Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Lip 2014 07:44 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Będę w styczniu przez kilka dni w Wellington. Może pomożecie wybrać miejsca które warto zobaczyć?


Ostatnio edytowany przez mashacra, 07 Lis 2014 14:51, edytowano w sumie 1 raz
edycja tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 27 Lip 2014 08:46 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 38
Przede wszystkim obowiązkowy punkt - mount Victoria, jakaś godzina/dwie drogi spacerem z centrum miasta. Super widok na Wellington i zatokę, szczególnie w pogodne dni.
Po za tym typowo turystyczne punkty - muzeum Te Papa (free) , bardzo interaktywne, wszyscy się nim zachwycają, ale mi szczerze mówiąc średnio się podobało.
Cable Car - przejazd w jedną stronę 4$, w drodze powrotnej podobno można wrócić przez jakiś ogród botaniczny, ale ja go nie widziałem.
Bardzo polecam Wellington Night Market - odbywa się w piątki na Cuba street, można kupić i spróbować potrawy z różnych zakątków świata, ale nawet zwyczajny spacer zostawia miłe wspomnienia.
Dla fanów Władcy Pierścieni i Hobbita - z centrum Wellington można autobusem dojechać do dzielnicy Miramar, gdzie znajduje się Weta Cave - malutkie "muzeum" i masa gadżetów do kupienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Lip 2014 10:11 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Nie wiem czy pytasz co zobaczyć w samym Wellington (bo tutaj raczej niewiele) czy wogóle w Nowej Zelandii. Jeśli to drugie, a słowo kilka nie znaczy na przykład dwa to moje propozycje:
1) Wyjazd na północ do Tongariro NP, Taupo (szczególnie wodospady Huka Falls) dalej w okolicach Rotorua któryś z parków termalnych (jeśli jeden to polecam Waiotapu). Sprężając się można to ogarnąć w trzy dni.
2) Wyjazd na wyspę południową. Trzeba liczyć co najmniej pół dnia w każdą stronę na prom do Picton a później jeszcze dojazd. Do wyboru blisko są Abel Tasman NP, wieloryby w Kaikorua. Największe atrakcję są jednak o wiele dalej.
Napisz ile masz dni i o jakim środku transportu myślisz to łatwiej będzie doradzić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Lip 2014 05:48 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 156
riddler napisał(a):
Przede wszystkim obowiązkowy punkt - mount Victoria, jakaś godzina/dwie drogi spacerem z centrum miasta. Super widok na Wellington i zatokę, szczególnie w pogodne dni.
Cable Car - przejazd w jedną stronę 4$, w drodze powrotnej podobno można wrócić przez jakiś ogród botaniczny, ale ja go nie widziałem.


Popieram - warto się wybrać na górkę Wiktorii tylko trzeba sie odpowiednio ubrać bo strasznie gwizda na szczycie. Wydaje mi się że zamiast wspinania można wjechać tam autobusem miejskim ale głowy nie dam. Sam wjeżdżałem autem.

"Ogród botaniczny" to ten cały park dookoła stacji szczytowej, tak go nazwali megalomańsko. No chyba że szklarnie z różami na dole nazywają ogrodem botanicznym:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Lip 2014 09:12 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 38
stonka napisał(a):
"Ogród botaniczny" to ten cały park dookoła stacji szczytowej, tak go nazwali megalomańsko. No chyba że szklarnie z różami na dole nazywają ogrodem botanicznym:)

To by wiele wyjaśniało:)

Co do Wellington to zapomniałem jeszcze dodać, że w tym mieście warto napić się kawy. Wellington podobno zajmuje wysoką pozycję wśród miast gdzie można się napić dobrej kawy (co oczywiście nie jest zasadą we wszystkich kawiarniach). W szczególności warto spróbować kawy Flat White, którą ma swoje korzenie właśnie w NZ. Jest duża szansa, że dostaniesz ją z art latte.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Lip 2014 09:47 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
riddler napisał(a):
stonka napisał(a):
"Ogród botaniczny" to ten cały park dookoła stacji szczytowej, tak go nazwali megalomańsko. No chyba że szklarnie z różami na dole nazywają ogrodem botanicznym:)

To by wiele wyjaśniało:)

Co do Wellington to zapomniałem jeszcze dodać, że w tym mieście warto napić się kawy. Wellington podobno zajmuje wysoką pozycję wśród miast gdzie można się napić dobrej kawy (co oczywiście nie jest zasadą we wszystkich kawiarniach). W szczególności warto spróbować kawy Flat White, którą ma swoje korzenie właśnie w NZ. Jest duża szansa, że dostaniesz ją z art latte.

Kawy na pewno spróbuję. Kraków prawdopodobnie znajduje się na dole tego rankingu o którym wspominasz :-).
Bazą wypadową będzie Wellington, w którym muszę być niemal co dziennie. Tak że kilkudniowe eskapady nie za bardzo wchodzą w grę. Najbardziej interesują mnie 1-dniowe wypady komunikacją publiczną. Tak w ogóle to dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Sie 2014 22:19 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 413
Loty: 145
Kilometry: 309 536
niebieski
Jak masz tylko kilka dni i nie bardzo możesz wyjeżdżać z Wellington to odpuść South Island . Na pewno warte zobaczenia jest Tongariro NP ( w styczniu środek lata więc polecam jednodniowy track Tongariro Crossing ). Okolice Taupo i Rotorua , parki termalne których jest pełno . Pamietaj , że NZ to kolebka sportów ekstremalnych i prawie na każdym kroku można zrobić coś szalonego :) .Do listy można dołączyć robaczki w Waitomo i Matamata .
Dla mnie nr1 na wyspie północnej to półwysep Coromandel - bajkowe plaże i czyściutka (choć nie ciepła ) woda .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Wrz 2014 13:30 

Rejestracja: 30 Wrz 2012
Posty: 9
Tongariro Crossing - meczace, ale przepiekne widoki. Koniecznie wez wygodne buty i kurtke wiatrowke, na gorze zwykle mocno wieje, mijalismy wycieczki w sandalach i japonkach:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Wrz 2014 10:52 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 5
Zgadzam się w 100% - Tongariro National Park!

