Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 29 Paź 2015 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ale we wniosku zaznaczyłeś, że chcesz 2 wjazdy? Bo na etapie odbioru to obawiam się, że już nic nie zmienisz, jeśli będzie źle.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 29 Paź 2015 21:24 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 73
Loty: 23
Kilometry: 58 104
olus napisał(a):
Ale we wniosku zaznaczyłeś, że chcesz 2 wjazdy? Bo na etapie odbioru to obawiam się, że już nic nie zmienisz, jeśli będzie źle.


Tak ,zostało to zaznaczone :D
Najlepszy numer był wtedy kiedy żona napisała
że sama się sponsoruje ( to ona wyjeżdża)
Pracownik konsulatu nie był w stanie zrozumieć
że podróżuje samodzielnie .
Cóż sprawdzimy jak wyjdzie z tą wizą.Rozumiem
że nie można wystąpić o poprawienie kategorii wizy przy odbiorze :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 29 Paź 2015 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Tego nie wiem, ale odbierasz już paszport z wklejoną wizą gdzie jest nadrukowana ilość wjazdów. Raczej nie da się tego łatwo poprawić, być może trzeba by się ubiegać o wizę ponownie.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 03 Lis 2015 20:27 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 54
Chcesz drogą lotniczą do Macao się dostać czy z Hong Kongu do Macao promem? Jeśli ta druga opcja to bilety kupuje się na miejscu bez problemu, nie trzeba rezerwować przez internet.
Wszystkie dokumenty potrzebne do wyrobienia wizy (rezerwacje biletów i noclegów) daje się przy składaniu wniosku - przy odbiorze nic się nie zmieni nawet jak przyniesiesz jakieś nowe rezerwacji.
W Gdańsku może stoi się krócej dlatego, że teraz już po sezonie, a ja załatwiałem w kwietniu chyba, bo 1 maja wylatywaliśmy.
_________________
Nowy blog: http://podrozujese.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 04 Lis 2015 18:28 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 73
Loty: 23
Kilometry: 58 104
KoBi88 napisał(a):
Chcesz drogą lotniczą do Macao się dostać czy z Hong Kongu do Macao promem? Jeśli ta druga opcja to bilety kupuje się na miejscu bez problemu, nie trzeba rezerwować przez internet.
Wszystkie dokumenty potrzebne do wyrobienia wizy (rezerwacje biletów i noclegów) daje się przy składaniu wniosku - przy odbiorze nic się nie zmieni nawet jak przyniesiesz jakieś nowe rezerwacji.
W Gdańsku może stoi się krócej dlatego, że teraz już po sezonie, a ja załatwiałem w kwietniu chyba, bo 1 maja wylatywaliśmy.


Jednak dostaliśmy wizę dwukrotnego wjazdu na 6 miesięcy.
Co do "po sezonie" to się nie zgodzę ,bo jakiś szczyt się zaczyna
kiedy moja połowa jedzie i nawet obecny prezydent będzie w Pekinie w tym terminie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 04 Lis 2015 23:30 

Rejestracja: 04 Lis 2015
Posty: 1
Hej forumowicze.
Szybkie pytanie do Was. Wybieram się do Wietnamu i mam przesiadkę w Chinach/Guangzhou. W powrotną stronę również. Przesiadki: 3,5h (tam), 1,5 (powrotny). Naturalnie, nie zamierzam opuszczać lotniska. Czy potrzebuję wizy? Czy wystarczy wypełnić transit without visa (bez dodatkowych dokumentów) z okazaniem kopii biletów lotniczych?

