Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#101 PostWysłany: 30 Sty 2015 17:06 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Zastanów się, czy na pewno chcesz aktualną czy historyczną...? ;)

Bo jeśli aktualną, to raczej nie znajdziesz żadnej rzetelnej prognozy, która pokaże co będzie za półtora miesiąca.

A historyczne lata możesz sprawdzić np. tutaj
http://www.wunderground.com/history/air ... story.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#102 PostWysłany: 31 Sty 2015 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2015
Posty: 23
Loty: 26
Kilometry: 42 952
Wolabym aktualna online na przyszlosc :mrgreen:

Generalnie chodzilo mi bardziej czy w polowie marca mozna sie nastawiac na plazowanie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#103 PostWysłany: 31 Sty 2015 16:23 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Plażowanie tak, kąpiele w oceanie - raczej nie.

Choć ja kiedyś byłem w Algarve w drugiej połowie lutego i w nim pływałem, także wszystko zależy od indywidualnych odczuć komfortu termicznego wody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#104 PostWysłany: 01 Lut 2015 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2015
Posty: 23
Loty: 26
Kilometry: 42 952
Ja raczej bede plywal :mrgreen: tylko temperatura moze mnie zniechecic, jedynie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#105 PostWysłany: 01 Lut 2015 13:07 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ocean ma to do siebie, ze jest sporo zimniejszy. W maju spokojnie plywalismy w Morzu Jonskim, w Pazdzierniku w Srodziemnym. Natomiast rowniez w maju w Algarve bylo moim zdaniem po prostu za zimno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#106 PostWysłany: 05 Lut 2015 03:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Jeśli chcesz sprawdzić prognozę pogody przed wyjazdem to polecam www.yr.no - norweska prognoza pogody, jeszcze mnie nie zawiodła jak te polskie...
No i ja bym się o pogodę na południu nie martwił. Na północy Portugalii dużo pada, ale południe to bajeczka. :)
powodzenia!
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#107 PostWysłany: 20 Cze 2015 00:27 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Dla mnie to świetny temat i zamierzam z niego w pełni skorzystać. Aż mi si.e wierzyć nie chce że można było za kwotę poniżej 300 zł dostać się do Faro. Może w tym roku się pewne informację z tego tematu przydadzą. Pozdrawiam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#108 PostWysłany: 08 Lis 2016 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Odświeżam temat - lecę od 9 do 12 grudnia do Faro :)
Przeleciałam wypowiedzi, ale pewne informacje mogły się zdezaktualizować, a może ktoś był w grudniu i mógłby się podzielić ciekawymi wskazówkami? Nocujemy w centrum Faro, ale planujemy "dzień na plaży" :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#109 PostWysłany: 11 Sty 2019 20:20 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
Witam planuję wyjazd na początku lutego do faro. Noclegu jeszcze nie zarezerwowałem. Wycieczka rodzinna 4 osobowa z dwojgiem dzieci 7 i 11. Zastanawiam się by było sprawniej i w miarę po kosztach gdzie się osiedlić i jak przemieszczać jak i również jakie miejsca zaliczyć. Podróż od 4-maks 7dni. Przemieszczanie się komunikacją miejską.

Co zrobić osiedlić się w samym Faro i z tamtąd przemieszczać się gdzieś na plaże i inne ciekawe miejsca, czy od razu z lotniska udać się gdzieś w pobliże Cavacos lub Albufeira czy też może na wschód od Faro i tam dopiero nocleg nająć bliżej plaży? Chcemy trochę pochodzić również na ile pozwolą dzieci. Zastanawiam się jakie punkty odwiedzić. Nie chciałbym się też za daleko przemieszczać od miejsca noclegu myślę że 30-40km to maks. Chciałbym sobie zrobić kilka takich punków/miejsc na google map do zobaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#110 PostWysłany: 15 Sty 2019 22:40 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
Witam czy ma ktoś jakieś "pomoce" sugestie czy doświadczenia z podróży w pobliżu Faro mam zamiar w lutym się wybrać i przemieszczać po okolicach komunikacją miejscką. Wyjazd na tydzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#111 PostWysłany: 23 Sty 2019 22:22 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
Byłem na wielu plażach w Algarve, ale najbardziej urzekła mnie Praia da Marinha. W miarę spokojnie i czysto, miałem wrażenie, że nie jest tak "wietrzna", jak inne.
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#112 PostWysłany: 25 Sty 2019 14:21 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
czyli ogólnie w Portugalii są dosyć wietrzne plaże? Bardzo proszę o jakieś wskazówki dotyczące okolic Faro chcę tam z dziećmi się wybrać w okresie zimowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#113 PostWysłany: 25 Sty 2019 23:01 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
Można tak to uogólnić. Ja byłem we wrześniu, może wypowie się ktoś, jak to jest w okresie "zimowym".
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#114 PostWysłany: 26 Sty 2019 00:32 

