Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 168 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#41 PostWysłany: 23 Lut 2016 17:08 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Polecam wizytę TK Maxx. Zdarza się sporo butów trekkingowych, różnych marek. Często buty kosztujące w innych sklepach/necie ok. 600 - 800 zł można kupić za 200-300 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#42 PostWysłany: 23 Lut 2016 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Również mogę polecić te same buty co @becek, adidaski z gtx. Sprawdzone w Patagonii, dały radę, super podeszwa :)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#43 PostWysłany: 22 Mar 2016 18:10 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
Witam, przymierzam sie do zakupu butow trekkingowych :) Maja sluzyc do chodzenia po gorach, pagorkach, roznych dziwnych terenach :) Test beda mialy w Peru i Boliwii. Ponizej moze w pkt przedstawie kilka pkt na ktorych mi zalezy:
-za kostkę to podstawa
-maja służyć na ciepłe dni od +10 do +35st ( w zime tylko sporty zimowe zadne chodzenie w moim przypadku ;) )
-musza byc dobrze wykonane, nie chce ich na 1 sezon
-dobrze oddychajace ale fajnie jakby tez byly nieprzemakalne ;)
-budzet do ok £150~800PLN
przyznam, ze poza firma Salomon, ktora znam z dechy zadnej innej trekkingowej nie kojarze ;) no chyba ze typowe brytyjskie typu trespass czy mountain warehouse ale ich buty mi nie podeszly kompletnie wykonaniem. Gdy wzialem salomony do reki wazyly 1/5 wspomnianych :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#44 PostWysłany: 22 Mar 2016 18:21 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Polecam Ci buty Meindl Island. Sam ich używam od 4 lat i jestem zadowoly. Są to najbardziej wygodne buty trekingowe jakie miałem. Idelanie dopasowane do nogi, nieprzemakalne (oczywiście należy pamiętać ze to nie gumiak).

Cena może wykraczać poza twoje widełki, ale... buty te mają też w sortach mundurowych np. leśnicy i można dostać je od takich osób po niższej cenie. Ja swoje w taki sposób kupiłem na allegro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#45 PostWysłany: 22 Mar 2016 18:37 

konradzik napisał(a):
-maja służyć na ciepłe dni od +10 do +35st ( w zime tylko sporty zimowe zadne chodzenie w moim przypadku ;) )
-dobrze oddychajace ale fajnie jakby tez byly nieprzemakalne ;)

Bardzo ciężko będzie to pogodzić. Jeszcze do +18C to powinieneś wytrzymać ale więcej? Nie sądzę by membranowce dały radę.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#46 PostWysłany: 22 Mar 2016 18:43 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 77
Ja na ostatni wypad do ushuaia kupilem salomon quest 2 4d gtx i moge polecic.
Góra
 Profil Relacje PM off
konradzik lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#47 PostWysłany: 22 Mar 2016 18:47 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
o tych salomonach wlasnie myslalem bo sa w dobrej cenie 100gbp :)
Anonymous napisał(a):
konradzik napisał(a):
-maja służyć na ciepłe dni od +10 do +35st ( w zime tylko sporty zimowe zadne chodzenie w moim przypadku ;) )
-dobrze oddychajace ale fajnie jakby tez byly nieprzemakalne ;)

Bardzo ciężko będzie to pogodzić. Jeszcze do +18C to powinieneś wytrzymać ale więcej? Nie sądzę by membranowce dały radę.

w wiekszosci maja sluzyc do chodzenia po ameryce pld. oraz azji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#48 PostWysłany: 22 Mar 2016 18:50 

@konradzik, nie dasz rady wytrzymać w +30 stopniach w butach z membraną wielogodzinnego marszu. Zniszczysz sobie stopy. Na takie temperatury proponuje sandały albo coś bez membrany. Potrzebujesz dwóch par butów, a nie jednej uniwersalnej. Nie ma uniwersalnych.
Góra
 PM off
otakesan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#49 PostWysłany: 22 Mar 2016 19:06 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
sanadaly i gory? :D zeby kamieniem w noge dostac? :D w zyciu nie chodzilem sandalow i nigdy nie bede wole adidasy ;) tyle ze do chodzenia po stromych zboczach potrzebne sa buty za kostke. Nie moge sobie wyobrazic wejscia na machu picchu w adidasach :D
Góra
 Profil Relacje PM off
iva91 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#50 PostWysłany: 23 Mar 2016 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
@konradzik

