Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Paź 2015 15:03 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Nie jest to opinia, a pytanie o nią. Mam 2 noclegi w hotelu, jak poniżej:

JIK napisał(a):
smieci napisał(a):
Co dostales w KUL?


2.5*D'Oriental Inn Kuala Lumpur
http://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review- ... utuan.html


Ale trafiłem w ten weekend na opinie opisujące niezbyt przyjemne przygody z pluskwami w tym hotelu i jest ich co najmniej z 5 z różnych lat. Wygląda na to, że może być to stały lub powracający problem tej miejscówki.
Stąd pytanie, czy ktoś już tam nocował i może się wypowiedzieć?
Bo co prawda noclegi darmowe, ale są pewne granice.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 30 Paź 2015 16:31, edytowano w sumie 1 raz
i->j w tytule
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 12 Paź 2015 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
kacper451 napisał(a):
MIASTO: Bruksela
JAK WYSZUKAŁEM: Bruksela
KTÓRĄ OPCJE WYBRAŁEM: European Quarter area hotel
CENA JAKĄ ZAPŁACIŁEM: 22,15 EUR (zniżka 26,90 EUR)
HOTEL KTÓRY PRZYDZIELIŁO: New Hotel Charlemagne
DODATKOWE UDOGODNIENIA:
OPIS POBYTU: Bez problemu, podatek do zapłaty 7,5 EUR


W Brukseli także nocowałem w New Hotel Charlemagne i rano przy wymeldowaniu dziwiło mnie, że nie musiałem zapłacić podatku - było to o tyle fajne, że w Brukseli jest on piekielnie wysoki 7,5 EUR/os. Nie wiem dlaczego ale zaoszczędziłem 15 EUR. :D

Jedynie przy check-inie pani poprosiła o kaucję - nie pamiętam już chyba 20 albo 30 EUR, ale rano dostałem ją w całości z powrotem.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Paź 2015 14:38 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
To miałeś szczęście, mnie taki bonus nie spotkał, może czegoś nie zauważyła, a z kaucja nie pamiętam, możliwe że przedłożyłem im kartę.
Miałem 3 noclegi w Brukseli a samych podatków było na na prawie 90 PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Paź 2015 11:10 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
Royal City...
jak prosiłem o maila, żeby przesłać do wydrukowania kartę pokładową, to tak się zrozumieliśmy, że zaczęła podawać swój prywatny :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Paź 2015 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
mvciek napisał(a):
o Hotwire nie słyszała nigdy w życiu

W recepcjach zazwyczaj mówią, że widzą, że rezerwacja jest opłacona przez system Expedii, więc w razie problemów lepiej przedstawiać hotwire jako jedną z marek tej firmy.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Paź 2015 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
@Donovaninho racja, ja nawet nocując w lutym w Ostravie widziałam potwierdzenie z Expedi. W zasadzie przy meldowaniu się nie wspominam o hotwire, bo zazwyczaj mam rezerwację potwierdzoną wcześniej mailowo. A przygodę podobną do @mvciek miałam w Krakowie przy rezerwacji robionej przez hotels.com, na szczęście też się pozytywnie skończyła :)
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Paź 2015 13:46 

Rejestracja: 23 Kwi 2014
Posty: 68
Czy hotel widzi w systemie, że nocleg kosztował nas np. 1 euro czy maja cała kwote razem z voucherem z hotwire ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Paź 2015 13:50 

Hotelu jakieś zniżki, promocje i rabaty pośrednika nie dotyczą.
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Paź 2015 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Problem z innej beczki - zdarzyło się Wam, żeby przy rezerwacji przydzieliło Wam coś innego, niż pokój do własnej dyspozycji? Dziś rano przyjechałam do Berlina, odwiedziłam hotel celem pozostawienia tam bagażu i dowiedziałam się, że moje rezerwacja na 1 osobę obejmuje łóżko w pokoju 8-osobowym, a nie pokój 1-osobowy, jak by to miało wynikać z potwierdzenia (mam na nim 1 guest, 1 room, 1 night). Hotel twierdzi, że takie info dostali od expedii i żadnej dyskusji nie będzie, albo biorę co dają, albo (grzecznie wyrażona) spadówa.

Jakieś pomysły? W trakcie procesu wyboru/rezerwacji nigdzie nie wyświetliło mi się, że chodzi o łóżko w dormitorium. Rezerwowałam w secret rates, akurat hotel był w interesującej mnie okolicy i był oznaczony jako promocja weekendowa -50%. Zapłaciłam 23,50 USD (z podatkami, bez kombinowania ze zniżką z wersji moblinej)), bez obniżki cena byłaby ponad 40 USD (z podatkami), więc nie przyszło mi do głowy, że to nie będzie jedynka.

Nie chodzi o to, że jestem jakoś bardzo wybredna, normalnie przełknęłabym ten pokój wieloosobowy, ale nie tym razem, jutro mam ważne wystąpienie i rozmowę o współpracy, muszę się wyspać i przygotować.

