Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lut 2015 15:49 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Witajcie!

sporo skorzystałam z fly4free, Waszych opinii, relacji, kupiłam tanie bilety. I oto mija nasz 5ty dzień w Puerto Aventuras, między Playa del Carmen a Akumal.
Bilety lotnicze, czarter od TUI kupiłam w promocji w listopadzie, wylot na dwa tygodnie w terminie 06.02 - 21.02. Koszt 1997 zł/osobę.
Mieszkamy tutaj, wynajęte przez Airbnb:

https://pl.airbnb.com/rooms/3131512?che ... s=5&s=Gzmd

Polecam generalnie, cicha i spokojna okolica, dla osób ceniących spokój, bo w okolicy wielu atrakcji nie ma. Na plażę na piechotę ok 7-10 minut. Do sklepu najbliższego Oxxo też ok 7 minut, ok 15 minut piechotą market Chedraui. 3 knajpki - Taco Paco, pizzeria Pizzaventuras, Subway z kanapkami i miejsce z burrito i hamburgerami przy stacji benzynowej tuż przy wyjściu ze strażnikami pilnującymi "zona hotelera" Puerto Aventuras. Po drugiej stronie drogi Cancun - Playa del Carmen - Tulum "pueblo" lub nawet "poblado" Puerto Aventuras, gdzie mieszka większość obsługi tutejszej obsługi hoteli; lokalny sklep spożywczy, sklepik farmacia z chemią i kosmetykami, sklep sieci Oxxo (ala nasza Żabka). I ze 3 knajpy, powoli zbieramy się na odwagę by coś tam zjeść;)

Ciąg dalszy nastąpi, idę na śniadanie:) U nas 8.49, w PL 14.49 - 6h różnicy, bo w PL zas przestawiony o 1h. Zwykle 7h różnicy.

pozdrawiam!

-- 11 Lut 2015 15:36 --

Mieszkanko standard 2/3 gwiazdki, wykończone dość niedbale (łazienka), ale czysto i funkcjonalnie. Na zewnątrz niewielki basen z częścią płytką dla dzieci i głębszą dla dorosłych. Generalnie więcej miejsca niż wynika to ze zdjęć (link powyżej). Właścicielka - Francuzka która wyszła za Meksykanina, poza okresem gdy tu odpoczywają mieszkanko wynajmują. Oferta specjalna za 2 tygodnie- wyszło nas jakoś 200 zł/dobę. Jesteśmy rodziną, 4 osoby dorosłe + dziecko 8 lat. Generalnie polecam, bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Ceny hoteli w okolicy tragicznie wysokie, przynajmniej dla nas.

Lot Arkefly opóźniony o niemal godzinę. Mimo tego co czytałam u innych, nie dostaliśmy gratis możliwości korzystania z rozrywki pokładowej - filmów, muzyki, gier. Dopłacić trzeba było 5 EUR lub 20 PLN. Moim zdaniem kwota niewielka, ale warto, czas dużo szybciej leci. Choć ciągnął się niemiłosiernie i tak. Miejsca na nogi sporo, dostaliśmy gratis opcję Ekono Comfort Plus czy jakoś tak - normalnie dopłata 100 zł. Różnica żadna moim zdaniem, prócz minimalnie większej ilości miejsca na nogi. Generalnie 100zł bym nie dopłacała, chyba;) Lot trwał ok. 12h. Na miejscu odbieramy bagaże, po ich zeskanowaniu na wyjściu (skan wszystkich bagaży - podręcznego i nadawanego) każdy naciska guzik i oczywiście prawie wszyscy trafiliśmy na czerwone światełko. W związku z tym przechodzimy na bok, gdzie przeszukują nam bagaże. Jest późno, nie chce mi się wyciągać walizki spod walizek innych i idę tylko z 2 bagażami podręcznymi. Nikt nie oponuje, przeszukują podręczne, zabierają jabłka i kanapki i wypuszczają.
Jest już ciemno, mimo że dopiero po 18tej. Martwi mnie to, bo mamy wypożyczyć auto. A trzeba je dokładnie obejrzeć (żeby nam potem nie wciskali kitu że uszkodziliśmy choć to wgniecenie juz było). No i przejechać ok 80km do naszego mieszkania.
Ale nie jest źle. Po małej niepewności znajdujemy gościa z zaliczką America Car Rental i jedziemy do wypożyczalni. Auto zaklepałam na stronie Cancunrentacar a trzeba było bezpośrednio w America. Potem mieliśmy niemiłą sytuacje w związku z tym, ale o tym później.

