Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Wrz 2014 14:15 

Rejestracja: 24 Paź 2010
Posty: 31
Loty: 47
Kilometry: 68 184
poszukuję relacji/tipów i wszystkiego co tyczy się wycieczki do Meksyku.
planuję wyjazd w przyszłym roku.

interesuje mnie co, gdzie warto zobaczyć, wrażenia, orientacyjne ceny, etc...

niestety nie udało mi się znaleźć kompleksowej relacji na forum (chyba, że nie umiem szukać ;-) )

z góry wielkie dzięki każdemu kto był i może coś doradzić :)
_________________
vive la vida

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 13 Wrz 2014 19:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
To bardzo ciekawe, bo rzeczywiście mało jest na temat Meksyku na forum.
Tak jakby ten kierunek w ogóle był poza zainteresowaniem forumowiczów.
Tez jestem ciekawa relacji.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Wrz 2014 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
W 2009 spędziłem z zona tam 2,5 tygodnia, Cancun omijaliśmy z daleka:
- Mexico city - 6 dni, w tym 1 dzień w Teotihuacan, muzea
- Merida - 6 dni, w tym 1 dzień cenotes, przejazd autobusem do Tulum z poldniowym stopem w Chitchen Itza
- Tulem - 6 dni, plażowanie,twierdza, wylot z Cancun
wszystkie powyższe "warto"

W stolicy i Meridzie przydała się znajomość hiszpańskiego, ludzie pozytywnie nastawieni, bezpiecznie. Mieszkalismy przy placu Konstytucji
Używaliśmy przewodnika Baedeker - sprawdził się, na kilkaset stron tylko w jednym miejscu napisali głupoty co do dojazdu do jakiejś atrakcji albo to ja znalazłem lepszy sposób. Mimo wysokiej ceny polecam, chyba że ograniczysz się do samego Jukatanu to wtedy nie kupowałbym przewodnika na cały Meksyk.
Mówią że jeśli kupować hamak to tylko w Meridzie - tipy w załączeniu, wywieszone były w hostelu 8-)
Jeździliśmy autobusami ADO http://www.ado.com.mx/ado/index.jsp,przelot Mexico-Merida linia Aeromexico.
Jedzenie na ulicy; zapach przepiękny - przełamanie pierwszego dnia i potem już orgia smaków, tortilla z maki kukurydzianej pachnie inaczej niż to co nam podają w Polsce - pszenne placki. A kurczak nie jest cięty tylko szarpany. I morze chili.. czy to na mieso, taco czy owoce :lol:
Szczepienie mieliśmy tylko podstawowe WZW B, ubezpieczenie Allianz.

Teotihuacan
Załącznik:
teo.JPG
teo.JPG [ 221.33 KiB | Obejrzany 17697 razy ]

Uliczne jedzenie
Załącznik:
street.JPG
street.JPG [ 181.85 KiB | Obejrzany 17697 razy ]

Tulum
Załącznik:
tul.JPG
tul.JPG [ 117.25 KiB | Obejrzany 17697 razy ]

Hamaki
Załącznik:
ham.jpg
ham.jpg [ 231.32 KiB | Obejrzany 17697 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 17 Wrz 2014 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Na f4f mało ale w internecie jest pełno informacji o meksyku ;) a zapewne i tutaj w końcu się pojawią :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Paź 2014 21:59 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
Ja lecę 29 listopada do Cancun. W planach mamy Cancun, Chinen Itza, Tulum, Chetumal, Flores, Tikal, Antigua, Panajachel, Lanquin, Belize City i Caye Corker.
Po powrocie postaram się zdać relację. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Paź 2014 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
my spedzilismy dwa tygodnie w 2012 w hotelu Blue Bay Grand Esmeralda, hotelu nie polecam ale okolice jak najbardziej.

