Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: LAX do centrum LA
#1 PostWysłany: 02 Lut 2015 16:27 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
Polecam skorzystać z usług:

http://www.lawa.org/FlyAway/Default.aspx

nie polecam jechać Metrem tj linią zieloną z LAX, przesiadka potem na niebieską do centrum- mieliśmy okazję jechać niebieską i spotkać nieciekawych typków z jakiegoś gangu (chyba Bloods) (nie wiem co nas ochroniło, ze nas nie okradli, bo już się na nas "zapatrywali" :roll: i nie ukrywam, że pierwszy raz w życiu się bałem )

UWAGA: bilet można kupić przez internet, albo na miejscu, ALE płatność na miejscu tylko KARTĄ.
Góra
 Profil Relacje PM off
LTHX uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: LAX do Centrum LA
#2 PostWysłany: 02 Lut 2015 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ile czasu jedzie sie do centrum - Downtown tym transportem? Publicznego i tak nie planowalam uzywac, ale rozwazalam taksowke.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LAX do Centrum LA
#3 PostWysłany: 02 Lut 2015 23:04 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
średni czas to 35 minut, ale zależy od korków=pory dnia, nam zajęło około 50 minut w godzinach szczytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LAX do Centrum LA
#4 PostWysłany: 02 Lut 2015 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
Faktycznie jest aż tak straszne to "metro" w LA? Plan mam taki, żeby jednak używać w LA komunikacji publicznej (wiem, że nie jest doskonała i nie jest to typowe europejskie metro, ale dam radę).
Chciałbym posłuchać opinii innych też, czy faktycznie grozi mi wielkie niebezpieczeństwo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LAX do Centrum LA
#5 PostWysłany: 02 Lut 2015 23:55 

Rejestracja: 15 Wrz 2013
Posty: 20
Po co się pchac do centrum, lepiej wziasc hotel od Hollywood na zachód do Santa Monica. W centrum tam nic nie ma poza kilkoma wieżowcami + staples center. Poza tym centrum nie jest bezpiecznym miejscem wieczorem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LAX do Centrum LA
#6 PostWysłany: 03 Lut 2015 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
TomaszD napisał(a):
Po co się pchac do centrum, lepiej wziasc hotel od Hollywood na zachód do Santa Monica. W centrum tam nic nie ma poza kilkoma wieżowcami + staples center. Poza tym centrum nie jest bezpiecznym miejscem wieczorem.

Mam stopover lekko ponizej 24h, wiec chcialam zobaczyc jakas esencje. Hollywood wydaje mi sie za daleko od lotniska, nie chce tracic tyle czasu na dojazdy w tak malym oknie. Myslalam o Santa Monica, ale nie znalazlam satysfakcjonujacych hoteli: jakosc do ceny. W cetrum natomiast jest spory wybor hoteli w roznych cenach.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LAX do Centrum LA
#7 PostWysłany: 03 Lut 2015 10:44 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
grondo napisał(a):
Faktycznie jest aż tak straszne to "metro" w LA? Plan mam taki, żeby jednak używać w LA komunikacji publicznej (wiem, że nie jest doskonała i nie jest to typowe europejskie metro, ale dam radę).
Chciałbym posłuchać opinii innych też, czy faktycznie grozi mi wielkie niebezpieczeństwo.



