Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 25 Sie 2014 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Czy ktoś z was ubezpieczał wkład własny w icarhireinsurance.com i może powiedzieć mi czy płacić kartą debetową lub kredytową w złotówkach, ponieważ na stronie znalazłam informację: "We accept credit cards donominated in USD, GBP or EUR."
Oczywiście nie mam zagranicznej karty kredytowej. Czy złotówkowa przejdzie? Ew. walutowa z Alioru?
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 25 Sie 2014 19:26 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 35
Maxima- płaciłam Visa zwykłą z mBanku, w trakcie przelewu zmieniłam zł na euro, poszło błyskawicznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 25 Sie 2014 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Dzięki :) Mam Alior debetową wypukłą, albo Alior walutową w USD. Ktoś wie, która będzie korzystniejsza?
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off
daabbeer lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 19 Paź 2014 16:48 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 69
witam chcę wypożyczyć auto w meksyku na jakieś 5 dni myślę o rental car lub economycar, wiem ,że w opcji podstawowej nie ma wszystkich ubezpieczeń co polecicie- jaka firmę aby wykupić dodatkowe ubezpieczenie samochodowe na 5 dni/
pozdrawiam dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 19 Paź 2014 19:58 

Rejestracja: 19 Paź 2014
Posty: 3
Ja korzystałem z rentalcars.com dodatkwe ubezpieczenie ok 200 zł ale przydało się gdyż Meksykanie raczej nie uważają w korkach i jakaś Pani wjechała mi lekko w zderzak. Ubezpieczalnia nie robiła żadnych problemów. Pamiętaj tylko o odpowiednim zapasie na karcie kredytowej gdyż zakładają na wejściu blokadę ok 1000USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 13 Lis 2014 23:52 

Rejestracja: 21 Kwi 2012
Posty: 17
Również mogę polecić " icarhireinsurrance". Ubezpieczyliśmy samochód w icarhireinsurrance, przed wyjazdem na Sardynie ( koszt 32e), z wypożyczalni nie braliśmy żadnego dodatkowego ubezpieczenia. Na Sardyni mieliśmy 'mały' incydent, złodziej zbił nam szybę ( tutaj warto podkreślić, zeby zwracać uwagę przy parkowaniu czy ktoś podejrzany was nie obserwuje). Wypożyczalnia zajęła nam 240 e za zbitą szybę, po powrocie wysłaliśmy wszystkie dokumenty do icarhireinsurrance, szybko odpisywali na maile i pieniądze zostały bez problemu zwrócone :) Pieniądze przelewają od razu w złotówkach.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 21 Gru 2014 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Ostatnio pojawiło się więcej tanich lotów do CUN, stąd zapewne więcej osób miało okazję wypożyczyć auto na miejscu.

Z jakich wypożyczali korzystaliście i z jaki ubezpieczeniem ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 17 Sty 2015 12:33 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 123
Witam,

Czy jest jakies ubezpieczenie ktore mozna wykupic w PL (moze OC na osobe?) ktore zagwarantuje wyplate ubezpieczenia w sytuacji wypozyczenia auta za granica - UE?

Chodzi o sytuacje ze chce wynajac auto na miesiac za granica tylko ze ubezpieczenie z wypozyczalni nie uwzglednia pelnego ubezpieczenia - np szyb, opon, lusterek itd.

Chcialbym wykupic w PL jakies ubezpieczeni ektore gwarantuje ochrone jak np zbije sie ta szyba - wtedy pokazuje ze mam ubezpieczenie i podaje nr polisy i niech zalatwiaja z PL ubezpieczycielem.

Jest mozliwe cos takiego? Ponoc to OC na osobe to daje ale nie jestem do konca pewny z informacji jakie uzyskalem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 17 Sty 2015 14:32 

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 279
niebieski
www.icarhireinsurance.com lub inne tego rodzaju firmy
lub
wypożyczenie samochodu z np. www.economycarrentals.com -> pokazana cena jest już z pełnym ubezpieczeniem - przy ewentualnych szkodach wypożyczalnia obciąża Ciebie/blokuje depozyt, a Ty kontaktujesz się z economy i zwracaja Ci ta kase
lub
www.rentalcars.com i wybierasz dodatkowo zabezpieczenie wkladu wlasnego - system dzialania w przypadku ewentualnych szkod taki jak w economy
lub
inny broker podobny do rentalcars
lub
wykupujesz "pelne" ubezpieczenie bezposrednio w wypozyczalni, raczej powinni miec "full pakiet" SCDW lub coś tego rodzaju

