Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
[+] Kontakty do DYS
rodrigo(at)doyouspain.com
insurance(at)doyouspain.com
claire(at)doyouspain.net
jose(at)doyouspain.net


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1620 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Cze 2010 10:20 

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 33
Witam,
Jako, że bardzo polecam wypożyczenie auta na majorce, zdjęcie przykładowych cen z lokalnych wypożczalni samochodów.

Image

Uploaded with ImageShack.us
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 07 Lip 2010 14:09 

Rejestracja: 07 Lip 2010
Posty: 1
Domyślame się że byłeś w Can Pastilla, czy ta wypozyczalnia ma moze jakiś adres WWW gdzie można zabookować samochod. Szukam auta na majorce ale ceny za 1 dzień to około 50€ za tydzień to około 400€. Jaką wypożyczalnei ewentualnei polecisz w okolicach Palmy albo Paguery. Pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off
fevlad uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 24 Lip 2010 14:20 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Mam zamiar wypozyczyc auto na Majorce na 3 dni. Mam jednak ograniczone srodki na karcie kredytowej. Moze ktos z Was wie ile musze miec na karcie, poniewaz oprocz kasy za wypozyczenie, pobierana jest kaucja!!! Ile ona wynosi? Nie wiem ile trzeba miec zeby bezpiecznie dokonac wypozyczenia.
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
fevlad uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 26 Lip 2010 14:36 

Rejestracja: 01 Lip 2010
Posty: 24
Ja w lipcu wypożyczyłem w Paguerze Forda Fiestę za 75E na 3 dni. Niepotrzebna była kaucja.
Dość tanio, ale auto było w kiepskim stanie technicznym. Normalne ceny były 90E za auto klasy Fiesta z klimą. Raczej nie dało się zbić ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Lip 2010 15:19 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Ja również zastanawiam sie nad Fiesta. Jakie sa Twoje wrazenia z jazdy tym autem? Mam zamiar zapakowac w nie 5 osob lacznie ze mna i 5 podrecznych lotniczych walizeczek :) A ile policzyli Ci za caly bak? Bo za benzyne placi sie dodatkowo. Podobno to grzech nie wypozyczyc auta na Majorce. Nie miales problemow z parkowaniem na wyspie? Moze masz cos do podpowiedzenia zoltodziobom :)

Czy warto godzic sie na opcje z udzialem wlasnym czy bez udzialu wlasnego???? Chyba male jest ryzyko ze cos sie stanie. Czy na wypadek kradziezy auta ubezpieczone sa dodatkowo?
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Lip 2010 11:44 

Rejestracja: 01 Lip 2010
Posty: 24
Autko miało pełny pakiet ubezpieczeń (również pęknieta szyba, opony itp) I takiej opcji radzę szukac, w 90% przypadków wypożyczalnie to zapewniają.

Fiesta na 5 osoób z bagażami wydaje się mała trochę...Weż też pod uwagę, że będziecie pewnie jeździć po górach, a takie auto będzie za słabe z tym obciążeniem....

Jeżeli chodzi o paliwo to nam starczyl jeden bak, ok 50 litrow paliwa ( 1 litr chyba 1,6 euro.)
My dostaliśmy auto z pustym bakiem i takie też oddaliśmy.

Pzdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Lip 2010 21:02 

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 33
Jeśli chodzi o wypożyczalnie o której ja mówiłem, auto dostajemy całkowicie puste (bak) wlewamy tyle ile chcemy i tyle jeździmy. W cenie ze zdjęcia jest już ubezpiecznie, nie ma wzwyżki za wiek kierowcy. No i można płacić gotówką. Auta w stanie różnym, mój Focus był super, no i jak to Focusy, prowadził się bajka.
Jeśli chodzi o cenę benzyny to kosztuje obecnie ok 1.1 E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Wrz 2010 15:03 

Rejestracja: 22 Cze 2010
Posty: 22
Witam. W jakim miasteczku jest ta wypożyczalnia z cena 30 E za dobę. Wybieram się właśnie do Arenal i za taką cenę chętnie bym przejął jakiś mały automobil ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Wrz 2010 15:29 

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 65
w Hiper Rent maja autka typu Panda/ Corsa w promocyjnej cenie 95 za 3 dni-dostajesz auto z pelnym bakiem-oddajesz z pelnym , plusem jest to ze nie blokuja zadnej kaucji na kredytowce, http://www.hiperrentacar.com/en/oficce.htm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Wrz 2010 11:10 

