Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lis 2014 21:33 

Rejestracja: 25 Lis 2014
Posty: 4
Cześć,
niedługo wybieram się na urlop na Kubę. Jako, że jeszcze nigdy tam nie byłem nasuwa mi się kilka pytań. Chodzi mi bardziej o praktyczne informacje. Jak ktoś był, to proszę o jakąkolwiek odpowiedź, na pewno pomoże :)
1. Co warto ze soba miec o czym nie pomysle w Polsce?
2. Co warto zobaczyc w Varadero?
3. Co warto zobaczyc w Hawanie?
4. Co warto zobaczyc na Kubie oprocz: Hawany, Trynidadu, Varadero, Doliny Cukrowni, Santa Clara, Cayo Blanco, Cienfuegos, farmy krokodyli, polwyspu Zapata, Pinar del Rio, indianskiej groty, farmy Orchidei, domu Hemingwaya?
5. Jak wygląda sprawa z przewozem cygar, z tego co wiem, to można mieć 50. Jest opcja, żeby wziąć 50 do nadawanego i 50 do podręcznego?
6. Co jeszcze powinienem wiedzieć?

Z góry dziękuję za wszystkie informacje, każda będzie na wagę złota :)

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 25 Lis 2014 21:55 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Weź jakies stare używane telefony komórkowe. Kubańczycy bedą ci wdzięczni. Jakies przybory szkolne dla dzieciaków, długopisy i cukierki. Ułatwi ci to życie tam, a lokalnym sprawisz wiele radości. Sami z wdzięczności sie otworzą i pomogą. Np załatwia dobre cygara w ludzkiej cenie i przy tym nie oszukają. Cygara w oficjalnych sklepach wcale tańsze nie sa od tych w Europie. Kupowanie na ulicy to spore ryzyko - chyba ze sie znasz. Mimo ze Kubańczycy sa przesympatyczni i z natury uczciwi, to jednak Havana rządzi sie własnymi prawami. Obejrzyj film sztos przed wyjazdem ;)

Co do zwiedzania. Na tym forum chyba wszystko zostało powiedziane. Dam sie wykazać innym ;)

Aha, podkreślaj ze jestes z Polski. Normalnie chyba jedyny kraj na świecie gdzie na info ze jestes z pl wywoła to zadowolenie oraz może pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lis 2014 21:57 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 88
Loty: 274
Kilometry: 806 939
1. Co warto ze soba miec o czym nie pomysle w Polsce?
Nic.
2. Co warto zobaczyc w Varadero?
Wynająć skuter i przejażdżka do końca półwyspu.
3. Co warto zobaczyc w Hawanie?
El Malecon. Pyszne i tanie lobstery.
4. Co warto zobaczyc na Kubie oprocz: Hawany, Trynidadu, Varadero, Doliny Cukrowni, Santa Clara, Cayo Blanco, Cienfuegos, farmy krokodyli, polwyspu Zapata, Pinar del Rio, indianskiej groty, farmy Orchidei, domu Hemingwaya?
Pojeździć skuterem lub autem, zobaczyć jak żyją.
5. Jak wygląda sprawa z przewozem cygar, z tego co wiem, to można mieć 50. Jest opcja, żeby wziąć 50 do nadawanego i 50 do podręcznego?
Nie wiem.
6. Co jeszcze powinienem wiedzieć?
Mieć kartę i gotówkę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Lis 2014 22:54 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Jeszcze w sprawie tych cygar. Nigdy nie widziałem żeby ktoś kontrolował ile wywodzisz. Nigdy tez nie widziałem żeby ktoś sprawdzał ile wwozisz - doświadczenia mam głownie z Kanady. Raz miałem lot bezpośrednio do Europy - tez nikt nie sprawdzał.

Natomiast mieć możesz 50 sumując wszystko co masz przy sobie. Rozbić to możesz tylko na ilośc cygar na osobę.

Kup tez wracając Havana Club. Tańsze od butelki wody ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Lis 2014 22:33 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 3
1. Co warto ze soba miec o czym nie pomysle w Polsce?
ktoś radził, żeby zabrać jakieś rzeczy dla Kubańczyków i to jest dobry pomysł, warto wziąść np małe mydełka albo szampony, u nich to naprawdę jest drogie
3. Co warto zobaczyc w Hawanie?
Muzeum Rewolucji, Muzeum Miasta (na Plaza de Armas), poszwędać się po Habana Vieja, można pojechać na drugą stronę zatoki i zobaczyć zachód słońca i panoramę Hawany z Fortaleza San Carlos de la Cabaña
4. Co warto zobaczyc na Kubie oprocz: Hawany, Trynidadu, Varadero, Doliny Cukrowni, Santa Clara, Cayo Blanco, Cienfuegos, farmy krokodyli, polwyspu Zapata, Pinar del Rio, indianskiej groty, farmy Orchidei, domu Hemingwaya?
dużo ludzi mówiło że Pinar Del Rio nie warte zachodu, lepiej pojechać do Vinales
nam się spodobało Sancti Spiritus oraz Santiago De Cuba
nie byliśmy w Barbacoa, ale też ponoć warto tam pojechać, tylko, że to już kawałek jest
bardzo fajnie było w Playa Larga, jak ktoś lubi nurkować, a nawet jak nie lubi to też warto pojechać, można się zabrać z nurkami na snorkling :)
Guardalavaca to też świetne miejsce na plażing, i nie jest to zamknięty dla Kubańczyków resort jak np Cayo Coco
5. Jak wygląda sprawa z przewozem cygar, z tego co wiem, to można mieć 50. Jest opcja, żeby wziąć 50 do nadawanego i 50 do podręcznego?
kontrola jest pobieżna i specjalnie bym się tym nie przejmował, jeżeli się stresujesz limitami to pamiętaj, że jest jest limit wywozu z Kuby, ale i też limit jaki możesz wwieźć do UE, który jest dużo mniejszy, tak jest np. z alkoholem

