Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Honolulu
#1 PostWysłany: 09 Maj 2015 15:19 

Autobus na zewnatrz za 2.5$ - tak trzeba miec odliczona gotowke, 5$ z dwie rowniez przejdzie. Miejcie to na uwadze ze po 21 tam juz nie bedzie gdzie kasy rozmienic (z bankomatu min. 20$). W tym autobusie nie mozna miec bagazu rejestrowanego, plecak przjedzie bez problemu. Numery 19,20 na Waikiki - zainstalujcie sobie aplikacje TheBus na telefonie badz uzywajcie map googla i zakladki transport. Autobus jezdzi chyba do 1 rano - my bralismy na lotnsiko z Waikiki ostatni o 1:25 (kolejny 4:25) a z lotniska jechalem ok. polnocy.

Dla osob z bagazem sa tam firmy przewozowe pod wasz hostel/hotel - koszt to chyba 25$ za powrotny, 15$ w jedna strone.

Mozna tez taksowke, ponoc 40$ ale nie sprawdzalem osobiscie.
Góra
 PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Honolulu
#2 PostWysłany: 09 Maj 2015 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Jak planujemy się przesiadać na inną linię autobusową to warto brać kwit od kierowcy, w następnym autobusie go pokażemy i pojedziemy. Ważność to 2,5h z tego co pamiętam.

W Honolulu działa też Uber, choć jest dość drogi i dodatkowo nie jeździ z lotniska. Także jakby ktoś chciał skorzystać to najpierw trzeba się wydostać z terenu lotniska autobusem albo jakimś shuttle.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Honolulu
#3 PostWysłany: 09 Maj 2015 18:32 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 127
Loty: 328
Kilometry: 648 974
Można mieć duży plecak (bagaż rejestrowany), tylko tak usiąść, by nie przeszkadzał.
Ważność biletu - zależy od humoru kierowcy, nam zdarzyły się takie na 4h, a raz pani kierowca zobaczywszy długi bilet (coś chyba ponad 3h), zabrała go i wydała nam krótszy, jak inaczej to nazwać niż chamstwem w czystej postaci...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Honolulu
#4 PostWysłany: 09 Maj 2015 18:47 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 42
Loty: 219
Kilometry: 448 013
Co do bagażu w autobusie to nie czepiają się takiego, który mieści się pod siedzeniami (z przodu autobusu głownie). Walizki 56X45X25 mieszczą się bez problemu. Z ciut większymi też nie będzie kłopotu. Ale od 70 wzwyż raczej nie wpuszczą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Honolulu
#5 PostWysłany: 09 Maj 2015 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Uber z Waikiki na lotnisko bezproblemowo w cenie < 20 USD. Z Waikiki do Pearl Harbor 28 USD. Dużo kierowców, czas oczekiwania poniżej 5 minut.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Honolulu
#6 PostWysłany: 09 Maj 2015 19:27 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
Waha tania wiec jazda samochodem tez jest przyjemnością ;)
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
lukste9 lubi ten post.
lukste9 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Honolulu
#7 PostWysłany: 09 Maj 2015 19:36 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 30
Witam!
Potwierdzam, że z lotniska na Waikiki 2,5$
Ogólnie kierowca bardzo miły - jechaliśmy we dwójkę i mieliśmy 100$ i 3 $ drobnych - zapłaciliśmy tylko te 3.

Co da bagażu - mieliśmy dwa bagaże rejestrowane i dwie mniejsze torby (RTW :) ) - jechaliśmy z tym dwa razy i nie było problemu. Z lotniska to logiczne, że się ma bagaże.

Przy okazji - Waikiki bardzo fajne miejsce. Masa różnych restauracji i sklepów. Bardzo mili ludzie.
Polecam wypożyczenie samochodu (najlepiej przez internet) i objechanie wyspy - poza miastem jest naprawdę bardzo ładnie.

