Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2332 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 117  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Lip 2013 17:15 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
Cześć!

Może w tym wątku będziemy wymieniać się informacjami odnośnie Aviosów. Pewnie znajdzie się parę osób, które należą do tego programu.
Wiem, że ten program jest mało popularny w PL ale jest nas dużo mieszkających w zachodniej części Europy lub Stanach.

Może macie jakieś swoje triki aby szybciej zbierać mile?

Ja w rok uzbierałem około 100tyś - 120tyś i mam nadzieję do końca roku dobić do 150-200tyś.
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 23 Lip 2013 18:07 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Bardzo lubię ten program. Wyszukiwarka pozwala szukać i rezerwować bilety na cały Oneworld (a nie jak w M&M tylko grupę LH a po resztę trzeba dzwonić), dostępność biletów-nagród jest w miarę dobra, dopłaty do nagród niskie (przynajmniej dla LA, AB, JL - bo w BA chyba sporo).

Ja za podróż do Nowej Zelandii w najtańszej klasie rezerwacyjnej dostałem tyle aviosów że starczyło na krajówkę w Chile i krótką krajówkę w USA. W żadnym innym FFP za 1 podróż w najtańszej taryfie bym nie dostał w zamian 2 darmowych biletów.

Opcja Household avios jest też ciekawa - można zbierać aviosy na 1 konto milowe i z tej puli rezerwować bilety-nagrody.

Szkoda że będąc zbazowanym w PL nie ma innej możliwości zbierania punktów oprócz latania. W UK zdaje się punkty Tesco można wymieniać na aviosy, są karty kredytowe co-branded, itp.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Lip 2013 18:40 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
Też uważam, że jest to bardzo dobry program. Chwalę go sobie :)

Za lot z DUS do JFK RT na pokładzie BA wychodziło 40tys aviosów i 68 funtów (350zł). Lepiej niż w M&M.
Jeśli chodzi o dopłaty jedyny minus, że są wysokie jak lecisz na pokładzie BA :/

Ja mam opcje Household i mam konta na ba i .com

Większość mil mam uzbieranych z Tesco ponad 65tys. Jest taka łatwość w zbieraniu, że to szok. Tylko szkopuł polega na tym aby wiedzieć jak to wszystko połączyć w całość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Sie 2013 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja korzystalam z Amex Gold Rewards, potem wzielam BMI z promocja 20tys mil i teraz zbieram dalej mile ta karta. Teraz daja 2mile za 1 wydanego funta na Amex i 1 mile za 1 funta na Visa. Mysle, ze Amex Gold Rewards jest bardzo dobra na poczatek, bo ma bonus i potem ekstra mile za konkretny typ wydatkow. A po droku trzeba negocjowac oplate roczna lub zrezygnowac z karty i poszukac czegos nowego. W pierwszym roku karta jest za darmo - jesli jest jeszcze ta promocja.

Czasami tez cos wpada mi z Marriott i wypozyczalni samochodow. Z Tesco nie zbieram, bo nie robie tam zakupow.

BA bombarduje mnie swoja karta, ale uwazam, ze jest ona gorsza niz BMI, ktorej uzywam na biezaco.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Mar 2014 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 57
W jaki sposób najlepiej naliczyć sobie Aviosy za miniony lot?
Jak odbywał się odcinkami Iberia + IE to za każdy osobno? czyli 4 odcinki?
_________________
Ania i Marcin, pozdrawiamy. Nasza galeria zdjęć na flickr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Maj 2014 11:41 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Punkty lepiej jest zbierać w Avios Iberia czy BA, jakie sa Wasze doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Maj 2014 11:57 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
[quote="bbartekk2"]Punkty lepiej jest zbierać w Avios Iberia czy BA, jakie sa Wasze doświadczenia?[/quot

Aviosy pomiędzy Iberią i BA są całkowicie trasferowalne, musisz wiec przeanalizować gdzie jesteś w stanie szybciej je zbierać (zależy jakimi liniami latasz, na jakich trasach, w jakiej klasie).
Ważne jest tez czy zależy Ci na aviosach czy statusie?



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Maj 2014 12:51 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Chodzi mi o zbieranie punktów. Nie latam tyle zeby wyrobić status.
Generalnie wychodzi pol na pol, tylko dłuższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Maj 2014 13:12 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
bbartekk2 napisał(a):
Chodzi mi o zbieranie punktów. Nie latam tyle zeby wyrobić status.
Generalnie wychodzi pol na pol, tylko dłuższe.


