Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#81 PostWysłany: 15 Paź 2013 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Dziękuję ślicznie za odpowiedzi!
Nie wiedziałam o plażach Falesia i Marinha - cudne!

Co do pogody to tak, może być różnie, ale jesteśmy dobrej myśli. :P W razie czego nie będziemy płakać, i tak wrażeń po drodze trochę będzie, biorąc pod uwagę couchsurfing itd.

Jak idzie o pytanie o loty, to trasa ogólnie jest:
Wrocław -> Bournemouth (2 dni) -> Faro (5,5 dnia) -> Porto (nocka ;/) -> Barcelona (1,5 dnia) -> Warszawa.
Za wszystkie (5) zapłaciłam ok. 513 zł.
Mogłam mieć dzień więcej w Porto kosztem Faro, i to za 480 zł total, no ale za długo myślałam.
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#82 PostWysłany: 14 Lis 2013 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Jak podpowiedzieliście, tak zrobiłam - nie będę się powtarzać, więc po prostu wkleję tutaj link do relacji:
viewtopic.php?f=209&t=36968

PS. Pogoda na przełomie paź-list, przez cały wyjazd? 26 C w cieniu, ponad 30 C w słońcu, woda 22 C. : D
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off
Lilianna lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#83 PostWysłany: 11 Sty 2014 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Podróżował ktoś z Lagos na Przylądek św. Wincentego? Jakie ceny i czym najtaniej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#84 PostWysłany: 12 Sty 2014 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
ranek napisał(a):
Podróżował ktoś z Lagos na Przylądek św. Wincentego? Jakie ceny i czym najtaniej?

nie widzę żeby tam jeździł redeexpressos, jak byłem wynajętym autem, to nie kojarzę jakiegoś przystanku żeby zatrzymywał sie tam jakis autobus. redeexpressos jeździ do Sagres, pozostaje 6km do pokonania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#85 PostWysłany: 12 Sty 2014 00:03 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
ranek napisał(a):
Podróżował ktoś z Lagos na Przylądek św. Wincentego? Jakie ceny i czym najtaniej?


Ja akurat pokonywałem tą trasę wynajętym samochodem, ale wiem że z dworca autobusowego w Lagos można złapać autobus do Sagres (ostatnia mieścina przed przylądkiem, 5 km od celu). Dalej raczej będzie ciężko, bo... nic dalej nie ma :D Być może są jakieś zorganizowane wycieczki, ale pewnie droga sprawa. Jadąc na Sabo de Sao Vicente mijaliśmy dużo osób na rowerach, przypuszczam stąd, że popularna metoda dotarcia na przylądek to wynajem roweru właśnie w Sagres.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#86 PostWysłany: 12 Sty 2014 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Myślę że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie autostop, bo nic tam nie jeździ, zamiast przylądku można rozważyć alternatywę i odpocząć na plaży Beliche ( zajefajna ) ;)
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off
Jelcz lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#87 PostWysłany: 12 Sty 2014 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Plaża fajna. Mimo wszystko nie odpuszczałbym Przylądka. Ewentualnie łapanie stopa na wylotówce z Sagres.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#88 PostWysłany: 12 Sty 2014 08:53 

