Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2332 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 117  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 28 Sty 2015 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jak zarezerwujesz bilet przed 28 kwietnia, to dostaniesz mile wedlug starych zasad.

Jak napisalam wyzej: "Ja nie zmartwilam sie szczegolnie". Ja nie latam za ocenam za czesto, latam za mile po Europie, a mile zbieram z kart kredytowych. Takze zmiany nie zabola mnie jakos szczegolnie, no moze poza milami w Silver, jesli akurat bede Silver. A pieniadze wydaje swoje na kartach, nie sluzbowe.

Oczywiscie, ze zmiany nie sa korzystne dla ogolu, oszczednosci ... Kolejne. Club Europe zszedl na psy, bo zmniejszyli przerwy miedzy miejscami w Airbusach. Online Upgrades sa dwa razy drozsze niz byly.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 28 Sty 2015 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Aga_podrozniczka napisał(a):
Jak napisalam wyzej: "Ja nie zmartwilam sie szczegolnie". Ja nie latam za ocenam za czesto, latam za mile po Europie, a mile zbieram z kart kredytowych. Takze zmiany nie zabola mnie jakos szczegolnie, no moze poza milami w Silver, jesli akurat bede Silver. A pieniadze wydaje swoje na kartach, nie sluzbowe.


Napisałaś, że lepiej zbierać mile przez karty kredytowe. Nie chce zaglądać Ci do portfela, ale żeby z wydatków finansować choćby jedną wycieczkę w miesiącu to trzeba mieć wydatki mocno ponad przeciętną - i wtedy faktycznie zgadzam się, lepiej tak zbierać (i mieć taką kasę), ale to raczej nie jest wybór danej osoby która stwierdzi, że zacznę sobie wydawać po 20 tysięcy miesięcznie żeby mieć mile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 28 Sty 2015 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Wszystko zalezy od trybu zycia. Jak ktos duzo lata ekonomiczna, to te zmiany bardzo odczuje. Przepuszczam przez karty wszystkie mozliwe wydatki, ktore i tak bym poniosla.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 28 Sty 2015 19:13 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Tak masz racje.
Jeżeli ktos lata buisness lub first a dodatkowo wydaje kilka/kilkanaście tysięcy (ilekolwiek) karta BA bo mieszka w UK (z tego co wiem to w PL nie można takiej wyrobić) to wtedy nie odczuje tych zmian.

Pytanie ile takich osob znajdziemy tu na forum :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 28 Sty 2015 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Aga_podrozniczka napisał(a):
Wszystko zalezy od trybu zycia. Jak ktos duzo lata ekonomiczna, to te zmiany bardzo odczuje. Przepuszczam przez karty wszystkie mozliwe wydatki, ktore i tak bym poniosla.


Jakiego trybu życia? Piszesz tak jakby ktoś sobie pstryczkiem decydował czy leci w Y czy F. Przepuszczając przez kartę całą pensję większość osób tutaj pewnie by miesiącami na najprostszą nagrodę zbierało.
Latając w C/F zmiany też się odczuje. Podwyżki za nagrody w wyższych klasa mogą przerosnąć wyższe naliczanie.

bbartekk2 napisał(a):
(z tego co wiem to w PL nie można takiej wyrobić)


Można Amexa wyrobić i punkty MR wymieniać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 28 Sty 2015 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Co z programem Iberii ? Czy też zmienią ?
Za Basic Rate było 0,8 Avios
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 28 Sty 2015 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
"Iberia will also introduce variable, peak and off-peak Avios pricing for reward flights following their own calendar, except Iberia flights from London to Madrid which will be priced as per the British Airways calendar and Avios rates."

Obstawiam, że stawki też w podobny sposób dostosują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 28 Sty 2015 20:01 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Już jest info dot. IB na www i mailach: http://www.iberia.com/web/obsmenu.do?me ... anguage=en
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 28 Sty 2015 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
L4FF napisał(a):
Aga_podrozniczka napisał(a):
Wszystko zalezy od trybu zycia. Jak ktos duzo lata ekonomiczna, to te zmiany bardzo odczuje. Przepuszczam przez karty wszystkie mozliwe wydatki, ktore i tak bym poniosla.