W ciagu dwoch tygodni zwiedzielismy:

Chichen Itza, Lokalny Cenote (jeden pelen dzien). PIramida zkompleksem budynkow oddalona 3h jazdy od hotelu, zakaz wspinania - warte zobaczenia. Lokalny cenote - jezioro w jaskini naprawde dobre mijesce do plywania i skakania z kilku metrow :)

Tulum, Coba (jeden pelene dzien) - piramidy Coba mozliwosc wynajecia rikszy i dojazdu do piramidy mozna sie wspiac wspanialy widok - Tulum ruiny na plazy + plaza Paraiso (cudo) naprawde warto. Zatrzymywalismy sie chyba jeszcze w wiosce Majow gdzie pamietaki (maski itp) byly b tanie.

Xcaret (park rozrywki) - pozdiemna rzecza, zwierzeta, nurkowanie, na koniec show z tradycyjna gra majow

Duzo atrakcji sporo kosztuje ale nam sie podobalo.

Wszystkie wycieczki zakupione w biurze podrozy w Playa del Carmen Carribi del Viaggi http://www.mundoplayadelcarmen.com/. Przy zakupie kilku wycieczek mozna sie targowac. Jedynie Xcaret (park rozrywki) nie bedzie podlegal obnizce ceny, cena ustalona przez park ale naprawde warto. My kupilismy Xcaret plus (z bardzo dobry lunchem). http://www.xcaret.com/

Na wlasna reke pojechalismy do Puerto Morelos, collectivo z autostrady (bardzo tanio). Wysiadka na autrostradzie i przesiadka na taksowke do Puerto. Po obu stronach drogii moczary z dosc duzyni krokodylami :) Kilka dobrych sklepow z pamietami prowadzonych przez mijescowe rodzinki. Bardzo mili ludzie i mozna sie latwo targowac. Powrot do hotelu taxi.

W Puerto Morelos polecam Jungle Spa prowadzone przez amerykanke jako charity z lokalnymi kobietami. One wyprawiaja cuda - warto sprobowac masazu :) Link to trip advisora
http://www.tripadvisor.co.uk/Attraction ... nsula.html

El Merkadito - kolejne mijsce water polecenia, mala knajpka w Puerto Morelos http://www.elmerkadito.mx/ na plazy, wysmienite jedzienie.

Puetro Morelos - mozliwosc nurkowania chyba kosztowalo 20 USD za 2 h ale nie pamietam dokladnie, lodzie na przystani.

Kilka wieczorow spedzilismy w Playa del carmen (dojazd collectivo albo taxi), bardzio duzo knajp i barow na glowej ulicy duzo imprezowni i sklepow. Mega bezpiecznie.

Wymieniajcie pieniadze tylko w Playa, ale sprawdzcie ceny w kilku kantorach.

Mozna rowniez sie udanc na Cozumel z portu, cen nie pamietam ale promy sa dostepne :D

Meksyk jest naprawde b dobrym miejscem na aktywne wakacje !

W razie pytan priv.

-- 07 Paź 2014 12:23 --

1 fota - Tulum
2 nastepne Coba

Załączniki:
577002_4552384771459_760515827_n.jpg
577002_4552384771459_760515827_n.jpg [ 138.67 KiB | Obejrzany 17411 razy ]
561312_4344379771464_1317698470_n.jpg
561312_4344379771464_1317698470_n.jpg [ 157.55 KiB | Obejrzany 17411 razy ]
417396_4552385931488_71223225_n.jpg
417396_4552385931488_71223225_n.jpg [ 183.98 KiB | Obejrzany 17411 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Paź 2014 13:36 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
jeśli można by było jeszcze poprosić jakąś ogólną informację o cenach to myślę że nie tylko ja będę wdzięczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Paź 2014 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
ceny wycieczek sa tutaj http://www.mundoplayadelcarmen.com/ co do wakacji to juz inna sparawa

-- 07 Paź 2014 14:14 --

35 zl za litra :) Walmart na Playa del Carmen :)

