Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Lis 2015 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 301
Loty: 99
Kilometry: 171 514
niebieski
wulkan napisał(a):
Tak myślałem, teraz mam dylemat Kyrenia czy Famagusta ;)

w Kyrenii byłem w tym roku - nie licz na za dużo zabytków ; głownie zamek

Image

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#22 PostWysłany: 08 Lis 2015 16:06 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Dziękuję idalo.
Dziękuję i proszę o jeszcze :) może ktoś coś więcej o Famaguście ?
Plan (Larnaka) :
dzień I - po nocnym locie odpoczynek na plaży,oczywiście jeżeli będzie słonecznie i ciepło, wieczorem promenada,spacer
dzień II - miasto Larnaka,obiekty zabytkowe, krajobrazy Gkreko, słone jezioro i meczet
dzień III - płn.Nikozja,Kyrenia lub Famagusta
dzień IV - ? proszę o podpowiedź co jeszcze warto zobaczyć (pieszo lub autobusem)
dzień V - 11.00 start z Larnaki do Polski
P.S. w Pafos, greckiej Nikozji oraz w górach Trodos już kiedyś byłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 08 Lis 2015 18:30 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
A Lemesos? Nic wielkiego, ale jest deptak, a można podjechać autobusem do ruin Kourion i do zamku Kolossi. Do tego jak jestem w Larnace, to zawsze wieczorem jadę na kolację do tawerny Vlachos.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 09 Lis 2015 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Czy jest jakieś ograniczenie czasowe co do przebywania w części tureckiej, tzn ile można spędzić tam dni? I czy trzeba mieć wizę tak jak wjazd do Turcji? :o
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Lis 2015 23:28 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
"Wizę" wypisujesz sobie na granicy, a strażnik podbija pieczątkę wjazdową i wyjazdową na niej. Nie jest to taka sama wiza jak do Turcji i nie trzeba za nią płacić.
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 09 Lis 2015 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
I przechodzić na dowód jak pisali przedmówcy czy na paszport bo ja raczej preferuje paszport nawet w uni e. Ale tu ostrzegają przed wbiciem pieczątki w paszport. O co w tym chodzi?☹️
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Lis 2015 00:14 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W tej chwili nie otrzymuje się już żadnych karteczek i nic nigdzie nie wbijają.
Wszystko mają w systemie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 10 Lis 2015 07:04 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja przechodziłem na dowód i nie było żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 10 Lis 2015 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1429
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Przechodzenie przechodzeniem ale jak ktoś jedzie samochodem to juz trzeba się liczyć z kosztami. min chyba 3 dni coś ok 20 euro ubezpieczenie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 10 Lis 2015 10:27 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
mmaratonczyk napisał(a):
I przechodzić na dowód jak pisali przedmówcy czy na paszport bo ja raczej preferuje paszport nawet w uni e. Ale tu ostrzegają przed wbiciem pieczątki w paszport. O co w tym chodzi?☹️

Chodziło o to, że nikt na świecie nie uznaje Republiki Północnego Cypru oprócz Turcji, więc teoretycznie taka pieczątka nieistniejącego kraju w paszporcie sprawia, że byłby on nieważny. W praktyce mało kto zwróciłby na to uwagę, może jedynie w krajach mających napięte relacje z Turcją, jak np. Armenia czy Irak.

To zresztą obecnie i tak już tylko teoretyczne rozważanie, bo granicę jak pisali przedmówcy, spokojnie można przekroczyć na dowód bez żadnych pieczątek, czy karteczek.
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 31 Sty 2016 02:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
A czy wiadomo czy wypożyczonym autem można przejechać na stronę turecką?
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 31 Sty 2016 02:54 

