Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lut 2015 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Planuję krótki wypad na Cypr. Przylot wieczorem. Trzy pełne dni pobytu i piątego dnia rano wylot.
Przylot do Pafos, a wylot z Larnaki.
Co warto zobaczyć w tak krótkim czasie ? Chętnie wysłucham rad/sugestii jak ułożyć plan, żeby zobaczyć jak najwięcej.
Po głowie chodzi mi trasa Pafos-Limassol-Nikozja-Larnaka. Ale co tam zwiedzić ?
Myślałem też nad wypożyczeniem auta, jednak ceny transportu na Cyprze są na akceptowalnym poziomie, a i sieć komunikacyjna wygląda ok, więc nie wiem czy jest sens zwiększać koszty wyjazdu, który ma być niskobudżetowy (?)
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 22 Lut 2015 21:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Jak lubisz historię i archeologie to koniecznie groby królewskie i mozaiki w Pafos. Obie atrakcje wpisane na listę Unesco.
To już będzie jeden dzień.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Lut 2015 23:11 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Przeczytaj wszystkie tematy tutaj. Nie będziesz sam by zwiedzić Cypr w takim czasie :) Według mnie samochód to konieczność żeby w tak krótkim czasie zwiedzić coś więcej niż największe miasta. A według mnie Cypr jest najpiękniejszy właśnie zdala od zabudowań, a tam autobusy nie jeżdżą. Jak nie chcesz na cały czas to np. w Pafos koło portu jest wiele lokalnych wypożyczalni gdzie możesz wziąć auto na 1-2 dni. Po sezonie ceny bardzo akceptowalne. Jak będziesz w Pafos to moim zdaniem warto autem wybrać się na półwysep Akamas i Episkopi/Kourion.

Jak zdecydujesz się jednak na autobus to ja był sobie odpuścił Limassol czy Nikozję, bo nic wartego by specjalnie tam jechać autobusem nie ma. Wiem że na forum są inne zdania ale jak dla mnie do Nikozji to warto jechać tylko by udać się na część turecka i tam wziąć busa dalej do Famagusty/Girne. Skupiłbym się na Pafois i okolicach Larnaki np. Nissi Beach, ew. poza Pafos jeszcze można bez problemu busem pojechać do Coral Bay jak będzie pogoda, a bez auta to jednak trochę czasu zejdzie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Lut 2015 00:26 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Ja tam latam tak często, że rodzina proponuje wizytę u specjalisty, ale nie wiem, co poradzić. Każdy ma swoje preferencje (ktoś tu odradzał miejsce narodzin Afrodyty, chyba niekoniecznie je widząc, a ja już byłem kilka razy). Śmiać mi się chce, jak analizuję historię swoich wizyt. Pierwszym razem chciałem polecieć, zobaczyć Larnakę i wrócić. Do tego najmilej wspominam miejsca, które poznawałem, nie wiedząc o nich nic (a nie te, do których lecę z plikiem map, przewodników i rozkładów jazdy). Na miejscu zobaczyłem autobusy Intercity i spontanicznie wybrałem się do stolicy, niewiele o niej wiedząc. Potem przyszła pora na kolejne miejsca. Generalnie przy każdym wyjeździe przychodzi mi do głowy coś, co jeszcze warto by zobaczyć. Nie byłem jeszcze na Akamas, a w tureckiej części jedynie na wstępnym rozeznaniu. W zasadzie wszędzie poruszam się autobusami (dla mnie jednak one są atrakcją same w sobie), z wyjątkiem miejsc słabo dostępnych, jak góry Troódos (zwłaszcza klasztor i grób Makariosa). Tak jak wspomniał przedmówca - tam już lepiej samochodem. No i do atrakcji dodałbym Κάβο Γκρέκο (Kavo Gkreko), zwłaszcza od strony θαλασσινές σπηλιές (thalassines spilies - sea caves). Warto zapamiętać tę ostatnią nazwę, bo nie ma tam przystanku (co nie znaczy, że nie da się wysiąść), a jak się chce do Κάβο Γκρέκο, to z reguły wszystkich prowadzą od tej pierwszej strony (zresztą tam też jest fajnie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Lut 2015 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Dzięki za podpowiedzi!
Ale mam jeszcze kilka pytań:
@Japonka 76:
Właśnie w Pafos o tym myślałem. Czy Grobowce Królewskie wliczają się w skład Parku Archeologicznego czy jest to zupełnie inna atrakcja i osobno się płaci wstęp ?
Pafos wygląda na dość małe, więc jest chyba możliwe, żeby obejść co ważniejsze i potrzebniejsze (ew. dworzec) na nogach ?

