Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kreta
#41 PostWysłany: 22 Lut 2015 23:50 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 2
Saganaki są pycha :D Tylko trzeba je umieć zrobić :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Kreta
#42 PostWysłany: 23 Lut 2015 00:15 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
A to ja (mały OT) w ten weekend robiłem coś dziwnego, czyli podróżowanie po Polsce. W Elblągu trafiłem na coś takiego:
www.tawernasantorini.pl
Z reguły sceptycznie podchodzę do tego typu miejsc, bo to jednak nie to samo, ale pozytywnie zaskoczyła jakość potraw (moja pani twierdzi, że stifado identyczne jak na Cyprze), jak i wystrój.
I mieli saganaki, ale jedynie jako przystawkę (podobnie jak dolmadakię, a ja bym chciał całe dolmades).
Ale ciekawe, że za chwilę docieram do Olsztyna, a tam widzę:
http://www.grecja.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#43 PostWysłany: 14 Kwi 2015 11:58 

Kilka miejscowek, gdzie mozna dobrze i niedrogo zjesc , na Krecie.
Chania. Ulica Kanari , Papanikoli, ok 500-600 metrow, na lewo od portu. Tam gdzie odbywa sie czwartkowy targ.

https://goo.gl/maps/xNXuZ

Wszystko przygotowywane od podstaw, na miejscu. Zestaw mies lub ryb , 25 euro. Starczylo dla 5 osob, a nawet cos zostalo. Ogromna micha salatki greckiej 4 euro. Woda i pyszny chleb gratis. Cos slodkiego i rakija na pozegnanie.

Nastepnie przechodzimy ok 200 metrow dalej, do tej knajpy

https://goo.gl/maps/3hnYG

Jedzenia tam nie ma tylko trunki. Wszedzie w okolicy, lany Mythos 0,5 l ok 3 euro , a tam pijemy za 2. :mrgreen:

I jeszcze druga, poludniowa strona wyspy. 70 km od Chanii, godna uwagi ,miejscowosc Palaiochora. Sporo tavern w miasteczku. W tej chyba bylo najlepiej i najtaniej. Nazywa sie O'Nivos. W tym miejscu. Duzo, tanio, smacznie.

https://goo.gl/maps/e93uq
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#44 PostWysłany: 23 Cze 2015 10:06 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Cos solidnego w Kissamos na codzienne kolacje macie do polecenia?
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#45 PostWysłany: 23 Cze 2015 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Ad.6
Jak będziecie w Chanii to w porcie po prawej polecam knajpkę Palazzo. Pysznie!
Tanio to tam nigdzie nie jest, ale między 12 a 14 jest Happy Hour (jeśli mnie pamięć nie myli).

Image

A jeśli się skusisz - to pozdrów Jannisa.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#46 PostWysłany: 24 Sie 2015 16:26 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Witam
Agios Nikolaos. Spędzimy tam 9 nocy. Będzie nam służyć jako baza wypadowa na wschód i południe wyspy.
Wieczory spędzimy w Agios Nikolaos. Tawern i knajpek oczywiście pełno, ale może macie jakieś konkretne, sprawdzone, przyjemne lokale, gdzie można zjeść świeżą rybkę, owoce morza i posiedzieć przy ouzo albo raki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#47 PostWysłany: 27 Sie 2015 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2012
Posty: 150
Loty: 16
Kilometry: 20 944
Witam!

Bede mieszkał w miejscowości Horafakia (blisko Chani). Gdzie w Chanii znajduje się jakiś wielki supermarket? chcemy zrobić duże zakupy raz na 2-3 dni.
Oraz kiedy będzie udostępniony rozkład jazdy autobusów na wrzesień na stronie e ktel?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#48 PostWysłany: 30 Sie 2015 15:48 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 46
Czy orientujecie się jakie są aktualnie ceny na Krecie? Czy w te wakacje ceny mocno poszły w górę? W jakich cenach można zjeść normalny obiad w knajpce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#49 PostWysłany: 30 Sie 2015 22:39 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 20
My na początku sierpnia w Chanii i w okolicach za posiłek dla dwóch osób (nie żałowaliśmy sobie raczej, często wjeżdżały kalmary, ośmiornice itp) + soki płaciliśmy w granicach 20-25 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#50 PostWysłany: 26 Wrz 2015 21:17 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 2
We wrześniu w knajpce w mieście za tradycyjne przystawki płaciliśmy ok. 4-5 euro, danie główne 8-10 euro, sok świeżo wyciskany pomarańczowy 2,5-3 euro.
Za świeże ryby już drożej, w tawernie w porcie Kissamos za duuuży talerz owoców morza i ryb dla 2 osób zapłaciliśmy 35 euro, grecka sałatka 5 euro.