Zamówiłam VW Gol Sedan, by zmieścić naszą 5tkę i bagaże, dopłaciłam 30 USD za odbiór auta w Puerto Aventuras żeby nie jeździć po nieznanym terenie. W sumie z dodatkową opcja ubezpieczenia (od totalnie wszystkiego) i dopłatą za oddanie poza lotniskiem, płacimy 91 USD za dobę. Podpisujemy papiery, płacimy, biorą nam ok 600USD zabezpieczenia z karty kredytowej (bez niej nie wypożyczyliby wcale, a liczyłam że starczy im debetowa...), sprawdzam z parkingowym rodzaje uszkodzeń i podpisuję kwit z rysunkiem auta i tymi uszkodzeniami oznaczonymi). Na kwicie też stan paliwa - ok 3/4 baku. Dostajemy Dodge Avenger ale automat... innego oczywiście nie mają, bierzemy tego albo żadnego;) trudno, jakoś wyjeżdżamy z parkingu. I mimo tego że ciemno, dość sprawnie dojeżdżamy do Puerto Aventuras. Droga Cancun-Tulum jest dobrej jakości, szeroka, dobrze oznaczona, ale czasem brak namalowanych pasów, no i jest bardzo ruchliwa. Co kawałek zwężenie do 1 pasa i posterunek policji z długą bronią. Zatrzymują czasem kogoś, potem się dowiedziałam że to rutynowe kontrole w poszukiwaniu narkotyków i broni...

Dojeżdżamy do PA, sprawdziłam gdzie nasz apartament, przejeżdżamy 2z naszą ulicę, pytamy kogoś i trafiamy pod dobry adres. Ale mieszkania oznaczone tragicznie, dopiero po parunastu minutach znajduję nasz numer. Klucz w skrytce na hasło przy drzwiach. Uff. Wyciągamy bagaże i padamy spać. Jest ok 4tej w nocy w PL, minęła niemal doba odkąd wyjechaliśmy spod Łodzi, z domu na lotnisko do Wawy.