Rejestracja: 13 Maj 2012
Posty: 48
Loty: 114
Kilometry: 235 566
W 2013 r przekraczałem kilkakrotnie granicę, z tego co pamiętam to kupowałem wizę 3 dniową.
Ogólnie to nie mieliśmy żadnych problemów z przekraczaniem granicy wypożyczonym autem po stronie greckiej ani z samą jazdą po stronie tureckiej.Pamiętać należy tylko o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia na granicy. Mi osobiście o wiele bardziej podobała się turecka część Cypru także polecam opcję pożyczenia auta:)


Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez Abcn, 31 Sty 2016 09:43, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 31 Sty 2016 02:59 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Można, trzeba tylko na granicy wykupić ubezpieczenie OC, które tam będzie działało - ok. 30 euro na 3 dni. Ponadto musisz mieć świadomość, że w przypadku szkody na terenie Cypru Północnego Twoja odpowiedzialność nie ograniczy się do kwoty, którą wypożyczalnia blokuje na karcie kredytowej tylko może być znacznie wyższa - warto więc pomyśleć o jakimś ubezpieczeniu w zewnętrznej firmie, które Cię przed taką ewentualnością zabezpieczy.
Właśnie wróciłem z Izraela i miałem podobny dylemat poruszając się po Autonomii Palestyńskiej - wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie w worldwideinsure.com ale na szczęście nie musiałem sprawdzać jak ono zadziała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 31 Sty 2016 07:24 

Rejestracja: 04 Kwi 2012
Posty: 46
Nie wiem jak w innych wypożyczalniach, ale w Sixt miałem w umowie zapis, że mogę się poruszać tylko po terytorium zarządzanym przez rząd cypryjski.

Wysłane z mojego X5 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 31 Sty 2016 11:59 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja również jeździłem wypożyczonym autem po tureckiej stronie Cypru. Nawet nie pytałem o to w wypożyczalni (Thriffty) bo domyślam się co by odpowiedzieli. Trzeba wykupić ubezpieczenie w zewnętrznej firmie i mieć na uwadze to, że w razie ewentualnych kłopotów trzeba samemu pokryć ewentualne koszta i dochodzić ich zwrotu u ubezpieczyciela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 31 Sty 2016 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Dzięki za info.
Jeszcze jedno - w kwestii dodatkowego ubezpieczenia - kupię to na granicy czy lepiej załatwić sobie je gdzieś zawczasu (gdzie?).
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 31 Sty 2016 14:09 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Obowiazkowe ubezpieczenie kupisz na granicy, dodatkowe - najlepiej online przed wyjazdem.
Kazda wypozyczalnia ma swoja polityke - jedne dopuszczaja przejazd na strone turecka, a inne nie. Ja korzystalem z Enterprise z lotniska Larnaka i oni nie mieli nic przeciwko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
yarwar uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 31 Sty 2016 18:21 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Na granicy kupisz jedynie obowiązkowe ubezpieczenie, coś jak OC. Dodatkowo warto się ubezpieczyć na wypadek kłopotów z autem (czyli coś jak AC).

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 23 Lut 2016 10:00 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Samochodem pożyczonym z http://www.stevenscarrentals.com/ można przejechać na północną część, ale wymaga to założenia na karcie kredytowej blokady 400 E i zaznaczenia tego na umowie wypożyczenia. Nie przejeżdżaliśmy na część turecką autem, więc trzaba dopytać w wypożyczalni dokładnie o szczegóły ubezpieczenia. Ogólnie Pan powiedział, że po tureckiej stronie "no insurance".
Dla poruszania się po części południowej nie musisz mieć w ogóle kredytówki u nich - możesz zapłacić nawet gotówką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 25 Sie 2018 11:35 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 2
witam, czy ktoś ma aktualne informacje nt. przekraczania granicy z Cyprem Pn? czy wystarczy dowód osobisty? w biurze podróży, w którym wykupiłem wycieczkę twierdzą, że potrzebny jest paszport. Choć na ich stronie internetowej raz piszę, że wystarczy dowód, a raz że potrzebny paszport... Proszę odpowiedź kogoś zorientowanego. pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group