@JackD:
Nikozja właśnie chciałbym odwiedzić ze względu na turecką stronę i tego nie chciałbym odpuścić. Natomiast Limassol chyba faktycznie sobie podaruję. A pisząc Episkopi miałeś na myśli to http://en.wikipedia.org/wiki/Episkopi,_Paphos czy to: http://en.wikipedia.org/wiki/Episkopi,_Limassol ?

@obibok:
a w razie poruszania się autobusami to wszędzie można kupić bilet u kierowcy ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Lut 2015 11:33 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Tak, bilety zawsze u kierowcy. Cennik jednolity w całym kraju, czasem warto kupić bilet całodzienny na danego przewoźnika, a można i na cały kraj. Rozkłady ciężko znaleźć, ale jak potrzebujesz, to krzycz na PW - mam w miarę aktualne mapki i rozkłady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Lut 2015 14:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Mozaiki w Pafos znajdują się na terenie Parku Archeologicznego. Płacisz tylko raz za wejście.
http://www.visitpafos.org.cy/Paphos_Mosaics.aspx

Natomiast Groby Królewskie znajdują się już poza centrum miasta i trzeba do nich dojść lub lepiej dojechać autobusem.
http://www.visitpafos.org.cy/Tombs_of_the_Kings.aspx

Trudno mi powiedzieć, która atrakcja podobała mi się bardziej. Obie znajdują się nad morzem, obie są na dość rozległym terenie. Mozaiki zachwycają dokładnością, kolorem i pomysłowością, a groby za to swoim majestatem kamieni. (a ja tam lubię stare kamienie).
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Lut 2015 14:43 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No właśnie - zależy, co się komu podoba. Ktoś może się zachwycać, że to pozostałości nowoczesnej cywilizacji z czasów, gdy na naszych terenach w szałasach spano, a kto inny powie, że to tylko kupka kamyków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Lut 2015 22:19 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
@ littleboy1989

Zdecydowanie ta druga opcja. Jak dla mnie kapitalne widoki i bardzo atrakcyjny kompleks historyczny. Zwiedzenia na parę godzin. Jeszcze jadąc po drodze się trochę pogubiłem po ich klimatycznych wioseczkach. Polecam Kourion. Niby jedzie tam bus z Limassol http://www.virtualtourist.com/travel/Eu ... G-C-1.html ale tylko w dni powszednie. Ja byłem w niedziele i żadnego busu tam niestety nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Lut 2015 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
littleboy1989 napisał(a):
Dzięki za podpowiedzi!
Ale mam jeszcze kilka pytań:
@Japonka 76:
Właśnie w Pafos o tym myślałem. Czy Grobowce Królewskie wliczają się w skład Parku Archeologicznego czy jest to zupełnie inna atrakcja i osobno się płaci wstęp ?
Pafos wygląda na dość małe, więc jest chyba możliwe, żeby obejść co ważniejsze i potrzebniejsze (ew. dworzec) na nogach ?

@JackD:
Nikozja właśnie chciałbym odwiedzić ze względu na turecką stronę i tego nie chciałbym odpuścić. Natomiast Limassol chyba faktycznie sobie podaruję. A pisząc Episkopi miałeś na myśli to http://en.wikipedia.org/wiki/Episkopi,_Paphos czy to: http://en.wikipedia.org/wiki/Episkopi,_Limassol ?

@obibok:
a w razie poruszania się autobusami to wszędzie można kupić bilet u kierowcy ?