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 33
Cześć, będę w Faro pod koniec kwietnia (3 noce, 2 pełne dni). Szukam noclegu blisko fajnej plaży, do którego dosanę się komunikacją miejską. W poprzednich postach znalazłam dużo pomocnych wskazówek i waham się między spaniem w Portimao ze względu na Praia da Rocha i Lagos z uwagi, że wiele osób podawało je jako ciekawsze miasto no i z tego co wygooglowałam ma kilka fajnych plaż. Czy ktoś kto był tam w ostatnich miesiącach mógłby podzielić się wrażeniami i wskazówkami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#115 PostWysłany: 26 Sty 2019 01:25 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Faro: raczej mało atrakcyjne samo w sobie. Do zobaczenia przyjemne miasto Olhao, 20 min autobusem. W soboty super targ z żywnością na nabrzeżu. Ceny dobre.Również malownicze Estoi z Garden of the Palace -widoki, wnętrza-kawiarnia, hotel (pousada).Naprawdę wspaniałe i dobre jako tło romantycznych zdjęc. Autobusy z Faro (17 dziennie)jadą ok. 25 minut.
Byłam 2 tygodnie temu: pogoda wspaniała: słońce bez chmurki, na plażach trochę opalających się, na wodzie tylko surferzy.Nad ranem 8-10 st, w dzień ok. 15-18.
Faro jako baza do zwiedzania raczej słaba. Autobus jedzie do Sao Vincente 3 h, z przesiadką w Lagos. Na sam przylądek tylko 2 kursy dziennie.
Mnie bardzo spodobała się Praia do Tonel ( po drodze do Fortaleza de Sagres).

Do plaży (długiej i atrakcyjnej :) ) np. da Rocha to najlepiej noclegi w Portimao. Z miasta kursują małe busy na ulicę blisko tej plaży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#116 PostWysłany: 26 Sty 2019 10:12 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Faro to można pooglądać ale nie siedzieć tam kilka dni. Zdecydowanie inne miejsca w Algarve. Byłem w Albuferii i jestem tym miejscem zachwycony. Wracam ponownie we wrześniu :P Możesz sobie zarezerwować transfer jeżeli oczywiście jesteś zainteresowany poprzez internet wybierając jakiegoś przewożnika door to door wyjeżdżającego z lotniska w Faro. Płaciłem ok 40 euro za dwie osoby już w obie strony. Bardzo punktualni. Mają biuro na lotnisku więc bezproblemowo. Wczoraj jak spojrzałem było 18C i...słoneczko. Piene kolory oceanu , przyroda itd. Polecam :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#117 PostWysłany: 26 Sty 2019 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 169
krzysiekj24 napisał(a):
czyli ogólnie w Portugalii są dosyć wietrzne plaże? Bardzo proszę o jakieś wskazówki dotyczące okolic Faro chcę tam z dziećmi się wybrać w okresie zimowym.

My odwiedziliśmy Algarve w pierwszej połowie lutego. Temperatura do plażowania zachęcała średnio, chociaż byli tacy, co kąpieli słonecznych zażywali. My się skupiliśmy na zwiedzaniu, bo cały ten fragment wybrzeża jest zachwycający.

Załącznik:
Al1.jpg
Al1.jpg [ 163.36 KiB | Obejrzany 4141 razy ]


Załącznik:
Al2.jpg
Al2.jpg [ 280.95 KiB | Obejrzany 4141 razy ]


Załącznik:
Al3.jpg
Al3.jpg [ 142.72 KiB | Obejrzany 4141 razy ]


Załącznik:
Al4.jpg
Al4.jpg [ 198.73 KiB | Obejrzany 4141 razy ]


Załącznik:
Al5.jpg
Al5.jpg [ 136.9 KiB | Obejrzany 4141 razy ]


Załącznik:
Al6.jpg
Al6.jpg [ 139.87 KiB | Obejrzany 4141 razy ]


Załącznik:
Al7.jpg
Al7.jpg [ 310.23 KiB | Obejrzany 4141 razy ]


Załącznik:
Al8.jpg
Al8.jpg [ 351.94 KiB | Obejrzany 4141 razy ]


A tutaj można znaleźć opis naszej trasy.