Rejestracja: 22 Cze 2010
Posty: 22
Rzeczywiście, na papierze ta wypożyczalnia wygląda fajnie, zobaczymy czy nie będzie dodakowych opłat na miejscu
Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Wrz 2010 12:39 

Rejestracja: 13 Mar 2010
Posty: 202
niebieski
Korzystał ktoś z Was z GoldCar?
Jak wygląda kwestia płatności?
na stronce w warunkach piszą, że można płacić debetówką, ale wtedy obowiązkowe jest ubezpiecznie za 30€
zastanawiam się czy można płacić płaską kredytówką (visa electron) i jaką kwotę blokują na karcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Wrz 2010 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
qbs napisał(a):
Korzystał ktoś z Was z GoldCar?
Jak wygląda kwestia płatności?
na stronce w warunkach piszą, że można płacić debetówką, ale wtedy obowiązkowe jest ubezpiecznie za 30€
zastanawiam się czy można płacić płaską kredytówką (visa electron) i jaką kwotę blokują na karcie?


mam info z 2008 roku [i z półwyspu, nie z majorki] ale na pewno można płacić visą electron [przy czym płaciłem hiszpańską, z banku laCaixa] badź wypukłą [acz nie kredytową !] maestro [polska,bz wbk]

co do blokowania to nie pamiętam.... ale na pewno za dużo to nie blokowali, bo ja nie miałem dużo na koncie ; )

a pełne ubezpieczenie [bez udziału własnego ] było wtedy wliczone w cenę wynajmu, dodatkowo płatne było bodajże od złapania gumy + płatność za dodatkowego kierowcę, ale nie jestem pewny
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Wrz 2010 22:13 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
W GoldCar wynajmowałem auto kilka dni temu na Gran Canaria. Nie wiem jak przy płaceniu inną kartą niż CC, natomiast (o ile nie wynajmowało się przez brokera, który takie dodatkowe ubezpieczenie pokrywa) te wspomniane 30 EUR to ubezpieczenie na wypadek przebicia koła, uszkodzenia felgi, wybicia szyby, uszkodzenia lusterka... niemniej przy oddawaniu auta pan z biura nawet nie chciał na nie zerknąć, stwierdził, że jestem przecież "fully insured" (nie zapłaciłem tego dodatkowego 30 EUR haraczu).

Natomiast chcę zwrócić uwagę na coś innego. GoldCar stosuje politykę: my dajemy ci zatankowane do pełna, a ty oddaj tak pusty, jak to możliwe. Oczywiście "dajemy" nie za darmo, cena sprzedanego paliwa jest kompletnie chora. Przykładowo, miałem Renault Clio, bak w nim jest bodaj 48 litrów. To paliwo wycenili sobie na aż 63 EUR (1,31 EUR / litr) przy cenie benzyny (na Gran Canaria) 0,87 / litr. Innymi słowy, nawet zakładając spalenie całego baku (co akurat na GC nie jest takie łatwe), narzucają ekstra 20 EUR na cenę benzyny. Warto o tym pamiętać, zachwycając się początkową niską ceną wypożyczenia auta...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Wrz 2010 12:22 

Rejestracja: 13 Mar 2010
Posty: 202
niebieski
rw30 napisał(a):
qbs napisał(a):
Korzystał ktoś z Was z GoldCar?
Jak wygląda kwestia płatności?
na stronce w warunkach piszą, że można płacić debetówką, ale wtedy obowiązkowe jest ubezpiecznie za 30€
zastanawiam się czy można płacić płaską kredytówką (visa electron) i jaką kwotę blokują na karcie?


mam info z 2008 roku [i z półwyspu, nie z majorki] ale na pewno można płacić visą electron [przy czym płaciłem hiszpańską, z banku laCaixa] badź wypukłą [acz nie kredytową !] maestro [polska,bz wbk]

co do blokowania to nie pamiętam.... ale na pewno za dużo to nie blokowali, bo ja nie miałem dużo na koncie ; )

a pełne ubezpieczenie [bez udziału własnego ] było wtedy wliczone w cenę wynajmu, dodatkowo płatne było bodajże od złapania gumy + płatność za dodatkowego kierowcę, ale nie jestem pewny


Dzięki za info, jestem już po to odpowiem sobie na pytania :)

Można płacić debetówką i niestety obowiązkowe jest wtedy to dodatkowe ubezpieczenie 30 €
Na karcie blokują tylko kwotę za wynajem + paliwo

Odnośnie paliwa, to potwierdzam to co napisał man4business. U mnie policzyli 75€ za bak(strasznie drogo! ja tankowałem cały bak za nieco ponad 30€), oddałem z prawie pełnym bakiem (zatankowane pod korek i przejechane 30 km) i zwrócili na kartę 65 €.
Tak więc najlepiej oddać zatankowane do pełna, wtedy powinni zwrócić pełną kwotę.

