mailujemy, nie chatujemy - słowem nie kontaktujemy się w żaden sposób. Wasz kontakt sprawi że ktoś z pracowników zainteresuje się podejrzanie niską ceną widniejącą na rezerwacji i przyśpieszy naprawienie błędu. Nawet jeśli Wam już udało się kupić bilet - inni też chcą skorzystać z okazji!

Obowiązkowa lektura!
podejrzanie-niska-cena-za-lot-przeczytaj-zanim-kupisz,11,75621

Ostrzeżenie przed rezerwacją na Fluege.de
ostrzezenie-przed-rezerwacja-na-fluege-de,11,71133

Klony Fluege.de
lista-klonow-fluege-de,181,86777&hilit=fluege


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 06 Kwi 2016 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1565
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
jakwilk napisał(a):
Moje pytanie kolego @scomin odnosnie wodeczki jest czysta ironia, ale w powaznym panstwie polskim, gdzie srodki stylistyczne tego rodzaju sa raczej obce milosnikom kabaretow polsatowskich, wypadaloby to podkreslic. Za to cie przepraszam. Co do mojego poprzedniego postu, coz, nie zmienie swojego zdania, zwyczajnie nie moge zrozumiec braku polskiego romantyzmu podrozniczego - mam po prostu wrazenie, ze ludzie ktorzy zadaja za duzo glupich i mialkich pytan sa zwyczajnie malo bystrzy...

Nie czytam relacji z podrozy, bo to zwykle ograbianie siebie z przyszlych doznan. I tak do czasu mojego wyjazdu pojawi sie 5 relacji z RPA z tymi samymi zdjeciami. Obejrzycie je sobie zadowoleni i pytanie brzmi: po co tam zatem jechac, skoro juz wszystko zobaczycie?


jakwilk napisał(a):
O jedzeniu na Filipinach juz poczytalem, ale chcialbym poprosic o podanie mi przyblizonych cen na PANGLAO i BORACAY

Zdaje sobie sprawe z rozpietosci cenowej wynikajacej z zamawianej potrawy oraz miejsca, w ktorym jadam, ale przyjmujac, ze to przecietna knajpka jakich setki i danie rowniez nie jest homarem czy jakims "artistic sample menu" ;-)

Jakie sa ceny za alkohol w knajpkach/barach w obydwu miejscach oraz jak wyglada kwestia dostepu do sklepow/supermarketow typu 7eleven - czy jest podobnie jak na Bali czy raczej w Hawanie :-)

Dziekuje za pomoc.


A jednak trochę chcesz się sugerować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#442 PostWysłany: 07 Kwi 2016 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
Wróćmy więc do tematu. Kolega Mrowczan przeciera niepewny szlak lini Ethiopian, i wszyscy mający bilety, oczekują zapewne na relacje z tej wyprawy. Kolego, nie przejmuj sie komentarzami, trzymamy za ciebie kciuki i czekamy na dalsze informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#443 PostWysłany: 07 Kwi 2016 22:00 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 32
Panowie skończcie z tymi nic nie wnoszącymi offtopami, bo zrobił się tutaj niezly bajzel.

Pytanie do @mrowczan: Czy przed lotem Ethiopianem odprawiałeś się na lotnisku FCO, mimo błędów widocznych w rezerwacji po zalogowaniu się na ich stronie, czy kontaktowałeś się z liniami bezpośrednio przed lotem?

Jak przebiega Twoja trasa w RPA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 07 Kwi 2016 22:29 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Z nikim się nie kontaktuj, błędy wynikają z faktu, że jest to bilet łączony dwóch różnych linii i strona ET nie pokazuje takich rezerwacji w całości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 08 Kwi 2016 23:34 