Więc tak- pisze to jako praktyk, nie teoretyk. Jeździliśmy po LA i okolicach Metrem i Busami, nie wynajmowaliśmy auta, mimo, że wszyscy mówią, że inaczej się nie da. Ale to nie prawda, da się zwiedzać LA i okolice Busami i metrem.
Zobaczyliśmy wszystko co było w przewodniku i chcieliśmy zobaczyć korzystając z komunikacji miejskiej. Nie, absolutnie nie zniechęcam do korzystania z komunikacji twierdząc, że jest niebezpiecznie. Mieliśmy tylko raz opisaną przygodę jadąc Metrem niebieskim z Downtown do Long Beach, prawda jest taka, że wsiedliśmy do ostatniego wagoniku i po paru przystankach byliśmy jedynymi „białymi” rzucającymi się w oczy turystami…wsiadło kilku (około 7) czarnoskórych młodzieńców, zaczęli zachowywać się agresywnie, latać po wagonie, puszczać na full muzykę, złowrogo się na nas patrzeć i coś między sobą namawiać. Serce mieliśmy pod gardłem, bo nie wróżyło to nic dobrego - na szczęście na którymś przystanku w Long Beach po prostu nagle wysiedliśmy z wagonu. W samym Long Beach spokój, wszystko piękne i zadbane niczym Santa Monica…
Wracając wsiedliśmy do pierwszego wagonu przy kierowcy i owszem towarzystwo nie było „turystyczne” ,ale jakieś większe poczucie bezpieczeństwa było. Jadąc wtedy niebieskim metrem przejeżdżaliśmy przez stację przesiadkową z zielonego metra z LAX- towarzystwo przesiadujące na tej stacji wzbudziło mój niepokój na tyle, ze od razu kupiłem bilet na Flybusa, bo sami mieliśmy wracać metrem na lotnisko w ten sam dzień. Potem poczytałem, że linia niebieska przejeżdża po prostu przez terytorium dwóch gangów i niejako je rozdziela. Tak, czy owak turystów jeżdżących tym metrem niebieskim oprócz nas nie odnotowaliśmy! Ale w samym LA wszystko z komunikacją było OK., bez przygód i niespodzianek. Aczkolwiek prawda jest też taka, że w samym Downtown nie ma zbyt wiele do zobaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
LTHX lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LAX do Centrum LA
#8 PostWysłany: 03 Lut 2015 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Ja po LA poruszałem się autem , z jednym wyjątkiem - na mecze ( 8 razy ) do Staples Center jezdzilem i wracalem metrem. Zamiast placic za drogie parkingi przy Staples wolalem napic sie piwka.

Jezdzilem z Lynwood bo tam mialem motel , najpierw linią zieloną , potem przesiadka na niebieską na stacji Willowbrook.

Zazwyczaj wiekszosc czarnych w metrze oraz na przystankach lecz zawsze czulem sie bezpiecznie , nie raz zdarzylo mi sie z kims milo pogadac po drodze. Wracalem z meczów o godzinach 23-24 i nie czulem sie nigdy zagrozony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
grondo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LAX do Centrum LA
#9 PostWysłany: 03 Lut 2015 11:08 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
Zgadza się, nas także zagadywali "miejscowi" w metrze czy Busie i miło się gawędziło.
Dlatego podkreślam jeszcze raz, że wcale nie jest niebezpiecznie, tylko jak to w życiu bywa, czasami możemy się znaleźć w złym miejscu o złej godzinie - co nam się trafiło :lol:

No ale tak czy owak, z bagażami i po podróżny poleciałbym inny transport do Centrum niż metro, co uczyniłem w 1. poście.
Góra
 Profil Relacje PM off
LTHX lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LAX do Centrum LA
#10 PostWysłany: 03 Maj 2015 17:23 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 22
kb_poland napisał(a):
Ja po LA poruszałem się autem , z jednym wyjątkiem - na mecze ( 8 razy ) do Staples Center jezdzilem i wracalem metrem. Zamiast placic za drogie parkingi przy Staples wolalem napic sie piwka.

Jezdzilem z Lynwood bo tam mialem motel , najpierw linią zieloną , potem przesiadka na niebieską na stacji Willowbrook.


Polecasz jakiś konkretny rejon, aby się zatrzymać tam? Będę LA area w październiku parę dni.
Gdzie warto wziąć hotel, aby móc się sprawnie przemieszczać po okolicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LAX do Centrum LA
#11 PostWysłany: 19 Maj 2015 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Aglomeracja jest na prawde ogromna i z korkami sie trzeba liczyc , jesli chcesz dojechać do najciekawszych atrakcji.
Zalezy co planujesz głównie robić przez te kilka dni , w które rejony uderzać.