Jeśli się bierze samochód z lotniska to trzeba brać pod uwagę, że może być problem ze znalezieniem darmowego parkingu.

Darmowy jest parking przy ulicy - Ala Wai Blvd przy Ala Wai Canal w Waikiki.

Co do wahy - dokładnie! Na Hawajach mieliśmy Mustanga, a na kontynencie BMW X3. Czysta przyjemność!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Honolulu
#8 PostWysłany: 09 Maj 2015 19:48 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Jest jeszcze Resorthoppa, ale cena zblizona do Ubera (chyba, że jakieś kody).
Co do autobusu 19,20, to faktycznie z plecakiem, nawet dużym, można jechać. Jest to jednak opcja wymagająca anielskiej cierpliwości, bo autobus kluczy po centrum i potrafi jechać nawet 1,5h - tyle że za jedyne 2,5USD. Co do biletu transferowego, to teoretycznie należy go zarządać przy wsiadaniu i można go wykorzystać tylko na jedną przesiadkę. Tak jak pisali poprzednicy, jest on ograniczony czasowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Honolulu
#9 PostWysłany: 10 Maj 2015 19:25 

Krisol napisał(a):
Witam!
Co da bagażu - mieliśmy dwa bagaże rejestrowane i dwie mniejsze torby (RTW :) ) - jechaliśmy z tym dwa razy i nie było problemu. Z lotniska to logiczne, że się ma bagaże.


No to mieliscie szczescie, badz tez nadzywczaj milego kierowce, ja widzialem ze dosc czesto po drodze po prostu odamawial ludziom wejscia - ale to pewnie zalezy od wielkosci bagazu.
Góra
 PM off
przemos74 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Honolulu
#10 PostWysłany: 10 Maj 2015 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 444
Kilometry: 719 366
Baggage Rules
No backpacks with metal frames allowed. All bags must be able to be placed under the feet or on the lap without protruding into the aisle way. No bag may be larger than 22"x14"x9"

http://hawaii.gov/hnl/ground-transportation/the-bus
Tak jak wcześniej podał hassim z walizką do 56cm nie powinno być problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Honolulu
#11 PostWysłany: 02 Cze 2015 10:47 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Autobus z lotniska do Waikiki jedzie około godziny.
Kosz 2.5 USD, płatne tylko gotówką przy kierowcy (monety, banknoty). Najlepiej mieć odliczoną kwotę, kierowca nie wydaje reszty. Przy zakupie biletu otrzymujemy kartkę z możliwością 2 przesiadek w ciągu 2h.

Ja podróżowałem z dwoma walizkami podręcznymi oraz jednym plecakiem. Nie było żadnych problemów.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
lukste9 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Honolulu
#12 PostWysłany: 18 Kwi 2017 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Ode mnie trochę info z lutego 2017:
- Taxi z lotniska w okolice Waikiki ok 40$
- autobus nie zatrzymuje się na przystanku gdy jest pełny mimo, że ludzie czekają
- zdarzyło mi się być zaczepionym przez lokalsa, który widząc że autobus się nie zatrzymał na przystanku zaproponował, że jak zbierze kilka osób z przystanku to zawiezie wszystkich swoim autem - tak dostałem się w okolice Perl Harbour za chyba 5$ od głowy
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Honolulu
#13 PostWysłany: 19 Kwi 2017 15:31 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 149
ja jade w czerwcu i planuje sie zalapac na autobus z lotniska, wiec mam nadzieje, ze sie uda :) dlugo autobus jedzie z lotniska w okolice waikiki ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Honolulu
#14 PostWysłany: 19 Kwi 2017 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 809
niebieski
Okolo 30/40 minut, zalezy ktory rejon Waikiki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Honolulu
#15 PostWysłany: 12 Lut 2018 22:13 