Jakiego trybu życia? Piszesz tak jakby ktoś sobie pstryczkiem decydował czy leci w Y czy F. Przepuszczając przez kartę całą pensję większość osób tutaj pewnie by miesiącami na najprostszą nagrodę zbierało.
Latając w C/F zmiany też się odczuje. Podwyżki za nagrody w wyższych klasa mogą przerosnąć wyższe naliczanie.

Co tak na mnie naskoczyliscie?

Przez tryb zycia mam namysli to: zalezy jak kto zbiera mile i z czego. Policzylam specjalnie mile zebrane ze zeszly rok: 71,5tys mil, z czego tylko 2 tys mil z dwoch platnych lotow. Wszystko inne to: karta kredytowa, Marriotty, Shell, parking na lotnisku. W UK mozna jeszcze zbierac punkty Tesco i wymieniac, ale ja nie robie tam zakupow. Takze, z mojego punktu widzenia, co podkreslilam wczesniej, zmiany nie sa tragiczne. Interesuje mnie glownie dostepnosc miejsc reward na lotach europejskich. Jak nie bedzie biletow za mile, to nie bede latac. Ewentualnie kupie tani bilet w tej lini, ktora bedzie go oferowac.

Mnie o wiele bardziej nie podoba sie, ze online upgrades podrozaly dwukrotnie. Jak chce poleciec biznes, to musze od razu kupic bilet biznes, bo nie oplaca sie kupic upgrade'u, przynajmniej na trasach europejskich. Kiedys upgrade na trasie LHR - WAW kosztowal 49 funtow, teraz chca 110 funtow. Taniej wychodzi kupic bilet w CE od razu.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 28 Sty 2015 22:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 28 Sty 2015 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Aga_podrozniczka napisał(a):
Przez tryb zycia mam namysli to: zalezy jak kto zbiera mile i z czego.


To są możliwości finansowe a nie tryb życia. A mówienie, że lepiej zbierać mile z wydawania mniej więcej jest równie sensowne co mówienie o oszczędzaniu w kontekście zakupów w promocji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 28 Sty 2015 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
Wiadomo, zmiany czy korzystne czy nie zwykle zależą od punktu "siedzenia" - te w ślad za innymi programami są dla większości raczej niekorzystne... juz jakiś czas temu doszedłem do wniosku ze palenie mil to tylko fajny bonus a je same zbieram z konieczności aby uzyskać status bo podstawowe przywileje sa dla mnie najważniejsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 28 Sty 2015 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Paw_Lew napisał(a):
Wiadomo, zmiany czy korzystne czy nie zwykle zależą od punktu "siedzenia" - te w ślad za innymi programami są dla większości raczej niekorzystne... juz jakiś czas temu doszedłem do wniosku ze palenie mil to tylko fajny bonus a je same zbieram z konieczności aby uzyskać status bo podstawowe przywileje sa dla mnie najważniejsze.


Jednocześnie wszystkie te podstawowe przywileje zaczynają przybierać wymierną wartość monetarną i można sobie przekalkulować czy warto się w to bawić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 28 Sty 2015 22:21 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
L4FF napisał(a):
bbartekk2 napisał(a):
(z tego co wiem to w PL nie można takiej wyrobić)


Można Amexa wyrobić i punkty MR wymieniać.


Rzeczywiście działa z kartami wyrabianymi w PL, np. w Millenium?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 28 Sty 2015 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
L4FF napisał(a):
Aga_podrozniczka napisał(a):
Przez tryb zycia mam namysli to: zalezy jak kto zbiera mile i z czego.


To są możliwości finansowe a nie tryb życia. A mówienie, że lepiej zbierać mile z wydawania mniej więcej jest równie sensowne co mówienie o oszczędzaniu w kontekście zakupów w promocji.