Załączniki:
403848_4379615652339_1218803208_n.jpg
403848_4379615652339_1218803208_n.jpg [ 96.81 KiB | Obejrzany 17374 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
lubietenstan uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 27 Lis 2014 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2014
Posty: 6
Loty: 26
Kilometry: 85 541
Witam wszystkich,

to mój pierwszy wpis na tym forum, ale jako ze sama wiele szukałam i mało informacji znalazłam to podsyłam parę, byłam w meksyku 1-16 listopada, lotem czerterowym z RT WAW-CUN-WAW, nie wiele palnowaliśmy przed, wiec teraz troche bym zmodyfikowałe tę trase, ale tymczasem:

Nasza trasa to cancun --> isla mujeres --> valladolid --> chichen itza ---> merida ---> palenque --> san cristobal --> canyon sumidero --> tulum

http://www.ado.com.mx/ado/index.jsp - wszystkie ceny i dojazdy normalnych linii, po 1 w autobusach naprawdę mega przeginają z klimatyzacja, czasem mniej czasem bardziej, ale generalnie dobrze jest mieć cos ciepłego, autobusy zwłaszcza w dłuższe trasy sa mega wygodne, są toalety, dworce sa czyste i bezpieczne, jeżeli jest bramka do specjalnej poczekalni dla odjezdzajacych sa tam zazwyczaj bezpłatne totalety, normalnie płatne ok 4 – 5 p.
• Ściągnijcie sobie mapki googlowe żeby korzystać z nich offline, wykorzystując GPS
• Weźcie dolary i w miarę potrzeby wymieniajcie na peso, taniej wychodzi płacić w peso, musicie się zorientować jaki kurs wymiany jest i szukać najlepszego u nas Na lotniksu było 12 peso za dolara, potem znaleźliśmy w meridzie 12,80,
• Zróbcie ksera paszportów i pochowajcie w różnych miejscach w bagażu
• Zapiszcie telefony do konsulatów
• Weźcie repelenty, w dżungli od groma komarów i innych dziwnych zwierzat o których wole nie myśleć
• Koniecznie cos na biegunke i inne leki ale o tym chyba nie musze pisać
• Wyciąganie z bankomatu jest niebezpieczne – zeskimowali mi kartę, na szczęście dość nieudolnie, bo nie podpatrzyli pinu,, – co innego płatność kartą ale tez raczej w większych sklepach/dworcach
• Bierzcie hotele z wifi – przyda wam się do planowania, zamawiania hoteli
• Sprawdzajcie opinie na tripie – czeste sa opinie, że kradną a i czystość w każdym hotelu pozostawia wiele do życzenia, wiec jak ktoś pisze ze jest brudno w meksykańskim hotelu to spodziewajcie się hardkoru
• Miejsce na plażing polecam zabukować wcześniej, można oczywiście znaleźć na miejscu ale jest b.drogo
• Można się targować wszędzie – oprócz o jedzenie – my oczywiście odkryliśmy to później, ciężko było targówac z taksiarzami, zawsze pytajcie wcześniej o cene i dopiero wtedy można cos tam pomarudzić, ale zazwyczaj panowie maja ustalone ceny za przejazd do hotelu/w inne miejsce

-- 27 Lis 2014 14:02 --

i trochę przykładowych cen :)
alko:
rum bacardi(najtanszy)) 0,7-100 peso
teguila 0,7 od 120 peso
sol 0,33 - od 7 do 15 peso

jedzenie
2 x enpanada przy agua azul - 20 peso
obiad dla 2 osób od 60 peso za 3 torille z kurczakiem do 600 za owoce morza w restauracji w tulum
soki świeżo wyciskane ok 10 - 20 peso
1 kg limonek w sklepie ok 50 peso
ceny w supermarketach podobne jak w PL - taniej oczywiście warzywa/owoce, papryczki, sosy inne ypowo meksykanskie produkty, drozej nabiał i wędliny

bilety:
chichen itza - 57 peso
cenoty zaci - 30 peso
ruiny tulum - 60 peso
reszty nie pamiętam :(

inne:
wycieczka z san cristobal do kanionu sumidero (dojazd, lodz, zwiedzanie jakiegos miasteczka) 250 peso
collectivio palenque - san cistobal -115 peso
wycieczka z palenque ruiny, wodospad misol-ha, wodospady agua azul ok 400 peso za dwie osoby
statek cancun isla mujeres: 147 w 2 strony
akumal pływanie z żółwiami - 200-300 peso