Następnego dnia budzimy się o 4tej tutejszego czasu:) czyli o 12tej polskiego. Jest ciemno, rozpakowujemy się, kąpiemy i powoli zbieramy na wyzieczkę. Na pierwszy ogień zaplanowałam Chichen Itza - bo od nas ok 200km, ok 2,5-3h drogi. Trasa nr 180 libre. Droga dobrej jakosci, zwezenia tylko w wioskach, pusta i szeroka.
chichen otwarte od 8mej rano i super być tam rano właśnie, bo nie ma jeszcze tłumów. Nie udaje nam się dotrzeć niestety przed 10tą, bo nie mamy lokalnej waluty. Na lotnisku tylko 1 budka (albo nie widziałam więcej), z wielką kolejką. Do tego byliśmy spóźnieni, nie chciałam by gość od auta się rozmyślił i nie mielibyśmy transportu. Gdzieś też czytałam że wymiana długo trwa, ze skanowaniem paszportu, wypełnianiem jakichś formularzy więc chcieliśmy tego uniknąć.
Rano zatrzymaliśmy się w Valladolid. Ładne kolonialne miasteczko, ze sporym rynkiem i parkiem. Spacerujemy, znajdujemy 2 "casa de cambio", ale oba otwierane od 9tej. Idziemy na lody i szejki, płacimy dolarami (tragiczny przelicznik). O 9tej wymieniamy dolary, 13 peso/1 USD, też nienajlepiej. EUR wymienić nie chcą, a dolary biorą tylko te nowsze, starszych wymienić nie chcą:/
Jedziemy dalej, po ok 30 minutach jesteśmy w Chichen Itza. Parkujemy przed bramą wraz z innymi Polakami, oszczędzamy trochę na parkingu;)
Po prawej kasy dla miejscowych, po lewej tłum przed kasami dla obcokrajowców. Idziemy do kasy dla miejscowych, dostajemy ich bilety (tańsze), ale płacimy normalnie jak obcokrajowcy - 216 peso/osobę dorosłą, moja8miolatka gratis.
Wchodzimy, miejscowi rozkładają swoje kramy. Targowisko jest ogromne, wzdłuż większości ścieżek. Sprzedawcy nie są nachalni. Rozmawiamy z kilkoma rzeźbiarzami, ktoś maluje na skórze kalendarze majów. Pokazują rodzaje drewna - cedr używany do rzeźb, rozcierają kwiaty i pokazują jak robią barwniki. Piramida Kukulcana robi wrażenie, mnie szczególnie się podoba strona mniej starannie odrestaurowana. Robimy zdjęcia, także wielkim jaszczurom wygrzewającym się w słońcu. Będą one tutaj na każdym kroku, też na plaży;) 1000 kolumn też robi wrażenie. Ale wszystko ogrodzone, nie da się podejść naprawdę blisko. Robi się gorąco i coraz bardziej tłoczno. Chcemy zdążyć do Coby, a po drodze do studni Ik Kil dla ochłody.
Wyjeżdżamy, ok 2 km dalej parkujemy przy cenocie Ik Kil. Robi wrażenie, jest pięknie, naprawdę warto!
To kompleks z hotelem i bungalowami, można tam zanocować w wersji bardziej objazdowej niż nasza. Dla osób jak my - wstęp 70 peso od osoby, dziecko połowę ceny - 35 peso. Auto parkujemy gratis (w cenie biletu). Idziemy się przebrać, warto graty niepotrzebne zostawić w aucie bo szafki-przechowalnie dodatkowo płatne. My mamy tylko ciuchy na przebranie i aparat. Robimy fotki, kąpiemy się. Woda nie tak bardzo zimna i niezbyt świeża;) ale wrażenie niesamowite. Woda kapie też z góry, ze 2-3 naturalne prysznice;) Pływają małe ciemne rybki podobne do sumów. Wychodzimy, przebieramy się i jedziemy na obiad.
Wychodząc z Chichen Itza dostaliśmy ulotkę z mapką restauracji 2 km dalej, z bufetem za 60 peso, napoje dodatkowo platne. Cena zachecajaca, ale nie udaje nam się znaleźć knajpy. Wchodzimy gdziekolwiek, niedaleko zamku, placimy po negocjacjach 10 peso za osoe, dziecko polowa ceny (55 peso). Najadamy sie w ekspresowym tempie, pijemy kawę na koniec i pedzimy z powrotem. Orientujemy sie ze nie amy szans zdazyc, w Cobie wpuszczaja do 14tej dopiero, o 15tej zamykaja. Jedziemy wiec prosto do naszego supermarketu, robimy duze i ciezkie zakupy (kilka kg owocow, kilka zgrzewek wody), jedziemy do domu.

ciag dalszy nastapi:)
Zdjecia po powrocie, bo nie mam jak ich tu zgrac, niestety.
Pytajcie, postaram sie pomoc.
pozdrawiam!
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 13 Lut 2015 00:30 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Fotki udało się zgrać:)

jak się je dodaje???

Po rozpakowaniu zakupów jedziemy we dwójkę do Playa del Carmen oddać auto. Wskazówki dojazdu spisuję sobie z map google, bo mamy mapę Jukatanu, ale nie dokładną, poszczególnych miejscowości. Trzeba było zgrać na komórkę i używać offline, ale dopiero teraz mnie olśniło.

