Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Mar 2015 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Patrząc na drożejącego dolara (komplikującego wyjazdy w wielu kierunkach (Azja, obie Ameryki), a jednocześnie taniejącą hrywnę - nasuwa się proste rozwiązanie.
Kierunek - Ukraina.

W ciągu paru ostatnich lat udało mi się odwiedzić Lwów, Odessę, Kijów i cały Krym. Po drodze był jeszcze Kamieniec Podolski, ale Ukraina niestety nie kojarzy mi się z niczym więcej.
No, wiem że istnieje narciarski Bukovel i do połażenia dzikie Karpaty (ale tu akurat waluta i jej wartość mają żadne znaczenie bo tam i tak nie ma na co kasy wydawać ;) ).
Jakieś pomysły na ciekawe atrakcje?
Konkretne miasta, ale może też np. jakieś ekstremalne rzeczy (poza Prypecią) które z założenia też powinny być tańsze? Choć nie zdziwiłbym się jakby płatność za takie rzeczy wyglądała jak w biznesie - czyli płatność tylko w USD lub EUR...

W każdym razie - co i gdzie ciekawego Ukraina ma jeszcze do zaoferowania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 11 Mar 2015 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
W Bukovelu jest gdzie wydać pieniądze :D
Zależy tylko co chcesz za nie dostać, ośrodek POLECAM i bez taniej hrywny.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Mar 2015 12:43 

Zielony^ napisał(a):
Patrząc na drożejącego dolara (komplikującego wyjazdy w wielu kierunkach (Azja, obie Ameryki), a jednocześnie taniejącą hrywnę - nasuwa się proste rozwiązanie.
Kierunek - Ukraina.

W ciągu paru ostatnich lat udało mi się odwiedzić Lwów, Odessę, Kijów i cały Krym. Po drodze był jeszcze Kamieniec Podolski, ale Ukraina niestety nie kojarzy mi się z niczym więcej.
No, wiem że istnieje narciarski Bukovel i do połażenia dzikie Karpaty (ale tu akurat waluta i jej wartość mają żadne znaczenie bo tam i tak nie ma na co kasy wydawać ;) ).
Jakieś pomysły na ciekawe atrakcje?
Konkretne miasta, ale może też np. jakieś ekstremalne rzeczy (poza Prypecią) które z założenia też powinny być tańsze? Choć nie zdziwiłbym się jakby płatność za takie rzeczy wyglądała jak w biznesie - czyli płatność tylko w USD lub EUR...

W każdym razie - co i gdzie ciekawego Ukraina ma jeszcze do zaoferowania?

Jedż do Truskawca. Przed wojną to był ekskluzywny kurort, w którym bywał Piłsudski. A teraz też, jak się postarasz , to Cię wyleczą z nadmiaru UAH. :lol:
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Mar 2015 12:52 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Z ekstremalnych rzeczy to może być obrona Mariupola.
Jednak zdecydowanie nie polecam :(
Góra
 Profil Relacje PM off
wasmir lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 11 Mar 2015 13:04 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Jak już Jacek wspomina o Truskawcu, to moim zdaniem warto nie pomijać również Zaleszczyk, które w II RP były jednym z najbardziej wysuniętym na południe miast Polski, o najcieplejszym klimacie. Oczywiście było to również uzdrowisko, posiadało swoją plażę nad Dniestrem i most do ówczesnej Rumunii - na wysokim brzegu Dniestru. ;) Dziś jednak granica przebiega kilkadziesiąt km dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Mar 2015 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Ja polecę twierdzę w Chocimiu. Poza tym Biała Cerkiew i Czernihów też zrobiły na mnie spore wrażenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 11 Mar 2015 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Również polecam Bukovel. Ponad 50km zjazdów, 16 kanap, 63 trasy, wszystko połączone.
Byłem kiedyś pod koniec marca, w PL już tylko na Kasprowym były warunki, a tam wszystko chodziło. Zdecydowanie nie oszczędzali na naśnieżaniu i ratrakowaniu. Na tą chwilę 100% wyciągów chodzi.
Tu jest strona:
http://bukovel.com/en/
mapka:
http://bukovel.com/en/ski/map/
a najfajniej widać jak to wygląda na panoramach z powietrza:
http://old.bukovel.com/360/index.html
Główny minus: dojazd

