Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pomocny link:
http://emigracja.chrystusowcy.pl/katalog


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Lut 2016 18:12 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
skoro powstał taki temat , mimo że dotyczy kraju gdzie z latwoscia Msze mozna znaleźć
@Zeus czy można by założyć stały watek nt kościoła w podrozy ?
sadze ze spora grupa osob bylaby zainteresowana a niestety mimo powszechnej dostępności internetu sa miejsca gdzie ciężko ustalić gdzie jest kościół katolicki i o ktorej jest w nim msza
ja osobiście miałem z tym problem w Kathmandu i na Okinawie
w Algierze tez nie bylo to łatwe wiec gdyby na forum znalazło sie miejsce gdzie mozna by tez umieszczać informacje z lokalizacją kościołów i godzinami Mszy byłoby fajnie
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Mar 2019 10:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
lukket uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 07 Lut 2016 18:44 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 48
Ja dołączam się również do powyższej prośby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Lut 2016 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@miloszp Jeśli angielski nie pomaga, a język lokalny jest enigmą, to wyjściem może być narzecze byłych kolonizatorów. ;-) Informacje nt kościołów i mszy w Algierze (http://www.eglise-catholique-algerie.or ... -pratiques) znalazłam w niecałą minutę przez Google: alger eglise catholique. Po drodze wpadłam na: http://m.thecatholicdirectory.com/index.cfm - może komuś się przyda.

Można zmienić tytuł tego wątku (skoro jest w ogólnym dziale*) i jak ktoś nie znajdzie informacji na własną rękę, to dopyta. Jest też ankieta dt kaplic na lotniskach w dziale Lotniska.

*był...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Lut 2016 19:45 

@ kara
Wszystko jest w internecie. To można i forum F4F zlikwidować. :D
Każdy sobie znajdzie co potrzebuje. :mrgreen:
A tak poważnie , to pomysł @ miloszp b.mi się podoba. Jak jestem gdzieś za granicą, to też chętnie uczestniczę w nabożeństwie. Jak jest taka możliwość. Najlepiej w j.polskim. Wymiana info nt temat jest wskazana. Gdzie, kiedy, o której godzinie.
Np w Starym Domu Polskim w Jerozolimie , brałem udział, czy w Katedrze we Lwowie.
Jak ktoś ma jeszcze info o takich miejscach, to warto coś wspomnieć.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Lut 2016 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Chyba że szuka wymówki, żeby nie znaleźć. :-) Jeśli ktoś ma życzenie wysłuchać mszy po polsku, to link do informacji udostępnianych przez Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego - podany powyżej przez kawus - jest chyba strzałem w dziesiątkę. Strony lokalnych diecezji czy parafii też wydają mi się wiarygodnymi źródłami. Mylę się?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Lut 2016 20:43 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 48
W nowym Domu Polskim również jest w języku polskim w Jerozolimie z rana o 7. Przy Grobie Pańskim u Franciszkanów po polsku np chyba około 5.

W Czechach w Sanktuarium Praskiego Dzieciątka Jezus o 9 i 18.

Posiadamy wiedzę, a wiedzą należy się dzielić. Zresztą należy podkreślić że jest może wiele Osób dla Których temat Religi jest zbędny i normalne że nie każdy musi poprzeć utworzenie tego działu. Jednak fakt że są Osoby Które są za jego utworzeniem pokazuje, że jest to potrzebne i jeżeli Komuś się nie podoba to po prostu niech tam nie zagląda :). Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Lut 2016 16:44, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Lut 2016 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Nie napisałam, że wątek czy dział jest zbędny. To była konstatacja innego użytkownika. Natomiast nie bardzo rozumiem, po co ignorować łatwo dostępne i wiarygodne źródła. Tyle z mojej strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Lut 2016 21:14 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 663
Kara napisał(a):
Chyba że szuka wymówki, żeby nie znaleźć. :-)
Haha racja, w niektórych sprawach (przynajmniej dla mnie) f4f staje się taką wyrocznią, że często nie widzę potrzeby szukania gdzieś indziej :D
Ale temat mógłby się przydać - choćby żeby uprościć poszukiwania do np. konkretnego kościoła. Niektóre dalej nie mają strony internetowej, ewentualnie jest ona nieaktualna - szukałam np. informacji o polskiej mszy w Katanii, Internet nie pomógł (http://www.wloski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/193063).
_________________
Relacje z podróży: http://www.sercewpodrozy.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Lut 2016 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
zgodnie z konstytucja powinien powstać temat dla muslimow, żydów, prawosławnych i Latający Potwór Spaghetti
a także gdzie nie hetero mogą sie spotkać przy piwie
nie mozna nikogo wykluczyc
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Lut 2016 21:35 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Po co dramatyzować? Na tym forum są tysiące tematów, jeden więcej nie zaszkodzi - a czy będzie żył, czy umrze śmiercią naturalna to już kwestia postujących.