Rejestracja: 31 Sty 2015
Posty: 38
Zbanowany
Wg mnie nie ma niczego zlego w korzystaniu z czyjegos doswiadzenia - mnie malo co nie uciekl samolot, wiec mysle, ze sam zwrocilbym na to wieksza uwage, gdyby ktos z forum mial wczesniej podobna sytuacje ;)
Wracajac do wyjazdu:
Dojazd z lotniska drogi, pociag kosztuje ok 40zl. Dojechalismy do Sandton (miasto przy Johannesburgu), tutaj po zlapaniu neta i zaklepaniu hotelu w centrum Johannesburga chwile polazilismy, cos zjedlismy i wsiedlismy do busa jadaceo do centrum JB. Tutaj zaczelo sie robic ciekawie - 2 murzynki naskoczyly na mnie wyrywajac aparat z rak. Na pytanie o co chodzi (myslalem, ze o zakaz robienia zdjec) powiedzialy, zebym go jak najszybciej schowal, bo zaraz moge go stracic. Hmmm no ok. Chwile pozniej podobna sytuacja z portfelem w tylnej kieszeni. Ok, tez schowany. Kierowca pyta nas, gdzie mamy hotel. Pokazuje na mapce, ten sie lapie na glowe, ze nas tam zabija. Atmosfera robi sie coraz mniej ciekawa :) Mowimy, ze wysiadziemy gdzies w poblizu i dojdziemy na miejsce - nie ma takiej mozliwosci wg kierowcy. Kaze nam zostac w autobusie, po czym po rozwiezieniu wszyskich... Jedzie nas zawiezc pod hotel :) Tak tak, autobusem miejskim. Po dotarciu na miejsce, za blisko 3m plotem z drutem kolczastym podpietym pod prad mamy nocleg - niby wszystko ok. Za chwile do recepcji dzwoni tel - do nas. Odbieram sluchawke, a tu dzwoni kolezanka znajomej (mieszka w RPA) czy zyjemy, bo jak sie dowiedziala, ze 2 bialych jedzie do centrum po zmroku, to jej sie nogi ugiely. Tak, nic nam nie jest, ale coraz realniej patrzymy na panike innych spowodowana nasza obecnoscia w centrum - myslelismy, ze niektorzy sa poprostu przewrazliwieni :) Rano pytamy w recepcji czy faktycznie jest tu tak niebezpiecznie, bo chcemy isc na busa. Kobieta odpowiada, ze nas nie wypusci, bo (czesto slyszany zawrot w ostatnich dniach) mozemy zginac i zebysmy wzieli ubera/taxi. Hmmmm no ok. Przyjechal uber, poprosilismy go o przejechanie za dnia po centrum. Miasto z daleka robi wrazenie, mnostwo wiezowcow, niestety miedzy ktorymi jest syf, jakiego jeszcze nie widzialem. Niby trafilismy na jakies strajki sluzb zajmujacych sie wywozem smieci, ale ulice sa zasypane (doslownie) po kolano smieciami, w 90% centrum nie ma nawet pol bialego, nawet w dzien. Ok, jest pare ulic, gdzie da sie chodzic, stwarzaja odczucie bezpiecznych, ale tak czy inaczej chodzenie nie jest przyjemne. Po przejsciu 3 przecznic podjezdza auto, z ktorego kierowca mowi, ze nas stad zabierze, bo jest mocno niebezpiecznie.
Na przedmiesciach jest inaczej - mnostwo bogatych domow (wszystkie za murami pod pradem), galerii handlowych, bankow, hoteli, ale... Tu nie ma co robic dla przecietnego turysty :) Wszyscy, kogo tu spotkalismy sa jednego zdania - z Johannesburgu trzeba zawijac np do Kapsztadu lub uzyc jako bazy wypadowej na Safari, samo miasto nie oferuje przyjezdnemu kompletnie nic, jest do tego bardzo niebezpieczne.
Z gory zaznacze, ze bylem w naprawde wielu krajach, (teoretycznie) niebezpiecznych miastach, nie jestem panikarzem, ale JB wywolal negatywne wrazenie, ciezko znalezc jego pozytywy. Kiedys piekne i bogate miasto przez faworyzowanie czarnoskorych w polaczeniu z gnebieniem bialych popada w ruine. Ciezko do tego porownac nawet Baltimore czy inne Detroit (ktore maja chociazby reprezentacyjne centra), bo tu jest znacznie gorzej.
Z gory zaznaczam, ze sa to nasze odczucia oraz opinia na temat bezpieczenstw osob, ktore poznalismy/z ktorymi przebywalismy, zapewne ktos z Was byl i mu sie podobalo, ale my tu nie wrocimy. Za pol roku ta sama trasa wysylam rodzicow i Johannesburg z pewnoscia bedzie pominiety :)
Nie chce nikogo straszyc, zniechecac, chce jednak, zebyscie mieli swiadomosc, jak w rzeczywistosci wyglada centrum JB - jesli bukujecie nocleg, to raczej na polnoc od miasta :)

