Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 10 Kwi 2015 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Prosiłbym jednak o dzielenie się pomysłami jak znaleźć tani nocleg, a nie deprecjonować propozycji innych, konstruktywnie proszę :D

Poziom ceny na "tani nocleg" każdy sobie sam ustali, hotele sieciowe też tanie nie są, np. w porównaniu z hostelami ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#42 PostWysłany: 10 Kwi 2015 09:29 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Centralny Wykaz Obiektów Hotelowych w Polsce, czyli od kempingów po hotele:

https://turystyka.gov.pl/cwoh/index

Daje możliwość wyszukiwania np. po województwie, typie obiektu albo liczbie gwiazdek.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 10 Kwi 2015 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
Aplikacja Hotel Tonight. Czyli na przykład wcześniejsza rezerwacja w innym miejscu z bezpłatnym anulowaniem, a potem szukanie tuż przed wyjazdem ofert na Hotel Tonight. Dla nowych użytkowników trochę kasy na start hotel-tonight-do-80-euro-na-start,1527,41798 (za rejestrację z polecenia 75zł)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 10 Kwi 2015 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
z głowy mi wyleciała ale jest taka strona (co ja zawsze skrzat podrzuca) gdzie można hotele testować na 1 noc
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 10 Kwi 2015 10:12 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
http://www.trivago.co.uk/hoteltest
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 10 Kwi 2015 11:10 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 663
Ja do innych sposobów obniżenia ceny dodałabym mój najpopularniejszy - cashback :D Nieważne czy nocleg w Accor, na booking.com, czy pozostałych stronach wymienionych w pierwszym poście - zawsze można jeszcze trochę "urwać" ;)
_________________
Relacje z podróży: http://www.sercewpodrozy.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 10 Kwi 2015 11:28 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
kasiat napisał(a):
Ja do innych sposobów obniżenia ceny dodałabym mój najpopularniejszy - cashback :D Nieważne czy nocleg w Accor, na booking.com, czy pozostałych stronach wymienionych w pierwszym poście - zawsze można jeszcze trochę "urwać" ;)


Najpopularniejszy cashback, czyli który?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Kwi 2015 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jeśli mogłbym zasugerować to byłoby dobrze żeby w takim poradniku, oprócz linków i sposobów na obtanienie noclegu były również najbardziej podstawowe informacje na temat kategorii. Niby to rzeczy oczywiste, ale cena wiąże się z jakością. Dla mnie np. szukając 4* tanio jest 50Eur, a w innych przypadkach (miejsce, termin) może i 150EUR. Z kolei informacja że hotel kosztuje 50EUR sama w sobie nic nie mówi, i zawsze można znaleźć nocleg za 15EUR (ale niekoniecznie takiej samej jakości).

Myślę że warto również zamieścić ogólną informację, że noclegów warto poszukiwać na stronach sieci hotelowych. Nie rzadko zdarzało się że nocleg w Marriott przez Booking był droższy niż bezpośrednio ze strony (bo były jakies promocje dla memberów programu), podobnie w innych sieciach.

Od siebie mogę jeszcze zasugerować że szukając noclegu w mniejszych hotelach, po znalezieniu go przez booking czasem warto odszukać i sprawdzić bezpośrednio strone hotelu. A czasem wręcz zapytać, zdarzało mi się negocjować z hotelem cene, z sukcesem. Nie rzadko cena na ogólnych portalach jest pare zl/EUR wyższa niż bezpośrednio w hotelu (ale bywa i odwrotnie). Oczywiście jeśli mamy cene typu błąd to lepiej się do hotelu nie odzywać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 10 Kwi 2015 11:42 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Według mnie najwięcej ofert najtańszych jest na 'KAYAK'
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 10 Kwi 2015 14:17 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Do sekcji "wynajem prywatny": http://www.holidaylettings.co.uk
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 10 Kwi 2015 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
A wczoraj tam pierwszy raz zarezerwowałem nocleg i zapomniałem dodać :mrgreen:
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 10 Kwi 2015 14:58 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
becek napisał(a):
szumny napisał(a):
Nie offtopujcie drodzy forumowicze. Temat jest bardzo potrzebny więc nie ma co zaśmiecać.