Może "forum podróżnika -> Dyskusja ogólna - pytania związane z podróżowaniem" będzie odpowiednim działem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Lut 2016 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Ten wątek właśnie był w tym dziale - w momencie pisania przeze mnie postu #13. Wtedy wystarczyło zmienić tytuł i ewentualnie zrobić wikipost z wyszukiwarki IDE i tej amerykańskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Lut 2016 14:54 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Kara napisał(a):
@miloszp Jeśli angielski nie pomaga, a język lokalny jest enigmą, to wyjściem może być narzecze byłych kolonizatorów. ;-) Informacje nt kościołów i mszy w Algierze (http://www.eglise-catholique-algerie.or ... -pratiques) znalazłam w niecałą minutę przez Google: alger eglise catholique. Po drodze wpadłam na: http://m.thecatholicdirectory.com/index.cfm - może komuś się przyda.

Można zmienić tytuł tego wątku (skoro jest w ogólnym dziale*) i jak ktoś nie znajdzie informacji na własną rękę, to dopyta. Jest też ankieta dt kaplic na lotniskach w dziale Lotniska.

*był...


ok zanajdz to samo dla Okinwy bedziesz super,
umiem szukac w internecie i zapewniam cie ze nie zawsze sie da
i na catholicdirectory zwykle nie da sie nic odszukac
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Lut 2016 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
http://www.cbcj.catholic.jp/eng/ediocese/naha.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Lut 2016 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Temat się przyda bo można się czasem naciąć. O ile np w Georgetown na Penang dużego kłopotu nie miałem, to połowa tajskich stron jest tylko w ich krzaczkach i nawet translator nie pomaga

...z tapatalka...
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
digger lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 08 Mar 2019 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Na prośbę @miloszp temat został wydzielony, oczywiście tak jak dotychczas można prowadzić dyskusję w lokalnych tematach, najczęściej informacje znajdziecie w Atrakcje lub Inne :)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Mar 2019 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
raptus i czas reakcji trzy lata, widzę tu jakąś sprzeczność. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ale temat zacny, będę poszukiwał mszy wielkanocnej na zachodnim wybrzeżu USA.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 08 Mar 2019 10:15 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 324
niebieski
Wątek jest przydatny.
Na Gwadelupie w Deshaies jest kościół katolicki i msza w niedzielę o godz. 8:00. W języku francuski, ale polecam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
pablo1603 lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 08 Mar 2019 11:05 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Ciekawy wątek, zwłaszcza, że jakoś od ubiegłego roku zacząłem bywać na mszach świętych zagranicą. Może się komuś przyda:
- Petersburg - msza swięta po polsku w kościele św. Katarzyny na Newski prospekt. Z tego co pamiętam chyba o 13.
- Bruksela - Église Notre-Dame de la Chapelle w centrum - msza po polsku jakoś przed południem
- Baku - St. Mary's Catholic Church - byliśmy na mszy po rosyjsku. Lokalny opiekun od razu zobaczył, że jesteśmy gośćmi. Przyszedł się przywitać. Wręczył nam w prezencie książkę o wizycie Jana Pawła II w Azerbejdżanie i ulotki z modlitwami po polsku :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 08 Mar 2019 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Na Arubie parafie prowadzi ks. Wieslaw Szpila. Przemiła, bardzo goscinna osoba - z checia porozmawia z rodakami przy kawie i ciescie!
Tutaj krotki wywiad z nim:
https://kjb24.pl/zwyczajna-nadzwyczajnosc-arubie/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 08 Mar 2019 23:34 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
Jeśli bylibyście w Czechach i chcieli się udać na nabożeństwo w Parafii Rzymskokatolickiej to polecam stronę: https://bohosluzby.cirkev.cz/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group