Dziękuję z góry za odpowiedź.
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 05 Lis 2015 11:30 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Jeśli nie opuszczasz strefy tranzytowej na lotnisku, to wizy nie potrzebujesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 05 Lis 2015 16:21 

Rejestracja: 13 Gru 2014
Posty: 45
Zbanowany
Chciałbym podsumować istotne informacje o wizach do Chin z prośbą o ocenę działań:
1. czy otrzymanie wizy możemy traktować jako formalność, jeśli planujemy podróż na własną rękę, nie mamy jakichś przeciwwskazań formalnych, inaczej mówiąc, czy kupując bilet a nie mając wizy możemy być w miarę pewni podróży?
2. czy otrzymanie wizy dwukrotnego wjazdu nie stanowi żadnego problemu i jest do uzyskania w tej samej cenie, co wiza jednokrotna, a różnica wynika tylko z tego, że we wniosku to zaznaczymy i ewentualnie dołączymy bilety na krótki wypad do Korei Płd czy Hongkongu?
3. czy dobrym scenariuszem jest:
najpierw kupić główne bilety do chin (jestem "po promocji" lotów do Szanghaju Austrian Airlines)
następnie kupić bilety na lot lokalny np. do Japonii, Korei czy HK (jeszcze dokładnie nie sprecyzowałem planu ale na pewno gdzieś polecę)
następnie zarezerwować hotele np. na booking.com
i dopiero na koniec iść do ambasady po wizę?
4. czy jeśli lecę na prawie 3 tygodnie to ambasada skrupulatnie oczekuje potwierdzeń rezerwacji? Nie zdradzę dużej tajemnicy jak powiem, że zamierzam zabookować coś odwołalnego, bo nie wykluczam zmiany planów, a przecież nie będę drukował i rezerwował 10 hoteli jeśli moja podróż obejmuje chęć zwiedzenia naprawdę wielu miejsc. Rozumiem, że ambasady nie obchodzi, że te proste rezerwacje na pobyt w Szanghaju odwołam, bo tak naprawdę mam skomplikowany i niepewny na razie plan podróży
5. rozumiem, że loty wewnątrz chin nie mają wpływu na wizę i tego nie udowadniam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 08 Lis 2015 01:22 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 73
Loty: 23
Kilometry: 58 104
pon napisał(a):
Chciałbym podsumować istotne informacje o wizach do Chin z prośbą o ocenę działań:
1. TAK
2. czy otrzymanie wizy dwukrotnego wjazdu nie stanowi żadnego problemu i jest do uzyskania w tej samej cenie, co wiza jednokrotna
TAK ,nie musisz nic pisać ale warto określić plan podróży
3. Wydrukowany bilet plus potwierdzenie pobytu (czyli hotel) jest konieczne

4. Im mniej im informacji piszesz tym lepiej np chcesz wlecieć do Chin w Szanghaju,lecisz do Japonii wracasz przez Pekin
Musisz mieć booking w hotelu w Szanghaju i Pekinie oraz bilety lotnicze
5. rozumiem, że loty wewnątrz chin nie mają wpływu na wizę i tego nie udowadniam
TAK .Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 14 Lis 2015 17:31 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
KoBi88 napisał(a):
Chcesz drogą lotniczą do Macao się dostać czy z Hong Kongu do Macao promem? Jeśli ta druga opcja to bilety kupuje się na miejscu bez problemu, nie trzeba rezerwować przez internet.


Nie trzeba kupować przez internet, ale jest to korzystniejsze. "Z marszu" biletu raczej się nie kupi, a kupowanie przez internet daje także inne korzyści, które opisałem tutaj:

prom-do-makao-z-hk-uwaga-praktyczna,1102,78477&p=669235#p669235
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 29 Gru 2015 21:49 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Podobno mają wprowadzić bezwizowy 6-dniowy tranzyt w Shanghaju, Nankinie i Hangzhou:

http://www.shanghaidaily.com/metro/soci ... aily.shtml
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 30 Gru 2015 17:07 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Dubelek mojej wcześniejszej wiadomości z Działu bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72h-bez-wizy,1135,32620&start=80#p688328
Co najlepsze info jest na głównej i podziękowania zgarnął @Sudoku
Oj nieładnie, nieładnie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 30 Gru 2015 22:42 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Sorry, nie widziałem tamtego wpisu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 14 Sty 2016 16:37 