Dzwonić do nich (nie bardzo mam jak, siedzę na konferencji), pisać? Muszę tam koło 17 wrócić i zadecydować.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Paź 2015 11:41 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Jedyne co przychodzi do głowy to skontaktować się z HW i sprawę wyjaśnić, tym bardziej że nie jest to rezerwacja jakaś "kombinowana"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Paź 2015 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
@metia mi to wygląda na błąd po stronie HW. Jak sobie sprawdzisz sama, hostele (czy hotele z pokojami wieloosobowymi) też się wyszukują na ich stronie, ale typ pokoju jest wyraźnie określony jako shared dormitory (a nie np. single room). Dzwoń (niech to zrobi ktoś za Ciebie, kontakt mailowy nie jest błyskawiczny niestety, mimo że w ciągu kilku godzin teoretycznie możesz dostać jakąś odpowiedź). Jestem ciekawa, jak się to rozwinie, mam nadzieję, że uda Ci się coś załatwić na dziś. Powodzenia!
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Paź 2015 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
travosz napisał(a):
Czy hotel widzi w systemie, że nocleg kosztował nas np. 1 euro czy maja cała kwote razem z voucherem z hotwire ?

Widziałem wydruk mojej rezerwacji w hotelu i było dokładne wyliczenie (total = 0 EUR), tak jak na gościa, ale hotel nie wie co to za zniżka może jakiś voucher, travel card lub zwrot za coś innego...

tak jak @Don_Bartoss napisał hotelu to nie interesuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Paź 2015 15:57 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 22
Czy ten problem w Berlinie nie dotyczy przypadkiem TOP CITY GALLERY?
Mam tam rezerwacje przez HW i pewnie mnie to też czeka.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Paź 2015 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2011
Posty: 523
Loty: 125
Kilometry: 137 396
niebieski
Proszę, poprawcie ten tytuł :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 30 Paź 2015 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Nie, chodzi o SmartStay Hotel. Od godziny wiszę na skypie z HW, która twierdzi, że moja rezerwacja jest ok, a hotel się myli. Póki co pat.

EDIT z 16:00
W tej chwili sytuacja wygląda tak, że HW twierdzi, że przy rezerwacji "hot rates" nie gwarantują typu pokoju, a jedynie to, że dostanie się pokój, w którym może spać podana na rezerwacji liczba osób (faktycznie jest to podane na dole warunków, ale nie sądziłam, że może to być tak interpretowane). Po godzinie wiszenia na skypie musiałam dać spokój, bo mam swoje zobowiązania. Po 18 będę w hotelu i będziemy "bawić się" dalej.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Paź 2015 17:32 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
No to sytuacja nieciekawa, bo się okazuje że teraz Hotwire nam może dawać pokoje wieloosobowe :D trzeba wybierać hotele pow 3 gwiazdek hehe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Paź 2015 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
dobrze, że podzieliłaś się tym na forum - na szczęście rezerwowałem miejsca w hotelach, gdzie nie takich pokoi wieloosobowych - a dla nas to rada, żeby rezerwować tylko w takich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Paź 2015 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Tylko że jak rezerwujesz "hot rates", to do końca nie wiesz, do jakiego hotelu trafisz, i nie wiadomo, jakie będą pokoje. Żeby było jasne - hotel ma w ofercie pokoje 1- i 2-osobowe, i nawet kilka jedynek jest wolnych (wiem to z rozmowy telefonicznej z managerem), ale recepcja twierdzi, że za kwotę, którą otrzymali od hotwire/expedii (a więc jednak to się liczy), mogą mi jedynie zaoferować łóżko w pokoju wieloosobowym. A HW zasłania się przepisem, który mówi, że przy rezerwacji za hotrates gwarantują tylko, że będzie pokój, w którym będzie mogło przenocować tyle osób, ile podano na rezerwacji. I kółko się zamyka.

I żeby było śmiesznej, to była jedyna rezerwacja robiona na pełnym "legalu", bez wykorzystania luki na stronie mobilnej. I taki wyszedł problem. Czyli nie opłacało się być fair :P
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Paź 2015 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Cytuj:
Tylko że jak rezerwujesz "hot rates", to do końca nie wiesz, do jakiego hotelu trafisz, i nie wiadomo, jakie będą pokoje.


Przy pewnym rozgryzieniu opisu, skali ocen i wyboru innych uczestników można trafić na wskazany hotel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Paź 2015 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
travosz napisał(a):
Czy hotel widzi w systemie, że nocleg kosztował nas np. 1 euro czy maja cała kwote razem z voucherem z hotwire ?


Hotel widzi stawkę bazową jeżeli płacisz do Expedii vel Hotwire. Jeżeli masz special rate to hotel widzi stawkę po zniżce po to hotel Ciebie obciąży.

Jeszcze jedno wyjaśnienie. Mimo iż Hotwire należy do Expedii, to często ma własny allotment, ceny i własne promocje, których na Expedii nie zobaczycie. Chyba że promocje są wspólne. Dokładnie tak samo jest z HRS i hotel.de
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group