po więcej zapraszam do nas na bloga, jest relacja z Kuby, co prawda byliśmy tam z niemowlakiem, ale myślę że sporo się dowiesz i wyrobisz sobie zdanie czy coś warto zobaczyć czy nie
Gdzie jest maluch - Kuba

pozdrawiam
Robert
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Maj 2015 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 38
Co zabrac ?

mysmy wzieli m.in. reczniki, mydlo, papier toaletowy,
ale okazalo sie na kazdej casie to wszytko bylo, wiec nie ma potrzeby zabierania tych rzeczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Maj 2015 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Już to pisałem w innym temacie i zostało to tutaj powiedziane, ale powtórzę: weźcie swoje stare nieużywane telefony. Na Kubie mają dużo większa wartość niż u nas więc sprawicie Kubanczykom dużo radości nawet sprzedając je za symboliczną kwotę.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Maj 2015 20:41 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Sobie przypomniałem, jesli ktoś ma starego laptopa, to tez jest dobry pomysł. Jednym razem kelner z hotelu spytał czy bym mu dla córki nie załatwił, żeby sie uczyła. Udało mi sie coś załatwić - to nie musza być nowe i super nowe rzeczy. Zainstalowałem XP w wersji hiszpańskiej i zawiozłem podczas następnego pobytu. Facet nie wiedział w co mnie całować, a ja dostałem fajna kartkę na wigilie w skrzynce :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Gru 2015 14:36 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
dominjt napisał(a):
1. Co warto ze soba miec o czym nie pomysle w Polsce?

jak to juz wspomnieli inni, stare komorki/laptopy, cukierki i dlugopisy dla dzieci,
przedmioty higieczne do rozdania np. mydlo/szampony, no i....
uzywane ciuchy do rozdania. tak, niestety maja duza wartosc, zawsze sa w szafie jakies stare np.
t-shirty czy cos, lezy to tylko, a komus na kubie moge sie naprawde przydac.
do tego polecane byly czesci zamienne do malucha, nawet wzialem jakas uszczelke, ale
w koncu zostawilem to za wycieraczka jakiegos malucha :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Gru 2015 15:52 

Też zauważyłam, że to o co Kubańczycy najczęściej prosili to mydło i właśnie koszulki. Wielokrotnie zdarzyły mi się prośby o zdjęcie koszulki, którą mam na sobie i oddanie jej :shock:
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Gru 2015 16:03 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
jestes kobieta ? ;-)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 15 Gru 2015 16:48, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Gru 2015 16:06 

Jestem kobieta ;-) @michcioj


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 15 Gru 2015 16:43 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
a o koszulke prosily Kubanki czy prosili Kubanczycy ? ;-)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 15 Gru 2015 16:49, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Gru 2015 21:14 

@michcioj no jednak częściej Kubanki ;)
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Gru 2015 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Anonymous napisał(a):
Też zauważyłam, że to o co Kubańczycy najczęściej prosili to mydło i właśnie koszulki. Wielokrotnie zdarzyły mi się prośby o zdjęcie koszulki, którą mam na sobie i oddanie jej :shock:

Miałem podobną sytuację. Spędziliśmy świetny dzień z Kubańczykiem, który pokazał nam Hawanę zupełnie od innej strony i na koniec dnia nie chciał pieniędzy, tylko koszulkę, którą miałem na sobie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Gru 2015 22:56 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
szkoda ze nie majtki.

kubanczycy baaardzo zle zrobili wrazenie w moich oczach, strasznie rozszczeniowi ludzie,
kup im soczek, piwo i nie wiadomo co jeszcze.
no ale to juz zupelnie inny watek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Gru 2015 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
lia napisał(a):
Głupio zapytam o Playa Largo, ale znalazłam co najmniej 3 takie lokalizacje na Kubie, jakby ktoś mógł sprecyzować, w której części Kuby leży ta, o której wszyscy piszą na forum i czy są tam casa partuculares? Mam też pytanie, czy na osławionej Cayo Coco są casa particulares, bo jak szukam hoteli, to wyskakują takie ceny, że aż zęby bolą.


