Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#1301 PostWysłany: 24 Lut 2015 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
sko1czek napisał(a):
A ja mam bilet WAW-TXL-EWR-BOG-EWR-TXL i 2 bagaże w cenie.


Ze względu na BOG w trasie.

michcioj napisał(a):
sko1czek fajny ten bilet, czy moge zapytac ile kosztowal mil i podatkow ?


Promo po ~1k było ZTCP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#1302 PostWysłany: 24 Lut 2015 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 609
Kilometry: 970 938
srebrny
michcioj napisał(a):
sko1czek fajny ten bilet, czy moge zapytac ile kosztowal mil i podatkow ?


To nie był bilet za mile, kosztował trochę poniżej 1,3 kPLN.

Tak, 2 bagaże bo tak jest na trasie EWR-BOG_EWR w UA.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#1303 PostWysłany: 24 Lut 2015 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Czy da radę nabić mile jeśli ani przy zakupie ani przy odprawie nie podałem numeru swojej karty M&M?
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1304 PostWysłany: 24 Lut 2015 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Tak, poprzez zgłoszenie zaległych mil na stronie M&M.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
wrzoch lubi ten post.
 
      
#1305 PostWysłany: 25 Lut 2015 20:41 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Za jaką klasę rezerwacji zostaną naliczone mile M&M jeśli na przelocie Agean Air zrobię upgrade do Businessu z kuponów A3 M+B Silver? Czy na pierwotną, na którą była założona rezerwacja czy może na klasę business?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1306 PostWysłany: 25 Lut 2015 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Pierwotną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1307 PostWysłany: 25 Lut 2015 23:46 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Przy upgrade dostaniesz bilet w klasie I. Nie wiem czy z automatu zaliczą oryginalną klasę rezerwacyjną, czy bedziesz musiał reklamować.
Często przy upgrade do klasy za którą nie przysłygują mile i kredytowaniu przelotu do innego programu są problemy, ale nie wiem czy Aegan sobie z tym radzi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1308 PostWysłany: 26 Lut 2015 00:13 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Będzie musiał reklamować, ale mile dostanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1309 PostWysłany: 26 Lut 2015 07:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Blasto - nawiązując do dyskusji w innym wątku, dostałeś już mile za przeloty A3?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1310 PostWysłany: 26 Lut 2015 14:49 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 87
Prosze o pomoc.
Mam 90 000 punktów, planuję przeprowadzkę do Kanady i chciałbym wykorzystać w sensowny sposób zgromadzone punkty ale nie na loty (bo chcę zamknąć karte kredytową, a przy zamknięciu karty stracę punkty).
Na co Waszym zdaniem opłaca się wykorzystać punkty?

PS. Moja żona ma dodatkowo 15 000 mil.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1311 PostWysłany: 26 Lut 2015 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 145
Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
janosik napisał(a):
Mam 90 000 punktów, planuję przeprowadzkę do Kanady i chciałbym wykorzystać w sensowny sposób zgromadzone punkty ale nie na loty (bo chcę zamknąć karte kredytową, a przy zamknięciu karty stracę punkty).


Może taki pomysł - piszesz, że nie na loty, ale przy przeprowadzce by się to chyba najbardziej opłacało. Lot w jedną stronę w biznesie na trasie PL-CA wymaga 52 000 mil i pozwala na zabranie 2 sztuki bagażu do 32kg każda. W pierwszej klasie 85 000 mil, a można wziąć 3 sztuki bagażu po 32kg każda. To już naprawdę sporo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1312 PostWysłany: 26 Lut 2015 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 609
Kilometry: 970 938
srebrny
W Locie można wziąć bilet w Economy Premium- tylko 7,5 tys. mil więcej niż economy w 1 stronę, wliczone 2 sztuki bagażu po 23kg, za 90000 mil mogą polecieć 2 osoby za - chyba- 37,5 tys. mil od osoby- do sprawdzenia w infolinii M&M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1313 PostWysłany: 26 Lut 2015 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
janosik napisał(a):
Prosze o pomoc.
Mam 90 000 punktów, planuję przeprowadzkę do Kanady i chciałbym wykorzystać w sensowny sposób zgromadzone punkty ale nie na loty (bo chcę zamknąć karte kredytową, a przy zamknięciu karty stracę punkty).
Na co Waszym zdaniem opłaca się wykorzystać punkty?


Mile nie wygasają od razu po zamknięciu karty.
Opłaca się wykorzystywać tylko na loty w zasadzie, wszystko inne to bardzo słaby przelicznik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1314 PostWysłany: 26 Lut 2015 22:15 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 87
L4FF napisał(a):
janosik napisał(a):
Prosze o pomoc.
Mam 90 000 punktów, planuję przeprowadzkę do Kanady i chciałbym wykorzystać w sensowny sposób zgromadzone punkty ale nie na loty (bo chcę zamknąć karte kredytową, a przy zamknięciu karty stracę punkty).
Na co Waszym zdaniem opłaca się wykorzystać punkty?


