Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2332 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 117  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 28 Lis 2014 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
j_brawo napisał(a):
Czy miedzy kontami BA i IB można też transferować Tier points tak jak aviosy?

Nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bruner lubi ten post.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#42 PostWysłany: 12 Gru 2014 02:11 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Ze strony Iberia Plus wynika, iż można zbierać także punkty wchodząc przez ich stronę na booking.com i bookując hotele. Zrobiłem to, byłem w hotelach, zapłaciłem, minęło 2 tygodnie i punktów nie ma... Ktoś ma jakiś pomysł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 12 Gru 2014 16:08 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
Chris Peen napisał(a):
Ze strony Iberia Plus wynika, iż można zbierać także punkty wchodząc przez ich stronę na booking.com i bookując hotele. Zrobiłem to, byłem w hotelach, zapłaciłem, minęło 2 tygodnie i punktów nie ma... Ktoś ma jakiś pomysł?


Napisz emaila do Iberii, powinno pomoc.

Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 13 Gru 2014 21:07 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Ok, napiszę. Myślałem po prostu, że ktoś już ten temat testował. Wyszukiwarka booking.com jest bardzo popularna i myślałem, że ktoś już to przerobił. Swoją drogą to na stronie Iberii w ogóle nie mogę znaleźć żadnych zasad jak to ma działać. Ile punktów za rezerwację, kiedy mają być przelane i.t.p.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 14 Gru 2014 04:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Chris Peen napisał(a):
Ze strony Iberia Plus wynika, iż można zbierać także punkty wchodząc przez ich stronę na booking.com

A możesz podesłać linka z której podstrony Iberii Plus to wynika? Przejrzałam stronę Iberii i nigdzie nie znalazłam informacji o których wspominasz.
W wypadkach kiedy w miejscu do którego jadę nie ma sieci hoteli w której mogłabym mieć przywileje statusowe (czyli rezerwacja bezpośrednia) to zazwyczaj używam Expedii, ale dodatkowe Aviosy mogłyby mnie przekonać do korzystania z booking.com - ale tak jak napisałam, przejrzałam (chyba) wszystkich partnerów i booking.com tam nie widzę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 14 Gru 2014 12:27 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Od razu na stronie głównej Iberii
http://www.iberia.com/gb/?language=en
mamy "Hotels with discount Earn Avios". Gdy się wejdzie to przechodzi się de facto na stronę booking.com tyle, że w szacie graficznej Iberii. Przy bookowaniu hotelu podaje się swój nr Iberia Plus. Potwierdzenie bookowania przychodzi też nie z booking.com, lecz z Iberii. Ja zarezerwowałem tak, zapłaciłem i odbyłem kilka noclegów w listopadzie, ale na razie żadnych punktów nie dostałem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 14 Gru 2014 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Jak można naliczyć odbyty lot LANem na stronie Iberii? W formularzu nie ma wyboru lotów LA.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 14 Gru 2014 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 185
Loty: 107
Kilometry: 270 851
niebieski
@up
A to w ogóle możliwe? LAN ma swój program lojalnościowy i ludzie w nim kredytują...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 14 Gru 2014 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Możliwe, na biletach gdzie podałem numer konta w Iberia Plus to dostałem mile od razu.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 14 Gru 2014 22:01 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Szczerze mówiąc, nie widzę w tych załącznikach odpowiedzi na pytanie. Pierwszy dotyczy sytuacji, kiedy chcemy skredytować avios-y od partnera innegi niż linia lotnicza (non-airlines). Aviosy od linii lotniczych (od LAN (Lantam) jako partnera z OW) musi dopisać sama Iberia - o ile tylko w danej klasie rezerwacyjnej one się należą. Kodów LAN-a nie ma na formularzu do zgłoszenia brakujących mil, więc pewnie trzeba będzie do nich wysłać pocztą karty pokładowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 30 Gru 2014 03:00 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
Po odbytym locie zapisałam się do klubu w BA, utworzyłam konto i wpadło trochę Aviosów. Na rezerwacji było nas 2 osoby, drugą osobę dołączyłam do konta household. I teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam. Czy ilość Aviosów jest uzależniona od ilości osób na rezerwacji biletu? Bo może podwoiły by nam się punkty, gdyby ta druga osoba też wstąpiła do klubu executive?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 30 Gru 2014 04:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
incognita napisał(a):
Czy ilość Aviosów jest uzależniona od ilości osób na rezerwacji biletu? Bo może podwoiły by nam się punkty, gdyby ta druga osoba też wstąpiła do klubu executive?

Nie - nie jest. Tyle samo Aviosów Ty dostaniesz jeżeli na rezerwacji jesteś tylko sama co jeżeli lecicie w kilka osób na jednej rezerwacji.
Ja uważam, że konto household to dobre rozwiązanie na wspólne zbieranie punktów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 30 Gru 2014 11:07 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
Czy można założyć konto household w Iberii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 30 Gru 2014 11:45 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Taka uwaga do HHA w BA.

Na FT znalazłem informację, że jeśli ma się takowe, to wówczas niemożliwy jest bezpośredni transfer aviosów z Iberii do Executive Club. Trzeba to robić chyba przez konto w Avios.com - czyli najpierw z Iberii do Avios i dopiero potem do Executive Club.
Natomiast działa podobno bezpośrednio w drugą stronę.

Czy mógłby się wypowiedzieć ktoś mający HHA i doświadczenie w tym zakresie? Czy transfer via .com jest jedynym rozwiązaniem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 30 Gru 2014 22:56 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
Po ostatnim locie do Chile nazbieraliśmy z dziewczyną po 30 tys. avios. Chcąc je wykorzystać każdy musi robić teraz swoją rezerwację lotu ? Boję się sytuacji w której ja zarezerwuję lot, a dla kolejnej rezerwacji zmieni się cena. Czy może jest na to inna metoda ? Transfer avios ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 31 Gru 2014 00:00 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Zrób to konto household wtedy punkty "dodają sie" i możesz na jednej rezerwacji kupować bilety dla dwoch osob.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 31 Gru 2014 12:22 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
Dzięki bartas8891 - ma po 30 tys. na każdym koncie i faktycznie na razie wstrzymam się z zakładaniem HHA. Znalazłem na to inną metodę. Wystarczy faktycznie zrobić dwie osobne rezerwacje z tym, że pierwszą z nich można przetrzymać do 24h bez płacenia. Dopiero jak uda mi się zrobić tę drugą, to zapłacę pierwszą. Nie ma wtedy ryzyka ze zmianą ceny, dostępnością miejsc itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 31 Gru 2014 13:05 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
Miałem pomysł, żeby aviosami obniżyć jeszcze ceny wczorajszych promocji, wtedy lot do Brazylii kosztowałby ok 150 euro mniej na bilecie (za 29tys avios). Niestety zrezygnowałem z tego wyjazdu - cały czas czekam na coś podobnego do Ameryki Środkowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 02 Sty 2015 13:46 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
Teraz niestety jest już i tak za późno, ale można było tę cenę obniżyć o prawie 150 Euro za niecałe 30 tys Avios. Co prawda tylko niewielka część odcinków miała "Discount with Avios" - mi się udało taki znaleźć i przez to powstało pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 02 Sty 2015 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
3 tyś. czy 30 tyś.??

Jeśli (prawie) 30 tysięcy Avios to (oczywiście to tylko moja opinia) była to jedna z najgorszych przelicznikowo opcji pozbycia się Aviosów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2332 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 117  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group