Z oddaniem auta jest problem - gość w biurze przy lotnisku nas poinformował, że ponieważ w Puerto Aventuras nie mają przedstawicielstwa, oddać powinniśmy albo w Tulum albo w PdC. Wybieramy PdC, bo bliżej. I ktoś ma nas odwieźć do domu. I tu zonk, bo nikt nie zamierza. Na potwierdzeniu mam napisane - dopłata 30 usd za "puerto aventuras drop off" i tłumaczę że przyjechaliśmy tu bo jesteśmy umówieni na odwózkę do PA. Gość dzwoni do swojego szefa i mówi że niestety ale jest za późno i nie ma nas kto odwieźć. Prawie rezygnuję, ale gość mówi żeby poczekać, bo może coś się załatwi. Suma sumarum, po 40 min. gość nas odwozi naszym samochodem (wypożyczonym) do domu. Przelaliśmy benzynę, więc nie ma z tym problemów. Daję mu na piwo 50S.

Padamy na twarz, znowu;) Tutaj 20ta, w PL 2ga w nocy;)

Następne 2 dni spędzamy plażując. Zejście na plażę jest niedaleko, ok 7 minut marszu. Plaża najpierw "publiczna", potem plaże hotelowe, można korzystać nie będąc gościem, przechodzić, byle nie używać ich leżaków. Woda czysta, mogłaby być cieplejsza;) Piaseczek idealny, bielutki, drobny, ale martwa rafa blisko brzegu, więc jest tylko niewielka część wybrzeża nadaje się do kąpieli bez butów do wody. Generalnie trzeba je było zabrać, nie tylko dla dziecka.
Fajnie jest mieć ze sobą maskę i rurkę, trochę kolorowych rybek blisko brzegu. Między hotelami Catalonia Beach Resort i Dreams jest bar, gdzie można kupić sobie coś do picia i zasiąść na pół dia czy nawet cąły na ich leżakach i wielkich pufach.

2 dni później, po całodniowej wycieczce do parku Xcaret, odkrywamy śliczną plażę za hotelem Omni. Długa, można spacerować jak na Bałtykiem. Piaseczek cudny, sporo ludzi na swoich kocykach/ręcznikach - tutaj będziemy przychodzić codziennie, rozkładamy się w cieniu palm. Bosko:) 32 stopnie, których się praktycznie nie czuje. Dzisiaj z plaży wyganiają nas czarne chmury, wiatr i kilka kropel deszczu. Na tym się kończy;) trzeba było nie uciekać;)

Wracając do Xcaret.
www.xcaret.com.mx

Bardzo polecam. Drogo, ale bilety kupiłam wcześniej, do tego płaciłam kartą Mastercard. Więc za osobę wyszło nas 110 USD -bilet Xcaret Plus - z obiadem - bufetem w cenie. I drugi dzień gratis, do wykorzystania do 6ciu dni po pierwszej wizycie, ale już bez jedzenia.
Mnóstwo atrakcji, podwodne rzeki, sporo zwierząt. Połączenie parku rozrywki, z wydarzeniami kulturalnymi, plus zoo.
Dojeżdżamy sami collectivo, za 25 peso za osobę (brak zniżki dla dziecka), pod bramę xcaret. Stamtąd co 20 minut jeździ super oldskulowy autobus ze słomianym dachem, free shuttle bus:)

Napiszcie jak sie wstawia fotki, to cos wrzuce:)
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Lut 2015 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Pisz jak najwięcej, dobrze się czyta bo można porównać podróże, choć jak widzę jest sporo różnic.

Czy udało Wam się ostatecznie dotrzeć do Coby? Macie blisko do Xpuha Beach - polecam.


