Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 25 Gru 2014 12:28 

Piszesz, bo sam wiesz, że raczej nie, a już na pewno "na dwoje babka wróżyła".
Miejsca kontroli dokumentów w ramach Schengen są dwa: kontrola bezpieczeństwa i gate, klikniesz na szukaj "nieważny dokument", 'Nieważny paszport", "nieważny dowód" by przeczytać, iż zdarza się i wcale nie tak rzadko cofnięcie z nieważnym dokumentem
Góra
 PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 25 Gru 2014 12:30 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Mnie na kilkudziesięciu lotach nikt ważności dowodu nigdy nie sprawdzał. Tak jak piszesz, raczej nikt nie zwróci na to uwagi. A jak zwróci, to kolegę cofną i tyle. Sam też napisałeś, że za późno, żeby wyrobić nowy dokument, więc nie ma się już co zastanawiać tylko lecieć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 25 Gru 2014 12:35 

ciacho_majonez napisał(a):
więc nie ma się już co zastanawiać tylko lecieć ;)


spróbować lecieć, co najwyżej poleci sam (generalnie też tak myślę, że nikt ważności dokumentu nigdy nie sprawdzał, ale pewności nigdy mieć nie będziemy, bo mieliśmy je ważne i w ogóle tym sobie głowy nie zajmujemy)
Góra
 PM off  
      
#64 PostWysłany: 25 Gru 2014 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Anonymous napisał(a):
Piszesz, bo sam wiesz, że raczej nie, a już na pewno "na dwoje babka wróżyła".
Miejsca kontroli dokumentów w ramach Schengen są dwa: kontrola bezpieczeństwa i gate, klikniesz na szukaj "nieważny dokument", 'Nieważny paszport", "nieważny dowód" by przeczytać, iż zdarza się i wcale nie tak rzadko cofnięcie z nieważnym dokumentem

Na kontroli bezpieczeństwa sprawdzaja zwykle tylko boarding pass-y (choć wiem, że są lotniska gdzie i tu chcą zobaczyć dokument). Zgadzam się, że na dwoje babka wróżyła, ale napisałem posta bo może ktoś latał ostatnio z takim problemem? A druga sprawa chciałbym ustalić czy ten artykuł, że niewazny dokument upoważnia do powrotu do Polski ma nadal zastosowanie? Bo w takiej sytuacji po prostu wystarczyloby jechać na lotnisko i jeśli uda się wylecieć to wracamy juz wedle tego artykułu, a jeśli nie uda się wylecieć to mamy blisko do domu;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 25 Gru 2014 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Leciałem na nieważnym dokumencie z Kato do Oslo, z Oslo na Majorkę i spowrotem, na nieświadomce kompletnej na pełnym luzie, dopiero pare tygodni po pwrocie policjant mi zwrócił uwagę że mam nie wazny dowód osobisty od pół roku ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 25 Gru 2014 12:39 

ranek napisał(a):
A druga sprawa chciałbym ustalić czy ten artykuł, że niewazny dokument upoważnia do powrotu do Polski ma nadal zastosowanie? Bo w takiej sytuacji po prostu wystarczyloby jechać na lotnisko i jeśli uda się wylecieć to wracamy juz wedle tego artykułu, a jeśli nie uda się wylecieć to mamy blisko do domu;)


Sprawdź sobie pkt. 5 pouczenia na ostatniej stronie paszportu:
Kod:
5. Utrata ważności dokumentu paszportowego nie pozbawia jego posiadacza prawa przybycia na podstawie tego dokumentu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej


pegie84 napisał(a):
Leciałem na nieważnym dokumencie z Kato do Oslo, z Oslo na Majorkę i spowrotem, na nieświadomce kompletnej na pełnym luzie, dopiero pare tygodni po pwrocie policjant mi zwrócił uwagę że mam nie wazny dowód osobisty od pół roku ...