-- 21 Wrz 2014 10:53 --

a na pożegnanie / powitanie z Wellington: www.matterhorn.co.nz
:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Wrz 2014 21:02 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 35
silazak napisał(a):
Dla mnie nr1 na wyspie północnej to półwysep Coromandel - bajkowe plaże i czyściutka (choć nie ciepła ) woda .

Nie ciepła?! ;D. Przecież tam jest Hot Water Beach, wystarczy wykopać dziurę w piasku, żeby na powierzchnię wylała się GORĄCA (a wręcz parząca) woda :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Paź 2014 21:50 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 413
Loty: 145
Kilometry: 309 536
niebieski
erykb napisał(a):
silazak napisał(a):
Dla mnie nr1 na wyspie północnej to półwysep Coromandel - bajkowe plaże i czyściutka (choć nie ciepła ) woda .

Nie ciepła?! ;D. Przecież tam jest Hot Water Beach, wystarczy wykopać dziurę w piasku, żeby na powierzchnię wylała się GORĄCA (a wręcz parząca) woda :P

No tak Hot Water Beach jak najbardziej goraca , ale życzę szczęścia żeby się w niej wykąpać ( to raczej SPA :) ) natomiast w Oceanie zdecydowanie NIE ciepła .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Lis 2014 13:28 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 100
Zdecydowanie polecam jezeli ktos bedzie w okolicy Matamata i Hobbiton Movie Set.
Atrakcja nie tania (trzeba zarezerwowac wczesniej bilet) ale warte swojej ceny.
Nie jestem milosnikiem "tych" filmow, ale zrobilo to na mnie wielkie wrazenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Lis 2014 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Masz może jakieś fotki z tego miejsca?:)
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Lis 2014 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
http://www.hobbitontours.com

;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Lis 2014 23:32 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 100
Dodam, ze wycieczka jest tak fajnie zorganizowana, ze pomimo duzej ilosci uczestnikow, kazdy ma czas zeby zrobic sobie zdjecie przed kazdym domkiem i drzewem :-)

Na zdjeciach wyglada, jakby czlowiek byl tam sam.

Przewodnik opowiadal, ze niektorzy goscie przebieraja sie za hobbity lub w innych strojach przychodza na wycieczke, i robia sobie smieszne zdjecia -to tak dla tych co maja szalone pomysly i sie wybieraja ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 31 Maj 2015 16:18 

Rejestracja: 14 Gru 2014
Posty: 26
W Nowej Zelandii siedzenie w Wellington czy Auckland w ogóle nie ma sensu.
Uciekaj z miasta jak najszybciej. Bierz samochód i jedź zwiedzać. Ja bym pojechał zamieszkać w Rotorua, i zrobił sobie 3 wycieczki:

1. Hobbiton

Image

2. Wai-o-Tapu

Image

3. dolina Waimangu

Image


A jak zdążysz to wracając jeszcze Mount Taranaki.
Wszystko da się zrobić w ciągu 4-5 dni bez pośpiechu: http://tiny.pl/gq9cx

W samym Rotorua na pewno warto iść do Polynesian Spa, wykąpać się w jednym z basenów nad brzegiem jeziora. Poświęć na to ze 2-3h.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 16 Wrz 2015 09:42 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
lagor napisał(a):
http://www.hobbitontours.com

;)


Polecam!
Mega sprawa jak na masową atrakcję turystyczną.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Kwi 2016 02:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
czy ktos jeszcze robil te trase o ktorej napisal @manierk ?
Planuje wyladowac w Auckland, potem dostac sie do Rotoura, a stamtad odwiedzic wynajetym utem te 3 miejsca o ktorych wspomnial.

W sumie mam 5 dni, wiec nie mam zamiaru sie nigdzie wiecej pchac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Kwi 2016 10:28 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 281
Loty: 2
Kilometry: 9 598
niebieski
fortuna napisał(a):
czy ktos jeszcze robil te trase o ktorej napisal @manierk ?
Planuje wyladowac w Auckland, potem dostac sie do Rotoura, a stamtad odwiedzic wynajetym utem te 3 miejsca o ktorych wspomnial.

W sumie mam 5 dni, wiec nie mam zamiaru sie nigdzie wiecej pchac.


Zdążysz spokojnie, a jeszcze zachacz prawie po drodze o jezioro Taupo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 19 Kwi 2016 10:52 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 47
Loty: 42
Kilometry: 153 039
blantomat napisał(a):
fortuna napisał(a):
czy ktos jeszcze robil te trase o ktorej napisal @manierk ?
Planuje wyladowac w Auckland, potem dostac sie do Rotoura, a stamtad odwiedzic wynajetym utem te 3 miejsca o ktorych wspomnial.

W sumie mam 5 dni, wiec nie mam zamiaru sie nigdzie wiecej pchac.


Zdążysz spokojnie, a jeszcze zachacz prawie po drodze o jezioro Taupo.


do fortuna: Z własnego doświadczenia dobrze mieć możliwość elastycznej zmiany kolejności lub terminów zwiedzania "atrakcji". Ja w zeszłym roku z powodu jednodniowego załamania pogody musiałem zrezygnować z Tongariro :evil: W okolicy Rotorua są jaskinie Waitomo (ok 100km). Ja zwiedzałem je płynąc na dętkach samochodowych. :D Polecam!!!
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group