Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 25 Gru 2014 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Rzut okiem na datę ważności, która znajduje się na tej samej stronie co imię i nazwisko, zajmuje ok. sekundy. Obsługa przy gate nie informuje przecież na co patrzy, więc nie bądźcie tacy pewni, że sprawdzane jest tylko imię i nazwisko. W mojej pracy (niezwiązanej z lotnictwem) zawsze sprawdzam daty ważności na dokumentach tożsamości, o czym klient dowiaduje się dopiero w momencie kiedy trafia się dokument nieważny :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#82 PostWysłany: 25 Gru 2014 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Przez ostatnie 2 lata latalem glownie na trasie WAW - CDG z peknietym dowodem, tak prawie do polowy dlugosci,
i poki sie nie "rozkrzywiał" to było ok

Później raz na Okęciu ktoś zwrócił uwage, ze jest pęknięty, ale problemów nie robił.

Ostatnio i tak musiałem go zmienić, bo w bankach miałem problemy.

No ale z mojego doświadczenia, to LOT ani AirFrance, problemów nie robili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 26 Gru 2014 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
phantomek napisał(a):
Przez ostatnie 2 lata, latalem glownie na trasie WAW - CDG z peknietym dowodem, tak prawie do polowy dlugosci (...)
Takie pęknięcie nie przesądza, że dowód jest nieważny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 26 Gru 2014 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2014
Posty: 61
Loty: 4
Kilometry: 16 000
Anonymous napisał(a):
shiro503, po co takie bezsensowne pisanie skoro wszędzie u wszystkich przewoźników lotniczych obowiązuje zdanie klucz "Ważny dokument podróży", a że 99 razy się udało to zawsze jest ta jedna szansa pozostania na lotnisku wylotu lub przylotu

Rozmawiamy o faktach , a nie, jak to fachowo nazwałeś "zdaniach kluczach".
Tak?
Przykładowo "zdaniem kluczem" jest zapis, iż:
pasażer może wnieść na pokład samolotu tylko jedną sztukę bagażu podręcznego, a w realu prawie każda kobieta wnosi minimum 2 sztuki takiego bagażu i ryzyko, że jej zwrócą uwagę na bramce jest jak szansa na wygraną w Totka.

Ponadto, człowiek zadaje pytanie na forum, albowiem zainteresowany jest bardziej, jak problem wygląda w "praniu", a nie jak powinien wyglądać.
A wygląda dokładnie tak jak napisałem:
JEŻELI AKURAT NA BRAMCE BĘDZIE STAŁ JAKIŚ NADGORLIWY CIOŁEK, TO CZŁOWIEK MA PECHA!
- JEDNAK PROCENTOWO SYTUACJA PRZEDSTAWIA SIĘ DLA NIEGO KORZYSTNIE.

Oczywiście, dobrze jak człowiek zna konkretne przepisy, i za zwrócenie uwagi na to, serdecznie Ci dziękujemy...jednak kluczowa informacja jest taka, że tutaj praktyka nie zawsze pokrywa się z teorią.

Jeżeli napisałem coś źle - to mnie popraw.
W innym przypadku zaoszczędź sobie niepotrzebnych komentarzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 26 Gru 2014 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Wszedzie mowia ze jakiekolwiek pęknięcie = nieważność dowodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 26 Gru 2014 00:27 

shiro503 napisał(a):
JEŻELI AKURAT NA BRAMCE BĘDZIE STAŁ JAKIŚ NADGORLIWY CIOŁEK, TO CZŁOWIEK MA PECHA!


To zdanie mi wystarczy (a naśladowcom z podobnym podejściem proponuję wozić zapas gotówki na alternatywny transport, bo jak pisałem wcześniej szanse cofnięcia są małe, ale są), tyle z mojej strony
Góra
 PM off  
      
#87 PostWysłany: 26 Gru 2014 02:33 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Anonymous napisał(a):
tak bezwarunkowo mógł napisać tylko kawaler (np. nieważny dokument dziecka, rodzica lub dziecka niedolnego do samodzielnej egzystencji itp, itd)

Pewnie masz rację... dobrze, że nie dostało się do tego jeszcze jedynakom :(

A tak poważnie, to jakbym leciał ze swoją ładniejszą połówką to pewnie bym został na lotnisku. Z kumplem - pewnie bym poleciał. Czteroosobowa rodzina gdzie dokumentu zapomina jedna z osób dorosłych - jeżeli da się to ogarnąć, to moim zdaniem trójka powinna lecieć.

