Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Kwi 2015 20:06 

Spanie w nocnych pociągach, tego nie widziałem w powyższych listach.

-- 09 Kwi 2015 20:09 --

Jeśli są kuszetki to całkiem fajna sprawa, trochę podróż jak z innej epoki ale nie jest już to raczej tanie.
Góra
 PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 09 Kwi 2015 20:13 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
Znajomy specjalizuje się w spędzaniu nocek w PB/SE - wsiada wieczorem, a wcześnie rano pobudka w mieście oddalonym o x km ;)

EDIT: PolskiBus/Simple Express


Ostatnio edytowany przez myca007, 09 Kwi 2015 20:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Kwi 2015 20:16 

Co to jest PB/SE?
Góra
 PM off  
      
#24 PostWysłany: 09 Kwi 2015 20:22 

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 59
Zgaduję że Polskibus, Simpleexpress.
Ach ile to nocek się spędziło na dwóch fotelikach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Kwi 2015 20:50 

Jeśli chodzi o tanie noclegi w Turcji to faktycznie po sezonie sprzedają bardzo tanio pokoje ale liczą, że się u nich kupi coś w barze czy w restauracji. Warto od czasu do czasu kupić w barze u nich piwo gdy już się tak tanio nocuje.
Góra
 PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Kwi 2015 20:53 

Rejestracja: 05 Paź 2014
Posty: 138
Jutro poprawie pierwszy post i zrobię listę linków z Waszych postów. Szkoda tylko że Mod przeniósł temat z hotelowych okazji, tam pewnie byłby większy wydźwięk i więcej linków.
Chyba że jest szansa aby przenieść go z powrotem?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Kwi 2015 21:03 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Nie offtopujcie drodzy forumowicze. Temat jest bardzo potrzebny więc nie ma co zaśmiecać.

Parę uwag odnośnie szukania tanich noclegów w Polsce. Jeśli zejdziemy nieco z utartych ścieżek wyszukiwania noclegów (OTA,itp.) możemy czasem trafić na niezłe perełki. Przytoczyłem już przykład Poczty Polskiej jako największej sieciówki. Niezależnie istnieje w Polsce potężna baza noclegowa której nie znajdziecie na żadnej (lub prawie żadnej) wyszukiwarce. Są to (wymieniam tylko jako przykład) ośrodki wypoczynkowe, szkoleniowe, wczasowe, itp. przeróżnych instytucji i zakładów pracy. Oczywiście wiele z nich, tych z czasów socjalistycznych zostało sprywatyzowanych i działają na komercyjnych zasadach. Znaczna jednak część funkcjonuje na zasadach jak w dawnych czasach z tą różnicą że otworzyły swoje podwoje dla klientów "z ulicy", "dorabiając" sobie, odciążając częściowo instytucję/firmę macierzystą.
Wiodącymi tutaj są ministerstwa, kopalnie, elektrownie, agencje. Generalnie szeroko pojmowana budżetówka.
Najczęściej ośrodki takie nie posiadają przyzwoitej strony a ifromacje o cenach trzeba uzyskiwać telefonicznie.
Jeszcze (nomen omen) z innej parafii: przeróżne domy pielgrzyma, pokoje gościnne różnych instytucji, hotele i hoteliki czy popularne niegdyś schroniska PTSM.
Jest naprawdę w czym wybierać chociaż czasem trzeba poświęcić nieco czasu.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 09 Kwi 2015 21:17 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
OTA - hrs.com
szczególnie zakładka hrs.com/deals
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 10 Kwi 2015 07:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
szumny napisał(a):
Nie offtopujcie drodzy forumowicze. Temat jest bardzo potrzebny więc nie ma co zaśmiecać.

Parę uwag odnośnie szukania tanich noclegów w Polsce. Jeśli zejdziemy nieco z utartych ścieżek wyszukiwania noclegów (OTA,itp.) możemy czasem trafić na niezłe perełki. Przytoczyłem już przykład Poczty Polskiej jako największej sieciówki. Niezależnie istnieje w Polsce potężna baza noclegowa której nie znajdziecie na żadnej (lub prawie żadnej) wyszukiwarce. Są to (wymieniam tylko jako przykład) ośrodki wypoczynkowe, szkoleniowe, wczasowe, itp. przeróżnych instytucji i zakładów pracy. Oczywiście wiele z nich, tych z czasów socjalistycznych zostało sprywatyzowanych i działają na komercyjnych zasadach. Znaczna jednak część funkcjonuje na zasadach jak w dawnych czasach z tą różnicą że otworzyły swoje podwoje dla klientów "z ulicy", "dorabiając" sobie, odciążając częściowo instytucję/firmę macierzystą.
Wiodącymi tutaj są ministerstwa, kopalnie, elektrownie, agencje. Generalnie szeroko pojmowana budżetówka.
Najczęściej ośrodki takie nie posiadają przyzwoitej strony a ifromacje o cenach trzeba uzyskiwać telefonicznie.
Jeszcze (nomen omen) z innej parafii: przeróżne domy pielgrzyma, pokoje gościnne różnych instytucji, hotele i hoteliki czy popularne niegdyś schroniska PTSM.
Jest naprawdę w czym wybierać chociaż czasem trzeba poświęcić nieco czasu.


