Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Gru 2015 23:54 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2350
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Pomysł lotu z pomnika inwestycji polskiej pojawił się w mojej głowie od razu po ogłoszeniu połączeń. Na odpowiednie ceny za przelot przyszło poczekać aż do grudnia, kiedy to zakupiłem bilet na lot jedynej na radomskim lotnisku linii lotniczej, na jedynym oferowanym kierunku. Lot do Pragi z międzylądowaniem w Ostrawie czeskimi liniami CSA, bo o nim mowa, odbył się 27 grudnia 2015 roku. Był to drugi i ostatni lot z RDO w tym miesiącu*. Pierwszy z pasażerami**.

* - nie licząc General Aviation
** - według Gazety Wybiórczej; informacja potem zdementowana, niby leciało 2 pasażerów tydzień wcześniej


Oprócz mnie w lot z Radomia wybrali się @horacy19 i @ane.wald

Dla mnie wyjazd rozpoczął się w Krakowie, gdzie na dworcu autobusowym spotkaliśmy się z Horacym, z którym mieliśmy już okazję poznać się przy okazji jednego z wcześniejszych wyjazdów. Do Radomia udaliśmy się busem Kraków-Lublin, wyjechaliśmy z Krakowa o 10:00. Podróż minęła w miarę przyjemnie, nie licząc wizyty na prowizorycznym przystanku w Kielcach. Po 3 godzinach i 5 minutach byliśmy w Radomiu. Spod dworca kolejowego na lotnisko jest bardzo niedaleko, ale autobus linii 14 jedzie wybitnie okrężną drogą. Pierwszy minus dla Radomia za niedziałający automat biletowy w (chyba) kluczowym punkcie komunikacji miejskiej. Bilet u kierowcy złotówkę droższy, budżet wyjazdu znacząco się rozjeżdża.

Drugi minus dla Radomia za lokalizację przystanku przy lotnisku. Przeszliśmy jakoś te 300 metrów bez taksówki, a drogę umilił nam lokalny gimnazjalista, który zaliczył spektakularnie nieudany trik na motocyklu, który zamiast wrażania na nas pozostawił tylko otarcia kaskadera, zniszczone koło wehikułu, pierwszą skazę na krawężniku drogi do lotniska i nasze wspomnienia na resztę życia.

Image

Idąc w kierunku terminala dało się zauważyć tłumy - oczywiście w odpowiednim dla RDO tego słowa znaczeniu - i to nie dziennikarzy, a pasażerów. Zanim jednak przeszliśmy kontrolę bezpieczeństwa, trzeba było załatwić trzy sprawy. Po pierwsze - z kronikarskiego obowiązku - fotorelację z terminala. Na szczęście cały da się zmieścić na dwóch zdjęciach:

Image

Image

Po drugie, podeszliśmy do check-inu odebrać na pamiątkę karty pokładowe. Na koniec zaś, pozostało nadać bagaż. Jeszcze w drodze na lotnisko pojawił się bowiem w mojej głowie szatański pomysł nadania jako bagaż rejestrowany czteropaka piwa, którego Horacy miał przy sobie. Nie trzeba było długo go namawiać i po kilku chwilach reklamówka leżała już na taśmie. Po kilku długich minutach rozmyślań personelu radomskiego lotniska i konsultacji telefonicznej, pani z handlingu odmówiła przyjęcia bagażu, ponieważ "nie ma gdzie przyczepić zawieszki". "Bagaż" miał jednak ucho, zaś doświadczeni pasażerowie wiedzą, że przywieszkę da się też przykleić. Ostatecznie bagaż jednak pozostał na wieki wieków w Radomiu i do Czech nigdy nie dotarł. Przez kontrolę bezpieczeństwa przebrnęliśmy jednak my. Kontrola w miarę szczegółowa, ale bardzo uprzejma. Bezczelni służbiści z WAW mogliby się uczyć kultury od kolegów z Radomia. Po przejściu kontroli bezpieczeństwa w hali odlotów było... dosyć tłoczno. Nie wyobrażam sobie odlotu nawet jednego większego samolotu z tej haleńki, nie mówiąc o dwóch (są w strefie Schengen dwa gate'y). Ale pewnie nigdy ten problem się nie pojawi. Poniżej fotki co można sobie kupić przed lotem.