P.S. Poniżej poradnik zamieszczania zdjęć zamieszczanie-zdjec-na-forum-poradnik,19,42100
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Lut 2015 17:08 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
O, dzięki:) Reszta wycieczki jakoś ma opory przed przemieszczaniem się po wybrzeżu (collectivo), jeśli celem podróży ma być kolejna plaża;)
Ale jutro planujemy Cozumel - tez plaża, ale po drodze PdC i stamtąd rejs promem w obie strony;)
dzięki za info dot. fotek. Wstawię coś niebawem:)

-- 13 Lut 2015 16:20 --

Moje dziecko - rynek w Meridzie
Image
Jaszczury sa wszędzie:)
Image
Cenote - studnia - Il Kil
Image
Image
Image
Plażowanie w bok od hotelu Omni, Puerto Aventuras:
Image

Akwarium Xcaret
Image

Karmię chlebem jaszczurki tamże
Image

Delfiny Xcaret
Image

Nad głową - na plaży:)
Image

Ceramika na sprzedaż:)
Image
Image

wyjście z podziemnej rzeki xcaret - są 3 rzeki do wyboru, dość długie, po drodze jaskinie (w niektórych śpiące pod sklepieniem nietoperza), lasy namorzynowe w wodzie, super!!
Image
Mój posiłek - 2 knajpy z owocami morza (i nie tylko) xcaret - te najbliżej morza
Image

plaża xcaret
Image

show o 17tej
Image

Flamingi
Image

Córka w basenie przed domkiem - link w pierwszym poście (tu mieszkamy)
Image

Pelikany blisko mariny, puerto aventuras
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rf/rg/hq0i/o5jbdp41LwfMvOnZzB.jpg

pozdrowienia z plaży;) PA
Image
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Lut 2015 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Zazdroszczę słońca w Il kil - zupełnie inaczej to wygląda. Jeśli chodzi o Cozumel i promy, to sprawdź dokładnie dni parzyste/nieparzyste ponieważ różnią się wtedy godziny w których odpływa prom.

Jakie plany na kolejne dni - plażowanie czy będziecie coś jeszcze zwiedzać ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Lut 2015 03:01 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
hej Mikuś, dzięki za info. Muszę sprawdzić te promy. Do zwiedzania została Coba, Tulum, ale to w przedostatni dzień w planach - zamówiłam auto w America Rent a Car. Następnego dnia ostatnie plażowanie i zakupy do domu, pakowanie i oddanie auta na lotnisku.
Planujemy jeszcze Cozumel, może Akumal i Xpu-Ha, bo blisko. Zobaczymy jakie nastroje będą:)

Przytargaliśmy zakupy z Super Chedraui - lokalnego supermarketu. Składniki na guacamole, zjadamy wielką michę co 2gi dzień, uwielbiam. Sok z guawy, żurawiny, mango - na próbę. Mango na pewno pyszny. Owoce kupujemy sobie codziennie na plażę, pyszne ananasy, mango, papaje (ja akurat nie przepadam). Pomarańczy kupiliśmy worek 5 kilo i po 3 dniach kilka musieliśmy wyrzucić - widocznie nie mogą leżeć tyle co te nasze.
Ceny wyższe niż w PL, także w markecie. W restauracjach też spore, koszt dania dla 1 osoby to minimum 130-250 peso. Ale na wakacje, na jakiś czas może byc. Dzisiaj zaliczyliśmy pizzę, najdziwniejszą jaką kiedykolwiek jadłam, bo spód jak tortilla;) Ale smaczna.

pozdrawiam!!
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Lut 2015 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Widocznie drogo jest dlatego, że przebywacie w Puerto Aventuras. W Playa del carmen spokojnie można znaleźć np. taco za 60 peso, gdzie w cenie dostajesz 4 placki i sporo farszu, do tego za 15 peso świeży sok z ananasa i masz świetny obiad za 19 zł :)

Coba i Tulum to takie must see, chociaż gdybym miał więcej czasu to zapewne chciałbym zobaczyć drugą stronę półwyspu czyli Campeche, Meridę w pakiecie z Uxmal. Do miejsc na które zabrakło czasu (i kasy też) dodałbym Río Lagartos czy Reserva Sian Ka'an. Czy ktoś z Was był w tych miejscach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Lut 2015 01:41 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Miejscówka rzeczywiście nie jest z tych budżetowych. No ale trudno. Teraz się już tego nie zmieni:(
Wczoraj za pizzę 16" z 4 składnikami i 3 piwa zapłaciliśmy 330 peso:(

