Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Basel
#41 PostWysłany: 22 Lis 2014 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
@ ciacho bede za mniej wiecej tydzien, wal smialo o jaki chodzi :D
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Basel
#42 PostWysłany: 19 Mar 2015 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Byłem niedawno na jednodniówce z Berlina, oczywiście uprzednio zamówiłem sobie broszurki z mapami z linku na poprzedniej stronie, zakupiłem w automacie bilet jednodniowy (tageskarte) za 9,40 CHF ważny do dnia następnego do godz 5 rano (strefy 10,11,13 i 15), płatność zwykłą kartą do konta VE. Odwiedziłem Tierpark Lange Erlen (jest darmowa toaleta) dojazd autobusem nr 50 z lotniska do Kannenfeldplatz i stamtąd autobus nr 36 do przystanku Lange Erlen, który jedzie kawałek czasu objeżdżając miasto, ale przy okazji możemy zobaczyć dokładniej Bazyleę jak i jej przedmieścia. Powrót tą samą trasą do centrum miasta. Po drodze skorzystałem ze sklepu sieci COOP, np. 0,5l Nestea koszt 1,1 CHF.
Centrum miasta warte odwiedzenia, z dużą ilością muzeów czy zabytków, czysto, są darmowe toalety. Polecam po prostu poszwędać się po uliczkach, podejść na plac obok katedry, z którego mamy widok na Ren (wejście do wieży katedry chyba 6 CHF). Można również przejść się przez most na drugą stronę miasta. Przy Uniwersytecie trafiłem na flohmarkt. Na ulicach stoją niezłe fury :)
W sklepach można płacić w euro, przelicznik to prawie 1:1. Przykład magnez 5 CHF = 4,90 EUR.
Na lotnisku darmowe WIFI (chyba 1 godz) oraz gazety.

Postaram się w najbliższym czasie wrzucić na mojego bloga krótką relację z wyjazdu.
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Basel
#43 PostWysłany: 27 Wrz 2015 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Ponieważ ostatnio często Bazylea pojawia się przy okazji promocji, to i ja się wybrałem. 8 września byłem na jeden dzień z Berlina. Miasto w sam raz na taki wypad. I 2, a nawet 3 loty dziennie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Tu kilka zdjęć i informacji o Basel. Zastanawiałem się na początku nad pobytem 2-dniowym, żeby zobaczyć ruiny rzymskiej kolonii Augusta, i nawet znalazłem fajny hotel za 130zł Appart'City Mulhouse, ale stwierdziłem że dam radę obejść miasto w ciągu dnia.

Na plus trzeba zapisać że przed wylotem do Bazylei można sobie za darmo zamówić przewodniki i mapę miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Basel
#44 PostWysłany: 19 Lis 2015 08:55 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Ok, więc lecimy z żoną na weekend z Krakowa, co oznacza, że wg planu mamy pół piątku, całą sobotę i niedzielne przedpołudnie na miejscu. Planuję piątek poświęcić na Bazyleę, a sobota? Jak najlepiej (niekoniecznie z jęzorem na wierzchu od rana do wieczora) wykorzystać czas?

1. Zurych?
2. Colmar (Francja)?
3. inaczej?

Z góry dzięki za propozycje!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bazylea
#45 PostWysłany: 20 Lis 2015 15:42 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Jezeli nie lubicie muzeow to Bazylea jest do przejscia w 2,5-3 godziny. Spod dworca: trasa przez cale centrum, przejscie mostem przez Ren i druga strona. Na waszym miejscu ruszylbym dalej. Samo miasto nie wyroznia sie niczym szczegolnym. W te ok. 3 godziny wliczam tez wizyte na wiezy Katedry. Nietypowe wejscie, nawet warto. Zwlaszcza, jezeli ktos lubi panoramy. Oplata: 5 CHF lub 4,8 EUR. Uwaga dla odwiedzajacych solo. Na wieze mozna wejsc w co najmniej 2 osoby.