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 91
Czerwona - wspaniała relacja i zachwycająca Portugalia. Ale narobiłaś apetytu... Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#89 PostWysłany: 12 Sty 2014 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Dzieki za wskazowki. Znalazlem rozklad autobusow EVA http://www.algarvebus.info/012.htm Jest to jakas podrzedna spolka w grupie Rede bo na stronie Rede nie da sie kupic biletow na te lokalne polaczenia. Wedle tego co tu widac i co pokazuje symulacja (bede poczatkiem lutego) mozna zlozyc taki trip - wyjazd z Lagos z dworca o 9:15 rano i o 10:20 jestemy w Sagres na dworcu, cena 3,85 euro. Na stronie o regionie Algarve wyczytałem z kolei, że rzadko bo rzadko ale jeździ autobus na przylądek. I link, który podałem to potwierdza. Czyli jesteśmy o 10:20 w Sagres, mamy 50 minut na zwiedzanie tego miasteczka (co tam ciekawego??) i o 11:15 jest autobus na przylądek, który jedzie 10 minut. Mamy 30 minut czasu na przylądku (wystarczy chyba??) i o 11:55 rusza autobus z przylądka, a o 12;05 z Sagres. I rozważam wariant na powrocie wysiąść w Burgau przykładowo i zrobić sobie 2km spacer brzegiem Oceanu. Choć gdyby ktoś potwierdził, że przerabiał taką trasę w ten sposób byłbym wdzięczny. Bilety pewnie u kierowcy się nabywa??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#90 PostWysłany: 12 Sty 2014 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Ewentualnie co doradzacie? Bo mam pierwszy nocleg w Faro (ląduje z Porto po 23 więc tu alternatywy wielkiej nie mam), i następne dwa noclegi mam w Lagos. Zastanawiam się teraz czy nie pojechać prosto z Faro do Sagres i tam zostać na noc i zrobiś sobie spacer na przylądek? A dopiero ostatnią noc spędzić w Lagos? Czy nie ma sensu zmieniać już i okolice Lagos są bardziej atrakcyjne, a na przylądek zrobić sobie po prostu półdniowy wypad?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#91 PostWysłany: 12 Sty 2014 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Byłem w tamtych okolicach w czerwcu, zrobiłem trip od Porto do Faro. Bazę też miałem w Lagos (7dni). Jeśli masz tylko 2 dni to może rozważ wynajęcie autka. W Lagos jest wypożyczalnia Luzcar. W okolicach Lagos jest sporo fajnych plaż, m.inn w Portimao, Sagres, Luz, Carvoveiro.W samym Lagos też kilka plaż m.inn praia Donna Anna, Praia de moss i latarnia na ponta da piedade.
Na Sagres i okolice wystarczy Ci ok. 2-3h max. W samym Sagres jest forteca, plaża i jedna droga główna. W kierunku przylądka mijasz plażę w Beliche,starożytny kościół i potem dojeżdżasz do latarni na przylądku. W razie pytań pisz ;)
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off
ranek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#92 PostWysłany: 12 Sty 2014 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
dzieki za wskazowki, pozostane wiec przy bazie w Lagos, tym bardziej ze mam swietny pensjonacik za 100 zł/dwojke z widokiem na ocean:) a jechał moze ktos pociagiem na trasie Faro-Lagos? bo z tego co widze to Lagos to ostatnia stacja na tej trasie, jak to widokowo sie prezentuje? swoja droga dzieki tej promocji na zanizone ceny w Ryanie na aplikacji mobilnej pobilem chyba rekord dotarcia do Portugalii, z Modlina lece za 14 zł do Bergamo i z Bergamo za 44 zł do Porto wiec za 58 jestem w Portugalii, a pozniej rejs z Porto do Faro kosztowal mnie 33 zł:) ruszam za około 2 tygodnie, postaram sie skrobnac jakas relacje po powrocie:)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez ranek, 12 Sty 2014 14:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#93 PostWysłany: 12 Sty 2014 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Jechałem tym połączeniem w odwrotnym kierunku czyli Lagos-Faro, to pociąg regionalny zatrzymujący się na każdej stacji, bilety kupisz w kasie(mówią po angielsku), nie wiem czy są automaty na stacji w Faro. Będąc w Lagos skorzystaj z busików firmy ONDA aby dostać się do hotelu lub na piechotkę, zależy w którym miejscu masz nocleg.
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#94 PostWysłany: 22 Kwi 2014 22:31 

Rejestracja: 11 Lut 2012
Posty: 152
Już niedługo będziemy w tamtych regionach i właśnie jestem na etapie planowania trasy i noclegów :)

Wstępny plan:

16.05 <pt> wieczorny bus z Lizbony do Lagos (+ nocleg Lagos)
17.05 <sb> wycieczka do Sagres + przylądek – chyba niestety nie uda się nam zobaczyć zachodu słońca, który ma być ok. 21 (jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi), ponieważ najprawdopodobniej będziemy uzależnione od busów, które tak późno już nie jeżdżą (+ nocleg Lagos)
18.05 (nd) …
19.05 (pn) …
20.05 (wt) … przyjazd do Faro jakoś popołudniu (+nocleg w Faro) – myślę, że tak z 0,5 dnia na Faro wystarczy
21.05 (śr) rano samolot z Faro do Brukseli …

Przejrzałam już trochę wątków na forum i perełki które wpisałam na listę „must see” <do weryfikacji oczywiście>:
1. Plaże Lagos (Ana, Camillo, Ponta de Piedade)
2. Praia de Beliche
3. Praia de la Luz (miedzy Lagos, a Sagres)
4. Praia da Rocha i Praia da Vau [tu większy nacisk] w miejscowości Portimao (tunelem w skale można przechodzić między tymi plażami)
5. Praia da Falesia - między miejscowościami Olhos de Agua a Quarteira
6. Praia da Marinha - oddalona od Armacao kilka km w kierunku Portimao

Pkt. 1, 2 i 3 postaramy się ogarnąć w pt, sb i ewentualnie nd rano

Mam pytanie odnośnie miejscowości Potimao – naczytałam się chyba tyle samo pozytywnych opinii co negatywnych i dlatego zaczęłam się zastanawiać czy będzie to dobry punkt wypadowy na Praia da Rocha i Praia da Vau czy Praia da Marinha ? Czy może odpuścić sobie ten punkt i wybrać inną miejscowość np. Carvoiero lub Armacao de Pera lub Albufeire ?
Czy w ogóle jest to możliwe do zobaczenia mając do dyspozycji 2,5 dnia ? Naszymi ograniczeniami będą rozkłady jazdy busów/pociągów i nasze plecaki <które trzeba będzie zostawić w hostelu i dopiero potem ruszyć na podbój okolicy> Jest plan wypożyczenie auta, ale przy dwóch osobach to chyba nie jest aż tak atrakcyjne cenowo, więc chyba zostaniemy przy busach i lokalnym pkp ...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#95 PostWysłany: 26 Lis 2014 02:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 22
Hej, mam na styczeń 6 pełnych dni w Portugalii z czego przylot do Faro, a powrót z Lizbony.
Kiedy rezerwowałem wstępnie myślałem o 2,5 dni w Faro, następnie pociąg i 3,5 w Lizbonie. Natomiast poczytawszy trochę już o Faro, okazuje się, że to miejscówka na maksymalnie jeden dzień szwendania się. Wiadomo, że na Algarve zawsze coś się znajdzie ciekawego, ale w styczniu to chyba wyprawy po wybrzeżu tracą na atrakcyjności.