Trochę straciłam serce dla tego miejsca, nie przepadam za wakacjami w trakcie których muszę się trzymać za kieszeń:( Juro idziemy wypróbować którąś z knajpek w części nie turystycznej. Ale okolica taka, że strach tam pójść;) (poblado, po drugiej stronie autostrady)

Rok temu byłam w Tajlandii i Kambodży i tam najdłużej w miejscu nocowaliśmy 2-3x. Teraz jest raczej stacjonarna ekipa, która codziennie na nowo cieszy się na plażę;) Dziecko też, więc spoko, przetrwamy;)
Liczyłam na flamingi - bo to one głównie się ogląda w Sian Ka'an? Ale muszą wystarczyć te z xcaret. Pojutrze jedziemy tam kolejny raz, część nieobejrzana, plus wieczorny występ.
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Lut 2015 02:23 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 15
Wieczorny spektakl w Xcaret koniecznie musicie zobaczyć, na nas zrobił niesamowite wrażenie. Rodowici Meksykanie płaczą, gdy to oglądają.
My byliśmy na Jukatanie w 2012 w podróży poślubnej i... wracamy za miesiąc :) Tym razem zabieramy też znajomych. Będzie się działo! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Lut 2015 02:51 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Tenebrosa, pozdrawiam~! :) Prawie tydzień temu byliśmy pierwszy raz, obejrzeliśmy 2/3 parku. Korzystając z promocji mamy powtórkę, pojutrze. Do wieczornego show nie doczekaliśmy, teraz musi się udać. Nie pojedziemy tam też tak bardzo rano.

Miłego wyjazdu!
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Lut 2015 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Sian Ka'an to ogólnie przyroda, zaś flamingi to właśnie Río Lagartos na północy. Niestety nie udało Nam się zaliczyć ani jednego ani drugiego, stąd nie widzieliśmy żadnego flaminga. Na pocieszenie zostały pelikany, równie wdzięczne i egzotyczne dla nas ptaki :)

Jeśli w Puerto Aventuras mieszkają pracownicy strefy hotelowej to nie obawiałbym się o bezpieczeństwo. Co więcej, jest większa szansa że ktoś będzie znał angielski, z którym na Jukatanie (zwłaszcza w głębi lądu) bywa słabo :)

Powodzenia i smacznego !
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Lut 2015 16:12 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Mikuś, pozdrawiam! Dzisiaj powtórka z xcaret, a ponieważ późno wstaliśmy, to wrócimy późnym wieczorem, bo chcemy zaliczyć wieczorne przedstawienia. Jutro ostatni dzień ulicznych przedstawień w Playa del Carmen, zamierzamy się wybrać.

Wykupiliśmy sobie Day Pass w hotelu Dreams, 55 USD za osobę, w godzinach 9-17 korzystanie z wszystkich udogodnień i kilku restauracji, barów w cenie. Chyba warto, jedzenie pycha, zwłaszcza że na koniec dojrzałam ogłoszenie o free scuba diving. Trzeba się umówić dzień wcześniej, bo wcześnie zaczynają. Porównując ceny za nurkowanie ze sprzętem (ok 120 usd w lokalnej wycieczkowni), nawet gdyby to miało być krótkie liźnięcie, warto spróbować. My tylko pływaliśmy kajakami.

pozdrawiam!
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Lut 2015 17:51 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Parę zdjęć z marketu Chedraui, tequila i polska wódka; chciałam jeszcze zrobić zdjęcia kaktusów na sałatkę, ale wykupili;)
Image
Alkoholu nie da się kupić w niedziele po 17tej
Image
Image
Image

Wczoraj drugi dzień w xcaret, fajnie - w dwa dni obejrzeliśmy chyba wszystko. Wieczorny pokaz polecam, naprawdę warto. Parę zdjęć:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

pozdrawiam!
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 19 Lut 2015 03:46 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Nie pisałam chyba o tym. W części "pueblo"/"poblado" - tej po drugiej stronie autostrady w stosunku do zona hotelera - strefy turystycznej Puerto Aventuras, można coś zjeść i zrobić zakupy. Po lewej stronie jest punkt ze świeżymi owocami, warzywami, mozna tez kupic np granole (45 peso/kg - bardzo smaczna, pycha z jogurtem), batoniki z orzechów ziemnych w karmelu po 5 peso sztuka. Owoce w konkurencyjnych cenach, podobnych do marketowych, za to np mango dużo lepsze i świeższe.

