Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 245 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Sie 2014 01:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
taki motyw:
przylatuje lufthansa, a nastepnie chce sie dostac do terminala 2 [dokladnie: 2E]
1.jak to zrobic? [tak plus minus]
2. ile czasu mi to zajmie? [znowu plus minus]
þozdr
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 01 Sie 2014 01:34 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1856
HON fly4free
Przylatujesz, ale skąd? (rozumiem domyślnie, że T1, ale to mało precyzyjne). Z T1 do T2 najsprawniej dostaniesz się bezzałogowymi wagonikami napowietrznymi SkyLine (czas 5 minut). Najwięcej czasu może ci zabrać dojście z... (które miejsce T1?). Obejrzyj sobie plan np. http://webapp.frankfurt-airport.com/fra ... ml#getPlan
Np. przejście części A Terminalu 1 od początku do końca zajmuje 10 minut (szybkim krokiem). Część Z jest dla lotów z/do USA. Oznaczenia na lotnisku są raczej dobre, idąc pewnie do celu może udać się w 15-20 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Kwi 2015 20:57 

Taka sytuacja: między przylotem do FRA a odlotem do HKG mam 4h czasu, muszę zmienić terminal 1 na 2, rozumiem, że na lotnisku będzie łopatologiczne oznaczenie dla paxów tranzytowych?
Czy po przejściu security -bo zakładam, że takowa "atrakcja" mnie czeka są jakieś w miarę sensowne sklepy z giftami?
Na powrocie mam tylko 2h i też zmiana terminala, więc wolę mały shopping (magnesy) zaliczyć lecąc tam.

I ostatnia kwestia: czy na tej trasie obowiązują jakieś wycudowane obostrzenia tego co mogę mieć w bagażu czy są takie jak w UE?
To, że do SYD mam jedzenia czy ziemi na butach nie wwozić to wiem:D.

Czy coś jeszcze powinnam wiedzieć? to mój pierwszy tak długi lot w tę część świata.
Będę wdzięczna za oświecenie.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Kwi 2015 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Łap Pani: 'I fly via Frankfurt because transferring is so easy here' ;)
http://www.frankfurt-airport.com/conten ... glisch.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 20 Kwi 2015 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Parafrazując powyższe to ja akurat wole przez MUCa niż przez FRA, jeśli tylko mam wybór. Znacznie sprawniej i jakoś przytulniej.
4h we FRA to się wynudzisz, obejrzysz wszystkie sklepy 3x i coś zjesz. 2h też w zasadzie sensowny zapas, ale jeśli do tego zmiana terminali to jest trochę spacerku, więc bardzo się nie nastawiaj.
Pamiętaj że będziesz z innego terminalu leciec do HKG a z innego potem do PL, więc nie nastawiaj się że w jedną stronę upatrzysz sobie coś a przy powrocie szybko podskoczysz i kupisz. Inne sklepy w innych miejscach, w detalach mogą być z innym towarem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Kwi 2015 21:56 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
FRAport nie ma wielu fanów. ;-) Ponieważ terminale są rozległe, polecam korzystanie ze wszystkich ruchomych schodów/ chodników i wind po drodze. A jeśli lot z/ do Polski będziesz mieć z bramek A w terminalu 1 i będziesz przemieszczać się do/ z bramek D/ E w terminalu 2, to nie przegap tunelu-łącznika do bramek B, z których odjeżdża kolejka łącząca terminale.

4 h to sporo czasu, ale 2 h to - moim zdaniem - akurat tyle, żeby nienerwowo zmienić terminale, zrobić b. szybkie zakupy, przypudrować nosek i zameldować się przy bramce.

Jeśli podróżujesz z bagażem podręcznym, polecam trzymanie się liczby sztuk (łącznie z reklamówkami z duty free/ sklepów) i wymiarów, bo agenci obsługi naziemnej to raczej służbiści niż pracownicy obsługi klienta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Kwi 2015 20:16 

Niestety z KTW nie ma lotów do MUC, więc byłam skazana na FRAport, z dwojga złego wolę to niż dojazd do kurnika w Balicach:D.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Maj 2015 21:44 

Tak mnie jeszcze naszło, czy jeśli na powrocie zamarzy mi się kupić jakiś płyn % np. w SYD lub HKG to zapakują mi go w STEB i czy w FRA nie będą miała z tego tytułu problemów?
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Maj 2015 21:48 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
We FRA - teoretycznie nie (na wszelki wypadek rzuć okiem na linki wklejone w wątku @KyokoMai o DTM).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Maj 2015 22:46 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
FRA - całą UE obowiązują te regulacje: http://europa.eu/youreurope/citizens/tr ... ex_en.htm; na stronie lotniska nie ma wprawdzie dosłownego potwierdzenia, ale - na szczęście - żadnych sprzecznych informacji też nie.

Pozostaje tylko trafić na dobrze wyszkolonych kontrolerów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Sie 2015 11:47 

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 21
Loty: 54
Kilometry: 115 206
W październiku mam zarezerwowany lot KRK -FRA-BKK, czas na przesiadkę we Frankfurcie to 1h15m - nie chcę robić ani zakupów ani też jeść.

Jak oceniacie czas na przesiadkę? Co w wypadku opóźnienia wylotu z KRK lub opóźnienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Sie 2015 11:49 

Jeśli masz całą podróż na jednym bilecie, to w przypadku spóźnienia z KRK albo samolot poczeka albo Cię przebookują na kolejny lot.
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Sie 2015 12:09 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Jezeli wszystko bedzie o czasie to 1.15h wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Gru 2015 00:03 

Rejestracja: 25 Wrz 2013
Posty: 10
Witam,
Planuję w lipcu lecieć do Los Angeles przez Frankfurt z Wrocławia. Czy 2h 45minut na lotnisku we Frankfurcie spokojnie wystarczą? Przy rezerwacji mam 2 opcje 2h45min lub prawie 5h... operatorem obu lotów jest Lufthansa jeśli ma to jakieś znaczenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Gru 2015 00:07 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1318
srebrny
-- 29 Gru 2015 23:07 --

Wyrobilbys sie z przesiadka nawet ponizej godziny. Czasu bedziesz miec wystarczajaco, przy 5h mozesz nawet pokusic sie o wyskoczenie na miasto, to 15min pociagiem od lotniska.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 15 Sty 2016 17:19 

Rejestracja: 29 Lis 2015
Posty: 13
Mam bilet Bkk- Fr - Kolonia, z tym ze ostatni odcinek pociągiem (na jednym bilecie). Spotkaliście się z czymś takim? Czy zgrupują nas jakoś i przewiozą na dworzec, czy dostaniemy jakiś voucher na podroż do miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Sty 2016 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5640
HON fly4free
Nigdzie was nie przewiozą bo stacja kolejowa jest połączona z lotniskiem, po prostu musisz na nią pójść dokładnie tak samo jakbyś szedł do odpowiedniej bramki na kolejny samolot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Sty 2016 17:24 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Dworzec jest usytuowany na lotnisku - musisz tylko odebrać bagaż i pójść na peron :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Sty 2016 17:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Na lotnisku jest dworzec kolejowy z którego pojedziesz do Kolonii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Sty 2016 18:04 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1318
srebrny
Gwoli scislosci, dworce sa dwa. Te perony blizej lotniska sa dla pociagow podmiejskich, pociag do Kolonii odjezdza z dworca dalekobieznego, kawalek dalej. Kieruj sie po prostu na 'long distance trains'
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 245 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group