Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Mar 2016 19:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Fajnie, że znalazłam ponownie tę Twoją relację.
Mam pytanie o bezpieczeństwo na Jamajce. Rozumiem, że podróżowałeś samochodem sam, i nie miałeś żadnych przygód.
Ale czy orientujesz się na temat podróżowania po Jamajce komunikacją publiczną? czy to jest bezpieczne dla samotnych białych kobiet?
Czy turyści siedzą głównie w resortach?
I może jakieś słówko na temat Montego Bay i okolic. Warto mieć tam bazę wypadową, czy lepiej gdzieś dalej pojechać.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 09 Mar 2016 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
nie jestem pewien, ale chyba samotne białe kobiety to chyba coś co tygryski z jamajki lubią najbardziej pod słońcem ...zaraz po joincie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 09 Mar 2016 19:51 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 92
Japonka76 napisał(a):
Fajnie, że znalazłam ponownie tę Twoją relację.
Mam pytanie o bezpieczeństwo na Jamajce. Rozumiem, że podróżowałeś samochodem sam, i nie miałeś żadnych przygód.
Ale czy orientujesz się na temat podróżowania po Jamajce komunikacją publiczną? czy to jest bezpieczne dla samotnych białych kobiet?
Czy turyści siedzą głównie w resortach?
I może jakieś słówko na temat Montego Bay i okolic. Warto mieć tam bazę wypadową, czy lepiej gdzieś dalej pojechać.


W resortach (Negril) jest bardzo dużo białych kobiet "podróżujących" samotnie, ale one akurat przyjeżdżają tam w celu znalezienia towarzystwa.
Nie wiem jak komunikacja publiczna, ale krótko-dystansowe taksówki powinny być bezpieczne. Poznałem kilka grup dziewczyn podróżujących autobusami i nie miały żadnych problemów.
Samo Montego Bay to słaba baza wypadowa, bo w bezpośredniej okolicy nie ma za dużo atrakcji.
Uważałbym w Kingston, bo w niektórych dzielnicach sam nie czułem się super bezpiecznie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 09 Mar 2016 22:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Ok. W takim razie resort i własny mężczyzna przy boku. :) nie interesują mnie młodzi czarni chłopcy póki co.
Montego Bay wydaje mi się za duże, i za bardzo miejskie.
Negril wydaje mi się jedną wielką imprezownią, ale jest tam masę mniejszych pensjonatów przy pięknej plaży. I powinno być bezpiecznie.
A jak się dostać z Montego Bay do Kingston? Widziałam masę zorganizowanych wycieczek dla turystów, więc można wybierać, ale ceny z kosmosu.
I naprawdę tam wszyscy palą jointy? Jest to legalne i dostępne? Czy nielegalne a dostępne :)
I czy to prawda że reggae to tylko dla turystów?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 20 Mar 2016 01:10 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 42
Kobiety w srednim wieku z US i Kanady dosc czesto odwiedzaja Jamajke, w podobnym celu tam jezdza co europejscy mezczyzni do Tajlandii hehe. Mowia, ze Jamaica jest number 1 sex tourist spot for middle age women hehe wiec raczej jest bezpiecznie jesli co roku tysiace kobiet tam jezdzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 04 Maj 2016 18:46 

Rejestracja: 04 Maj 2016
Posty: 0
Witam,Na poczatku, szacun za fotorelacje i opis. Ponawiam prosbe odnosnie poniesionych kosztow (doloty, podrozowanie, spanie, jedzenie, przyjemnosci etc)- szacunkowe. No i jaki czas tam sie chiliout"owales"?:)pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 04 Maj 2016 21:27 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 92
marcin_czak napisał(a):
Witam,Na poczatku, szacun za fotorelacje i opis. Ponawiam prosbe odnosnie poniesionych kosztow (doloty, podrozowanie, spanie, jedzenie, przyjemnosci etc)- szacunkowe. No i jaki czas tam sie chiliout"owales"?:)pzdr