pozdr
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Mar 2015 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Dla pasjonatów kolei w Karpatach warto przejechać linią wzdłuż Prutu, a bliżej nas odcinek Sianki-Wołosianka (tunele, serpentyny) - piękna widokowo trasa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 11 Mar 2015 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
zoli napisał(a):
Również polecam Bukovel. Ponad 50km zjazdów, 16 kanap, 63 trasy, wszystko połączone.
Byłem kiedyś pod koniec marca, w PL już tylko na Kasprowym były warunki, a tam wszystko chodziło. Zdecydowanie nie oszczędzali na naśnieżaniu i ratrakowaniu. Na tą chwilę 100% wyciągów chodzi.
Tu jest strona:
http://bukovel.com/en/
mapka:
http://bukovel.com/en/ski/map/
a najfajniej widać jak to wygląda na panoramach z powietrza:
http://old.bukovel.com/360/index.html
Główny minus: dojazd

pozdr
z.


Właśnie ten dojazd wyklucza mi o miejsce.
Nie mam problemu z dojazdem samochodem 1800km do Francji do 3V czy do Ischgla, a nie wyobrażam sobie dojazdu do Bukovela...
Jak to wygląda z doświadczeń?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Mar 2015 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
My mieliśmy umówiony transport na granicy po ukraińskiej stronie i to był bardzo dobry wybór.
Bo droga to było istne sito po zimie. W połączeniu z mgłą w nocy - masakra.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Mar 2015 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Śnieg jest już od połowy grudnia, aż do późnego marca.

Najlepsze drogi są w zimie gdy są zasypane śniegiem, bo wtedy nie ma dziur :mrgreen:

W okolicy atrakcje "górskie", do zorganizowania skutery/kuligi/barany/banie/disco (BUKA 8-) )
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Mar 2015 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
wtak napisał(a):
Dla pasjonatów kolei w Karpatach warto przejechać linią wzdłuż Prutu, a bliżej nas odcinek Sianki-Wołosianka (tunele, serpentyny) - piękna widokowo trasa.


z tego na ile rozumiem rozkład ukraińskich kolei, to nie widzę żadnego pociągu, który by jechał w ciągu dnia na trasie przez Sianki. Masz może jakieś dokładne info, czy coś tam aktualnie kursuje ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Mar 2015 14:56 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 136
Loty: 55
Kilometry: 144 442
a może kompleks cerkwi - ławra w Poczajewie?
też pewnie byłby problem z dojazdem - jedyny minus. może jakieś sugestie? niedawno wróciłam z Ukrainy, ale planuje wrócić, ze względu na mentalność ludzi i oczywiście tanią hrywnę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Mar 2015 15:13 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
smatekk napisał(a):
wtak napisał(a):
Dla pasjonatów kolei w Karpatach warto przejechać linią wzdłuż Prutu, a bliżej nas odcinek Sianki-Wołosianka (tunele, serpentyny) - piękna widokowo trasa.


z tego na ile rozumiem rozkład ukraińskich kolei, to nie widzę żadnego pociągu, który by jechał w ciągu dnia na trasie przez Sianki. Masz może jakieś dokładne info, czy coś tam aktualnie kursuje ?


Jeździ kilka par pociągów dziennie.
Sprawdź wątek:
ukraina-pociagi,1410,65875

Odnośnie trasy kolejowej przez Przełęcz Użocką, stosuję trochę przewrotne rozwiązanie co pozwala mi nie nadwyrężać auta na ukraińskich magistralach. Zwłaszcza jak prowadzę grupy.
Jadę przez Słowację (przez Barwinek albo Radoszyce). Na Słowacji Bardejów, Preszów, Humenne, Międzylaborce, "Morskie Oko", cerkwie, itp. Po południu/wieczorem przekraczam granicę Ubla/Berezny. Nocleg w Bereznym, Pereczynie albo okolicy. Na następny dzień ciuchcia do Sianek. Tam w zależności od potrzeb spędzam od godziny do kilku i wracam.
W tem sposób samochód nie jest skatowany.
Wspomnę że noclegi w tamtym rejonie należą do najtańszych na Ukrainie.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Mar 2015 15:31 

