Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 26 Mar 2016 15:01 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 29
Witam,
zaczęłam patrzeć na konkretne oferty samochodów. Poprzez wyszukiwarkę Ryanaira znalazłam propozycję wypożyczalni Maggiore (w załączeniu). Nie wiem jak mam rozumieć kwestię tego dodatkowego ubezpieczenia - czy nawet po jego wykupieniu mogą zablokować mi na karcie do 12 tys. zł?! :/ Przyznam, że czytam te regulaminy, ale zupełnie nie są dla mnie jasne i zazwyczaj nie podają otwarcie kwoty depozytu. Czy ktoś mógłby rzucić okiem? Będę mega wdzięczna...

Załączniki:
maggiore.png
maggiore.png [ 128.24 KiB | Obejrzany 3991 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#82 PostWysłany: 30 Mar 2016 11:46 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 71
lody włoskie

Włochy są ogólnie bardzo drogie, a wypozyczenie auta tam chyba najdroższe w Europie? No moze jeszcze w Norwegii i Islandii będzie podobnie....

Ja będąc w trapani wypozyczyłem tylko na jeden dzień samochód - za 50 euro - w takiej kwocie na Kanarach mamy auto na 7 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
lody_włoskie lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 31 Mar 2016 22:48 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Ja rozumiem to tak, że bez dodatkowego ubezpieczenia Twój wkład własny wynosi 12 500 zł, toteż mogą sobie tyle zablokować i w przypadku jakiś uszkodzeń ściągną z karty.

Jeśli wykupisz dodatkowe ubezpieczenie znoszące wkład własny bezpośrednio w wypożyczalni, to chronisz się od poniesienia takich kosztów, a więc powinni zablokować kwotę na ewentualne opłaty, których ubezpieczenie nie obejmuje (zgubienie kluczyków, oddanie auta z niepełnym bakiem itp.).

Ja wykupiłem dodatkowe ubezpiecznie w Europcar i mam przy rezerwacji dopisek, że depozyt wyniesie ok. 300 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 31 Mar 2016 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
W tym przypadku (ze screenshot'a) ubezpieczenie jest wykupowane u ubezpieczyciela zewnętrznego. Oznacza to, że na karcie zablokują pieniądze do kwoty 12500. Zniesienie zobowiązania oznacza, że w przypadku szkody ubezpieczyciel (tu AXA) zwróci na kartę całość poniesionej szkody pobranej przez wypożyczalnię w przypadku uszkodzenia lub kradzieży pojazdu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 03 Kwi 2016 21:21 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Jak jest z obowiązkiem posiadania łańcuchów śnieżnych w samochodzie na Sycylii? We Włoszech chyba obowiązuje to między 15.11, a 15 kwietnia, ale gdzieś widziałem że na Sycylii jest krócej?

Czy to obowiązuje na wszystkich drogach czy tylko wybranych gdzieś w górach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 04 Kwi 2016 15:19 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Obowiązuje tylko tam gdzie zobaczysz to
http://www.opony.com.pl/informacje/imag ... e-1004.png
i to tylko i wyłącznie na oblodzonej/zaśnieżonej drodze!

Nawet jak termin prawny używania łańcuchów minął a spodziewasz się trudnych warunków to weź obowiązkowo. Samochody w ITA mają letnie opony, jak trafisz białą drogę w górach to masz pozamiatane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 04 Kwi 2016 18:11 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Lecę w czwartek, prognozy mówią o 20 stopniach, na Etnę nie jadę, więc chyba nie będą potrzebne :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 05 Kwi 2016 23:41 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
No to jeszcze na zakończenie serii pytań, jak to jest z tym parkowaniem na Sycylii.

Wyczytałem tyle, że jeśli są żółte linie, to nie mogę parkować bo zarezerwowane dla kogoś tam, jeśli niebieskie to mogę parkować jak zapłacę, a jeśli białe to trzeba patrzeć na znaki i jak nie mówią o opłacie to można parkować.

Jednak jak przeglądam zdjęcia na Google Street View to widzę pełno miejsc, gdzie samochody stoją sobie w rządku przy drodze, a tuz obok znak "zakaz postoju" i pod nim tabliczka, że odholują samochód. No nie ogarniam :D Tak samo co z miejscami, gdzie nie ma linii, jest powiedzmy sobie jakaś boczna droga, w pewnym miejscu robi się szerokie miejsce na poboczu, nie ma żadnych linii, mogę tam spokojnie stanąć?