Więcej informacji na moim blogu: Travel Info & Top attractions
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 04 Maj 2016 21:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
@feel na swojej stronie piszesz" The world famous coffee comes from the heart of Blue Mountains. It’s very tasty but more expensive than regular coffee. If you decide to buy some you can find it in supermarkets – it will be cheaper.
Niestety, to nieprawda. W supermarketach są tylko podróby.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Maj 2016 12:36 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 92
Japonka76 napisał(a):
@feel na swojej stronie piszesz" The world famous coffee comes from the heart of Blue Mountains. It’s very tasty but more expensive than regular coffee. If you decide to buy some you can find it in supermarkets – it will be cheaper.
Niestety, to nieprawda. W supermarketach są tylko podróby.

Ja mam taką prosto z plantacji jak i z marketu i różnicy nie czuję ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 06 Maj 2016 12:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
No właśnie, info z marketu. Też się na to nabrałam, i sądziłam, że skorzystam. Ale oglądałam film dokumentalny znawców kawy, i niestety cena tej jamajskiej z Blue Mountains jest tak wysoka, że w marketach niestety są tylko podróby. Oryginalna kawa jest bardzo droga.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Lip 2016 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2016
Posty: 0
Świetna relacja zarówno tutaj jak i na blogu! Bardzo się cieszymy, że Jamajka skradła kolejne serce :) My szalejemy na punkcie Jamajki już od dłuższego czasu ;) [reklama ciach]


Ostatnio edytowany przez Roku, 19 Lip 2016 16:55, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 24 Sie 2016 10:34 

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 3
Cześć Filip
Swietna relacja, tak się skłąda, że rózniwż wybieramy się małą paczką na Jamajkę w lutym nastepnego roku.
Twoja relacja zainspirowała mnie do wypożyczenia samochodu i podróży podobnej do Twojej, miałbym jednak kilka pytań, jeśli mógłbyś poświęcić mi chwilę i rozwiąć kilka wątpliwości to będę wdzięćzny. Dla sprawniejszego kontaktu podasz mi maila do siebie

z góry dzięki

-- 24 Sie 2016 10:37 --

feel napisał(a):
Japonka76 napisał(a):
@feel na swojej stronie piszesz" The world famous coffee comes from the heart of Blue Mountains. It’s very tasty but more expensive than regular coffee. If you decide to buy some you can find it in supermarkets – it will be cheaper.
Niestety, to nieprawda. W supermarketach są tylko podróby.

Ja mam taką prosto z plantacji jak i z marketu i różnicy nie czuję ;)



Pamiętasz możę ile płaciłęś za kawę na plantacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 24 Sie 2016 11:47 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 92
wawasrod napisał(a):
Swietna relacja (...) Dla sprawniejszego kontaktu podasz mi maila do siebie

Dziękuję. Tu i na blogu opisałem jak najdokładniej umiałem. Jeżeli masz więcej pytań to śmiało pisz tu, może inni też skorzystają.

wawasrod napisał(a):
Pamiętasz możę ile płaciłęś za kawę na plantacji

Niestety nie pamiętam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 24 Sie 2016 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2015
Posty: 51
Loty: 193
Kilometry: 367 232
W takim razie i ja proszę o kilka dodatkowych informacji. Na Jamajce będę już w listopadzie i mam względnie zarezerwowane noclegi z wyjątkiem jednego. Planuję udać się na objazd wyspy trasą podobną do Twojej i nie ukrywam, że relacja była sporą inspiracją. Planuję wyjazd z Montago Bay i zwiedzanie wodospadów w ciągu dnia dotarcie do Gór Błękitnych (czy da się tam znaleźć nocleg „z marszu”?), rano wyjazd i zwiedzanie Kingston by wieczorem dotrzeć do Treasure beach. Czy trasa bez wynajętego samochodu jest realna?
Gdzie wynajmowałeś auto, bezpośrednio na miejscu czy wcześniej coś miałeś zarezerwowane, na co zwrócić uwagę przy wynajmie? Kogoś polecasz?
_________________
www.miniclassic.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 24 Sie 2016 12:39 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 92
Margita napisał(a):
Planuję wyjazd z Montago Bay i zwiedzanie wodospadów w ciągu dnia dotarcie do Gór Błękitnych (czy da się tam znaleźć nocleg „z marszu”?), rano wyjazd i zwiedzanie Kingston by wieczorem dotrzeć do Treasure beach. Czy trasa bez wynajętego samochodu jest realna?