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 31
Loty: 14
Kilometry: 16 620
Lwów i Kijów koniecznie, dużo atrakcji.
Ogólnie w Ukrainie jest sporo średniowiecznych zamków, szczególnie w Zachodniej Ukrainie.
Polecam Użgorod (zamek, dworzec, skansen) i Mukaczewo (zamek Palanka) na Zakarpaciu.
Zamek w Kamianiec-Podolskim.
Zamek w Łucku.
Zamek w Równym.
W Czernigowie - architektura, dworzec, cerkwie, klasztory i jaskinie w nich.
Zaporoże - DniproGES (elektrownia wodna), skansen Zaporiżska Sicz, wyspa Chortyca.
Odessa - sowieckie klimaty, ul. Derybasiwska, Pałac Woroncowa, miejskie ogrody, katakumby, Opera, schody Potiomkina.
Olbia – ruiny greckiej kolonii 45 km na południe od Nikołajewa, podobna do ruin Chersonezu Taurydzkiego na Krymie.
Przy okazji Prypieć w Czarnobylu - teraz to już nic ekstremalnego, zwiedzałam w 2006 roku i było dosyć ciekawie i przerażająco.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 11 Mar 2015 15:41 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Z przyrodniczych osobliwości wymiełbym Nową Askanię oraz Dolinę Narcyzów niedaleko Chustu.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 11 Mar 2015 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
szumny napisał(a):
smatekk napisał(a):
wtak napisał(a):
Dla pasjonatów kolei w Karpatach warto przejechać linią wzdłuż Prutu, a bliżej nas odcinek Sianki-Wołosianka (tunele, serpentyny) - piękna widokowo trasa.


z tego na ile rozumiem rozkład ukraińskich kolei, to nie widzę żadnego pociągu, który by jechał w ciągu dnia na trasie przez Sianki. Masz może jakieś dokładne info, czy coś tam aktualnie kursuje ?


Jeździ kilka par pociągów dziennie.
Sprawdź wątek:
ukraina-pociagi,1410,65875

Odnośnie trasy kolejowej przez Przełęcz Użocką, stosuję trochę przewrotne rozwiązanie co pozwala mi nie nadwyrężać auta na ukraińskich magistralach. Zwłaszcza jak prowadzę grupy.
Jadę przez Słowację (przez Barwinek albo Radoszyce). Na Słowacji Bardejów, Preszów, Humenne, Międzylaborce, "Morskie Oko", cerkwie, itp. Po południu/wieczorem przekraczam granicę Ubla/Berezny. Nocleg w Bereznym, Pereczynie albo okolicy. Na następny dzień ciuchcia do Sianek. Tam w zależności od potrzeb spędzam od godziny do kilku i wracam.
W tem sposób samochód nie jest skatowany.
Wspomnę że noclegi w tamtym rejonie należą do najtańszych na Ukrainie.

@ smatekk
Dokładnie tak jak pisze 'szumny'. To najlepszy wybór.
Ja również wielokrotnie przekraczałem granicę Ubla-Maly Bieriezny. 4 km dalej jest przystanek kolejowy i stamtąd pociąg do Sianek. Część pociągów (tzw elektriczki) jedzie jedynie do Sianek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Cze 2015 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Ma ktoś pomysł, jak dostać się w miarę najszybciej właśnie do trasy kolejowej przez Przełęcz Użocką? Zakładając, że jadę z Katowic i część trasy mogę pokonać autostopem. Gdzie polecacie szukać noclegu (nie zamierzam nic rezerwować raczej)?
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Cze 2015 13:01 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Najrozsądniej jest kierować się przez Ustrzyki na przejście w Krościenku.
Nie ma problemu żeby przed granicą złapać stopa. Najbliższa stacja jest w Starym Samborze. Ewentualny nocleg tamże.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
invasion uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 23 Cze 2015 01:20 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
No to warto sprawdzić, co oni sami uważają za fajne:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Siedem_cud%C3%B3w_Ukrainy
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group