Park Archeologiczny zajmuje dużą powierzchnię cypla w Kato Pafos - to praktycznie środek starej części miasta. Ja nie byłem.

Do dworca autobusowego (Karavela) idzie się z Kato Pafos z buta ok. 30 minut pod górę.

Groby Królewskie są ok. 3-4 km od Kato Pafos - można dojść sobie plażą. Wstęp 2,5 EUR

Kawałek dalej jest fajna atrakcja - osiadły na mieliźnie statek.

W Pafos bilet kupujesz u kierowcy (1,5 EUR jednoprzejazdowy, 5 EUR całodzienny).

W Nikozji byłem i jest dość ciekawa ale moim zdaniem starczy na nią pół dnia. Granicę przekraczasz na dowód lub paszport, wypisujesz tylko na kartce papieru imię, nazwisko, obywatelstwo i numer dokumentu (to jest wiza :D ). Turecka część to głównie bazar z podróbkami i dobry kebab.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Lut 2015 23:33 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
JackD napisał(a):
@ littleboy1989

Zdecydowanie ta druga opcja. Jak dla mnie kapitalne widoki i bardzo atrakcyjny kompleks historyczny. Zwiedzenia na parę godzin. Jeszcze jadąc po drodze się trochę pogubiłem po ich klimatycznych wioseczkach. Polecam Kourion. Niby jedzie tam bus z Limassol http://www.virtualtourist.com/travel/Eu ... G-C-1.html ale tylko w dni powszednie. Ja byłem w niedziele i żadnego busu tam niestety nie było.


16B kończy 200 metrów dalej i kursuje codziennie
http://www.limassolbuses.com/greek/ASTI ... EK_16B.pdf
http://open.phototrans.net/14,668907,0.html
W sobotę i niedzielę jest 3x dziennie, ale jest. Zresztą docierają tam tylko wybrane kursy, oznaczone w rozkładzie jako 16β ("β" występuje tylko w rozkładzie), ale zwykłą 16 lub 16α możesz dojechać do Episkopi i kawałek podejść.
http://www.limassolbuses.com/greek/ASTIKES_GREEK_16.pdf
http://www.limassolbuses.com/greek/ASTI ... EK_16A.pdf
Ja sobie pojechałem ową 16, stamtąd pieszo do Episkopi, w którym polecam klimatyczną knajpkę*), następnie pierwszą lepszą 16 podjechałem do Kolossi, skąd po zwiedzeniu zamku wróciłem 17. Najbardziej mi się podobało, że to był ostatni kurs tego dnia, na ulicy był jarmark bożonarodzeniowy, więc jeździła objazdem. I pytam się strażnika w zamku, skąd tego dnia odjeżdża, a on pokazuje zwykły przystanek (tu się mylił, jednak objazd go nie obejmował) i z typowo greckim podejściem mówi "nie wiem, może za pół godziny, może za godzinę, ale będzie". Całe szczęście, że ja miałem rozkład w kieszeni.
Jak już pisałem, jakby co, to rozkłady u mnie na PW.

*) - z knajpką jest tak, że to jest nawet nie tyle grecka tawerna, co taki swojski klimat, gdzie siedzi dziadek z babcią (właściciele), zajada sobie swoje meze, popija piwko i można u nich zamówić. Taki swojski wioskowy klimat. Ciężko się z nimi dogadać nawet po grecku, bo mówią jakąś gwarą. To jest na skrzyżowaniu tej głównej ulicy biegnącej od Kourion i Φανερωμένης.

A tak w ogóle, Kourion wciąż jest pod okupacją brytyjską. A kawałek dalej jest antyczny stadion i największym minusem jest to, że w Kourion od tej strony jest zamknięta brama, więc po wyjściu nie chciało mi się tak daleko iść, więc zostawiłem go na następny raz, gdy byłem uzbrojony w samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Lut 2015 00:00 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
@ obibok

Aha. No to ok. Mi w hotelu powiedzieli tylko o tej linii. Widzę, że Ty masz wszystkie możliwości autobusowe rozgryzione na tip top :) Ale dla mnie to już trochę za duży folklor z tym kombinowaniem heh.