Ty miałeś szczęście, a kilka tygodni temu cofnięto pasażera i przy okazji cała rodzina nie poleciała do Lanzarote z powodu opisanego przez Ciebie


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 25 Gru 2014 12:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#67 PostWysłany: 25 Gru 2014 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Zdaje sobie z tego sprawę że miałem szczęście, a i dodam jeszcze tylko że na Majorce na tym nieważnym dokumencie wypożyczyłem samochód :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 25 Gru 2014 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Masz rację z tym punktem nr 5. Pokrywa się on z: USTAWA z dnia 13 lipca 2006 r. o dokumentach paszportowych: Art. 35 rozdział. 4: "Utrata ważności dokumentu paszportowego nie pozbawia jego posiadacza prawa wjazdu na podstawie tego dokumentu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej." Czyli można przyjąć, że jeśli nas wypuszcza z Polski to i pozwolą nam wrócić;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 25 Gru 2014 13:38 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Anonymous napisał(a):
Ty miałeś szczęście, a kilka tygodni temu cofnięto pasażera i przy okazji cała rodzina nie poleciała do Lanzarote z powodu opisanego przez Ciebie


Ja na miejscu rodziny bym leciał i tak :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 25 Gru 2014 13:53 

tak bezwarunkowo mógł napisać tylko kawaler (np. nieważny dokument dziecka, rodzica lub dziecka niedolnego do samodzielnej egzystencji itp, itd)
Góra
 PM off  
      
#71 PostWysłany: 25 Gru 2014 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
ranek napisał(a):
Czyli można przyjąć, że jeśli nas wypuszcza z Polski to i pozwolą nam wrócić;)
Oczywiście polska Straż Graniczna oraz zapewne Polskie Linie Lotnicze LOT problemu Ci nie zrobią, ale zagraniczna linia lotnicza jak najbardziej ma prawo nie wpuścić Cię na pokład samolotu z powodu nieważnego dokumentu tożsamości. Wrócić do kraju możesz, ale niekoniecznie samolotem...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 25 Gru 2014 17:58 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Dowód, którego termin ważności upłynął jest ciągle dokumentem stwierdzającym polskie obywatelstwo oraz potwierdzającym dane personalne jego posiadacza. Dokumentami uprawniającymi każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej, w tym także osoby niepełnoletnie, do przekroczenia granicy państwowej są: DOWÓD OSOBISTY i PASZPORT. Leć spokojnie nikt nie będzie się doszukiwał małego wpisu ważności dokumentu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 25 Gru 2014 18:30 

Tylko brakuje właściwej wersji:
Kod:
Dokumentami uprawniającymi każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej, w tym także osoby niepełnoletnie, do przekroczenia granicy państwowej są: WAŻNY DOWÓD OSOBISTY i WAŻNY PASZPORT



Niestety piszesz nieprawdę, a na pewno po sprawdzeniu nigdzie nie polecisz (wiem rzadko sprawdzają, ale czasami sprawdzają)
np. w Ryanair
Kod:
REGULACJE RYANAIR DOTYCZĄCE OKREŚLONYCH KWESTII
DOKUMENTY PODRÓŻY

Odpowiedzialność za posiadanie aktualnych dokumentów spełniających wymagania linii lotniczych Ryanair, urzędu imigracyjnego oraz innych instytucji rządowych we wszystkich miejscach docelowych podróży spoczywa na każdym pasażerze. Aby spełnić wszystkie warunki, należy pamiętać o poniższych kwestiach:

    Ważny dokument podróżny jest wymagany od wszystkich pasażerów podróżujących liniami Ryanair (muszą go mieć również niemowlęta)

(dalej tak kilkanaście razy powtórzone "ważny" chyba, że chodzi im o inne znaczenie słowa ważny ;) )

w Wizzair Hungary
Kod:
ARTYKUŁ 12 – ODMOWA PRZEWOZU
Rozporządzenie Rządu, § 25
m) Pasażer nie posiada ważnej Karty Pokładowej lub ważnych Dokumentów Podróży (co obejmuje zniszczenie takich dokumentów w trakcie przewozu)
Góra
 PM off  
      