-- 26 Wrz 2015 22:27 --

Jeśli chodzi o markety, obok naszego hotelu był Lidl :) porównywaliśmy ceny z lokalnymi sklepami spożywczymi - Lidl wygrał. U miejscowych może warto było kupować owoce/warzywa, wina greckie, oliwki i oliwę. Resztę kupowaliśmy w Lidlu, większy wybór, czyściej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#51 PostWysłany: 04 Paź 2015 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Trochę się zdziwiłem. Nie wiem czemu, ale myślałem że sezon pomarańczowy trwa na krecie okrągły rok.
Nie trwa.
Na wspomnianym czwartkowym bazarku zgodnie z sugestią ;) zaczęliśmy zakupy od wyciskarki do soków za 1€ od ciemnoskórego jegomościa na końcu, za zakrętem po lewej stronie.
Później spacer przez ciuchowe stragany, dochodzimy do warzyw i co?
Du*a ;).
Brak pomarańczy.
Były dwa małe straganiki z ceną 1€/kg :P.

I tak coś tam wzięliśmy i przyznaję że są niesamowite. Z 2 sztuk wielkości naszych jabłek soku było tyle że w jednej szklance się nie mieścił. I mega słodki. Choć owoce wyglądają słabo (szaro-pomarańczowe, brudne, małe...).

Co do innego żarcia - te same przystawki w różnych miejscach:
wschód/zachód
północ/południe
centrum/wieś
ładny lokal/miejscowa tawerenka
mocno się od siebie różnią i polecam próbować te same rzeczy parę razy w różnych miejscach.
Saganaki 3 razy były zupełnie różne.
Pieczony bakłażan, mimo tej samej nazwy w menu za każdym razem był inny.
itd.
To samo wielkość porcji. Raz były 4-5 plasterków bakłażana, innym razem cały talerze. Cena w obu przypadkach 5€, a lokalizacja i "poziom" knajpek podobna...

Sałatka grecka to też pewien rozrzut. Wygląda na to, że robią z tego co akurat jest pod ręką ;). Ceny 3-4,5€.

Oliwa w małych lokalnych sklepach spożywczych gdzieś "po drodze" - w puszcze, 1L - 5,6€. Ta sama puszka w innym miejscu 7€...
Mniejsza, inna, 0,5L - 3,8€. W turystyczno-suwenirowym sklepie już bodaj 5€...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#52 PostWysłany: 07 Paź 2015 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Przewertowałem temat i nie znalazłem nic w okolicach Heraklionu. Macie coś godne polecenia?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#53 PostWysłany: 07 Paź 2015 19:29 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Na głównej ulicy przed portem, na świeżym powietrzu i doskonałe widoki. Różne mixty owoców morza i ryb.

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#54 PostWysłany: 02 Lis 2015 14:20 

Rejestracja: 30 Paź 2015
Posty: 4
Loty: 3
Kilometry: 8 978
jak bedziecie w okolicach heraklionu, wybierzcie sie do starego hersonissos albo episkopiano.
Niezwykle urokliwe wioseczki z tavernami z PRZEPYSZNYM jedzeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#55 PostWysłany: 30 Mar 2016 19:21 

Rejestracja: 30 Mar 2016
Posty: 5
A orientujecie się czy jest jakaś strona aka Groupon :) gdzie można kupić kupony do knajpek na krecie? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#56 PostWysłany: 14 Kwi 2016 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Jakby ktoś miał ochotę wpaść na szybki fast food w centrum Chanii (między np. zakupami ;) ) to polecam knajpkę/bar "Thraka" na ul. Giannari - trzeba iść w prawo od placu 1866 w kierunku hali targowej. Lepszego gyrosa nie jadłam, za dwa zapłaciliśmy niecałe 5 euro. Oprócz tego w menu znajdą się jeszcze souvlaki, hamburger itp. przekąski. Ceny kilka euro. A, i dużo tutejszych tam przychodzi :).