Rozumiem, że chcesz to zrobić w 2 dni? Jeżeli tak to... odradzam. Wynajętym samochodem jest to pewnie do zrobienia, ale albo ominiesz większość atrakcji, albo spędzisz w nich bardzo mało czasu ("zaliczysz"). Podobny odcinek zajął mi 4 dni a i tak miałem wrażenie, że za bardzo pędziłem. Jeżeli masz ograniczony czas to proponuję zostać na północy wyspy: Green Grotto Caves, Dunn’s River Falls, Blue Hole, Blue Lagoon, Reach Falls & Glistening Waters - to więcej niż dasz radę zobaczyć.
Noclegu w Blue Mountains z marszu raczej nie znajdziesz, chyba że po stronie Kingston, choć tam też żadnych "naganiaczy" nie widziałem. Lepiej rezerwować. Ja zawsze bookowałem 1-2 dni przed.

Margita napisał(a):
Gdzie wynajmowałeś auto, bezpośrednio na miejscu czy wcześniej coś miałeś zarezerwowane, na co zwrócić uwagę przy wynajmie? Kogoś polecasz?

auto przez rentalcars.com u lokalnej fimy. Warto zwrocic uwage na stan opon (i moze czy jest kolo zapasowe), bo niektore drogi sa w bardzo zlym stanie. Jezeli jest opcja to bralbym road assitance, choc nie wiem czy by dotarli w Blue Mountains :) Moj samochod nie mial tez ABS, o czym przekonalem sie dopiero podczas poslizgu na "autostradzie" po deszczu (obrót 360 stopni ;))
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Margita uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 24 Sie 2016 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2015
Posty: 51
Loty: 193
Kilometry: 367 232
Dzięki za informację, będę rozglądać się za autem.
Na wyspie jestem 14 dni, mam "osobliwy" rozkład noclegów ale mogę je odrobinę zmodyfikować. 24-27 M Bay, 28-01 - T Beach, 1-5 Negril i 5-8 M Bay. Do dyspozycji 27-28.
Chciałabym zobaczyć jak najwięcej a nie tylko "liznąć".
_________________
www.miniclassic.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 11 Gru 2016 21:33 

Rejestracja: 11 Gru 2016
Posty: 0
Witam, czy moge prosic jakis kontakt do Ciebie? Lece na Jamajke za tydzien.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 11 Gru 2016 22:06 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 92
twisteer1 napisał(a):
Witam, czy moge prosic jakis kontakt do Ciebie? Lece na Jamajke za tydzien.

Hej, podobnie jak poprzednio, polecam zacząć od lektury tej relacji oraz mojego bloga. Opisałem tam wszystko jak najdokładniej umiałem. Jeżeli masz więcej pytań to śmiało pisz na forum, ku korzyści wszystkich zainteresowanych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 18 Gru 2016 19:29 

Rejestracja: 04 Maj 2016
Posty: 0
"Feel" jako, ze masz tu spore grono fanow Jamajki :) , wykorzystam to do znalezienia jakis chetnych osob na wyjazd jesienia 2017 , moze ktos chetny sie znajdzie, ,co?! moze ty planujesz "to come back " raz jeszcze.na pewno grupa 3-4 osobowa obnizyla by znaczaco koszty wynajmu auta, paliwa i noclegow. Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 19 Gru 2016 11:29 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 92
marcin_czak napisał(a):
moze ty planujesz "to come back " raz jeszcze.

Ja mam jeszcze dużo nowych miejsc do odkrycia, ale powodzenia z inicjatywą - nie będziecie się nudzić :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group