Rejestracja: 12 Lut 2018
Posty: 1
-- 12 Lut 2018 22:13 --

Od 2018 cena za 1 bilet całodzienny (1day pass) to $5.50. - dostępny u kierowcy.
I to chyba najlepsza opcja.
Co do 19 lub 20 to wydaje mi się że lepiej podejść pod wiadukt przed lotnisko (maps google) i tam załapać np 40 który
dużo szybciej dowiezie do downtown a tam można zmienić na inny do waikiki.
To samo dotyczy Arizona Memorial - 1,5h jazdy z Waikiki a można 40 z

Wszystkie informacje łdostepne na http://www.thebus.org/ lub w apce DaBus2

-- 12 Lut 2018 22:13 --

Od 2018 cena za 1 bilet całodzienny (1day pass) to $5.50. - dostępny u kierowcy.
I to chyba najlepsza opcja.
Co do 19 lub 20 to wydaje mi się że lepiej podejść pod wiadukt przed lotnisko (maps google) i tam załapać np 40 który
dużo szybciej dowiezie do downtown a tam można zmienić na inny do waikiki.
To samo dotyczy Arizona Memorial - 1,5h jazdy z Waikiki a można autobusem 40 z downtown- dużo szybciej.

Wszystkie informacje dostepne na http://www.thebus.org/ lub w apce DaBus2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Honolulu
#16 PostWysłany: 21 Lis 2019 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Aktualne informacje. Do centrum i Waikiki kursują autobusy 19 i 20 czyli tak jak do tej pory. Czas dojazdu do Waikiki to ok godziny a koszt biletu jednorazowego to 2,75$. Można przewozić bagaże, które zmieszczą się pod siedzeniem. W praktyce da radę z większą walizką tylko trzeba ją sobie wcisnąć pod nogi przy siedzeniu.

Z praktycznych uwag to jeżeli ktoś ma chęć jeździć komunikacją to najlepiej od razu kupować dzienny bilet (waży do 2:59 w nocy) za 5,50$. Z takim biletem można objechać całą wyspę. Jak zwykle w autobusach w USA trzeba mieć odliczoną kwotę lub pogodzić się z brakiem reszty. Przystanki na lotnisku są wspólne w obu kierunkach więc trzeba zwracać uwagę na wyświetlacz i wsiadać do autobusu opisanego Waikiki. Google idealnie pokazuje rzeczywiste czasy przyjazdu autobusów (niestety potrafią się spóźniać).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Honolulu
#17 PostWysłany: 26 Sty 2022 09:03 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Jak już wspomniano w wątku z lotami na Guam, obecnie na lotnisko jeździ tylko linia 20. W godzinach szczytu jeździ co ok. 15 minut, ale na ogół raczej 2 razy w ciągu godziny, rozkład jest bardzo nieregularny. Możemy nią pojechać przez całe miasto w kierunku Waikiki lub Pearl Harbour. Są trzy przystanki, wszystkie na górnym poziomie lotniska (odloty). Należy pamiętać, że te same przystanki są dla autobusów jadących w różne strony, ale kierowcy zazwyczaj upewniają się, że nie chcecie jechać w kierunku Waikiki. :lol: Jeśli lecimy linią Mokulele, to trzeba podjechać pod główny terminal darmowym lotniskowym autobusem wiki wiki. Jako, że Honolulu bywa mocno zakorkowane, a liczba przestanków jest bardzo duża, to podróż do centrum trwa 30-45 minut, a pod zoo 1-1,5h.

Bilet kosztuje nadal 2,75$, płatne gotówkę, kierowca nie wydaje reszty. Bilet dobowy za 5,5$ (płatne tylko gotówką) kupimy w sklepach sieci ABC, ale na lotnisku takowych nie ma.

Widać już stacje kolejki nadziemnej, część na zachód od lotniska jest już bliska ukończeniu, ale system lat jeszcze przez jakieś 10 lat nie będzie nadawał się jako dojazd z/na lotnisko dla większości osób.Podobnie nieprzydatny wydaje się obecnie funkcjonujący autobus 303, który jeździ tylko po najbliższej okolicy lotniska. Być może jednak macie hotel blisko lotniska i akurat Wam podpasuje.