Jako pracownik jednej z wypozyczalni samochodow polecam (jezeli juz ktos sie na to decyduje) kupowanie pakietow bezposrednio w wypozyczalniach - czesto cena jest bardzo podobna, a nawet nizsza niz u brokerów (economy, rentalcars, ...), a w razie szkód mamy spokój, bo nie trzeba już nic załatwiać z brokerami, którzy czasami robią problemy ze zwrotem pieniedzy (mialem troche takich sytuacji ;) ).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 17 Sty 2015 14:41 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 123
Ok, ale mi chodzi zeby wykupic w polskiej ubezpieczalni takie OC na osobe lub inne ktore obejmuje wyplate odszkodowania jesli wypozyczam auto zagranica i firma wynajmujaca nie ma ubezpieczenia pelnego.

Wiem ze jest taka mozliwosc tylko i to wychodzi duzo taniej. Wiadomo ze wybierajac ubezpieczenie full w firmie wypozyczajacej cena bedzie bardzo wysoka. Przykladowo w takim goldcar ceny sa bardzo niskie (7 euro/dzien przy dlugim wynajmie) tyle ze nie ma pelnego ubezpieczenia (nie obejmuje opon, felg, szyb - tyle wyczytalem, nie wiadomo czego jeszcze nie obejmuje bo warunki wiadomo sa dosc dlugie)

Dlatego chce ubezpieczenie wykupic w polsce zeby zabezpieczalo koszty ktore nie sa ujete w ubezpieczeniu firmy wypozyczajacej auto - wyjdzie to na pewno taniej.

Ja chce auto wypozyczyc na miesiac. I jesli mam placic full ubezpieczenie - najtaniej z pelnym wychodzi 35 euro dzien to widac jaka to jest roznica do 7 e za dzien. Bym musial placic 1050 e. Z niekompletnym ubezpieczeniem place 210e około . Spora róznica...

Zreszta tez nie wiadomo do konca czy jesli wykupie niby full ubezpieczenie to takie ono bedzie. Wiadomo ze nie bede studiowal OWU po angielsku i szukał kruczków. Ciezko sie czyta polskie OWU a co dopiero w innym jezyku ;)


ten www.icarhireinsurance.com na pewno wyplaca odszkodowania ludziom z PL? Moze w warunkach jest ze tylko dla Angoli albo wybrane kraje jak to zwykle bywa w takich ubezpieczeniach. To jest pewne? zapoznawales sie z warunkami?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 17 Sty 2015 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Przeczytaj warunki tego ubezpieczenia icarhiureinsurance. Byla juz o tym dyskusja na forum kilka razy, jeden z watkow na przyklad tutaj:

jak-wypozyczyc-samochod-i-nie-zbanrutowac,135,43710?start=20

ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,135,6151&hilit=icarhire

Nie wierze, zeby standardowa polska polisa OC pokryla szkody w wypozyczonym aucie. Moze pokryc w ramach OC, czyli wyplacic odszkodowaniu poszkodowanemu w wypadku, ale nie Tobie za uszkodzone kola. Musialoby to byc specjalistyczne ubezpieczenie wlasnie na wypozyczone auta, a o tym jest mowa w watkach wyzej.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 17 Sty 2015 22:08 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 123
Troche za duzo sie naczytalem o tych dodatkowych ubezpieczeniach i ze jak mowia ze jest full w ubezpieczalni to nie ma.

Sporo razy wynajmowalem auto (gdzie sie dalo to za gotowke) i wtedy nie ma problemu jak chca karte to np w goldcar na kanarach dawalem karte netellera ktora jest niby kredytowa ale nie mozna pobrac debetu. Nigdy tez mi nie blokowali zadnej kwoty. Jedynie pobierali kwote za wynajecie + paliwo. Tutaj teraz duzo czytam ze wszedzie w wypozyczalniach blokuja jakies niebotyczne kwoty. Nigdy sie z tym nie spotkalem a wynajmowalem auto w ok 7 krajach na pewno. Nigdy nie mialem kolizji wiec problemow tez nie bylo, ale jak nie ma blokady na karcie to nic nie sciagna zawsze mozna zreszta zablokowac karte wczesniej.