Pozostaje sobie życzyć, żeby nie stawiać się przed takimi dylematami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 26 Gru 2014 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
phantomek napisał(a):
Wszedzie mowia ze jakiekolwiek pęknięcie = nieważność dowodu.
Z ustawy z dnia 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych (Dz.U. 2010 nr 167 poz. 1131):
Cytuj:
Art. 46 ust. 1 pkt. 4
Wydanie nowego dowodu osobistego następuje w przypadku utraty lub uszkodzenia dowodu osobistego w stopniu utrudniającym lub uniemożliwiającym identyfikację jego posiadacza
Cytuj:
Art. 50 ust. 3. pkt. 1
Unieważnienie dowodu osobistego następuje z dniem zgłoszenia do organu dowolnej gminy lub placówki konsularnej Rzeczypospolitej Polskiej utraty lub uszkodzenia dowodu osobistego przez jego posiadacza lub przekazania do organu dowolnej gminy lub do placówki konsularnej Rzeczypospolitej Polskiej przez osobę trzecią znalezionego cudzego dowodu osobistego
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 26 Gru 2014 13:27 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
a poradzicie co zrobić jeśli nowy paszport otrzymam dopiero w połowie stycznia, dowód nie wcześniej, a oba stare zostały skradzione?
na szczęście chodzi tylko o krajówkę, ale co muszę mieć aby odbyć lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 26 Gru 2014 13:31 

zależy od przewoźnika:
np. na stronie Ryanair:
Kod:
POLSKA

 

 
   Dorośli:

Paszport
Krajowy dowód tożsamości
Prawo jazdy
   
        Niemowlęta i dzieci:
Paszport, dowód osobisty lub legitymacja szkolna


http://www.ryanair.com/pl/pytania/czy-musze-miec-wize/
Góra
 PM off
pomoc lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 26 Gru 2014 13:41 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
dokładnie, Ryanair. :/
dzięki, Prawa Jazdy też już nie mam.
A lot za tydzień, raczej marne szanse na uzyskanie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 26 Gru 2014 13:58 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to zapisanie się do szkoły średniej wieczorowej z otrzymaniem legitymacji szkolnej (jak nie da rady lub wiek nie pozwala ten jeden raz pojedziesz np. Pendolino, Polskim Busem itp bo ktoś podał, iż jakiś pasażer nie poleciał, gdyż nie był w stanie pokazać choćby prawa jazdy)

bywa różnie:
kontrole-bagazu-podrecznego,228,20070?start=300
Kod:
WRO 14:20-GDN 15:20 (Ryanair)
- kolejka do security: 5 minut
- kontrola wymiarów podręcznego: nie
- kontrola dwóch sztuk: nie
- kontrola płynów: tak
- kontrola wagi: nie
- kontrola kart pokładowych i dokumentów: tak,bardzo szczegółowa (w tym sprawdzanie dat ważności dokumentów). Jeden z pasażerów miał nieważny paszport i złamany dowód. Padło nawet pytanie o prawo jazdy (nie miał) i ostatecznie nie poleciał.
- opóźnienie: 47 minut na starcie/przylot 29 minut po czasie



Kod:
WMI - GDN (FR)
- kolejka do security: spora, do tego wyrywkowe kontrole osobiste. Dzięki temu nagle z dwóch porannych wylotów zrobiła się spora kolejka, a chyba nawet w UK mnie tak dokładnie nie trzepali jak dziś rano.
- kontrola wymiarów podręcznego: nie
- kontrola jednej sztuki: nie
- kontrola płynów: tak
- kontrola wagi: nie
- kontrola kart pokładowych i dokumentów: tylko karty pokładowe. Więc w razie czego można próbować ryzykować
Góra
 PM off
pomoc lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 30 Gru 2014 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
phantomek napisał(a):
Wszedzie mowia ze jakiekolwiek pęknięcie = nieważność dowodu.


Te "wszędzie" to konkretnie gdzie?
Bo ja z pękniętym trochę się kręciłem po urzędach i bankach, i za każdym razem podawałem mówiąc 'tylko ostrożnie, bo mój dowód jest w takim samym stanie, jak nasza gospodarka' co powodowało tylko wesołość po drugiej stronie, i nigdy nikt mi uwagi nie zwrócił, ze 'nadpęknięty=nieważny'.

