Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#41 PostWysłany: 28 Paź 2015 14:10 

grzegorz84 napisał(a):
będzie jeździć nasz busik:)


czyli: wyłącznie arabski transport, na inny nie licz
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#42 PostWysłany: 29 Paź 2015 17:57 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 9
@grzegorz84 ściągnęli Ci kasę z konta?? bo mam podobną sytuację (wczoraj robiłam rezerwację)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#43 PostWysłany: 29 Paź 2015 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Anonymous napisał(a):
grzegorz84 napisał(a):
będzie jeździć nasz busik:)


czyli: wyłącznie arabski transport, na inny nie licz

Może solidniej (czyt. W sb) i taniej?
Dla nas, podróżników :) , to chyba zupełnie nie ma znaczenia, czy Żydzi, czy Arabowie? W końcu to f4f ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#44 PostWysłany: 29 Paź 2015 19:15 

Oczywiście nie ma to znaczenia (choć tu i przeważnie zwłaszcza w Izraelu wyznacznikiem wyboru jest CENA) poza: "od piątku popołudnia do soboty wieczorem", bo wtedy żydowskiego transportu "NIET"
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#45 PostWysłany: 30 Paź 2015 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
AlaM napisał(a):
@grzegorz84 ściągnęli Ci kasę z konta?? bo mam podobną sytuację (wczoraj robiłam rezerwację)

Nie ściągnęli i nie wiem kiedy ściągną, może to tylko zabezpieczenie.
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#46 PostWysłany: 03 Lis 2015 16:27 

Rejestracja: 14 Lut 2013
Posty: 7
Lecę 24.11 do 1.12 jak by ktoś też leciał w tym terminie to proszę o kontakt na PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#47 PostWysłany: 04 Lis 2015 10:37 

Rejestracja: 04 Lis 2015
Posty: 29
grzegorz84 napisał(a):
AlaM napisał(a):
@grzegorz84 ściągnęli Ci kasę z konta?? bo mam podobną sytuację (wczoraj robiłam rezerwację)

Nie ściągnęli i nie wiem kiedy ściągną, może to tylko zabezpieczenie.


Mnie również nie obciążyli karty. Lecę 7.11. Pisać do nich? :)
A o co chodzi z tym potwierdzeniem 48h przed?
To my mamy potwierdzać nasz "pick up time" czy oni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#48 PostWysłany: 06 Lis 2015 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
@Ludwik napisz do nich maila, zawsze będziesz miał potwierdzenie, że chciałeś potwierdzić.
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#49 PostWysłany: 07 Lis 2015 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Niestety eilatshuttle.com zlikwidowało połączenie z Ovdy do przejścia granicznego z Jordanią :( Usilnie namawiają do transferu bezpośredniego do Aqaby za 25$.
Najbliższy hotel przejścia granicznego to Rio Express, skąd pieszo trzeba iść ok 3km do granicy.. Ktoś przerabiał taką opcję?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#50 PostWysłany: 07 Lis 2015 20:51 

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 8
Hej. I jak wygląda sprawa transportu z i na lotnisko w sobotę? Bo zdaje się że dziś poleciał pierwszy lot Ryanair do Ovdy. Bookowaliście na eilatshuttle.com?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#51 PostWysłany: 07 Lis 2015 21:06 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
dzisiaj znajomy poleciał z Krakowa, a potem shuttle do Aqaby. Dojechał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#52 PostWysłany: 07 Lis 2015 21:40 

Rejestracja: 05 Lut 2015
Posty: 2
Ja generalnie mam lamerskie pytanie, wiekszosc jak nie wszystkei wyszukiwarki wynajmu aut odmawiaja wspolpracy jezeli temat dotyczy soboty, wyslalem jednak kilka maili i otrzymalem prawie zawsze odpoweidz ze pracuja 24/7 ...
Jak to wyglada szanowni grupowicze z Waszego doswiadczenia? planuje zabrac dzieci i z wielka checia chcialbym uniknac przygod, ktorych ostatnio mielismy nazbyt....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#53 PostWysłany: 07 Lis 2015 22:07 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
sunaeb napisał(a):
Ja generalnie mam lamerskie pytanie, wiekszosc jak nie wszystkei wyszukiwarki wynajmu aut odmawiaja wspolpracy jezeli temat dotyczy soboty, wyslalem jednak kilka maili i otrzymalem prawie zawsze odpoweidz ze pracuja 24/7 ...
Jak to wyglada szanowni grupowicze z Waszego doswiadczenia? planuje zabrac dzieci i z wielka checia chcialbym uniknac przygod, ktorych ostatnio mielismy nazbyt....