Macie jakieś propozycje jak można to ciekawie rozłożyć o tej porze roku ?
Co myślicie o Faro (1 dzień) - Porto (2 dni) - Lizbona (3 dni) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#96 PostWysłany: 26 Lis 2014 02:52 

Rejestracja: 18 Kwi 2014
Posty: 10
lawrence z arabii napisał(a):
Hej, mam na styczeń 6 pełnych dni w Portugalii z czego przylot do Faro, a powrót z Lizbony.
Kiedy rezerwowałem wstępnie myślałem o 2,5 dni w Faro, następnie pociąg i 3,5 w Lizbonie. Natomiast poczytawszy trochę już o Faro, okazuje się, że to miejscówka na maksymalnie jeden dzień szwendania się. Wiadomo, że na Algarve zawsze coś się znajdzie ciekawego, ale w styczniu to chyba wyprawy po wybrzeżu tracą na atrakcyjności.

Macie jakieś propozycje jak można to ciekawie rozłożyć o tej porze roku ?
Co myślicie o Faro (1 dzień) - Porto (2 dni) - Lizbona (3 dni) ?


Właśnie wróciłem z Portugalii, W faro niestety nie byłem, w Lizbonie spędziłem 2,5 dnia co okazało się niewystarczające ze względu na pogodę, natomiast w Porto 3 dni, gdzie to co chciałem, udało się zobaczyć w ciągu 2 dni bez zbędnego pośpiechu. Odnośnie Twojej propozycji, to myślę, że proporcję zachowałeś odpowiednią. Jeżeli możesz w czasie swojej podróży zahaczyć o Porto, polecam Ci zmienić plan, ponieważ to miasto ma(według mnie) niepowtarzalny klimat;) Zobacz jedynie długoterminową prognozę pogody, bo niestety nie orientuje się co do warunków pogodowych w styczniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#97 PostWysłany: 28 Lis 2014 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
lawrence z arabii napisał(a):
Hej, mam na styczeń 6 pełnych dni w Portugalii z czego przylot do Faro, a powrót z Lizbony.
Kiedy rezerwowałem wstępnie myślałem o 2,5 dni w Faro, następnie pociąg i 3,5 w Lizbonie. Natomiast poczytawszy trochę już o Faro, okazuje się, że to miejscówka na maksymalnie jeden dzień szwendania się. Wiadomo, że na Algarve zawsze coś się znajdzie ciekawego, ale w styczniu to chyba wyprawy po wybrzeżu tracą na atrakcyjności.

Macie jakieś propozycje jak można to ciekawie rozłożyć o tej porze roku ?
Co myślicie o Faro (1 dzień) - Porto (2 dni) - Lizbona (3 dni) ?


Faro 0 dni

w Algarve jest sporo ładnych meijscowości, tzn plaż
może warto pospacerować po plażach w Portimao czy Lagos parę godzin nawet w styczniu, jeśli ktoś lubi tego typu atrakcje [ja nie], ale do samego Faro zupełnie nie ma co jechać
btw skocz na 1 dzień do Cintry, ciekawe i oryginalne miejsce

pamiętaj żeby wszędzie brać noclegi z ogrzewaniem
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#98 PostWysłany: 03 Gru 2014 17:04 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 179
Potwierdzam, FARO najlepiej nadaje się do....wylądowania i wypożyczenia samochodu ; ) a jak już tam będziesz,to wstąp do restauracji Gimbras. Gwarantuje,że będziesz zadowolony : )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#99 PostWysłany: 13 Gru 2014 15:05 

Rejestracja: 13 Gru 2014
Posty: 4
Loty: 11
Kilometry: 31 517
Spędziliśmy w październiku zeszłego roku łącznie 3 dni w faro - fajne miejsce do odpoczynku, do zrobienia zakupów w galerii bo mają sporo taniej jeśli się trafi na fajne okazję. Przy marinie polecam mała knajpkę z tarasem, jedzenie pyszne, zwłaszcza bifana i ich czipsy. Polecam przejść się wąskimi uliczkami Faro tak jakby za Mc Donaldem przy marinie - trochę strach wieczorem, ale za to dojdziemy do urokliwych uliczek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#100 PostWysłany: 30 Sty 2015 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2015
Posty: 23
Loty: 26
Kilometry: 42 952
Witam

Wybieram sie w marcu 11-17 do Faro ma ktos wiedze jak tam z aktualna pogoda w tym okresie ? Od niej zalezy plan :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group