Tomo14 napisał(a):
Kawałek dalej jest fajna atrakcja - osiadły na mieliźnie statek.


O widzisz, dobrze że wspomniałeś o tym. Widziałem go i nie ukrywam że też zrobił na mnie wrażenie. A nie ma o tym wzmianki w przewodnikach :) Ale to już trochę dalej, Peyia-Pafos w drodze do płw. Akamas. Piękne rejony, ten statek to tylko dodatek. Klimatyczne wybrzeże, plantacje bananów wzdłuż drogi, nawet jakieś lokalne knajpy się znajdą ale bez auta to tam się nie dojedzie. Zresztą w necie jest dużo informacji o zatopionych statkach koło wybrzeża, ponoć sporo atrakcja dla nurków. Urządzane są tam wycieczki.

Edit:

Wrażenie zrobił, bo był duży wiatr i spore fale. Jak jest flauta to pewnie mniejsza atrakcja ;)


Ostatnio edytowany przez JackD, 24 Lut 2015 00:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Lut 2015 00:25 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
JackD napisał(a):
@ obibok

Aha. No to ok. Mi w hotelu powiedzieli tylko o tej linii.

Z tego co widzę, to mówimy o tej samej linii, ale tam podali tylko rozkład na dni robocze, a w niedzielę podjeżdża pod Kourion raptem trzy razy, to nic dziwnego, że nie trafiłeś.

Cytuj:
Widzę, że Ty masz wszystkie możliwości autobusowe rozgryzione na tip top :) Ale dla mnie to już trochę za duży folklor z tym kombinowaniem heh.

Nawet dla mnie, miłośnika komunikacji, wynalezienie wszystkiego nie było łatwe. W krajach południowych rozkład jazdy stanowi wiedzę tajemną.
Ale z drugiej strony - moje kolejne podróże (bo przy pierwszych to nawet nie wiedziałem, że tam jest komunikacja i były to wyprawy w ciemno) były zaplanowane co do minutki (ze względu właśnie na słabe częstotliwości kursowania autobusów). I nigdy się nie zdarzyło, żeby coś nie zagrało (no może ostatnio, gdy w Kapo Gkreko 101 było przed czasem, a Intercity przesunęło kurs i jak zwykle zapomniało o tym poinformować).

Planowałem już na Cyprze takie podróże, z tak dziwnymi połączeniami i przesiadkami na odludziach, że w Polsce nigdy w życiu bym się na to nie odważył, a jak np. e-podróżnik proponuje karkołomne przesiadki typu PolskiBus + busiarz + PKS, to ja tylko bucham histerycznym śmiechem. A tam na Cyprze, zawsze działało.

Kiedyś miałem taką ciekawą historię, że wysiadłem z samolotu w Larnace, wsiadłem w 407 do Oktagono, gdzie przesiadłem się na 401 do Choirokity, a stamtąd Intercity do Lemesos. Już w Larnace starszy kierowca długo przepuszczał przez zwoje mózgowe fakt, że ja wsiadam nie do centrum, w dodatku wiem, dokąd jedzie i jeszcze kupuję bilet (jeden bezczelnie dał mi ulgowy, a na trasie nikt więcej biletu nie kupował - muszą mieć dotację z ministerstwa na poziomie 90%). I gdzieś za Kiti wsiedli dwaj tubylcy, którzy dalej jechali z tymi samymi przesiadkami, co my. Gdy np. w Oktagono staliśmy po niewłaściwej stronie, a autobus przyjechał 15 minut przed czasem, po czym udał się do domu na drugie śniadanie, dodawaliśmy sobie otuchy, że skoro oni czekają, to dobrze jest. Jednak jak zacząłem się przysłuchiwać ich rozmowie, to wyszło, że oni tak samo uznali za punkt odniesienia... naszą obecność.