Mile nie wygasają od razu po zamknięciu karty.
Opłaca się wykorzystywać tylko na loty w zasadzie, wszystko inne to bardzo słaby przelicznik.


Z tego, co pamiętam to mile naliczane za transakcje na karcie mBank kasuja się, jesli karty nie użyje się 1 raz w ciągu miesiąca. Domyslam sie, że jak ja zamknę, to właśnie z tego powodu mile się skasują. Chyba że się mylę?!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1315 PostWysłany: 26 Lut 2015 22:29 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
pierwsze slysze o kasowaniu mil przez mbank w takim wypadku, wtedy powinny tracic waznosc 36 miesiecy po zamknieciu karty.
czy ktos moze potwierdzic ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1316 PostWysłany: 26 Lut 2015 22:52 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Z tego co ja pamiętam z lektur regulaminów + opowiadań innych ludzi z innych forów, działa to tak, że po prostu przy niespełnieniu warunku nieprzepadania mil, mile wracają do "normalnego życia" tak, jakby były zbierane bez karty kredytowej.

Czyli w przypadku nie-spełnienia warunków w KK, te mile, które były zebrane np. rok temu, nadal mają 2 jeszcze lata, ale jeśli masz dzięki KK jakieś mile mające 4 lata, to te przepadają niezwłocznie, tzn do końca kwartału. Nie ma przy tym znaczenia to, kto te mile naliczył (czy bank czy linie lotnicze czy ktokolwiek inny), tylko ich data naliczenia. I wszystkie naliczone dawniej niż 3 lata temu idą pod młotek.

Dlatego warto robic 1 transakcję miesięcznie kartą :)

Szczerze, nawet w przypadku emigracji do Kanady bym pojechał po bandzie i nie informował mBanku.
Skądinąd wiem, że ich nie interesuje w praktyce Twoja sytuacja, tak długo, jak spłacasz kartę. Znam człowieka, co od roku zarabia za granicą, banków o niczym nie informował i nadal ma w Polsce kartę kredytową.
Zabrać KK ze sobą, płacić od czasu do czasu i wykorzystać mile przy dobrej okazji,a nie "na hurra". Chociaż jest to działanie raczej na skraju regulaminu kredytowego.
Góra
 Profil Relacje PM off
janosik uważa post za pomocny.
 
      
#1317 PostWysłany: 26 Lut 2015 23:46 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 87
Mam jeszcze drugą kartę i z tej w mBanku rzadko korzystam - zbierałem na bilety do Pekinu, ale juz na pewno nie skorzystam z promocji podcza pobytu w PL więc chcę kartę zamknąć przed wyjazdem, tymbardziej że opłata roczna jest wysoka. Drugą kartę mam w Raiffeisen (WizzAir) i tą zostawiam aktywną, bo bezpłatna jest.

Zastanawiam się nad zamianą punktów na vouchery Best Western/Radisson w zamian za mile. Trochę tego będzie - uzbiera się ze 300 EUR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1318 PostWysłany: 27 Lut 2015 00:00 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
No nikt Cię na forum do niczego nie zmusi i zrobisz co zechcesz- ostatecznie życzyć sobie w życiu tylko takich problemów, na co zużyć mile.

Niemniej jednak- mógłbyś też pomyśleć o lotach np. United po USA. Dopłaty bardzo niewielkie, za 40 000 mil polecisz RT na Hawaje. Po 25 000 (około) masz przeloty wewnątrz "kontynentalnego" USA. Nie jest tak, że jedyną możliwością jest LOT do Pekinu :)

15 000 mil żony starczy na one-way po USA (który kosztuje bodajze 12500).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1319 PostWysłany: 27 Lut 2015 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
janosik napisał(a):
Zastanawiam się nad zamianą punktów na vouchery Best Western/Radisson w zamian za mile. Trochę tego będzie - uzbiera się ze 300 EUR.


90k zmienisz na 7 biletów w jedną stronę po Kanadzie. Albo prawie cztery biletu w jedną stronę YYZ-WAW. Jak uważasz, że 300 EUR w voucherach jest więcej warte niż choćby takie opcje, to M&M napewno się ucieszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1320 PostWysłany: 27 Lut 2015 00:43 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
janosik napisał(a):
Zastanawiam się nad zamianą punktów na vouchery Best Western/Radisson w zamian za mile. Trochę tego będzie - uzbiera się ze 300 EUR.

jaki jest dokladnie przelicznik mil na vouchery?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group