Rejestracja: 14 Sty 2016
Posty: 1
Mam kilka pytań, jeśli ktoś zechciałby pomóc byłabym wdzięczna :)
1. czy próbował się ktoś skontaktować ostatnio z chińską ambasadą w warszawie? nikt się o żadnej porze nie zgłasza. Czy w języku polskim również można się z nimi skontaktować?
2. lecę w odwiedziny do siostry, która jest w Chinach na wymianie, czy teoretycznie potrzebowałabym np aktu jej urodzenia albo czegoś takiego potwierdzającego stopień pokrewieństwa, albo jakiegoś papierka z jej uczelni że ona tam studiuje?
3. lecę sama, sama opłacam wyjazd - i to zaznaczam we wniosku o wizę. Może być z tym problem ?

Z góry dzięki za pomoc :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 14 Sty 2016 16:43 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
1. nigdy nie próbowałem bo nie miałem potrzebny; wszelkie info znalazłem w necie lub na forum
2 i 3. jeśli lecisz tam tylko ja odwiedzić i nie zamierzasz pracować itd to wnioskuj o zwykła wizę turystyczna (ewentualnie dwukrotną) i nic nie pisz o siostrze - > po co sporo ludzi leci samemu i sama opłaca wyjazd; to jest normalne i nie ma problemu z tym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 08 Lut 2016 09:29 

Rejestracja: 02 Mar 2013
Posty: 10
Hej na wniosku wizowym jest info "należy nakleić aktualną fotografię paszportową" - czyli czy zdjęcie tam naklejone ma być takie same jak w paszporcie? Paszport mam z przed kilku lat, czy po prostu aktualna fotografia zgodnie z wymogami ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 08 Lut 2016 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Nie musi być takie same ale może jak masz paszport w miarę świeży. Jak masz starszy paszport i masz aktualniejsze zdjęcie to dołącz aktualne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 09 Lut 2016 12:56 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 26
Czy ktoś wie może, czy wymaganie przedstawienia biletów wjazdu i wyjazdu jest konieczne żeby dostać wizę? Czy można to jakoś obejść?
Chciałbym wjechać do Chin pociągiem (z Mongolii), a wrócić samolotem, więc w teorii przed wyjazdem będę w posiadaniu tylko biletu wylotu z Chin.
Ktoś przerabiał taki wątek?
Ambasada chwilowo zamknięta z okazji ichniejszych świąt, więc nie mogę się dowiedzieć u źródeł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 14 Mar 2016 13:39 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Witajcie,
pytanie do osób, które składały wnioski:
Koleżanka była dziś w ambasadzie w Warszawie w celu złożenia wniosków dla mnie i dla kolegi.
Dostała karteczkę z danymi do przelewu oraz drugą tą z tytułem przelewu przy kodzie kreskowym, poniżej zdjęcie. Liczba "2" w polu Total się zgadza, a w "Remark" jest podana wartość 260, która mogłaby oznaczać cenę wizy, ale nijak ma się do oficjalnych cen, bo za dwie osoby powinno być 440 zł. Niestety już nie odbierają telefonu, a przelew trzeba wykonać niezwłocznie.
Mieliście w tym polu cenę czy chodzi tutaj o coś zupełnie innego i śmiało przelewać 440 zł?

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 14 Mar 2016 13:44 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 1
Monsiuer Loki napisał(a):
Hej forumowicze.
Szybkie pytanie do Was. Wybieram się do Wietnamu i mam przesiadkę w Chinach/Guangzhou. W powrotną stronę również. Przesiadki: 3,5h (tam), 1,5 (powrotny). Naturalnie, nie zamierzam opuszczać lotniska. Czy potrzebuję wizy? Czy wystarczy wypełnić transit without visa (bez dodatkowych dokumentów) z okazaniem kopii biletów lotniczych?

Dziękuję z góry za odpowiedź.
Pozdrawiam!


Wypełnij transit without visa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group