Nie ma, sa tylko hotele z wiecznie pijanymi angielskimi allinclivowcami. Dojazdu publicznego tez nie ma, kursuja autobusy z pracownikami hotelowymi, kontrola przy wyjezdzie z grobli, lacznie z paspzortem.

W niedalekim Ciego de Avila lub Moron sa casy, ale czy Caoo Coco jest warte odwiedzenia, bym polemizowala.

1. Co warto ze soba miec o czym nie pomysle w Polsce?
Wez pasty do zebow, szczoteczki, kremy, dezodoranty, ale daj je nie ludziom, korzy pracuja w hotelu, casie czy blisko turystow, ci maja wieksze pole do zdobycia owych produktow. Daj je ludziom nie z branzy turystycznej, spotkanym, poznanym w innych okolicznosciach.
2. Co warto zobaczyc w Varadero?
Poplyn na wycieczke z delfinami, relatywnie tanio mozesz sobie zoabczyc je z bliska, dotknac, poplywac. Co nie oznacza, ze jest to humanitarne czy pochwalane przez mnie. W Varadero generalnie elzy sie do gory wentylem, kapie w cieplej wodzie i pije darmowe drinki ;)
oraz podziwia kolor wody ;)
3. Co warto zobaczyc w Hawanie?
warto sie zgubic w uliczkach Habana Vieja, wczesnymr ankiem, keidy dzieciaki spiesza do szkoly a dorosli do pracy. Kiedy gospodynie wylweaja resztki wodyz prania wprost an ulice a kapiace mokre ubrania robia Ci niespodziewany prysznic. Polazic po wieczornym najdluzszym deptaku, czyli Maleconie. Posluchac smetnej muzyki, popatrzec na piekne kobiety tanczace w rytm cudnej muzyki. Wypic butelke taniego rumu, popijajac slodkim sokiem pinacolada sprzedawanym w kartonikach. zapalic najtansze, smierdzace cygaro, kupione za kubanskie CUP w ichniejszym sklepie.
Havana jest cudna, taka zmeczona zyciem staruszka, pomarszcozna i spocona..
4. Co warto zobaczyc na Kubie oprocz..
Polecam dalekie rejony Baracoa, santiago i drogi, pokonywane lokalnymi srodkami komunikacji. Z dala od miejsc odwiedzanych przez turystow. Trinidad na chwile, mimo, z epiekny, to juz zadeptany przez turystow. Okolice, to gory i orzezwiajacy dawny kurort Topes de Colantes, termitiery, turkusowe wodospady z kolorowymi rybkami (gupikami) i pachnocymi kwiatami mariposa. Cukrownie pociagiem z dawnej epoki (znow jezdzi). Polecam doline Vinales i plantacje tytoniowe, zoabczyc z grzbietu konia lub rowerem. Ogolnie kazdy region ma swoje perelki.
5. Nigdy nie mialam problemu z przewozem cygar. Nie kupiowalam wielu w sklepach firmowych, byly to zazwyczaj najtansze cygara kupowane za 1 usd (25 szt). takie, jak pala na co dzien Kubanczycy.
6. Nie bierz doalrow, bo naliczany jest przy ich wymianie podatek. Wez euro lub funty. Badz ostroznyw poslugiwaniu sie karta.
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
lia lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 16 Gru 2015 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
michcioj napisał(a):
kubanczycy baaardzo zle zrobili wrazenie w moich oczach, strasznie rozszczeniowi ludzie,
kup im soczek, piwo i nie wiadomo co jeszcze.
no ale to juz zupelnie inny watek.

Zupełnie inaczej odebrałam Kubańczyków. Nigdy nie powiedziałabym, że są roszczeniowi. Raczej... pokorni. No oczywiście z wyjątkiem tych "robiących w turystyce" :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Gru 2015 11:07 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
gosiagosia napisał(a):
Zupełnie inaczej odebrałam Kubańczyków. Nigdy nie powiedziałabym, że są roszczeniowi. Raczej... pokorni. No oczywiście z wyjątkiem tych "robiących w turystyce" :mrgreen:

aha pokorni ? caly czas pytania o jakies prezenty, czy kupie im piwo w barze, soczek, w varadero w imprezowni
2 dziewczyny zaoferowaly siebie za 50 cukow na plazy. no masakra jakas...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Gru 2015 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@michcioj - ja nie kwestionuję Twoich osądów. Raczej było to zwrócenie uwagi na to, że nasz odbiór i opinia o innych (w tym wypadku narodzie) opiera się na doświadczeniach z jakieś krótkiego turystycznego wyjazdu. Mnie nikt nie nagabywał o prezenty. A mina kilkuletniej dziewczynki spotkanej przypadkowo gdzieś na drodze w jakieś wsi, obdarowanej kredkami, slodyczami i innymi dziecięcymi dobrami - bezcenna :) A potem jej mamy, która przybiegła zaniepokojona kto tam kręci się koło jej córeczki.
Sama wygłaszałam niepochlebną opinię o Korsykańczykach, którą już przy drugim pobycie na wyspie byłam zmuszona zrewidować. a wszystko zależało od ludzi jakich spotkałam na swojej drodze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group