Ale wymieniłem i tak, bo nie chciałem ryzykować, że gdzieś, kiedyś się rozsypie na dwie nierówne (i nieważne) połowy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 30 Gru 2014 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
We wszelakich urzędach w Warszawie,
w bankach w Warszawie: Multibank, BPH, Millenium, Getin czy ING,
raz przy kontroli Policji,
raz na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 30 Gru 2014 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
łowca napisał(a):
phantomek napisał(a):
Wszedzie mowia ze jakiekolwiek pęknięcie = nieważność dowodu.


Te "wszędzie" to konkretnie gdzie?
Bo ja z pękniętym trochę się kręciłem po urzędach i bankach, i za każdym razem podawałem mówiąc 'tylko ostrożnie, bo mój dowód jest w takim samym stanie, jak nasza gospodarka' co powodowało tylko wesołość po drugiej stronie, i nigdy nikt mi uwagi nie zwrócił, ze 'nadpęknięty=nieważny'.

Ale wymieniłem i tak, bo nie chciałem ryzykować, że gdzieś, kiedyś się rozsypie na dwie nierówne (i nieważne) połowy ;)


ze 2-3 lata temu miałem problem w city z kredytówką bo dowód był do połowy pęknięty właśnie, co prawda przy spotkaniu jak dawałem ksero nie było problemu,d opiero potem ktos na kserze zauważył pęknięcie i dopiero po wymianie dokumentu i ponownym złożeniu wniosku dostałem ową kredytówkę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 30 Gru 2014 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
Prywatny biznes różnie traktuje uszkodzone dowody. Raz, jak pracowałem w sklepie, facet dostał kredyt na TV na pęknięty dowód :D
Sam miałem pęknięcie przez jakieś 3 lata i za każdym razem mówiłem, że "stało się to chwilkę temu" + ładne oczy i na lotnisku zawsze słyszałem "następnym razem Pana nie przepuszczę". Skończyło się jak poszedłem do Urzędu Miasta i urzędniczka mu obcięła róg i unieważniła.
Natomiast co do szybkiego wyrobienia dokumentu to paszport można wyrobić nawet w 5 dni. Można napisać podanie do naczelnika.
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 12 Sty 2015 08:56 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Mam dowód ważny do 9 lutego podczas gdy mój wyjazd to 6-9 luty. Niby nie będę leciał mają nieważny dowód, ale czy jednak nie będzie jakiś problemów? czy to przy odprawie on-line czy już na samym lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 12 Sty 2015 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
a dlaczego mają być problemy jeżeli dowód jest ważny?

co innego jak Ci się powrotny lot obsunie, ale i tak bym się tym nie przejmował
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Intchy uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 22 Sty 2015 00:05 

Rejestracja: 15 Maj 2011
Posty: 67
Cytuj:
Przez ostatnie 2 lata latalem glownie na trasie WAW - CDG z peknietym dowodem, tak prawie do polowy dlugosci,
i poki sie nie "rozkrzywiał" to było ok


Ja latałem z niemal wyrwaną kartką ze zdjęciem w paszporcie, która została w końcu zaklejona taśmą przeźroczystą :D (pomysł pewnej z pracownic banku w Taj). Jedynie, gdzie się przyczepiono to Malezja i Australia, które nakazały podpisać cyrograf, w którym ogłaszam wszem i wobec że lecę na własną odpowiedzialność i w razie kłopotów z biurem imigracyjnym nie wpadnę na pomysł na powrót skąd przybyłem..
_________________
Tajlandia - Indie - Nepal - Wietnam - Chiny - Kambodża & Wenezuela
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 29 Sty 2015 14:38 

Rejestracja: 29 Sty 2015
Posty: 9
Loty: 25
Kilometry: 59 086
Witam,
Lecimy z grupką znajomych do Rzymu. Bedziemy wracać 5.02, a termin ważności dowodu kolegi kończy sie 4.02. Ma obawy, że bedzie miał problemy z powrotem. Jak to wyglada w praktyce? Rzeczywiscie taka uwage przywiązują w trakcie kontroli do dokumentów?
Jesli nie zdecyduje się polecieć, czy istnieje szansa na jakis zwrot kosztów za bilet? Z tego co wiem koszty anulacji sa bardzo wysokie. Czy ma się odprawić i po prostu nie stawić na lot? Jakie jest najlepsze rozwiazanie?


Ostatnio edytowany przez piorek88, 29 Sty 2015 14:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: terrop oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group