Ostatnio edytowany przez martulla.ka 27 Lis 2014 17:21, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 27 Lis 2014 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
martulla.ka napisał(a):
Witam wszystkich,

to mój pierwszy wpis na tym forum, ale jako ze sama wiele szukałam i mało informacji znalazłam to podsyłam parę, byłam w meksyku 1-16 listopada, lotem czerterowym z RT WAW-CUN-WAW, nie wiele palnowaliśmy przed, wiec teraz troche bym zmodyfikowałe tę trase, ale tymczasem:

Nasza trasa to cancun --> isla mujeres --> valladolid --> chichen itza ---> merida ---> palenque --> san cristobal --> canyon sumidero --> tulum




Jeździliście nocami autobusami? Nie baliście się? Są może szafeczki przy cenotach na rzeczy oraz na plaży np w playa albo akumal?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Lis 2014 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2014
Posty: 6
Loty: 26
Kilometry: 85 541
[/quote]


Jeździliście nocami autobusami? Nie baliście się? Są może szafeczki przy cenotach na rzeczy oraz na plaży np w playa albo akumal?[/quote]

przy zaci szafeczek nie widziałam, ale tez tam tylko lokalne dzieciaki sie kąpały albo raczej dawały "show" skacząc z 10 metrów, podejrzewam ze przy innych bardziej popularnych są, zwłaszcza jezeli jest tam organizowane nurkowanie, jeździliśmy nocami jak najbardziej, z najdłuższych tras jedna 9h, druga prawie 20h, nie baliśmy się, może na początku dziwne uczucie jak wpada wojsko w kominiarkach w środku nocy z długą bronią, ale potem na kontrolach naet sie nie budziłam. jedna uwaga na dłuższe trasy wybieraliśmy ADO i naprawdę złego słowa nie moge powiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Lis 2014 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
martulla.ka napisał(a):
Cytuj:


Jeździliście nocami autobusami? Nie baliście się? Są może szafeczki przy cenotach na rzeczy oraz na plaży np w playa albo akumal?


przy zaci szafeczek nie widziałam, ale tez tam tylko lokalne dzieciaki sie kąpały albo raczej dawały "show" skacząc z 10 metrów, podejrzewam ze przy innych bardziej popularnych są, zwłaszcza jezeli jest tam organizowane nurkowanie, jeździliśmy nocami jak najbardziej, z najdłuższych tras jedna 9h, druga prawie 20h, nie baliśmy się, może na początku dziwne uczucie jak wpada wojsko w kominiarkach w środku nocy z długą bronią, ale potem na kontrolach naet sie nie budziłam. jedna uwaga na dłuższe trasy wybieraliśmy ADO i naprawdę złego słowa nie moge powiedzieć.


A jak mogę jeszcze zapytać, to jak byście zmienili tą trasę? Sam planuje własnie wypad i poza wypadem do Palenque nic więcej w tamtym rejonie by mnie nie interesowało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Lis 2014 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2014
Posty: 6
Loty: 26
Kilometry: 85 541
jeżeli będziesz już w Palenque to polecam san cristobal jezeli interesują Cię góry (collectivio 115peso, jedzie sie 4h a jezeli planujesz agua azul z palenque to mozna znaleźc wycieczkę która własnie sie konczy w san critobal tj. wsiadasz rano w busika zwiedzasz ruiny, potem wodospad misol-ha, potem agua azul i wiozą Cię do san cristobal) Miejscowość jest położona na 2300 m n p m. i jest prześliczna stamtąd niedaleko jest do kanionu Sumideru który jest przepiękny, są tez stamtąd organizowane wycieczki do Gwatemali. Co do zmian w trasie na pewno dołączyłabym jeszcze Campeche do swojej trasy (między Meridą a Palenque), a z Meridy pojechałabym do Progreso. no i co najmniej dwa dni w san cristobal naprawdę się zakochałam w tym miasteczku. Mi niestety nie wystarczyło czasu bo mieliśmy zabukowany hotel w tulum.