Jezeli lubicie muzea - to jest ich od groma, przeroznych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bazylea
#46 PostWysłany: 22 Lis 2015 14:12 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
No właśnie, ale co wybrać poza Bazyleą?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bazylea
#47 PostWysłany: 22 Lis 2015 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Zurich polecam. ok.80-90 minut pociągiem, a w Zurychu jest co robić począwszy od starówki, poprzez siedzibę np. FIFY.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
shiver uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bazylea
#48 PostWysłany: 01 Gru 2015 08:09 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Po przeanalizowaniu opcji zamierzamy piątek spędzić w Bazylei a w sobotę pojechać do Lucerny. Droga pociągiem podobna, a miasto mniejsze i chyba jednak ładniejsze. Ktoś mnie wyprowadzi z błędu? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bazylea
#49 PostWysłany: 01 Gru 2015 08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@shiver

z dworca kolejowego do glownej atrakcji (Most Kapliczny) wystarczy przejsc doslownie przez skrzyzowanie i jestes na miejscu
całkiem przyjemna jest tez starowka - ja osobiscie nie widze tam mozliwosci spedzenia interesujaco calego dnia
jezeli lubisz spcerowac po 2-3 godzinach bedziesz sie juz nudzil
zabic czas mozna spacerujac alejkami przy jeziorze, a dla milosnikow sugeruje Muzeum Picassa i Muzeum Wagnera - w zadnym z nich nie bylem wiec sie nie wypowiem co do eksponatow

moje wspomnienia bylem, zaliczylem, pojechalem dalej ;)

odnosnie Bazylea i kosztów na miejscu
http://www.lidl.ch/de/1970.htm - nie wyglada to bardzo makabrycznie

Załączniki:
bazylea.JPG
bazylea.JPG [ 97.88 KiB | Obejrzany 8250 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
shiver uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bazylea
#50 PostWysłany: 01 Gru 2015 10:17 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 9
Ja tylko dodam, jeśli chodzi o Lucernę (IMHO jedno z najpiękniejszych miast w Szwajcarii), że warto wybrać się do Muzeum Transportu (Verkehrshaus), jak również do Gletschergarten - w przypadku drugiej atrakcji czeka na nas mały bonus - imponujący pomnik/ rzeźba Löwendenkmal. Na rejsy po Jeziorze Czterech Kantonów nie jest raczej najlepsza pora ;)

Co do "muzeum Picassa" w poprzedniej wypowiedzi - rozumiem, że chodzi o Sammlung Rosengart? Jeżeli ktoś nastawia się na wielki zbiór dzieł Picassa zgromadzony we wspomnianym miejscu, to niestety się rozczaruje - z tego, co pamiętam, przewagę liczebną mają tam prace Paula Klee i Cezanne'a (co nie znaczy, że nie polecam odwiedzenia tego muzeum). Tuż obok dworca autobusowego/ kolejowego w Lucernie jest jeszcze Muzeum Sztuki, jednak nie mam pojęcia, cóż za eksponaty mogą się tam znajdować :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bazylea
#51 PostWysłany: 01 Gru 2015 13:38 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
podrozna napisał(a):
Co do "muzeum Picassa" w poprzedniej wypowiedzi - rozumiem, że chodzi o Sammlung Rosengart? Jeżeli ktoś nastawia się na wielki zbiór dzieł Picassa zgromadzony we wspomnianym miejscu, to niestety się rozczaruje - z tego, co pamiętam, przewagę liczebną mają tam prace Paula Klee i Cezanne'a (co nie znaczy, że nie polecam odwiedzenia tego muzeum)


Dużo picassów jest w Fondation Beyeler:

https://www.google.ch/maps/place/Fondat ... c235?hl=en
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bazylea
#52 PostWysłany: 01 Gru 2015 14:33 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Arekkk napisał(a):
Jezeli nie lubicie muzeow to Bazylea jest do przejscia w 2,5-3 godziny. Spod dworca: trasa przez cale centrum, przejscie mostem przez Ren i druga strona. Na waszym miejscu ruszylbym dalej. Samo miasto nie wyroznia sie niczym szczegolnym. W te ok. 3 godziny wliczam tez wizyte na wiezy Katedry. Nietypowe wejscie, nawet warto. Zwlaszcza, jezeli ktos lubi panoramy. Oplata: 5 CHF lub 4,8 EUR. Uwaga dla odwiedzajacych solo. Na wieze mozna wejsc w co najmniej 2 osoby.