Cytuj:
O widzisz, dobrze że wspomniałeś o tym. Widziałem go i nie ukrywam że też zrobił na mnie wrażenie. A nie ma o tym wzmianki w przewodnikach :) Ale to już trochę dalej, Peyia-Pafos w drodze do płw. Akamas..

To ja zazwyczaj na letni urlop jeżdżę do takiego pensjonaciku w Chlorakas z widokiem na ten statek. I cholera, zawsze mi braknie czasu, by się do niego przejść.
http://www.booking.com/hotel/cy/sunny-h ... ts.pl.html
Widok z tarasu:
http://open.phototrans.net/14,644207,0.html
A 300 metrów niżej, na skrzyżowaniu znajduje się cicha tawerna, z wyjątkowo sympatyczną obsługą.
Co do tawern, to moim numerem 1 na Cyprze, który zawsze staram się zaliczyć, jest Vlachos:
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... trict.html
A tuż pod Lemesos polecam to:
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... trict.html
nie mówiąc oczywiście o festiwalu wina...
Góra
 Profil Relacje PM off
JackD lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 24 Lut 2015 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
JackD napisał(a):
O widzisz, dobrze że wspomniałeś o tym. Widziałem go i nie ukrywam że też zrobił na mnie wrażenie. A nie ma o tym wzmianki w przewodnikach :) Ale to już trochę dalej, Peyia-Pafos w drodze do płw. Akamas. Piękne rejony, ten statek to tylko dodatek. Klimatyczne wybrzeże, plantacje bananów wzdłuż drogi, nawet jakieś lokalne knajpy się znajdą ale bez auta to tam się nie dojedzie. Zresztą w necie jest dużo informacji o zatopionych statkach koło wybrzeża, ponoć sporo atrakcja dla nurków. Urządzane są tam wycieczki.

Edit:

Wrażenie zrobił, bo był duży wiatr i spore fale. Jak jest flauta to pewnie mniejsza atrakcja ;)


No mnie się udało takie fotki zrobic...

Załączniki:
DSC01668.jpg
DSC01668.jpg [ 113.4 KiB | Obejrzany 9977 razy ]
DSC01669.jpg
DSC01669.jpg [ 97.4 KiB | Obejrzany 9979 razy ]
DSC01667.jpg
DSC01667.jpg [ 79.55 KiB | Obejrzany 9982 razy ]
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
klimas lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 25 Lut 2015 00:42 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
O rany, kiedy to zrobione? Sztormowa pogoda? Mi się ten statek kojarzy z taką scenerią, jak na moim zdjęciu powyżej - ze słońcem, względnie z zachodzącym słońcem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Lut 2015 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
obibok napisał(a):
O rany, kiedy to zrobione? Sztormowa pogoda? Mi się ten statek kojarzy z taką scenerią, jak na moim zdjęciu powyżej - ze słońcem, względnie z zachodzącym słońcem.


10 luty tego roku, 2 dni wcześniej zjarałem sobie glacę od słońca, że mi skóra schodziła :D

A tego dnia cały dzień wiało i kilka razy przechodziło takie oberwanie chmury jak w Wietnamie :lol:

PS. Jak odpalam forum na kompie fotki widzę prawidłowo, w iPadzie 2 pierwsze są obrócone o 90 stopni - ki diabeł ? :?:
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Maj 2015 13:00 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Czy na Cyprze nie ma problemów ze spożywaniem alkoholu na zewnątrz?

Ktoś poleci jakieś dobre miejscowe winko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Maj 2015 14:17 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
ciacho_majonez napisał(a):
Ktoś poleci jakieś dobre miejscowe winko?

Jednym z dóbr narodowych jest Κουμανδαρία (Commandaria). Dobra, ale dość "ciężka".
Ale jak wybierzesz się w góry, to tam jest cały szlak małych winiarni. No a w końcu sierpnia ten słynny festiwal w Lemesos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Maj 2015 14:23 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
To jeszcze dla spokoju ducha - nie ma problemu z sączeniem sobie czegoś mocniejszego na plaży? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Maj 2015 14:32 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 42
Loty: 112
Kilometry: 198 895
Nie ma, można sączyć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group