#74 PostWysłany: 25 Gru 2014 18:37 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 1
Hej! Pracuję na Lotnisku Chopina i bardzo często odprawiam Wizzairy. Niestety ta linia wymaga od nas kontroli ważności dokumentów w gate, mimo iż są to loty tylko po strefie Schengen. W związku z tym już niejednokrotnie zdarzyło mi się nie puścić pasażera ze względu na nieważność dowodu/paszportu. Na wylocie ze swojego kraju dokument zawsze musi być ważny. Przepisy zezwalają jedynie na powrót do swojej ojczyzny na nieważnym dokumencie, ale nawet to nie obowiązuje we wszystkich krajach. Tradycyjne linie lotnicze zdecydowanie odchodzą od sprawdzania dokumentów podczas boardingu, więc z internetową odprawą i brakiem bagażu rejestrowanego nie byłoby problemu, ale nie lecąc Wizzairem... Także z przykrością informuję, iż kolega chyba nie spędzi z wami tego Sylwestra.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewa.gdansk uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 25 Gru 2014 18:49 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
ok, ok, górny masz rację, chciałem chłopaka pocieszyć- niech próbuje :D , prawdopodobieństwo, że go cofną jest i tak bardzo małe. Mi się tak szczególowe sprawdzanie w strefie Schengen nigdy nie trafiło no może po za CRL na powrocie. Obawiał bym się takiego lotu poza Schengen i Straży Granicznej, w 2013 roku bałem się całkiem serio lecieć do Chorwacji z mało aktualnym zdjęciem córki ( panna w swoim paszporcie posiadała jak miała 1,5 roku a wylot do CRO, jak miała 10 lat, paszporty dla dzieci były wówczas wydawane właśnie na 10 lat) Pan strażnik tylko z uśmiechem spojrzał i puścił a ja z ulgą odetchnąłem.


Ostatnio edytowany przez mashacra 25 Gru 2014 23:53, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 25 Gru 2014 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
#gargamel napisał(a):
Hej! Pracuję na Lotnisku Chopina i bardzo często odprawiam Wizzairy. Niestety ta linia wymaga od nas kontroli ważności dokumentów w gate, mimo iż są to loty tylko po strefie Schengen. W związku z tym już niejednokrotnie zdarzyło mi się nie puścić pasażera ze względu na nieważność dowodu/paszportu. Na wylocie ze swojego kraju dokument zawsze musi być ważny. Przepisy zezwalają jedynie na powrót do swojej ojczyzny na nieważnym dokumencie, ale nawet to nie obowiązuje we wszystkich krajach. Tradycyjne linie lotnicze zdecydowanie odchodzą od sprawdzania dokumentów podczas boardingu, więc z internetową odprawą i brakiem bagażu rejestrowanego nie byłoby problemu, ale nie lecąc Wizzairem... Także z przykrością informuję, iż kolega chyba nie spędzi z wami tego Sylwestra.

Trochę latam i w ostatnich miesiącach zauważam odwrotną tendencje - zdarzają mi się loty w granicach Schengen gdzie w ogóle nie musze okazywać dokumentu...oczywiście mam go ze sobą i jest ważny, ale nikt mnie o niego po prostu nie prosi - wystarczy sam boarding pass..dziękuję za wszystkie uwagi - dam znać po fakcie jak było;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 25 Gru 2014 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
W ramach Schengen latając tradycyjnymi liniami sprawdzano mi dokument tylko jeden raz, w Paryżu. Natomiast tanimi liniami nie sprawdzano również 1 raz w Rzymie. Kednal trudno mi uwierzyć, aby sprawdzający dokumenty przy boardingu sprawdzali cokolwiek innego nóż imię i nazwisko. Na nic innego nie mają czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 25 Gru 2014 19:52 

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 116
ostatnio na trasie WMI-WRO nie chcieli wpuscic dziecka bo okazalo sie,ze nie ma dokumentu....a wszystkim szczegolowo sprawdzali
jednym slowem...raz sie uda a innym juz nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 25 Gru 2014 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2014
Posty: 61
Loty: 4
Kilometry: 16 000
#gargamel napisał(a):
Hej! Pracuję na Lotnisku Chopina i bardzo często odprawiam Wizzairy. Niestety ta linia wymaga od nas kontroli ważności dokumentów w gate, .... Także z przykrością informuję, iż kolega chyba nie spędzi z wami tego Sylwestra.

To, że Ty kontrolujesz ważność dokumentów podróży, nie znaczy, że robią to Twoi koledzy.
Można śmiało stwierdzić, że jakiś nadgorliwy jesteś.
Zatem wystarczy, że będziesz miał wolne jak kolega będzie wylatywał i wszystko będzie OK.
Góra
 Profil Relacje PM off
07_Zgłoś.Się lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 25 Gru 2014 23:26 

shiro503, po co takie bezsensowne pisanie skoro wszędzie u wszystkich przewoźników lotniczych obowiązuje zdanie klucz "Ważny dokument podróży", a że 99 razy się udało to zawsze jest ta jedna szansa pozostania na lotnisku wylotu lub przylotu
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group