Nie rozumiem tej wypowiedzi. Jak kupujesz cos w promocji taniej, to wedlug Ciebie nie jest to oszczednosc w stosunku do pelnej ceny? Czy mowisz o tym, ze ktos kupuje w promocji, bo jest promocja, ale wcale nie potrzebuje danego produktu? Z tego drugiego zawsze sie smieje.

Wydaje te same kwoty niezaleznie czy zbieram mile czy nie. Ale skoro wydaje te pieniadze, to staram sie wycisnac jak najwiecej z tego, zbierajac mile, cashback, itp. Natchnieta tym watkiem, zrobilam zakupy w Tesco korzystajac z ekstra promocyjnych punktow, ktore maja dac 3600 avios. Zakupy, ktore i tak bym zrobila. Nie zakupy, zeby zarobic punkty/mile.

Jak ktos duzo lata sluzbowo lub nie sluzbowo, to ma inny tryb zycia i inny tryb zbierania.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 28 Sty 2015 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Sudoku napisał(a):
Rzeczywiście działa z kartami wyrabianymi w PL, np. w Millenium?


Zależy od możliwości uczestnictwa w programie MR - dla "standardowych" kart od Golda wzwyż chyba nie ma problemu.

Aga_podrozniczka napisał(a):
Nie rozumiem tej wypowiedzi. Jak kupujesz cos w promocji taniej, to wedlug Ciebie nie jest to oszczednosc w stosunku do pelnej ceny? Czy mowisz o tym, ze ktos kupuje w promocji, bo jest promocja, ale wcale nie potrzebuje danego produktu? Z tego drugiego zawsze sie smieje.

Wydaje te same kwoty niezaleznie czy zbieram mile czy nie. Ale skoro wydaje te pieniadze, to staram sie wycisnac jak najwiecej z tego, zbierajac mile, cashback, itp. Natchnieta tym watkiem, zrobilam zakupy w Tesco korzystajac z ekstra promocyjnych punktow, ktore maja dac 3600 avios. Zakupy, ktore i tak bym zrobila. Nie zakupy, zeby zarobic punkty/mile.

Jak ktos duzo lata sluzbowo lub nie sluzbowo, to ma inny tryb zycia i inny tryb zbierania.


To jest niższy wydatek a nie oszczędność.

Czy zamiast zrobić te zakupy w Tesco byś poleciała gdzieś? Chyba nie, więc to nie jest kwestia lepiej zbierać robiąc zakupy czy latając.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 29 Sty 2015 21:42 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 224
Loty: 65
Kilometry: 183 102
niebieski
To ja w takim razie posze o podzielenie sie tymi pomyslami na zbieranie aviosow. Dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 29 Sty 2015 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
To po co jesteś na tym forum? Krytykujesz innych ze niewiele o tym wiedza a sam sie nie podzielisz ? Miło bardzo ...


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 29 Sty 2015 22:16 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Wszystko prawda, da sie uzbierac mase aviosow bez latania... ale takie rzeczy to w UK - sam przyznaje, ze wiekszosc moich aviosow pochodzi z kart. Ludzie sie tu burza bo w PL z tego co mi wiadomo sie zbytnio nie da.

Wracajac do tematu - zmiana w Avios akurac mnie wkurza, bo jednak z kart nie da sie zbierac tier pointow i teraz to bedzie trudniej dla mnie utrzymac status :(. W niektorych przypadkach to nie ma co im sie dziwic ze zmienili, ale redukcja przy najtanszych biletach jest jakas masakryczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 29 Sty 2015 22:28 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
onemileatatime dopatrzył się pozytywnej zmiany w Iberia Plus

http://onemileatatime.boardingarea.com/ ... ight-spot/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 29 Sty 2015 22:38 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Pozytywna zmiana ale jakoś te punkty trzeba zdobyć ;)
Zdobycie 68tys latając ekonimiczna zajmie mnoooostwo czasu, a i lot Iberia na długiej trasie to bardzo wątpliwa przyjemnośc.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2332 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 117  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group