Aplikacja Moovit sprawdza się w planowaniu przejazdów, czasy przyjazdu "na żywo" zazwyczaj zgadzają się z rzeczywistością.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Honolulu
#18 PostWysłany: 26 Sty 2022 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
adam1987 napisał(a):
Jak już wspomniano w wątku z lotami na Guam, obecnie na lotnisko jeździ tylko linia 20. W godzinach szczytu jeździ co ok. 15 minut, ale na ogół raczej 2 razy w ciągu godziny, rozkład jest bardzo nieregularny. Możemy nią pojechać przez całe miasto w kierunku Waikiki lub Pearl Harbour. Są trzy przystanki, wszystkie na górnym poziomie lotniska (odloty). Należy pamiętać, że te same przystanki są dla autobusów jadących w różne strony, ale kierowcy zazwyczaj upewniają się, że nie chcecie jechać w kierunku Waikiki. :lol:


Akurat w naszym przypadku kierowca nie spytał się dokąd jedziemy. Wsiadając zapłaciliśmy i ruszyliśmy - w stronę Pearl Harbor, jak się okazało po paru minutach. Musieliśmy przesiadać się do autobusu w przeciwną stronę. Oczywiście propozycji zwrotu pieniędzy albo wydania kwitu (transferu) na dalszą podróż nie było, pytaliśmy, trzeba było zapłacić frycowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Honolulu
#19 PostWysłany: 26 Sty 2022 12:29 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Dlatego napisałem zazwyczaj. Może po prostu wyglądam na bardzo nieogarniętego.. Mnie raz 3 razy pytał czy aby na pewno wiem gdzie jadę i czy może jednak nie waikiki, choć tego dnia nie miałem żadnego bagażu przy sobie, bo byłem na lotnisku w innej sprawie niż lot. Ogólnie często ktoś próbuje się zapakować do złego autobusu, ale zazwyczaj szybko wychodzi. No, ale to tylko moje doświadczenia, lepiej uważać. :)

Tłumów na przystankach lotniskowych nie ma, ludzie w większości używają innego środka transportu. Swoje też robi, często łamany, zakaz przewożenia dużych walizek (kabinówki są ok).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Honolulu
#20 PostWysłany: 20 Lut 2024 12:04 

Rejestracja: 01 Paź 2021
Posty: 8
Hej!
Garść informacji dot. lotniska HNL (Honolulu- wyspa Oʻahu, USA) luty 2024.
Chcąc dostać się do centrum miasta najlepszą i najtańszą opcją będzie autobus miejski linii 20, kursujący z lotniska do waiki beach (i chyba nawet dalej ;D)
Co ważne do autobusu nie wpakujecie się z walizkami- ja nie miałem, nikt też nie przewoził więc nie wiem jak rygorystycznie do tego podchodzą.
Bilet kosztuje 3 dolary niezależnie od liczby przystanku- płaci się gotówką u kierowcy (uwaga automat nie wydaje reszty!) albo mając nabitą karte holo (jej koszt to 2 dolary, a bilet dzienny np 7,5 bez limitu jazdy).

Bus 20 odjeżdża z lotniska z górnej płyty- widoczny jest przystanek oznaczony jako bus miejski. Nie spodziewajcie się tłumów, z mojego lotu tylko ja korzystałem z tego środka transportu (o godzinie 23 dojechałem bez problemu do miasta, sama droga zajmuje przeszło godzinę do waikiki).

Mapy google dobrze się sprawdzają i pokazują trasy oraz przystanki.
W busach nie ma Wifi
Wchodzimy przodem, wysiadamy tylnym wejściem- wcześniej komunikując to przyciskiem stop albo pociągając za linkę przy oknach
Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group