Procedura oddawania wyglądała podobnie. Kobieta wzięła klucz i nie poszła nawet spojrzeć na auto, ja pytam:
-that's all ?
-no accident ?
-no
-that's all
:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Wrz 2010 08:29 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Witam,
niedawno wróciłem z Majorki i wypożyczyłem sobie auto (no właściwie nie auto tylko smarta) w Goldcar. Co do organizacji nie mam najmniejszych zastrzeżeń ale potwierdzam słowa poprzedników. Dla mnie przyjęli zasadę: Płacisz debetówką więc poza ceną wynajmu musisz pokryć koszty dodatkowego ubezpieczenia po chyba 5eur/dzień (to jest wersja droższa z wypadkami). Dodatkowo skasowali mnie 50eur za bak paliwa w smarcie - strasznie drogo !!! Auto wziąłem na 6dni (chyba na mniej niż 3dni dają z pustym ale nie jestem pewien).
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Paź 2010 16:36 

Rejestracja: 30 Maj 2010
Posty: 111
Loty: 140
Kilometry: 216 351
Witajcie.

Wybieramy się na kilka dni na Majorkę w grudniu. Mam kilka pytań z tym związanych, jak chociazby to, czy patrzą na wiek kierowcy. Mamy ukończone 20 lat, prawo jazdy od dwóch lat. Możecie mi polecić, jakąś dobrą wypożyczalnię? Średnio uśmiecha mi się sprawa z benzyną w GoldCar. Lepiej zabukowac coś przez internet czy szukać na miejscu? Lądujemy na Palmie i już z lotniska chciałybyśmy zabrać auto. Mam opcję karty kredytowej.

Pzdr i dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Paź 2010 17:39 

Rejestracja: 13 Mar 2010
Posty: 202
niebieski
dzdzoanna napisał(a):
Witajcie.

Wybieramy się na kilka dni na Majorkę w grudniu. Mam kilka pytań z tym związanych, jak chociazby to, czy patrzą na wiek kierowcy. Mamy ukończone 20 lat, prawo jazdy od dwóch lat. Możecie mi polecić, jakąś dobrą wypożyczalnię? Średnio uśmiecha mi się sprawa z benzyną w GoldCar. Lepiej zabukowac coś przez internet czy szukać na miejscu? Lądujemy na Palmie i już z lotniska chciałybyśmy zabrać auto. Mam opcję karty kredytowej.

Pzdr i dzięki

GoldCar jest ok, jak nie chcesz płacić za paliwo to oddajesz auto z pełnym bakiem, wtedy powinni zwrócić na kartę całą kwotę.
W moim przypadku zablokowali 75€, oddałem auto z prawie pełnym bakiem i zwrócili na kartę 65 €. Myślę, że jak się odda zatankowane pod korek to oddadzą całość
Minusem jest dodatkowe ubezpieczenie 30€ jak płacisz debetówką (ale piszesz, że masz kredytówkę, więc to odpada) i dodatkowa opłata 3€/dzień za wiek poniżej 25 lat (ale tak jest praktycznie w każdej wypożyczalni)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Paź 2010 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
Nie licz że ktoś ci wynajmie auto jeśli będziesz miała mniej niż wymagany wiek. Ja rok temu w Barcelonie i Saragossie szukałem dość intensywnie takiej wypożyczalni niestety nie znalazłem, miałem ten sam problem - 20 lat...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Paź 2010 18:00 

Rejestracja: 30 Maj 2010
Posty: 111
Loty: 140
Kilometry: 216 351
m4g1k napisał(a):
Nie licz że ktoś ci wynajmie auto jeśli będziesz miała mniej niż wymagany wiek. Ja rok temu w Barcelonie i Saragossie szukałem dość intensywnie takiej wypożyczalni niestety nie znalazłem, miałem ten sam problem - 20 lat...


Na stronie GoldCar jest napisane, że wiek wymagany to 21. I własnie nie wiem co z tym zrobić. Jest jakas szansa to ominąć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Paź 2010 20:37 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 7
wypożyczaliśmy samochód w Hiper rent a car, o którym pisała martFa (dzięki za linka!). Wszystko było ok a ceny naprawdę mają korzystne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1620 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group