Pewnie wielu się nie spodoba to co piszę ale... chcesz uniknąć "przygód" i na dodatek jadąc z dziećmi to ... unikaj tego kierunku świata...
Ostatnio jak wylatywałem z Izraela to mnie "trzepali" 4 godziny - tak jakbym był terrorystą. Dodatkowo cała ta sytuacja religijna w regionie. Oszczędź dzieciom stresu. Leć Wizzairem lyb Ryanairem do Portugalii :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#54 PostWysłany: 07 Lis 2015 22:43 

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 8
Pasta a Twój znajomy bookował przejazd na stronce przewoźnika (http://www.eilatshuttle.com/) czy po prostu dogadał się z kierowcą na miejscu? Chodzi mi o tą rezerwacje przez kartę kredytową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#55 PostWysłany: 07 Lis 2015 23:13 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 9
Dzisiaj leciałam z Ovdy do Krakowa i bez problemu na lotnisko dojechałam z Eilatu busem http://www.eilatshuttle.com/.
Podjeżdżają pod wskazany adres.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#56 PostWysłany: 07 Lis 2015 23:44 

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 8
AlaM rozumiem że rezerwowałaś miejsce za pomocą karty kredytowej. Od razu ją obciążają czy płatność jest na miejscu? O której miałaś wylot z Ovdy? Czytałem że należy być 3 godziny przed odlotem na lotnisku a z tego co widzę transport jest o 10.00 z Eilatu. Ryanair lata o 13.15, nie robią z tego problemu jak się jest dopiero koło 11 na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#57 PostWysłany: 08 Lis 2015 09:39 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 9
Rezerwacje trzeba zrobić oczywiście wcześniej za pomocą karty kredytowej. Rezerwację robiła moja koleżanka ale jeszcze w piątek przed odlotem nie miała ściągniętej kasy. Nie wiem jak teraz.
Bus przyjechał po nas parę minut po 10.00. Nie wiem dokładnie, o której byliśmy na lotnisku ale nie było żadnych problemów. Kontrola na OVDA jest bardzo szczegółowa. Zadają dużo pytań związanych z pobytem w Izraelu, zakupami, bagażem (kto pakował Twój bagaż, czy w czasie podróży cały czas bagaż był z Tobą itp.). Bardzo dokładnie też wszystko prześwietlają, nawet buty i paszport jakimś czujnikiem sprawdzają. Jedna dziewczyna wracała do Polski i w paszporcie miała pieczatkę z Maroka i ją strasznie wymęczyli - pytali o wszystko, wyrzucili jej rzeczy z plecaka a w końcu mimo, że nic nie znaleźli stwierdzili, że nie może lecieć z bagażem podręcznym i kazali jej nadać ten bagaż jako rejestrowany. Ogólnie jeżeli się nie ma nic do ukrycia można być spokojnym tylko dużo cierpliwości i spokoju trzeba mieć przy tym ;).
A jeżeli chodzi o samego busa, to on jeździ specjalnie pod odlatujące samoloty. Kierowca był bardzo miły i opowiadał nam dużo o Eilacie :)


Ostatnio edytowany przez AlaM, 08 Lis 2015 11:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#58 PostWysłany: 08 Lis 2015 09:51 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 3
Też jechałem eilatshuttle z Eilatu na lotnisko. Wszystko w porządku, autobus przyjechał chwilę po 10. Czasu jest wystarczająco - lotnisko jest bardzo małe, a tego dnia odlatywały tam tylko dwa samoloty (Kraków o 13.15 i Budapeszt po 16), także nie było żadnych kolejek.

Natomiast mam ważne info dot. biletu elektronicznego. Celnicy go nie akceptują (bo muszą sobie podbić na nim pieczątkę) i żądają papierowego. Ja sobie na wszelki wypadek wydrukowałem, ale chciałem sprawdzić czy e-bilet zadziała. Inna osoba w kolejce miała tylko elektroniczny, ale jak się później dowiedziałem, ktoś z obsługi Ryana ręcznie wypisał, że akceptują taki bilet i przepisał tam wszystkie dane z biletu. Na tej karteczce celnik podbił swoją pieczątkę. Nie pobierali za to żadnej opłaty.

Także polecam jednak wydrukować bilet albo sprawdzić przed swoim wylotem na stronie Ryana czy Ovda nie zostanie czasem dodana do listy lotnisk, które biletu elektronicznego nie akceptują.
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#59 PostWysłany: 08 Lis 2015 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Mam pytanie, do tych którzy już tam byli. Co sądzicie o następującym planie? Wtorek przylot z krk do ovd. Egged bezpośrednio z lotniska do Tel Avivu. W pt Egged z Tel Avivu do Eilat. W sobotę Eilatshuttel z Eilat do lotniska w Ovdzie.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#60 PostWysłany: 08 Lis 2015 17:17 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 9
grzegorz84 ja w ciągu 6 dni w Izraelu przemieszczałam się tylko i wyłącznie Egged. Jeżdżą bardzo punktualnie.
Jeżeli sprawdziłeś sobie połączenia na ich stronie i jesteś w stanie po przylocie dojechać do Tel Awiwu to jest to lepszy plan niż zostanie na te pare dni w Eilacie ;) W każdym razie mi pobyt od piątku po południu do soboty rano w Eilacie całkowicie wystarczył ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group