-- 08 Kwi 2016 23:45 --

Odpowiadajac na wczesniej przewijajace sie pytania:
- o szczepienie na zolta febre nikt nie pytal
- dreamliner spoko, choc Norwegiana byl bardziej zadbany :)
- piwo i wino na pewno sa za free, jesli chodzi o mocniejsze %, to nie mam pojecia
- bagaze 2x23kg
- z odprawa nie bylo zadnych problemow, na kartach pokladowych te same miejsca, co po zalogowaniu na ethiopiana
- do Durbanu lecimy Mango (sam Durban tez podobno niebezpieczny, wszyscy pozytywnie wypowiadaja sie tylko o Kapsztadzie i parkach)
- Park Krugera na 2-3 dni jest drozszy, niz te wszystkie loty razem wziete, wiec tym z lichszym budzetem polecam Pilanesberg na jeden dzien - wyszlo ok 230zl od osoby pozgadaniu sie z gosciem, ktory nas wiozl uberem, w biurze jest sporo drozej. Zainteresowanym moge podac jego nr na priv :)
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
11 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#446 PostWysłany: 09 Kwi 2016 08:36 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
Wszystko fajnie, tylko zawsze dziwi mnie jak ktoś mówi ze był w wielu bardziej niebezpiecznych miejscach etc a nosi portfel w tylnej kieszeni :)

Powodzenia w dalszej podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 09 Kwi 2016 10:13 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 172
dzięki @mrowczan za info, ta opinia o Johanesburgu już przewija się któryś raz, więc chyba też sobie go odpuszcze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 09 Kwi 2016 14:37 

Rejestracja: 31 Sty 2015
Posty: 38
Zbanowany
@Mateusz099 czytamy ze zrozumieniem :)
Nie mowie, ze bylem w wielu niebezpieczniejszych miastach, tylko w wielu (teoretycznie) niebezpiecznych miastach. Centrum Santon jest naprawde ok, wiec trzymanie portfela w kieszeni nie bylo niczym kosmicznym, a ze centrum Johannesburga jest jakie jest, to wsiadajac do busa umiejetnosci wrozbity Macieja nie mialem :) W innych miejscach jest ok, po zapoznaniu sie z 'lokalami' zjezdzilismy wiele naprawde fajnych 'punktow' miasta, jakich Polska predko nie bedzie miala ;) Jednak sa fajne dla mieszkancow, dla turystow srednio, chyba, ze kogos kreci chodzenie po drogich centrach handlowych, rozrywki itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
jabtom uważa post za pomocny.
 
      
#449 PostWysłany: 09 Kwi 2016 15:42 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
Paszport i portfel zawsze najlepiej trzymać na szyi :) wszędzie są kieszonkowcy, złodzieje et. A w portfelu w kieszeni trzymać drobne, np 100 usd i kartę z małym limitem żeby przy każdym zakupie nie wyciągać sakiewki :) a w sakwie resztę kasy plus kartę właściwą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 09 Kwi 2016 20:53 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 32
@mrowczan, a orientujesz się może, jakie są ceny wjazdu do Krugera na self-safari?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 09 Kwi 2016 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Krew mi się zmroziła po opisie jnb[FEARFUL FACE]
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 10 Kwi 2016 10:15 

Rejestracja: 08 Paź 2012
Posty: 90
Loty: 83
Kilometry: 204 734
Również regularnie śledzę ten wątek i bardzo się cieszę, że kolega mrówczan zdaje szczegółową relację. Cenne uwagi co do Johannesburga - dzięki temu wiem, w której części miasta szukać noclegu, zamiast rezerwować standardowo jak najbardziej w centrum. Czekam na dalszą część relacji i mam nadzieję, że odcinek realizowany przez Emirates też przejdzie bez problemów :)

Jeśli chodzi o trasę JNB-DUR to ja rozważam przejazd nocnym pociągiem. Pociąg wyjeżdża w określone dni tygodnia późnym popołudniem z Johannesburga i przyjeżdża ok. 9 rano do Durbanu, a miejsce leżące kosztuje niewiele ponad 100 PLN od osoby, więc to dobra opcja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cyberpunk64 uważa post za pomocny.
 
      
#453 PostWysłany: 10 Kwi 2016 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Bardzo dobrze, że kolega @mrowczan uzmysłowił niektórym, że przy pobycie w Johannesburgu najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo. Również uważam to miasto za najbardziej niebezpieczne w jakim miałem okazję do tej pory przebywać, chociaż zaznaczam, że nic złego mnie osobiście nie spotkało, ani nawet nie byłem przez nikogo zaczepiany. Ale nawet do głowy mi nie przyszło żeby na ulicy wyciągać aparat lub portfel. O ile w wielu niebezpiecznych miejscach na świecie można łatwo wtopić się w tłum o tyle w centrum Johannesburga jest to praktycznie niemożliwe z jednego prostego powodu - bardzo ciężko spotkać tam białego człowieka, więc od razu rzucamy się miejscowym w oczy. Doskonale pamiętam uczucie ulgi jakie towarzyszyło mi kiedy opuszczałem miasto i pociągiem Gautrain zmierzałem na lotnisko obiecując sobie, że więcej tutaj nie wrócę 8-)