Tak na szybko: Meindl, Salewa, Scarpa, Zamberlan, The North Face, Salomony też dobre :). W cenie którą podałeś spokojnie można trafić coś fajnego ww. marek (często sklepy internetowe robią promocje gdzie fajne buty można dostać nieco taniej).
Osobiście użytkuję The North Face Verberba Backpacker - uważam że są rewelacyjne, moja połowa bardzo chwali sobie Zamberlan Civetta, znajoma z kolei chodzi w Salewach które ma już dobre 5 lat i twierdzi że nie zamieniłaby na żadne inne.
Każde na Vibramie i z gtx ;).
Góra
 Profil Relacje PM off
konradzik uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#51 PostWysłany: 23 Mar 2016 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 137
Loty: 1
Kilometry: 8 613
Nie będę oceniał wymienionych marek bo raczej celowałbym w poszczególne modele a nie w marki.
Ja osobiście rekomenduje: AKU i HANWAGA.
I tak:
Z AKU np.Ultralighty lub Slope/fajnie oddychają aczkolwiek jeśli będzie duży skały to jednak przydałaby Ci się twardsza podeszwa bądź mocniejsze/twardsze Superalpy z gumowym otokiem a zarazem bardzo wygodne.
http://www.aku.it/en/product/catalogo_e ... tx_en.html

Takim pośrednim byłby model CONERO na zamszu.Może to coś dla Ciebie?
http://www.aku.it/en/product/catalogo_e ... tx_en.html
Oczywiście modeli jest dużo więcej.

Generalnie nie ma buta uniwersalnego,w każdym bucie membranowym twoja stopa się spoci przy powyżej pewnej temperatury zewnętrznej.O czym wcześniej forumowicze pisali.
Musisz sobie jednak odpowiedzieć czy chcesz buta przemakalnego czy lepiej nieco spoconą stopę.
Twój wybór.
Ja osobiście bym zainwestował w buty za kostkę i drugą parę podejściowe.
Sandały to według mnie proszenie się o kontuzje i problemy.


AKU ma teraz takiego buta podejściowego na GORE SURROUND ale jeszcze tego nie testowałem.
W skrócie but oddycha nawet podeszwą.
http://www.aku.it/en/product/catalogo_e ... tx_en.html

Sam korzystam ze SCARP MOJITO.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
konradzik uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#52 PostWysłany: 23 Mar 2016 22:16 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
moga byc przemakalne :) przewaznie w deszcz siedze w domu :) chodzilo bardzie o rose :P po gorach tez srednio bede chodzil bardziej chodzilo o pagorki i wzniesienia jak przykladowe machu picchu czy pustynie ;) Krótkie odpadaja, uprawiam sporty silowo/sylwetkowe moja waga jest tez odpowiednia do sezonu (105-125kg) w zwiazku z tym stawy sa proporcjonalnie obciazaone.
cena tak naprawde nie ma zanczenia chodzi o to ze czesciej niz 1- max 2x do roku uzywac ich na pewno nie bede wiec troche bez sensu wyrzucac 1,5k w buty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#53 PostWysłany: 22 Kwi 2016 15:03 

Rejestracja: 22 Kwi 2016
Posty: 1
Zdecydowanie mogę polecić buty Meindla

Zdecydowanie wyprzedzają konkurencję
Góra
 Profil Relacje PM off
iva91 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#54 PostWysłany: 28 Sie 2016 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
konradzik napisał(a):
Witam, przymierzam sie do zakupu butow trekkingowych :) Maja sluzyc do chodzenia po gorach, pagorkach, roznych dziwnych terenach :) Test beda mialy w Peru i Boliwii. Ponizej moze w pkt przedstawie kilka pkt na ktorych mi zalezy:
-za kostkę to podstawa
-maja służyć na ciepłe dni od +10 do +35st ( w zime tylko sporty zimowe zadne chodzenie w moim przypadku ;) )
-musza byc dobrze wykonane, nie chce ich na 1 sezon
-dobrze oddychajace ale fajnie jakby tez byly nieprzemakalne ;)
-budzet do ok £150~800PLN
przyznam, ze poza firma Salomon, ktora znam z dechy zadnej innej trekkingowej nie kojarze ;) no chyba ze typowe brytyjskie typu trespass czy mountain warehouse ale ich buty mi nie podeszly kompletnie wykonaniem. Gdy wzialem salomony do reki wazyly 1/5 wspomnianych :P