Ja byłem zadowolony z Lynwood z powodu wzglednej biorac pod uwage dystanse tam , bliskosci za równo do hali / centrum jak i plaż.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LAX do Centrum LA
#12 PostWysłany: 03 Kwi 2016 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
Przylatuję planowo do Los Angeles o 16.30. Megabus do Las Vegas odjeżdża o 18.30. Czy jest szansa aby zdążyć na ten autobus?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LAX do Centrum LA
#13 PostWysłany: 04 Kwi 2016 21:41 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Czy zdążysz? To zależy ale moze byc cieżko i to przy dobrych wiatrach. Nie podajesz nic o locie, czy wew czy międzynarodowy, ani o bagażu, czy masz tylko plecak czy moze walizkę nadana. Poza tym 16:30 to godzina szczytu. Czesto mamy ze nawet jak jest sie o czasie to albo nie ma wolnego gate albo czeka sie kilkanaście minut w holdingu. Aha, jesli lot w piątek lub niedziele to w LAX panuje istne zoo. Czasem 2 godziny to mało zeby wogole wyjechać z... lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LAX do Centrum LA
#14 PostWysłany: 24 Kwi 2016 19:15 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 6
Czy faktycznie podróż komunikacją miejską z LAX do Hollywood jest niebezpieczna? Ktoś może ma inne odczucia? Czy metro jest jedynym możliwym dojazdem, może są jakieś autobusy miejskie? Jak wygląda to cenowo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LAX do Centrum LA
#15 PostWysłany: 26 Kwi 2016 00:30 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
To nie jest tak do końca. Masa ludzi jeździ i nic im nie jest. Musisz zrozumieć ze LA to nie jest specjalnie bogate miejsce, ani finansowo ani turystycznie. Ci co jadą to na ogół maja transport poprzez taxi, busy, rożne navety lub wypożyczone auta. Ty jako turysta jestes idealnym celem dla pewnych grup ludzi tam. Nie będę nazywał tego po imieniu bo poprawność polityczna zabrania, ale zdaj sobie sprawę ze będziesz w mniejszości i tyle. Ich gucio obchodzi kim jestes. Jako turysta jest szansa ze masz gotówkę. Ja osobiście podróżowałem ale jak ktoś mnie zaczepi to odpowiadam w "lokalnym" narzeczu a jak trzeba to i po amerykano-hiszpańsku. No ale ja nie zaliczam sie do turystów w USA. Powiem ci tak, z rodzina, kobietami lub widocznymi bagażami bym nie podróżował i tyle w temacie.

Znajdź jakiś rozsądny shuttle bus i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LAX do Centrum LA
#16 PostWysłany: 26 Kwi 2016 01:50 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 82
@Pado jakiego przewodnika turystycznego używaliście ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LAX do Centrum LA
#17 PostWysłany: 27 Kwi 2016 11:17 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
Kupiłem Lonely Planet o LA (wersja pocket, angielska)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LAX do Centrum LA
#18 PostWysłany: 11 Paź 2016 14:10 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Dojazd na lotnisko shuttle busem z Union Station kosztuje 9$, bilety kupuje się przed wejściem, płatność tylko kartą. Czas przejazdu w normalnych warunkach (poza godzinami szczytu) to 40-45 minut.
Na LAX autokar zatrzymuje się na wszystkich terminalach pasażerskich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Mar 2018 22:21 

Rejestracja: 02 Mar 2018
Posty: 1
Mam pytanie jak wyglada kwestia wypozyczenia samochodu na minuty (car sharing) w Los Angeles lub Ubera ? czy ktos z tego korzystal ? chodzi o to ze przylatujemy o godzinie 20 czasu lokalnego i potrzebujemy transportu zeby dostac sie z lotniska do okolic Hollywood, nastepny dzien spedzamy w Universal Studiu wiec wydaje mi sie ze bez sensu jest wypozyczac samochod skoro nie bedziemy z niego korzystac caly dzien
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Mar 2018 14:33 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
-- 03 Mar 2018 13:28 --

kasiak.123 napisał(a):
Mam pytanie jak wyglada kwestia wypozyczenia samochodu na minuty (car sharing) w Los Angeles lub Ubera ? czy ktos z tego korzystal ? chodzi o to ze przylatujemy o godzinie 20 czasu lokalnego i potrzebujemy transportu zeby dostac sie z lotniska do okolic Hollywood, nastepny dzien spedzamy w Universal Studiu wiec wydaje mi sie ze bez sensu jest wypozyczac samochod skoro nie bedziemy z niego korzystac caly dzien



Wypożyczenie auta w LA jest tak tanie, że nie ma sensu kombinować, tylko brać auto od razu po przylocie. Nie wiem czy w ogóle działa car sharing w LA, ale przy odległościach jakie tam się pokonuje plus korki to chyba tym bardziej nie jest to opłacalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group