Naprzeciwko jest sklep Oxxo o którym już pisałam, tam zaopatrywaliśmy się w rzeczy pierwszej potrzeby. Większość jednak kupowaliśmy ciut dalej przy autostradzie, w markecie Super Chedraui. Przy dużych zakupach (woda!) braliśmy taksówkę do nas, pod dom, koszt to 70 peso.

Dalej po lewej w wiosce jest punkt z taco - smaczne, dobre ceny, raczej przekąski, napoje, guacamole. Następny po lewej punkt to mini "restauracja" - podaje tylko napoje typu woda (butelka 0,33 12 peso)/pepsi (butelka 500ml 24 peso)/coś pomarańczowego gazowanego i 2 rodzaje dań :) Albo kurczak z grilla albo żeberka. Porcja to 60 peso, wraz z sałatką z kapusty i ryżem. Polecam, i kurczak i żeberka świeże i bardzo smaczne. Plus bardzo ostry sos, tortille i sos z fasoli. Miły właściciel, który zawsze brał nas za Rosjan, po 3cim obiedzie nas zapamiętał;) ale był to nasz ostatni obiad tam - bo choć smaczne to ile razy można jeść to samo;)

W wiosce jeszcze sklep spożywczy, obok zakład wypiekający świeże tortille (sprzedawane ciepłe, w paczkach, cena jak w markecie). Można też zaopatrzyć się w sklepie żelaznym, czy dorobić sobie klucze;)

pozdrawiam!

-- 19 Lut 2015 02:51 --

Testowaliśmy jeszcze knajpy blisko wyjścia z zona hotelera PA - obok stacji benzynowej Pemex.
Taco Paco - punkt z niezłym taco z rybą i krewetkami, po 30 peso (2 tortille i 2 kawałki ryby lub 2 krewetki). Większe dania 155 peso.
Właścicielem jest Niemiec z Berlina, mieszkający w PA od 20 lat, z amerykańskim akcentem.

Obok jest lepszy bar, Vegetable cośtam, stołuje się tam więcej Meksykanów. Obok -w tym samym budynku, dalej, po prawej od wypożyczalni aut, jest miejsce z burrito, hamburgerami (kilkanaście rodzajów obu), dobry befsztyk (80 peso z sałatką). Dalej Subway - popularna i u nas sieciówka, nie testowaliśmy. Za rogiem w tym samym kompleksie pizzeria.

Jutro testujemy Playa del Carmen, od rana do wieczora:)
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Lut 2015 11:20 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
W Cobie stawilismy sie na 8ma rano, bylam pierwsza w kolejce po bilety;) parking 50 peso, bilety 64 peso/os dorosla, moja 8miolatka gratis.

Naprawde fajnie, 2h spacerowania zeby obejrzec calosc, plus odpoczynek po wspinaczce na najwyzsza piramide. Super widoki, warto tam wejsc:) gorzej zejsc, ale dalismy rade, dziadek i 8mio latka tez;)