walnąłeś posta na pol strony o tym ze są miejsca ,których nie ma w systemach....po co?
i jak uzyskać coś telefonicznie skoro tego nigdzie nie ma?
masakra
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 10 Kwi 2015 08:08 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Ja zrozumiałam słowa szumnego tak, że np. Ośrodka Wypoczynkowego Kopalni Węgla Brunatnego "A(...)" SA w Ś(...) nie znajdę wyszukiwarkach wymienionych w pierwszym poście, ale dzięki Jego przypomnieniu mogę zapytać wujcia Google i zadzwonić pod podany przezeń numer. Albo trafić po drodze np. na stronę informacyjną dla regionu - dodatkowo korzystając z sugestii mashacry, która podaje i telefon, i opis ośrodka plus przykładowe ceny.

Także post szumnego np. dla mnie masakrą nie jest.


Ostatnio edytowany przez Anonim3 10 Kwi 2015 08:09, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 10 Kwi 2015 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Poczta polska ma swoją stronę dobrze działającą
http://wypoczynek.poczta-polska.pl/

Post @szumnego jak najbardziej wartościowy. Do tego można dorzucić instytucje typu ZUS, prokuratury.
Przecież można zadzwonić do miejscowości do której się wybieramy i zapytać czy dana instytucja ma jakieś domki, pokoje, noclegownie itp.

Ostatnio @tomwie wrzucił na forum np. bardzo fajny deal ze spaniem we Wrocławiu u szermierzy viewtopic.php?p=537687#p537687
MIejsce nietypowe a cena super

edit
dopiero teraz zauważyłem, że @szumny wrzucił już linke do poczty polskiej
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image


Ostatnio edytowany przez cypel, 10 Kwi 2015 08:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 10 Kwi 2015 08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
tylko czy cena 90pln za noc kwalifikuje się na tani nocleg?
bo dla mnie to po prostu drogo
booking,com na szybko pokazuje 60
wiec takie ofert to można sobie w buty wsadzić ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 10 Kwi 2015 08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
a dla mnie tanio
i co teraz ?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 10 Kwi 2015 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
nic, niech autor "poradnika" zdefiniuje co znaczy tanio

dla mnie 90 zeta/noc jest drogo
20-30 jest tanio i tyle zazwyczaj place
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 10 Kwi 2015 08:33 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@becek, dzięki informacjom zawartym w tym poście możesz znaleźć tańszy: jak-szukac-tanich-noclegow-v-0-1,20,70308#p560666 . :-D
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 10 Kwi 2015 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
no ale w tym poście twierdza ze 90/noc to dobry deal
ja tak nie uważam ;(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 10 Kwi 2015 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
kolego daj mi namiar na nocleg we Wrocławiu za 20/30 PLN
nie interesują mnie łóżka w pokoju wieloosobowym z gimbazą albo studbazą
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 10 Kwi 2015 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
przecież napisałeś ze dla ciebie 90 jest tanio
trzymaj się teraz tego
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 10 Kwi 2015 08:50 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
W zasadzie dla ludzi, którym niskobudżetowy standard spania nie odpowiada wyszukanie taniego noclegu jest początkiem planowania podróży szczególnie, jeżeli chodzi o Europę. Bilet lotniczy w większość miejsc (Europa) można kupić bez większego problemu z wyprzedzeniem za około 200zł (poza: Portugalia, Kanary, Madera, Azory) a z noclegiem spełniającym warunki:
-blisko centrum/starówki (w przypadku zwiedzania miast)/ lub cisza i spokój+ładny widok
-czystość w pokoju+ prywatna łazienka
to już różnie bywa. W Europie niepromocyjne ceny często zaczynają się od około 100-200zł za pokój dwuosobowy (w zależności od regionu) a więc koszty noclegu często przewyższają koszty biletów. Nic nowego tu nie odkryłem;)

Osobiście polecam:
-Travelocity i inne tego typu strony, często (przynajmniej raz w miesiącu) pojawiają się promocje 20-30$ przy MWZ100$
-hotwire i podobne z opcją szukania "w ślepo po dzielnicach"
-hrs i podobne - zakładki deals z promocjami
-travelbird
i wiele innych już wymienionych :)

p.s. Irytują mnie promocje typu: 20%(mniej lub więcej) zniżki na wybrane hotele, w zasadzie to są często bezwartościowe promocje.

p.s.2: Uwielbiam nic nie wnoszące a jedynie śmiecące posty w stylu: "dla mnie 90 zeta/noc jest drogo,20-30 jest tanio i tyle zazwyczaj place"


Ostatnio edytowany przez jar188 10 Kwi 2015 08:58, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 10 Kwi 2015 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
becek napisał(a):
przecież napisałeś ze dla ciebie 90 jest tanio
trzymaj się teraz tego

bo jest tanio
ale jak mi dasz namiar za 20 PLN to chętnie skorzystam z jeszcze tańszego noclegu, więc proszę podziel się informacją
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Mail.ru [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group