Jezeli lubicie muzea - to jest ich od groma, przeroznych.


|Dziwne bo u mnie było napisane co łaska :)
I byłem sam Image
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bazylea
#53 PostWysłany: 01 Gru 2015 21:52 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
oskiboski napisał(a):
I byłem sam


Mnie samego nie wpuścili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bazylea
#54 PostWysłany: 30 Sty 2016 17:12 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Mam pytanie do wieży katedralnej - czy macie na myśli Elisabethenkirche ( na zdjęciu przypomina ten kościół )czy Basel Munster ( Katedra) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bazylea
#55 PostWysłany: 30 Sty 2016 17:54 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@Eryk87

Miałem na myśli Basel Munster, a @oskiboski nie wiem, który kościół miał na myśli, bo na jego zdjęciu rzeczywiście jest Elisabethenkirche.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bazylea
#56 PostWysłany: 16 Maj 2017 16:38 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 49
Loty: 22
Kilometry: 45 170
Za miesiąc będę w Bazylei, do dyspozycji będzie auto i teraz pytanie czy ktoś się orientuje gdzie będzie najbliżej z tego miasta aby poczuć górskie klimaty w czasie jednodniowej wycieczki.
Pytanie drugie, czy do Zurichu w dwie osoby lepiej jechać autem czy też wybrać się pociągiem lub jakimś busem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bazylea
#57 PostWysłany: 01 Lip 2017 10:55 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 49
Loty: 22
Kilometry: 45 170
Najbliżej Bazylei gdyż jedyne 75km jest Pilatus z wieloma kolejkami przy pomocy których można się dostać na szczyt a po drodze podziwiać wspaniałe widoki. Nigdzie nie ma tłoku, ceny dość wysokie, ale "alpen fresh" na samej górze bezcenne.
Poruszaliśmy się autem po Szwajcarii i to chyba jest najtańszy środek lokomocji gdyż pociągi jak i inne formy transportu publicznego są dość drogie. Trzeba mieć dobrą nawigację a nawet dwie gdyż o ile autostrady są jako tako oznakowane to same miasta już bardzo kiepsko i jeżdżenie po Zurrichu to nie lada wyzwanie aby trafić tam gdzie się chce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bazylea
#58 PostWysłany: 04 Lip 2017 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Jeżdżąc po Zurichu należy uważać również na prędkość, gdyż można dostać 45CHF mandatu już za osiągnięcie zawrotnej prędkości 36km/h w terenie gdzie jest ograniczenie do 30 :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bazylea
#59 PostWysłany: 04 Lip 2017 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Drobna korektura kar za przekroczenie predkosci w miescie Zürichu:

1-5 km/h, 40.- CHF
6-10 km/h, 120.- CHF
11-15 km/h, 250.- CHF
16-20 km/h, masz maly problem, po raz pierwszy to ostrzezenie, a kara ustalana na podstawie zarobkow, moze byc wysoka, lepiej mniej zarabiac.
21-24 km/h, zabieraja prawo jazdy na jakis czas 1-3 m-cy, jesli pierwszy raz to moze skonczyc sie ostrzezeniem i kara ustalana na podstawie zarobkow, kolega zaplacil ok. 4000.- CHF, ale sam jest winny, ze lepiej zarabia. ;)
Powyzej 25 km/h, zabieraja prawko od 3 m-cy wzwyz, masz powazny problem, kara musi byc odstraszajaca, aby delikwent mocno poczul, postepowanie karne oraz adnotacja w bazie danych, ze popelniles przestepswo i nie wspomne, co czeka za kolejne takie wykroczenie. ;)

Jesli chodzi o wyzsze predkosci, to pisalem o tym kiedys, jakie moge byc kary:
czy-dostaliscie-kiedys-mandat-za-granica,18,37026&p=879419&hilit=przekroczenie#p879419
czy-dostaliscie-kiedys-mandat-za-granica,18,37026&hilit=przekroczenie?start=240#p879929
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bazylea
#60 PostWysłany: 13 Lip 2017 10:53 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 49
Loty: 22
Kilometry: 45 170
Może warto jeszcze dodać, że bardzo wysokie kary (chyba wyższe niż za prędkość) nakładane są za brak odpowiedniego odstępu od samochodu poprzedzającego w tunelach a jak wiadomo Szwajcaria to kraj tunelami usłany.
Wracając do wątku samej Bazylei to spacerując po mieście można odnieść wrażenie, że pieszych nie obowiązują żadne zasady i każdy chodzi jak mu pasuje, nawet tramwaj hamuje aby pieszy mógł przejść jak mu pasuje :D
Policji jest bardzo dużo, ale ich nie widać gdyż poruszają się po mieście w nieoznakowanych autach.
Będąc w Bazylei warto też usiąść na ławeczce przy brzegu Renu i obserwować ludzi spływających z nurtem rzeki na "workach" :D Bardzo fajnie to wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group