Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Kwi 2015 09:10 

Rejestracja: 23 Kwi 2015
Posty: 1
Hej,
Mam takie pytanie czy istnieje codesharing pomiędzy liniami Lion Air i Wings Air (loty wewnątrz Indonezjii).
Niby na stronie wyszukuje te loty razem, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji że coś takiego istnieje. Problem pojawia sie dlatego że mam tylko 1h50m na przesiadkę i nie wiem czy zdążę odebrać bagaż i go nadać na drugi lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 23 Kwi 2015 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
zdążysz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Kwi 2015 10:52 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Wings Air jest spółką należąca do Lion Air.
Nie wiem jednak jak jest z obsługa bagaży przy lotach łączonych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Kwi 2015 21:35 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
To są tanie linie, więc nie wiem, czy Ci nadadzą bagaż do portu docelowego. Możesz spróbować spytać mailem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lis 2015 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
cześć,

podłączę się do tego wątku i zapytam, czy dobrze widzę, że Lion Air ma na lotach krajowych w cenie biletu zarówno bagaż podręczny (do 7 kg), jak i bagaż zasadniczy (do 15 kg)?
I jeszcze jedno - szukam biletu na lot DPS-LBJ-DPS i różnica między Lion Air (a w zasadzie Wings Air), a Garudą to niecałe 100 zł. od osoby w obie strony. Czy jest cokolwiek, co przemawia za wyborem Garudy i uzasadnia ten dodatkowy koszt (bezpieczeństwo, obsługa, punktualność, itp.)? Może ktoś z Was ma porównanie? Ja sam widzę chyba tylko jedną rzecz (o ile sprawdzi się, że Lion Air ma w cenie bagaż do 15 kg), tj. że w Garudzie jest w cenie bagaż do 20 kg (o ile się nie mylę).

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Lis 2015 09:45 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
Tak. Lion Air ma darmowy bagaz nadawany w cenie biletu. Podobnie Wings Air. Przynajmniej mial wiosna gdy lecialem. Sugeruje jeszcze dopytac mailem do linii bo tam moze sie cos zmieniac szybko, jak np wliczenie podatku wylotowego do cen biletu, ktore teraz podobno jest, w marcu jeszcze nie bylo.

Roznice sa takie ze lecac Wings Air lecisz turbosmiglowym ATR a Garuda moze sie trafic cos wygodniejszego, w Garuda na wielu polaczeniach jest posilek, ale jakichs fajerwerkow sie nie spodziewaj, w Garuda jest rzeczywiscie wiekszy bagaz. Dla mnie byla tez mozliwa platnosc karta bezposrednio z Polski a przy Lion musze korzystac z posrednikow, ale to akurat nie regula dotyczaca wszystkich. No i Garuda jest podobno bezpieczniejsza, ale to juz kwestia ocen specjalistow.

Wysłane z mojego X2_Twin przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Lut 2016 01:27 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 23
Jaki limit bagażu rejestrowanego jest w końcu w Lion Air, 15 kg czy 20 kg bo różne informacje są podawane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Lut 2016 01:35 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
tropikey napisał(a):
I jeszcze jedno - szukam biletu na lot DPS-LBJ-DPS i różnica między Lion Air (a w zasadzie Wings Air), a Garudą to niecałe 100 zł. od osoby w obie strony. Czy jest cokolwiek, co przemawia za wyborem Garudy i uzasadnia ten dodatkowy koszt (bezpieczeństwo, obsługa, punktualność, itp.)?