Jeśli chodzi o zakres temperatur to tylko skóra. Odpuść sobie membranę, latem będziesz miał saunę w butach.
Pytanie czy potrzebujesz pełne wysokie czy starczą tobie buty do kostki. Nie polecam z reguły niemieckich produktów, niestety są to najlepsze buty jakie posiadałem http://meindl.pl/p/caracas Przechodziłem w nich blisko miesiąc po kazachskich stepach i bite dwa tygodnie w Izraelu łącznie z wchodzeniem na Masadę, Ian Gedi czy Synaj w Egipcie. Buty mnie nie zawiodły, nie przemokły, nie przedarły się. Nie udało się ich uszkodzić. Są mega wygodne, noga trzyma się pewnie. Jest dobra podeszwa, która bardzo wolno się ściera. Idealnie nadają się na naszą jesienno - wiosenną pluchę, nie mówiąc o zimie w mieście.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#55 PostWysłany: 30 Kwi 2017 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 22
Loty: 1
Kilometry: 1 284
Szukam butów do podróży w różne rejony świata, będziemy dużo wędrować po parkach narodowych, raczej nie po wysokich górach, pewnie czasami w deszczu czy kałużach. Nie przewidujemy podróży w zimne rejony czy zimową/monsunową porą, raczej będą to miejsca słoneczne i pory letnie (dlatego będziemy mieć również sandały trekkingowe i zapewne z nich więcej korzystać). Chcielibyśmy jednak mieć jakieś zabezpieczenie przeciw przemakaniu, chyba że to bez sensu według was to też napiszcie. Znalazłam takie buty z membraną w Decathlonie:
https://www.decathlon.pl/buty-turystycz ... 83807.html
oraz takie z materiału softshell:
https://www.butyraj.pl/product-pol-1928 ... ishot.html

Poradźcie, czy któreś z tych butów mają sens, może ktoś z Was miał z nimi styczność?
Oczywiście jak macie jakieś do polecenia to mogą być i takie za 200-250zł, byle były tego warte :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#56 PostWysłany: 02 Cze 2017 10:00 

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 53
Loty: 10
Kilometry: 28 626
To ja polecę uniwersalne buty ecco biom terrain.

Mam też salewy, ale w tamtym roku Riłę w BG złaziłem właśnie w ecco. Super sprawdziły się podczas trekkingu w górach, przy delikatnym śniegu jak też podczas nizinnego szwendania przy temp 20 stopni. Idealnie dopasowały się do stopy - żadnej obcierki.

Najważniejsza sprawa - mierzcie buty w skarpetach trekingowych, a nie w zwykłych. Unikniecie wielu przykrych niespodzianek podczas użytkowania.

Druga - koniecznie trzeba je miesiąc wcześniej rozchodzić - but musi się ułożyć zanim założycie na kilka, czy kilkanaście godzin

Trzecia sprawa - skarpety. Kupujemy buty często przekraczające 500zł a skarpety za 20-30 zł. To błąd. Dobre skarpety to wydatek ok 100zł, różnicę odczujecie po pierwszej godzinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#57 PostWysłany: 02 Cze 2017 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Potrzebujemy kupić np buty trekingowe na szlaki w USA. Jak myślicie czy lepiej kupić buty w USA czy w Polsce? Prawdę mówiąc to przydadzą mi się raczej tylko na ten jeden wyjazd więc nie chcę inwestować dużo kasy. Jako, że chcielibyśmy zrobić szlak The Narrows w parku Zion (trzeba wejść do wody) to jakie buty najlepiej kupić? Wiadomo, że na pustyniach będzie dość gorąco to może lepiej wybrać jakieś sandały trekkingowe? Co myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#58 PostWysłany: 02 Cze 2017 14:29 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
chcesz kupic nowe buty na miejscu i rozchodzic na szlaku :-) powodzenia

jesli sandaly, to polecam obudowane keen z vibram
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#59 PostWysłany: 02 Cze 2017 15:48 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
na lekkie gorki (takie 1200-1400 m npm) jakie mam w poblizu (Jura czy Schwarzwald) wybralem marke Tresspass
zacnie wygodne buty podejsciowe
https://www.amazon.co.uk/Trespass-Scarp ... B01N3TEK5N
nabylem je w Polsce, w Warszawie Factory Ursus

na wyzsze gory (Alpy powyzej 2000 m npm) mam Lowa skorzane
z ta nie przemakalnoscia to jest niestety tak, do pierwwszego porzadnego deszczu buty zatrzymuja wode
potem trzeba impregnowac a z wiekiem but staje sie przemakalny anyhow

samo zycie

do spotkania na szlaku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: buty trekkingowe
#60 PostWysłany: 02 Cze 2017 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
ibartek napisał(a):
chcesz kupic nowe buty na miejscu i rozchodzic na szlaku :-) powodzenia

jesli sandaly, to polecam obudowane keen z vibram

No tak chce zrobić. Kupić jakieś buty do chodzenia po szlakach. Nie wybieram się na jakieś mega ciężkie trekingi. Myślicie, że takie sandały się sprawdzą np w Zionie? Dla mnie była by to chyba najlepsza opcja bo i przewiewne i do wody można wejść, ale czy to się sprawdza na szlakach czy lepiej jednak kupić normalne buty ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 168 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group