potem Tulum. To byl zly pomysl, dzikie tlumy, ogonek-kolejka do 1 czynnego okienka(!!!) 30 minut stania:( tez trzeba tam byc rankiem, na 8ma.. ceny identyczne jak w cobie, 64 peso bilet. parking 85 peso.
Tu oszczedzamy na parkingu, co okazuje sie dla nas zgubne z skutkach:( stajemy wraz z autami obslugi niedaleko wejscia. Po zwiedzaniu nie mamy tylnej tablicy, a za wycieraczka mandat:( zzielenialam, bo niebawem wylot - za pare godzin...
znalezlismy posterunek Bombardiero czy jakos tak, wczesniej wypytalam niezle mowiacego po angielsku Meksykanina po drodze - pokierowal gdzie, powiedzial jaki koszt. Za stanie w niedozwolonym miejscu 8 dniowek meksykanskich, czyli 8x 62 peso. Za stawienie sie natychmiast (w ciagu tego samego dnia) 50% znizki. Wiec zaplacilismy 266 peso mandatu - nie tak zle. I odbylo sie szybko i sprawnie, tablice odzyskalam:

-- 23 Lut 2015 10:24 --

W PA testujemy lokalna knajpke. Chyba o nich nie pisalam. po lewej stronie, naprzeciwko sklepu oxxo. Maja tylko 2 dania do wyboru - albo kurczak albo żeberka. Jedno i drugie z małą porcją sałatki i ryżu, cena 60 peso. pyycha! tu właściciel/kucharz:

Załączniki:
IMG_4035.jpg
IMG_4035.jpg [ 64.24 KiB | Obejrzany 15230 razy ]
IMG_4104.jpg
IMG_4104.jpg [ 56.37 KiB | Obejrzany 15238 razy ]
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 23 Lut 2015 13:07 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Playa del Carmen
spędziliśmy tam tylko 1 dzień i to był chyba najgorszy dzień podczas całego pobytu;) miała to być alternatywa dla przeludnionego Cancun. Wg mnie i tak sporo za dużo ludzi. Plaża słaba, tłumy na 5th Avenue, poza tą ulicą sporo samochodów i słabo. Jedyny plus to spory wybór tanich knajpek.
Ale zakupy pamiątkowe zrobione (choć ceny na 5tej ulicy wygórowane), plaża obejrzana, miejscami nawet klimatyczna z cumującymi łódkami i pelikanami na nich.
Załącznik:
IMG_4054.jpg
IMG_4054.jpg [ 69.19 KiB | Obejrzany 15213 razy ]

Załącznik:
IMG_4056.jpg
IMG_4056.jpg [ 83.25 KiB | Obejrzany 15213 razy ]


-- 23 Lut 2015 12:08 --

Wróciliśmy już do PL, meksykańskie wakacje zaliczam do udanych. Gdybyście mieli jakieś pytania, zapraszam:)
pozdrawiam!

Załączniki:
IMG_4065.jpg
IMG_4065.jpg [ 98.56 KiB | Obejrzany 15213 razy ]
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 23 Lut 2015 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Pochwal się jakie ciekawe pamiątki przywiozłaś ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Lut 2015 15:37 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Po paczce fasolki - 3 odmiany, w tym czarna nie do dostania u nas;) będę coś gotować, koszt 10-15 peso/900g . Nasiona ostrej papryki i dziwnych cukinii, będę próbować wyhodować (15 peso/opakowanie). Małe sombrero dla lalki córki (50 peso), ceramiczna iguana (150 peso), lalka hand made dla córki (120 peso); paczka gotowej mieszanki do wypieku (raczej amerykańskich) naleśników - 20 peso;) Przyprawy po 5-10-40 peso. Turron (bardziej mi się kojarzył z Hiszpanią, ale lubię nugaty, więc wzięłam), 10 peso/opak 200g. Chyba tyle.
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Lut 2015 00:10 

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 113
popcarol napisał(a):
na koniec dojrzałam ogłoszenie o free scuba diving. Trzeba się umówić dzień wcześniej, bo wcześnie zaczynają. Porównując ceny za nurkowanie ze sprzętem (ok 120 usd w lokalnej wycieczkowni), nawet gdyby to miało być krótkie liźnięcie, warto spróbować.

Napisz czy nurkowaliście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Lut 2015 05:46 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Właśnie nie, tylko snurki we własnym zakresie. Ogłoszenie jak wyżej widziałam pod koniec dnia, a kolejnej dniówki 55 usd nie chciałam już płacić;)
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group