Już się w tym pogubiłem, mam w każdym mieście, które chce zobaczyć zaznaczone płatne parkingi, ale może da się to zrobić bardziej 4free, tym bardziej, że kwiecień to nie szczyt sezonu, a mieszkańcy przecież chyba też gdzieś parkują.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 11 Kwi 2016 23:16 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Sam sobie odpowiem.

Miałem rację, a więc jeśli są żółte linie, to nie mogę parkować bo zarezerwowane dla konkretnej grupy osób (mieszkańców, niepełnosprawnych itp.), jeśli niebieskie to mogę parkować jak zapłacę (w parkomacie lub kiosku), a jeśli białe to trzeba patrzeć na znaki i jak nie mówią o opłacie to można parkować.

Ogólnie z parkowaniem nie mieliśmy żadnego problemu, byliśmy w kwietniu, więc poza sezonem, ale za parking płaciliśmy tylko w Taorminie i to dlatego, że się nam śpieszyło i nie chcieliśmy kombinować.

W Cefalu staliśmy w nocy przy promenadzie, tam bodajże od 20 do 8 (w sezonie od 24 do 8) parkowanie jest za darmo, spaliśmy w aucie, fajna miejscówka.

Potem staliśmy w Castelbueno normalnie przy drodze stały autka, było miejsce to zostawiliśmy wóz. W miejscowości Enna podjechaliśmy w okolicę zamku i tam znalazło się wolne miejsce, także za darmo. Pomimo tego, że wcześniej stały służby miejskie i na płatnym parkingu mówili o braku miejsc.

Parking przy Scala di Turchi na lekkim zakręcie przy głównej drodze. Przy świątyniach w Agrigento nie wchodziliśmy do środka, więc tylko zatrzymywaliśmy się do zdjęć, tutaj mógłby być problem z dłuższym postojem.

Drugą noc chcieliśmy spędzić w Licata, przy porcie jest centrum handlowe, na parkingu stały dwa kampery, ustawiliśmy się w środku. Była godzina 21-22, było tam dziwnie, co 30 minut przejeżdżał ten sam skuter i kierowca ewidentnie się na nas gapił, potem jeszcze jakaś młodzież (skoro tak piszę, to już chyba stary jestem) ganiała dookoła samochodów. Uznaliśmy że spadamy i pojechaliśmy w kierunku Gela, po drodze była jakaś restauracja, ustawiliśmy się na parkingu na lekkim uboczu i tam spędziliśmy drugą noc.

W Syrakuzach zaparkowaliśmy przy Corsa Umberto, było sporo wolnych miejsc, zakaz postoju w wieczory danego dnia tygodnia, bo sprzątają ulice, np. w poniedziałki od 22 do 4 itp.

W Taorminie jak już pisałem na płatnym parkingu przy Porta Catania, droga do Taorminy zajebista, podjazd momentami 15%.

W Catanii nocowaliśmy na parkingu przy stacji benzynowej w Misterbianco, parę kilometrów od lotniska. Spotkaliśmy kierowców ciężarówek z Polski, doradzili nam jak dojść do McDonalda, bo potrzebowaliśmy wifi (przez dziurę w płocie, przeskoczyć murek, a potem kawałek chodnikiem :D ).

Staraliśmy się unikać autostrad, jeździliśmy wioskami i było bardzo przyjemnie. Jedynie trasa z Catanii do Taorminy ciągnęła się niemiłosiernie, ruch na drodze bardzo duży, jechaliśmy ok. 30 km/h przez prawie całą trasę. Przejazd przez Catanie był emocjonujący, mieszkańcy zasady ruchu drogowego pojmują dość luzacko 8-)

Ogólnie polecam wynajem autka na Sycylii, daje dużą swobodę, ale polecam też pełne ubezpieczenie, bo my urwaliśmy lusterko. Trasa z Cefalu do Enny przez Castelbueno, Gangi i inne miasteczka to najlepszy etap całej trasy, a nigdzie się nie spotkałem wcześniej z zachwalaniem tych miejsc. W kwietniu zieleń, aż biła w oczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 23 Kwi 2016 16:10 