Image

Image

Z promocji na perfumy ostatecznie nie skorzystaliśmy. Po kilku chwilach oczekiwania na lot obstawiliśmy z Horacym która z osób to Ane.wald. Za chwilę zostałem wezwany do bramki w celu wypytania czy osoba, która jest ze mną na rezerwacji na pewno się nie pojawi. Po powrocie ze spowiedzi Horacy już rozmawiał z wytypowanym osobnikiem, którym rzeczywiście był Ane.wald. Okazało się, że ma miejsce obok mnie.

Ostatecznie do samolotu wsiadły 21-22 osoby. ATR 42-500 linii CSA pozytywnie mnie zaskoczył. Jest znacznie wygodniejszy w porównaniu na przykład do Q400 LOT-u.

Image

Image

Lecieliśmy między innymi nad lotniskiem w Pyrzowicach, wzdłuż linii Tatr, by następnie podejść do lądowania z widokiem na Ostrawę.

Image

Image

W Ostrawie jakby większy ruch, niż w Radomiu: na płycie stały dwa bliżej nieokreślone małe samoloty. Nasz ATR podjechał pod sam terminal, skąd wsiadło czterech pasażerów, w tym jeden do klasy biznes (znajdującej się tuż za nami, w ostatnim, 12. rzędzie). Po kolejnych ~45 minutach lotu byliśmy w Pradze. Lot dość męczący, jak każdy przelot turbośmigłowcem dla mnie. Nasz ATR w Pradze:

Image

Pewna część przygody na tym się zakończyła. Tydzień wcześniej nie było pasażerów, więc byli dziennikarze i było o Radomiu głośno. Na naszym locie samolot wypełniony w połowie, więc media w zasadzie przemilczały temat. Mnie osobiście w ogóle to nie dziwi, było to całkowicie do przewidzenia. Oczywiście nie twierdzę, że RDO ma jakikolwiek sens bycia, powinno się zaorać to lotnisko, przestać marnować na nie pieniądze dla fanaberii fanatyków, takich jak my i przez długie lata nie budować w Polsce żadnych portów lotniczych.

W terminalu kupiliśmy bilety i udaliśmy się autobusem i tramwajem do popularnej na forum restauracji "U Hodkou", gdzie po smacznej kolacji pożegnaliśmy się z Horacym, który udał się na pociąg do Czeskiego Cieszyna. Ane.wald i ja odbyliśmy jeszcze bardzo sympatyczne wieczorne zwiedzanie Pragi, po czym o 23:00 pożegnałem się także z nim i udałem się na noc do hostelu.

Ponieważ relacja miała dotyczyć samego przelotu, to dodam jeszcze tylko dla ciekawskich, że do Polski wróciłem kolejnego dnia pociągiem Leo Express Praga-Ołomuniec, kolejnym pociągiem LE Ołomuniec-Czeski Cieszyn (po przyjemnym trzygodzinnym zwiedzaniu Ołomuńca) i busem Cieszyn-Kraków. Powrót w ten sposób kosztował mnie łącznie 56 zł - rezerwowane w ostatniej chwili.