Niemniej uważam, że samo miasto warto zwiedzić i da się to zrobić bezpiecznie, co sam przetestowałem.
O zwiedzaniu Johannesburga pisałem więcej tutaj:
http://www.fly4free.pl/forum/johannesburg-bezpieczne-szybkie-i-tanie-zwiedzanie,355,90657
A o pobliskiej Pretorii tutaj:
http://www.fly4free.pl/forum/narodowy-ogrod-zoologiczny-czyli-mini-safari-w-pretorii,355,90728
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ibartek lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#454 PostWysłany: 10 Kwi 2016 17:44 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
A tak chciałem do Kruger...
Bardzo dziękujemy za ważę informacje. Oby Durban był ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 10 Kwi 2016 18:13 

Rejestracja: 31 Sty 2015
Posty: 38
Zbanowany
@scomin - my wsiadajac do pociagu mielismy identyczne odczucie :D

Wylatujemy juz z Durbanu, gdzie bylismy doslownie pare godzin. Szkoda, bo miasto jest znacznie przyjemniejsze, niz Johannesburg. Przynajmniej jego centralna czesc przy plazy, ktora jest nawet troche podobna do Miami :) Tak czy inaczej po odejsciu 100m od deptaka glownego zatrzymaly sie 2 samochody informujac nas, zebysmy zawrocili w strone plazy, bo jest niebezpiecznie - jak widac cos w tym jest.

Info dla lecacych pierwszy raz Emirates - przy przesiadce w Dubaju daja bony na darmowy posilek do wykorzystania w kilkunastu restauracjach na terenie lotniska, milo :)

Jeszcze wazne info przy pobcie w RPA - jest mocny problem z darmowym wifi, rzadko kiedy jest nawet w drozszych restauracjach, rowniez w dwoch hotelach 3*, w ktorych spalismy nie bylo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#456 PostWysłany: 10 Kwi 2016 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
@mrowczan a czy możesz wypowiedzieć się w kwestii wynajmu auta? Mój wstępny plan był taki aby nająć auto na lotnisku w Johanesburgu i następnego dnia rano ruszyć do parku Krugera an 2 dni.
Chciałem polecieć do Kapsztadu i tam również wynająć auto aby zobaczyć okolice.

1.Czy warto?
2.Czy bezpiecznie (Johanesburg)
3.Czy trzeba mieć międzynarodowe prawo jazdy?

Zdaję sobię sprawę że możesz nie być zorientowany bo nie brałeś auta ale może ktoś na forum wie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 10 Kwi 2016 18:44 

Rejestracja: 31 Sty 2015
Posty: 38
Zbanowany
Samochod jak najbardziej sie oplaca, zalowalismy, ze go nie wypozyczylismy. Sam dojazd z/do lotniska dla 3 osob kosztowal tyle, co wypozyczenie samochodu na 5 dni. Do parkow mozna wjezdzac, z reszta wiele osob jezdzi tam osobowkami, zwykle, polske prawo jazdy wystarczy. Koszt wycieczki do parku redukujemy w ten sposob grubo o ponad polowe :)

Jeszcze jedno info dla lecacych do Dubaju:
Do Dubaju bukujemy miejsca J/K
Z Dubaju A/B
Wtedy mamy widok na wiezowce :) Aaa i pamiejtajcie, ze samolot ma calkiem spore skrzydlo +/- od rzedu 20 do 30, ktore skutecznie zaslania widok :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#458 PostWysłany: 10 Kwi 2016 20:13 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Z Dubaju lecieliscie 777 czy 380 ? jak dluga przesiadke mieliscie ? My mamy 22h wiec nocleg w hotelu i zwiedzanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 10 Kwi 2016 20:27 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Durban jest dość fajnym miastem, ma niezłe plaże w samym centru miasta, fajny obszar nadbrzeżny do spacerowania, zjedzenia kolacji, wypadu do klubu, oraz ciekawy mix poza promenadą nadmorską , m.in. żyje tam największa społeczność hinduska w RPA co ma wpływ na kulturę i kuchnię miasta. Dla chętnych jest też m.in. ogród botaniczny, lasy namorzynowe niedaleko miasta, park egzotycznych ptaków itp.
Bez problemu przemieszczałem się po całym mieście, było bezpiecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#460 PostWysłany: 10 Kwi 2016 20:35 

Rejestracja: 31 Sty 2015
Posty: 38
Zbanowany
@lukasz354 raczej nie macie noclegu, bo sa krotsze polaczenia, ktore na 99% wykluczaja hotel. Do Bangkoku lecimy A380.

Pozdrawiamy z pokladu 777-300, jest wifi :) 10MB za free oraz 500mb za 1$ :) Z whisky maja m.in. Jacka, Jamesona, Red Labela :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: fevlad, Google [Bot], Uffff oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group