Jeżeli nie chodzi o status to zalożylbym konta zarówno w Iberii jak i BA i przed kazdym lotem decydował gdzie skredytować aviosy. A pózniej transferował na jedno z kont.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Maj 2014 13:34 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Ciekawy pomysł, dzięki.
Gdzie moge sprawdzic ile dostanę punktów za dany lot w Iberii/BA? Czy po prostu jak lot jest Iberia to wybierać konto Iberii a jak BA to BA?

Edit: jeszcze jedno pytanie, czy do statusu w BA wliczają sie tylko loty BA? Czy trzeba zrobic dwa BA a reszta obojętnie? Rozumiem ze jest to ilosc na rok i pozniej trzeba to powtarzac w nastepnym okresie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Maj 2014 17:22 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Sprawdzić ile aviosów dostanie się można

- w programie BA w kalkulatorze na stronie http://www.britishairways.com/travel/flight-calculator/public/pl_pl
- w programie Iberii na stronie http://www.iberia.com/web/obsmenu.do?language=en&quadrigam=WPVUEL&quickaccess=true

Ogólnie Iberia ma częściej promocję na dodatkowe Aviosy na wybranych trasach.
Do BA jest lepszy kontakt - można zadzwonić do biura w Polsce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Lis 2014 01:21 

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 39
Czołem,
kupowałem loty do Santiago (SCL) w promocji podając numer karty Iberia Plus (w potwierdzeniu rezerwacji jest widoczny mój numer), jednak nie naliczyło mi Avios. Czy ktoś z Was wie, kiedy powinny się pojawiać? W momencie rezerwacji, czy po odbyciu lotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Lis 2014 01:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Po odbyciu lotu.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Lis 2014 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Czy jest możliwość uzyskania punktów za lot, który już się odbył? Zdaje się, że miałem problemy z wpisaniem numeru karty Iberii wcześniej. Kartę miałem jeszcze przed podróżą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Lis 2014 11:54 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Można, poszukaj wstecznego naliczania.

Czy ktoś ma pomysl gdzie włożyć punkty za loty LANem z Santiago na Atacame? Do LANpassa nie chce bo będzie ich na tyle mało ze nic z nimi nie zrobię, natomiast w najbliższym czasie nie planuje juz kolejnego wypadu w te okolice.
Dobrze rozumiem ze klasa X w British nie daje nic a w Iberii 0,5 za mile?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Lis 2014 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Jest taka możliwość. Zaloguj się na swoje konto i przejdź do zakładki "Non-credited Avios" lub coś w tym stylu. Następnie wypełnił formularz i w ciągu kilku dni aviosy powinny się pojawić...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Lis 2014 07:12 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 70
skoczek650 napisał(a):
[...] Większość mil mam uzbieranych z Tesco ponad 65tys. Jest taka łatwość w zbieraniu, że to szok. Tylko szkopuł polega na tym aby wiedzieć jak to wszystko połączyć w całość.


Też zbieram Aviosy jak i punkty na Tesco Clubcard. Chętnie dowiem się nt. skuteczniejszych metod złapania punktów niż standardowy przelicznik za zakupy (250 funtów wydane w sklepie = 600 Avios). Czy jest coś więcej poza dedykowanym tematem na flyertalk?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Lis 2014 07:44 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
scotsman napisał(a):
Też zbieram Aviosy jak i punkty na Tesco Clubcard. Chętnie dowiem się nt. skuteczniejszych metod złapania punktów niż standardowy przelicznik za zakupy (250 funtów wydane w sklepie = 600 Avios). Czy jest coś więcej poza dedykowanym tematem na flyertalk?



Zobacz: headforpoints.com i paidtoshop.co.uk
Góra
 Profil Relacje PM off
scotsman uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 11 Lis 2014 10:08 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
A jak spiąć nowa kartę Citibank PrimerMiles z kontem IB?
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Lis 2014 23:37 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
noyle napisał(a):
A jak spiąć nowa kartę Citibank PrimerMiles z kontem IB?


Nie wiem, ktora wersje karty posiadasz, ale punkty citi mozesz wymienic na mile rato 1:1. Zobacz czy wogole Iberia jest transfer partnerem citi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2332 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 117  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group