Załączniki:
ffchania.jpg
ffchania.jpg [ 139.97 KiB | Obejrzany 4662 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#57 PostWysłany: 03 Maj 2016 16:15 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 123
Loty: 42
Kilometry: 68 416
W Kissamos mogę polecić Tasty Corner. Dobre ceny. Np kanapka 2E lub salatka grecka 4E. Smacznie szybko i tanio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#58 PostWysłany: 22 Cze 2016 14:13 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 49
Loty: 22
Kilometry: 45 170
Polecam tawernę Panorama gdyby tam ktoś przejeżdżał pomiędzy Ierapetrą a Agios Nikolaos, widać ją z daleka. Super uroczy właściciel oraz jego mama która piecze na miejscu chlebek podawany jako czekadełko. Tenże chlebek z oliwą to było takie Wow, że nawet super dobre białe półwytrawne wino go nie przebiło :D
Mają menu po polsku, trzeba tylko powiedzieć narodowość naszą.
Może nie jest tam tanio, ale bardzo smacznie i trudno wyjść gdyż rozchodniaczki polewa jeden za drugim. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#59 PostWysłany: 01 Lip 2016 19:37 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
To teraz ja polecę coś szczególnego, zwłaszcza dla tych którzy szukają klimatu "nie pod turystów". Gdy spacerowałem sobie po okolicach Kalamaków, zapuszczając się w tereny mniej turystyczne, jak również później, próbując przy pomocy Streetview rozszyfrować trasy komunikacji miejskiej na potrzeby własnej mapy, natknąłem się na dwie tawerny. Pierwsza, znaleziona w postaci szyldu na placu w jednej z wiosek; druga - po prostu na GoogleMaps. Tę pierwszą odnalazłem z dokładną lokalizacją. Występuje na Tripadvisorze (o tutaj), wpisy ma tylko po grecku (co dobrze rokuje). Dowiadujemy się z nich, że jest znana tylko z poczty pantoflowej. Wyprawę do niej zaplanowaliśmy około 18:30 (bo wcześniej we wrześniu nie da się tam żyć, a mieliśmy parę kilometrów do przejścia). Jednak tego samego dnia udałem się tam na zwiady około 14:00 w celu uchwycenia w dość malowniczej scenerii autobusu, który pojawia się tam raz dziennie. Zastałem knajpę jakby wymarłą, ale na jednym stoliku stała świeżo używana szklanka. OK. No to przychodzimy wieczorem. Pusto, ale są kelnerzy. Witają, sadzają przy stoliku i stawiają wodę. Szkopuł w tym, że poza tym w ogóle się nami nie interesują. Chodzą, rozwieszają jakieś ozdoby, jakby szykowali wesele albo co. Gdy w końcu któregoś złapaliśmy i poprosiliśmy o kartę, to patrzył na nas jak na fioletowe żyrafy, ale przyniósł. I znów nic. Przepadli, choć kręcą się obok i szykują salę. I oto o godzinie 19:40 przyszedł, klasnął w dłonie i z radością oznajmił, że kuchnia otwarta. Dalej powiedział, że wprawdzie karty nam dał, ale nie wszystko z kart jest, a są rzeczy, których w kartach nie ma, więc niniejszym on zapytuje, co lubimy. Ja nie pamiętam, co zamówiliśmy; dość powiedzieć, że generalnie nie jestem wielbicielem mięsa, ale te mięsne dania, które przyniósł, urywały ryj z rozkoszy.
Oczywiście obsługa wyglądała, jak w greckiej tawernie - gratisowe przystawki, a na pożegnanie owoce, raki i takie oto ciacha weselne z miodem:
Załącznik:
aIMG_5902.jpg
aIMG_5902.jpg [ 203.83 KiB | Obejrzany 4124 razy ]

Najlepsze jest to, że choć początkowo niepokoił nas brak klientów, to po 21:00 było już pełno i gwarno. Takie greckie zwyczaje... I pewnie z tego powodu nie udała się wyprawa do drugiej tawerny, w Tsikalarii, bo na dzień dobry powiedzieli, że otwierają o 20:00, a tak późno nie mielibyśmy już autobusu powrotnego. Za to udało nam się znaleźć niezłe miejsce w centrum miasta, ale to temat na osobny wpis.
Jakby ktoś reflektował, obiekt nazywa się Κουλουρίδης (Koulouridis) i znajduje się tutaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#60 PostWysłany: 10 Sie 2016 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2016
Posty: 16
ile wam tak wychodzilo na tydzien w grecji bo szczerze to na wyspach nie bylem nigdy tylko w kontynentalnej,
a chyba jednak sie skusze o ile cos nie wypadnie ciekawszego pod koniec lata.
I chcialbym wiedziec ile na samo jedzenie wydawaliscie (bez atrakcji) na osobe, zwiedzanie w tym roku zaliczylem teraz czas na wypoczynek
wiec zastanawiam sie czy cebulacko all.inc. brac czy nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group