Pozdrawiam,
Wojtek
_________________
Zestaw moich relacji z różnych rejonów
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#118 PostWysłany: 27 Sty 2019 09:54 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 21
Loty: 107
Kilometry: 107 830
krzysiekj24, jeśli zakładasz podróżowanie komunikacją, to zastanowiłbym się nad przejazdem pociągiem (ok. 1,5h jazdy, bilet 7,4 EUR, dzieciaki połowa ceny) do Lagos, które uczyniłbym swoją bazą. 3 lata pod rząd zatrzymywałem się kolejno w okolicach Albufeiry, Portimao i Lagos i zdecydowanie najlepsza była ostatnia miejscowość. W okolicy mnóstwo bardzo ładnie położonych plaż i klify, do tego wspominałeś o wycieczkach w okolicy, więc i w tym temacie coś się znajdzie. Można pojechać autobusem miejskim do sąsiedniego Luz i stamtąd piękną ścieżką na klifach, zahaczając o latarnię morską w Lagos wrócić do miasta. Polecam też zachody słońca przy wspomnianej latarni, warto wziąć wino i przękąski i posiedzieć sobie na luzie, oglądając spektakl. Kolejna opcja to wycieczka do Sagres (ok. 30km), czyli na sam koniec kontynentu w Algarve. Tam również latarnia morska na Przylądku św. Wincentego i twierdza.

Prawda jest jednak taka, że to luty i południe, więc ceny wynajmu aut są bardzo niskie i jadąc z dzieciakami, poważnie rozważyłbym taką opcję. Zawsze możecie wówczas więcej zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
acidka lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#119 PostWysłany: 28 Sty 2019 22:25 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 33
Cytuj:
waham się między spaniem w Portimao ze względu na Praia da Rocha i Lagos z uwagi


Wszystko zależy od tego co jest dla Ciebie priorytetem. Zarówno do Lagos jak i Portimao dojedziesz pociągiem (w przypadku tego pierwszego ze stacji kolejowej do miasta jest kawałek drogi). Zarówno jedno miasto jak i drugie ma dostęp do wspaniałych plaż, ale w Lagos to już typowe klify - w Portimao masz Praia da Rocha. Jeśli planujesz dancingi, kluby i inne to kwietniu na 100% bardziej "otwarte" będzie Portimao.
_________________
doportugalii.pl - portugalskie protipy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#120 PostWysłany: 31 Sty 2019 19:55 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
manislaw napisał(a):
krzysiekj24, jeśli zakładasz podróżowanie komunikacją, to zastanowiłbym się nad przejazdem pociągiem (ok. 1,5h jazdy, bilet 7,4 EUR, dzieciaki połowa ceny) do Lagos, które uczyniłbym swoją bazą. 3 lata pod rząd zatrzymywałem się kolejno w okolicach Albufeiry, Portimao i Lagos i zdecydowanie najlepsza była ostatnia miejscowość. W okolicy mnóstwo bardzo ładnie położonych plaż i klify, do tego wspominałeś o wycieczkach w okolicy, więc i w tym temacie coś się znajdzie. Można pojechać autobusem miejskim do sąsiedniego Luz i stamtąd piękną ścieżką na klifach, zahaczając o latarnię morską w Lagos wrócić do miasta. Polecam też zachody słońca przy wspomnianej latarni, warto wziąć wino i przękąski i posiedzieć sobie na luzie, oglądając spektakl. Kolejna opcja to wycieczka do Sagres (ok. 30km), czyli na sam koniec kontynentu w Algarve. Tam również latarnia morska na Przylądku św. Wincentego i twierdza.

Prawda jest jednak taka, że to luty i południe, więc ceny wynajmu aut są bardzo niskie i jadąc z dzieciakami, poważnie rozważyłbym taką opcję. Zawsze możecie wówczas więcej zobaczyć.


WojtekFranz napisał(a):
krzysiekj24 napisał(a):
czyli ogólnie w Portugalii są dosyć wietrzne plaże? Bardzo proszę o jakieś wskazówki dotyczące okolic Faro chcę tam z dziećmi się wybrać w okresie zimowym.

My odwiedziliśmy Algarve w pierwszej połowie lutego. Temperatura do plażowania zachęcała średnio, chociaż byli tacy, co kąpieli słonecznych zażywali. My się skupiliśmy na zwiedzaniu, bo cały ten fragment wybrzeża jest zachwycający.




Dziękuję wam serdecznie za podpowiedzi pozwalają zdecydować co będzie najlepsze i najbardziej dostępne, wówczas kiedy to jeszcze tam się nie było. Preferuję komunikację miejską gdyż nie wypożyczałem nigdy auta z tąd ta nieufność do takiego sposobu lokomocji a skoro komunikacja publiczna jest w miarę w przyzwoitej cenie mogę tak skorzystać a reszto to liczyć na nogi ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group