Rejestracja: 23 Kwi 2016
Posty: 4
Witam

ja na pewno nie polecam na Sycylii easytrapani, miało być pięknie i wspaniale a na 10 dni przed naszym wyjazdem kontakt się urwał, brak odpowiedzi na nasze pytania, na szczęście nie wpłaciliśmy żadnej zaliczki.
Polecam natomiast AutonoleggioSanVito.it, w czerwcu 2015 zapłaciliśmy 450 euro za 10 dni, zależało nam na dużym samochodzie i dostaliśmy Opel Astra Kombi, samochód jak nowy, na lotnisko podstawione auto przez dwóch Włochów, bez żadnych kart kredytowych, kaucji itp, płatne na lotnisku gotówką,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 27 Kwi 2016 16:25 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Ja dostałem taką ofertę z Avisa poprzez Concierge mastercard:
177e za Forda Fiestę, na 5dni 6 godzin. Biorę w centrum Palermo i oddaje tamże. Jest to jakaś oferta 360 stopni i ma wszystko.
Poniżej:
"Cena zawiera:
Podatek VAT
Podstawowe ubezpieczenie od skutków kolizji (CDW) - Brak udziału własnego
Podstawowe ubezpieczenie od kradzieży pojazdu (TP) - Brak udziału własnego
Opłata rejestracyjna (VRF)
Nielimitowane kilometry"

Coś mi śmierdzi, że excess będzie na karcie, ale mam zapewnienie że łaćzny koszt z wynajmem to 300e blokady
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 05 Cze 2016 18:48 

Rejestracja: 05 Cze 2016
Posty: 1
Ja z czystym sercem chciałbym polecić wypożyczalnie Turismo Trapani. W kwietniu wypożyczylem samochód na tydzień czasu. Zapłaciłem 350 euro za tydzień za nowego Citroena C3. Firma nie wymagała ode mnie żadnego depozytu pieniężnego ani karty kredytowej. Miałem pełne ubezpieczenie. Zapłaciłem gotówką. Samochód został dostarczony na lotnisko i tam też go oddałem. Cały czas miałem kontakt mailowy z Panią Olą, która cierpliwe odpisywała na wszystkie moje pytania. Kontakt oczywiście w języku polskim. Wyszło trochę drożej niż w innych firmach, ale miałem pewność, że w razie wypadku czy kradzieży nie musze się niczym martwić. To jest ich strona Internetowa w języku polskim www.trapani.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 20 Cze 2016 21:14 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 16 794
na 2,5 tygodnia przed wyjazdem postanowiłam znaleźć zgrabne autko i... trochę mnie to przeraża.
Będę w Katanii i podczas pobytu chciałam zarezerwować auto na 2-3 dni i pojechać w stronę Syrakuz i dalej na południe wyspy.

Pytania:
- z jakich wypożyczalni korzystaliście?
- skąd się biorą takie różnice w cenach u pośredników? potrafią skakać nawet do 30-40 € za wypożyczenie. nie mówiąc o bezpośrednich ofertach (europcar), które widzę że potrafią być 60% droższe...
- czy każda wypożyczalnia życzy sobie ok. 15 € za GPS i kolejne 10 € za drugiego kierowcę?
- czy naprawdę nie można znaleźć wypożyczalni w której wkład własny byłby mniejszy niż 800 €? O_O
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 04 Lip 2016 06:41 

Rejestracja: 21 Maj 2015
Posty: 21
witam

mam pytanie odnośnie najmu samochodu, jedziemy z rodziną do włoch, auto jest wynajęte na moją mamę, czy tylko ona może nim kierować? jak wygląda sprawa z kontrola policji gdy np inna osoba będzie prowadziła pojazd?

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 04 Lip 2016 10:06 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Formalnie tylko ona.
Kontrola nic nie zrobi, jedynie w przypadku zdarzenia typu stłuczka gdy spiszą dane to będziesz miał kłopoty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 04 Lip 2016 10:26 

Rejestracja: 21 Maj 2015
Posty: 21
a np w przypadku kontroli policji i danej osoby nie ma w pojedzie? zaznaczę że adresy w dowodzie jest takie same :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 04 Lip 2016 10:28 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Nie ma znaczenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 04 Lip 2016 23:22 

Rejestracja: 04 Lip 2016
Posty: 1
Hej,
Możecie polecić jakaś wypożyczalnię aut? Gdzie jest tanio ale nie rolują klientów - jak czytałem o Budget u Goldcar...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 06 Lip 2016 19:28 

Rejestracja: 28 Mar 2016
Posty: 5
Cześć, czy orientujecie się może ile kosztuje godzina parkowania na ulicy w Milazzo lub ogólnie na Sycylii? I w jakich godzinach postój jest płatny. Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 07 Lip 2016 00:31 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Typowe jest 8:00-20:00 z bezpłatną przerwą 13:00-16:00. W miejscowościach mniej turystycznych od 0,50 EUR/h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group