Parę uwag odnośnie szukania tanich noclegów w Polsce. Jeśli zejdziemy nieco z utartych ścieżek wyszukiwania noclegów (OTA,itp.) możemy czasem trafić na niezłe perełki. Przytoczyłem już przykład Poczty Polskiej jako największej sieciówki. Niezależnie istnieje w Polsce potężna baza noclegowa której nie znajdziecie na żadnej (lub prawie żadnej) wyszukiwarce. Są to (wymieniam tylko jako przykład) ośrodki wypoczynkowe, szkoleniowe, wczasowe, itp. przeróżnych instytucji i zakładów pracy. Oczywiście wiele z nich, tych z czasów socjalistycznych zostało sprywatyzowanych i działają na komercyjnych zasadach. Znaczna jednak część funkcjonuje na zasadach jak w dawnych czasach z tą różnicą że otworzyły swoje podwoje dla klientów "z ulicy", "dorabiając" sobie, odciążając częściowo instytucję/firmę macierzystą.
Wiodącymi tutaj są ministerstwa, kopalnie, elektrownie, agencje. Generalnie szeroko pojmowana budżetówka.
Najczęściej ośrodki takie nie posiadają przyzwoitej strony a ifromacje o cenach trzeba uzyskiwać telefonicznie.
Jeszcze (nomen omen) z innej parafii: przeróżne domy pielgrzyma, pokoje gościnne różnych instytucji, hotele i hoteliki czy popularne niegdyś schroniska PTSM.
Jest naprawdę w czym wybierać chociaż czasem trzeba poświęcić nieco czasu.


walnąłeś posta na pol strony o tym ze są miejsca ,których nie ma w systemach....po co?
i jak uzyskać coś telefonicznie skoro tego nigdzie nie ma?
masakra


Kolega zdaje się do końca zrozumiał mój post, więc dla przykładu podam 3 linki z bieszczadzkiego podwórka:
1) http://www.jawor24.pl/
2) https://www.bdpn.pl/index.php?option=co ... &Itemid=57
3) http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspek ... ny-lupkow/ -ważny jest ostatni akapit.

Dodatkowo wyjaśniam że pisząc we wcześniejszym poście "wyszukiwarka" miałem na myśli typowe wyszukiwarki noclegów a nie wyszukiwarki internetowe i być może moje nieedoprecyzowanie tak serdecznie zjeżyło kolegę.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 10 Kwi 2015 15:03 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 663
dyzio1 napisał(a):
kasiat napisał(a):
Ja do innych sposobów obniżenia ceny dodałabym mój najpopularniejszy - cashback :D Nieważne czy nocleg w Accor, na booking.com, czy pozostałych stronach wymienionych w pierwszym poście - zawsze można jeszcze trochę "urwać" ;)


Najpopularniejszy cashback, czyli który?
Najpopularniejszy sposób jaki używam (praktycznie za każdym razem). Jeśli chodzi o oferty z cashbackiem, to już szersze zagadnienie, są wątki dot. topcashback, aklamio na forum, można zajrzeć też na inne strony (np. czasem na jednej jest oferta specjalna).
_________________
Relacje z podróży: http://www.sercewpodrozy.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 10 Kwi 2015 15:19 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Może to głupie i nie powinno znaleźć naśladowców ale ja swoje wyszukiwanie noclegów zaczynam od f4f :)
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 10 Kwi 2015 17:20 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Można dodać do listy TravelPony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 10 Kwi 2015 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Polska strona couch:

http://polski.hospitalityclub.org/indexpol.htm

I dość ciekawa, nieopisana tu jeszcze alternatywa:

http://www.homeexchange.com – zamiana domami. Szczególnie przydatna, jeżeli ktoś posiada lokum w strategicznym (pożądanym przez innych) miejscu. Z tym, że tam chyba płaci się 150 $ rocznie za przynależność do społeczności.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 10 Kwi 2015 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
To ja się pytam po co jest ten spis stron z hotelami przypięty spis-stron-z-hotelami,20,31809 ? :D
Jak szukać, wybierasz miasto i data jaka Cię interesuje i jedziesz po kolei każdą stronę ze spisu ;) Każdy pośrednik może mieć inne ceny ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 10 Kwi 2015 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Sie przeniesie sie. :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 10 Kwi 2015 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
https://www.tripping.com/
Multi do kwater prywatnych (bez air bnb), bardzo fajne, ceny często niższe niż air bnb.


Sent from my iPad using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 10 Kwi 2015 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
Warto zaglądać na FT do działu 'Hotel Deals', czasem można tam znaleźć interesującą inspirację ;)

...lista ciekawych OTA może być bardzo długa, np. pierwsze z brzegu rumbo.pt /.es lub destinia.es, nie raz potrafią miło zaskoczyć :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group