ps. w akumal szafeczki byly
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Sty 2015 12:14 

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 113
parasite napisał(a):
Ja lecę 29 listopada do Cancun. W planach mamy Cancun, Chinen Itza, Tulum, Chetumal, Flores, Tikal, Antigua, Panajachel, Lanquin, Belize City i Caye Corker.
Po powrocie postaram się zdać relację. :)

To można już prosić o zdanie relacji :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Sty 2015 12:13 

Rejestracja: 24 Paź 2010
Posty: 31
Loty: 47
Kilometry: 68 184
grimsey napisał(a):
parasite napisał(a):
Ja lecę 29 listopada do Cancun. W planach mamy Cancun, Chinen Itza, Tulum, Chetumal, Flores, Tikal, Antigua, Panajachel, Lanquin, Belize City i Caye Corker.
Po powrocie postaram się zdać relację. :)

To można już prosić o zdanie relacji :?:


rowniez prosze :)
_________________
vive la vida

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Sty 2015 12:58 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Witam,

także polecam San Cristobal. Osobiście podobało mi się najbardziej ze wszystkich miast Am. Centralnej (na równi z Antigua gwatemalską).
Dodał bym także Bacalar, z przepiękną, słodkowodną laguną (turystów raczej tam nie uświadczysz), urzekające miejsce. Proponuję wyguglować (to real foto).
Jeśli ktoś ma namiot lub hamak, można za grosze przespać się pod zadaszeniem w "parku miejskim" nad brzegiem laguny. Inne możliwości noclegowe także istnieją.
Jeśli ktoś nie ma hamaka a chciałby ten stan rzeczy zmienić, lecz znudziło go chodzenie po sklepach, jest inna opcja...
W Chetumal jest więzienie, w którym osadzeni plotą hamaki, ceny konkurencyjne, kunszt z Meridy a wybór szeroki. Jak wszędzie, warto się targować.
Jeśli w Bacalar zgłodniejecie, polecam budkę z jedzeniem visa-a-vis wejścia na uczelnię (uniwerek/polibuda, nie pamiętam), mieszczący się w pasie przylegającym do laguny. Jedzenie przepyszne i tanie (zupełnie nie warto gotować na własną rękę).
Jeśli zaś chcielibyście zażyć kąpieli w darmowej cenocie, także znajdziecie coś dla siebie. Ok. 2 km na pd od centrum Bacalar znajduje się Cenote Azul, nad jej brzegiem knajpka (nie polecam- nie jadłem). Głębokość 90 metrów.

Pozdrawiam,
Dusza
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 21 Sty 2015 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Wróciliśmy w sobotę z Meksyku. Na razie udało spisać się część relacji, mam nadzieje, że komuś się przyda meksyk-riviera-maya-yucatan,210,63628

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Sty 2015 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 5
Loty: 212
Kilometry: 503 058
Jak ktos sie wybiera do Cancun to bardzo polecam wynajac samochod na kilka dni i koniecznie zwiedzic Meride a przede wszystkim Valladolid. Mozna np zrobic trase: Cancun-Tulum-Chichen Itza-Merida-valladolid-cancun
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Sty 2015 10:53 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
hej,
ile taka trasa zajmuje, ze zwiedzniem tulum i chichen itza? Da rade wrocic przed zmrokiem? Bo tam wczesnie sie robi ciemno, czytalam cos o 17.30 w lutym... a po ciemku nie chcialabym jezdzic:) dzieki!
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Lut 2015 17:43 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 1
Witam
Czy orientuje się ktoś jakie są ceny w duty free w Cancun? Np tequila olmeca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group