Dziękuję za świetne towarzystwo @horacy19 i @ane.wald i liczę na to, że dopiszecie coś od siebie ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez J29, 31 Gru 2015 12:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
49 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 31 Gru 2015 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Czteropak miażdży :) Aż mi się forum wywaliło :mrgreen:
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Gru 2015 00:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Szkoda mi tych browarków [*]

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 31 Gru 2015 00:14 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2350
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Ja myślę, że pani z handlingu kierowała się troską o nas i zastanawiała się po co kretynom Harnaś w Czechach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 31 Gru 2015 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
W sumie to macie szczęście bo jakbyście z tym Harnasiem pojechali to by was nie wypuścili poza lotnisko ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Gru 2015 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2011
Posty: 597
niebieski
Zgłosiłem relację do konkursu na relację miesiąca.
Jak dla mnie to relacja numer jeden w całym roku 2015 !
_________________
Proszę, wejdź i kliknij. Możesz pomóc innym :)
www.pajacyk.pl
www.wyklikajzywnosc.pl
www.okruszek.org.pl
www.pustamiska.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 31 Gru 2015 00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
J29 napisał(a):
Bilet u kierowcy złotówkę droższy, budżet wyjazdu znacząco się rozjeżdża.


Czytając tą część relacji, zacząłem się o Was martwić po raz pierwszy. Potem jeszcze kilka razy zrobiło się nieciekawie (Harnasie,gimnazjalista), dlatego bardzo ucieszył mnie happy end :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 31 Gru 2015 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Jest koszt powrotu, nie ma kosztów "tam" ;)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Gru 2015 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
....i zdjęcia kolan. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Gru 2015 01:03 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2350
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
BONUS

@horacy19 i słynny czteropak

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 31 Gru 2015 01:08 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Świetna relacja, rzeczowa , myślę że przyda się jako pamiątka po CSA w Radomiu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Gru 2015 01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2068
srebrny
Nic dodać nic ująć, dobra relacja!

Poza konkursem od siebie dodam, że nie zdążyło mi się na pociąg CD do Czeskiego Cieszyna o 19:43 na który miałem bilet, ale zdążyłem na RegioJet o 19:46 :roll: , musiałem błagać stefkę, żeby przyjęła euro, za to posadziła mnie w biznesie. Internet w pociągu mają do du.y :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Gru 2015 07:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Jakim cudem dojechaliście autobusem linii 12 z dworca na kosmodrom skoro on się nie pojawia nawet w pobliżu i to zarówno dworca jak i lotniska :o Może to była 14?

Poza tym relacja super :D
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
J29 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 31 Gru 2015 12:57 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2350
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
@Tomek Zien

Oczywiście masz rację, linia 14.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Gru 2015 13:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
J29 napisał(a):
Po przejściu kontroli bezpieczeństwa w hali odlotów było... dosyć tłoczno. Nie wyobrażam sobie odlotu nawet jednego większego samolotu z tej haleńki, nie mówiąc o dwóch (są w strefie Schengen dwa gate'y). Ale pewnie nigdy ten problem się nie pojawi.


Terminal RDO znam doskonale, rzec można stały bywalec, :mrgreen: gdyż kiedyś ten terminal stał w Łodzi. Pamiętam że latałem i Wizzem i Ryanem i 180 osób plus obsługa się tam mieściły. Bywało że nawet 2 samoloty leciały w niedużym odstępie czasu :) (Lata "świetności" LCJ w 2012r - np STN i DTM w sobotę w ciągu ok. 1h). Ciasno jak w kolejce po karpia w Lidlu, ale jakoś tam się udawało.

PS: Ołomuniec jest rewelacyjny (w mojej skromnej opinii).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 01 Sty 2016 18:09 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Macie może fotki Radomia z lotu ptaka?Jeśli tak to poproszę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Sty 2016 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 143
Kilometry: 238 089
niebieski
https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... tu%20ptaka
...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Sty 2016 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=42&t=9593%3F1
Relacja z czeskim poczuciem humoru z tej samej trasy napisana z drugiego (czeskiego) bieguna. Rozbawił mnie "free shuttle" do Modlina i "drzewolino".
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 13 Sty 2016 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Ciężko będzie pobić tą relację... :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Lut 2016 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Kolejna relacja kolegów zza południowej miedzy, tam razem z Łodzi (tutaj zwanej polskim Manchesterem) przez Radom do Pragi.
http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=42&t=9616
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group