Pozdrawiam, Bartek



Linie w Indonezji są dramatycznie niepunktualne, kilkudziesięciominutowe opóźnienia na rejsach krajowych są normą, wielogodzinne są nierzadkie, zdarzają się odwołania. - moje wszystkie loty Lion/Wings były opóźnione o ok 1-1,5 h, jeden lot innych linii o prawie 4 godziny. Garuda choć nie jest wolna od opóźnień, to miała ich jednak znacznie mniej z tego co widziałem. Warto o tym pamiętać planując trasy i ewentualnie przesiadki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Lut 2016 01:56 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Bagaz rejestrowany jest w cenie biletu w Lyon Air-15kg.
Opoznienie na moim locie ok. 15 minut.
Maszyna z rodziny Boening, komfort ok, caly rzad mialem do spania dla siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Mar 2016 15:19 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 23
Jednak sprostowanie co do limitu bagażu w Lion Air, jest 20 kg a nie 15, spraktykowane w osobiście w marcu 2016.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Cze 2016 22:17 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Zauwazylem ze 15kg jest na trasach krajowych, czy ktos ma doswiadczenie czy przymykaja oczy na kilka kg nadbagazu ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Cze 2016 02:40 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Oczywscie, ze przymykaja oko za jedyne 85.000 idr/kg ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Paź 2017 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 98
Loty: 104
Kilometry: 267 136
Podłączę się pod temat bo może komuś w niedalekiej przyszłości przyda się informacja o dopłatach za dodatkowe kilogramy, czyli powyżej wliczonych w cenę biletu 10 kg.
Z info jakie otrzymaliśmy wynika, że dopłata za dodatkowy kg w Wings Air wynosi 8000 rp a nie kilkadziesiąt tysięcy.
Pytaliśmy o Wing Air a odpowiedź jest oczywiście od Lion.
Nie wiemy czy cena jest zawsze stała czy może zależy od trasy...

Customer Dear;

Previously we thank you for your trust and loyalty to fly with Lion Air.

We can inform you that for excess baggage price for SOC-SUB route will cost Rp 8.000 / kg. when you carry a luggage of more than 10 kg

For schedules, reservations, ticket reservations, fares, schedule changes and cancellations please contact our 24 hours call 021-63798000 / 63871111 / 0804-1-77 88 99 or visit our website http://www.lionair.co.id
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 23 Paź 2017 19:59 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Podobno to zależy od kierunku, a potencjalnie nawet od humoru personelu na lotnisku :) Ale tak czy inaczej raczej groszowe kwestie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Wings air, bagaż
#15 PostWysłany: 14 Lut 2018 15:58 

Rejestracja: 19 Sty 2018
Posty: 1
Wybieramy się większą grupą na Komodo, będziemy lecieć z Denpasar do Labuan Bajo, zastanawiam się nad linią Wings air, bo są najtańsi. Problem w tym,ze w cenie biletu jet 10 kg bagaż a nie wiem ile możemy zapłacić za nadbagaz. Wysłałam do nich maila, odpowiedzieli, że wycenią nam na lotnisku :) Ponieważ nasz bagaż zawiera sprzęt nurkowy, to jest ciężki. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi liniami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Lis 2019 14:44 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 50
Bagaż podręczny - upgrade.
Z tego co udało mi się ustalić na stronie Lion Air obecnie w cenie biletu mamy "mały" bagaż podręczny czyli 7 kilogramów o gabarytach 40 x 30 x 20 centymetrów. Podobnie jak w Wizz. Próbuję znaleźć informację na temat jaką opcję bagażu powinienem wykupić/dokupić, aby móc podróżować z "normalnym" bagażem podręcznym czyli 56 x 36 x 23 centymetrów jak w większości linii lotniczych.
Czy wystarczy, że dokupię jak to mają w opcji np. 5 kg to mam do dyspozycji 7 ( w cenie ) +5 ( dokupiony ) = 13 podręcznego i gabaryty nie są ważne. Opcji dużego bagażu podręcznego w tych liniach nie znalazłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Lis 2019 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
W październiku zaliczyłam 5 lotów Lion Air, nasz bagaż podręczny znacznie przekraczał gabaryty (1 x 40l + dość duży i ciężki plecach fotograficzny, 1 x 28l + mały plecaczek podręczny), wagowo zazwyczaj się mieściliśmy w limicie (chociaż na jedynym locie, ze względu na dopakowanie kilku szklanych butelek, dobiliśmy chyba do 11kg) - ani razu nikt nam nie mierzył bagażu. Czasem kładliśmy plecaki na wagę, ale nikt nie patrzył na to, ile tak naprawdę ważą. Ja bym się nie przejmowała i zabrała "normalny" podręczny, raczej nie powinno być problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Sie 2022 22:56 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Czy ktoś ma aktualne informacje co do bagażu na Lion Air na trasach krajowych w Indonezji? Niby dalej jest 20kg ale trudno to potwierdzić na ich własnych stronach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Sie 2022 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Mi się to wyświetla w oficjalnym itinerary od nich - wygląda, że 20kg jest ok:

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rafafi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 17 Sie 2022 22:50 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Heh. Teraz jak kupiłem bilety to też dostałem tą tabelkę a wcześniej nie mogłem jej znaleźć. Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group