Zastanawiam sie tez w sumie ile moze kosztowac taka szyba albo lusterka ktore nie sa ubezpieczone. Pewnie max z 1000 zł wiec czy jest sens sie przejmowac ze cos moze sie zdarzyc. Zapewne jesli zdarzenie jest nie z winy naszej to i tak nie tzeba nic placic bo idzie z OC sprawcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 19 Sty 2015 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ubezpieczenie roczne na Europe kosztuje an Icarhire 40 funtow, to jakies 224zl. Musialbys tylko sprawdzic jaki jest limit dlugosci wypozyczenia czy miescisz sie z tym miesiacem. Nie wiem do jakiego kraju wybierasz sie, ale ja bym nie zakladala, ze jak ktos uszkodzi Ci auto, to zostawi swoje dane. Przeciez nie bedziesz stal i pilnowal samochodu przez miesiac. Hertz w Warszawie skasowal mnie 370zl za fikcyjne uszkodzenie - urwanie wieszaka przy nadkolu. Jakas tam inna wypozyczalnia, skasowala mnie 170 funtow za uszkodzenie takiej gumy pod zderzakiem, to akurat bylo moje dzielo i nie kwestionowalam tego.

Na pewno wieksze ryzyko uszkodzenia auta bedzie gdzies w kraju poludniowym, a mniejsze w polnocnym, w jakiejs Norwegii czy Szwecji.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 19 Sty 2015 00:29 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Wez pod uwage ze w wiekszosci takich ubezpieczen bedziesz musial pokryc szkode z wlasnej kieszeni i dopiero po zwrot wydanej kwoty zwrocic sie do ubezpieczalni w ktorej wykupiles to ubezpieczenie przedstawiajac rachunki za zapacona szkode do wypozyczalni. Tam mniej wiecej to dziala w wiekszoci frim trzecich oferujace takie ubezpieczenie. Dlatego lepiej jest brac ubezpieczenie z jak najmniejszym wkladem wlasnym bezposrednio w wypozyczalni.

Jesli nawet placiliscie gotowka lub prapaydem to wasze dane trafia na czarna liste wypozyczalni i nie wypozycza wam juz wiecej samochodu az nie uregulujecie zaleglosci, ew. charge back tez moze to spowodowac ;)

Dopisane cudzej lub fikcyjnej szkody na Twoj rachunek wcale nie jest takim odosobnionym przypadkiem jakby moglo sie wydawac, niemcy, wlochy, szwecja tez zdazaja sie 'okazyjne' obciazenia wypozyczalni nie Twoje szkody i to po zadaniu auta 2-3 tygodnie. Wystarczy poczytac zagraniczne fora o tematyce wynajecia aut. W Dubai bylo pare razy glosno o przekretach na luksusowych samochodach typu Ferrari / Porsche gdzie zglaszali do strazy granicznej o nie uregulowaniu szkody i nie mogli opuscic ludzie UAE. I dlatego w wiekszosci biore auto DROZEJ ale z ubezpieczeniem w wypozyczalni i jak najmniejszym wkladem wlasnym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 08 Kwi 2015 12:37 

Rejestracja: 22 Kwi 2011
Posty: 26
Zazwyczaj można sobie dokupić dodatkowe ubezpieczenie na okres wynajęcia konkretnego auta zwalniające z udziału własnego w przypadku szkody lub kradzieży auta. Czy ktoś się spotkał w Polsce z ubezpieczeniem rocznym (albo innym okresowym) obejmującym wszelkie szkody związane z wynajmem auta?
W UK funkcjonuje coś takiego jak https://www.icarhireinsurance.com/ roczny koszt na Europę to 39£, jeśli ktoś sporo wynajmuje, to może się opłacać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 08 Kwi 2015 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,135,6151
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 08 Kwi 2015 12:58 

Rejestracja: 22 Kwi 2011
Posty: 26
Dzięki!
Skoro ludzie piszą, że tamto dobrze działa, to nie ma sensu szukać czegoś podobnego u polskich ubezpieczycieli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 08 Kwi 2015 13:19 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Wystarczy przeczytać np. art. 17 w wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela, żeby stwierdzić, że chyba jednak jest sens sprawdzenia oferty konkurencji - czy z UK, czy z PL... ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 08 Kwi 2015 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Co jest nie tak z tym punktem?
17)
Wear and Tear. Wear and tear, gradual deterioration, mechanical breakdown and derangement, insect or vermin, inherent vice.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 08 Kwi 2015 14:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 08 Kwi 2015 14:14 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Chodzi o wady ukryte, naturalne zużycie itd. Na stronie 15 jest ten punkt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group