Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 06 Wrz 2014 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Co to znaczy, że firmowy power bank nic nie daje? :D Wiesz, że telefon do tego power banka trzeba podłączyć? Iphone szczególnie z najnowszym iOSem podobno mają bardzo marną żywotność baterii. I tak jak do Xperii (czy jakiegoś HTC, Samsunga) możesz kupić np. 2 baterię albo jak jedna się zużyje to wymienić, tak w Iphonie możesz zmienić Iphona co najwyżej :)

Generalnie chęć wymiany na Iphona z powodu baterii brzmi jak jakiś żart, bo to telefon wśród którego największy wad wymienia się nie wymienną baterię i jej małą pojemność ;) Nawet zaszydził sobie z tego ostatnio Samsung w reklamie:



A jak już jesteśmy przy temacie żywotności to fajną opcję wprowadził Samsung w S5 (zresztą przewija się ona w tej reklamówce). Włącza się tryb minimalnego zużycia energii i ekran przełącza się w tryb czarno biały, z jednym pulpitem na którym można mieć 4 aplikacje i tyle. Także mamy dostęp do wysyłania/odbierania smsów i połączeń. I 4 wybrane aplikacje, wszystkie GPS czy 3G są wyłączone standardowo chyba, że wskażemy, że aplikacja któraś ich potrzebuje. Ostatnio w podróży rozładowałem telefon do 9%, włączyłem ten tryb, bo miałem jeszcze 3-4h drogi. I po 4h miałem 8%...


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 15 Sty 2015 12:29, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#222 PostWysłany: 06 Wrz 2014 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Blondynką nie jestem i wiem, jak power bank działać powinien i na jakich zasadach :) Niestety ładuje mi telefon może o 30%. Właśnie iPhony "podobno" mają mniejszą żywotność... zweryfikowałam ostatnio tę żywotność, przy niemal takim samym użytkowaniu przez 5 godzin moja xperia wisiała na 10%, iphone miał 79%. Generalnie tęskni się za czasami Samsunga Wave 533, który lekko wytrzymywał 3-4 dni bez ładowania :D
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 15 Sty 2015 12:30, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 06 Wrz 2014 11:59 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
lillymy napisał(a):
Mam S, bateria w trybie uśpienia trzyma max 1,5 dnia, przy włączonym spotify+messengerze trzyma GODZINĘ.
Trzeba było go oddać do naprawy gwarancyjnej, bo ewidentnie coś nie tak z tym telefonem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 06 Wrz 2014 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
To wersji jest parę. Możesz mieć uszkodzony układ ładowania w telefonie, mieć jakieś mikrozwarcie i stąd szybkie rozładowywanie i powolne ładowanie. Możesz mieć zużytą baterię. Telefon nowy z salony czy z jakiegoś allegro, komisu itp. itd? Bo zdezelowane baterie to bardzo częste w telefonach kupowanych, nie nowych. Nawet jak się kupuje telefon na allegro jako tylko otwarty, czy używany tydzień to potrafi mieć zajechaną baterię, bo po wyglądzie nie poznasz a nową oryginalną można sprzedać w dużym zyskiem względem starej, używanej.

Może to być też coś nie tak z power bankiem albo po prostu kupiłaś jakiś malutki. Mój power bank starczał na 3 pełne ładowania mojego starego S3. Który ma mocniejszą baterię niż Xperia S, więc na nią powinien starczy na więcej niż 3 pełne ładowania od 0 do 100%.

Zrobisz oczywiście jak zechcesz ale zmiana telefonu na iPhona ze względu na baterię zapowiada spore rozczarowanie. A jednostkowe porównanie nic nie mówi, bo jednostkowy egzemplarz może być jakoś uszkodzony, może być różne zużycie baterii, duży wpływ może mieć na to nawet sieć komórkowa. Wystarczy, że sieć w której zalogowany był iPhone ma lepsze pokrycie na obszarze na którym był używany niż sieć z Xperii. I ta mogła stracić bardzo dużo energii np. na próbę nawiązania połączenia z nadajnikiem i przełączania się miedzy nimi... Ja tylko ostrzegam, abyś nie wpadła z deszczu pod rynnę, a na to się zanosi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 06 Wrz 2014 12:07 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 42
Loty: 41
Kilometry: 119 639
1,5 dnia to bardzo dobry czas na baterii. ;) Ja ładuję iPhone 5S dosłownie dwa razy dziennie. I iPhone ma sporo słabszą baterię od flagowców z Androidem. Dlatego również wyposażyłem się w powerbank 10000mAh na wyjazdy, starcza na jakieś 4-5 ładowań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 08 Wrz 2014 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
kiew napisał(a):
To wersji jest parę. Możesz mieć uszkodzony układ ładowania w telefonie, mieć jakieś mikrozwarcie i stąd szybkie rozładowywanie i powolne ładowanie. Możesz mieć zużytą baterię. Telefon nowy z salony czy z jakiegoś allegro, komisu itp. itd? Bo zdezelowane baterie to bardzo częste w telefonach kupowanych, nie nowych. Nawet jak się kupuje telefon na allegro jako tylko otwarty, czy używany tydzień to potrafi mieć zajechaną baterię, bo po wyglądzie nie poznasz a nową oryginalną można sprzedać w dużym zyskiem względem starej, używanej.

Może to być też coś nie tak z power bankiem albo po prostu kupiłaś jakiś malutki. Mój power bank starczał na 3 pełne ładowania mojego starego S3. Który ma mocniejszą baterię niż Xperia S, więc na nią powinien starczy na więcej niż 3 pełne ładowania od 0 do 100%.

Zrobisz oczywiście jak zechcesz ale zmiana telefonu na iPhona ze względu na baterię zapowiada spore rozczarowanie. A jednostkowe porównanie nic nie mówi, bo jednostkowy egzemplarz może być jakoś uszkodzony, może być różne zużycie baterii, duży wpływ może mieć na to nawet sieć komórkowa. Wystarczy, że sieć w której zalogowany był iPhone ma lepsze pokrycie na obszarze na którym był używany niż sieć z Xperii. I ta mogła stracić bardzo dużo energii np. na próbę nawiązania połączenia z nadajnikiem i przełączania się miedzy nimi... Ja tylko ostrzegam, abyś nie wpadła z deszczu pod rynnę, a na to się zanosi.


Telefon nówka z salonu. Niestety raczej i tak pójdzie do serwisu, przerywa gniazdko słuchawkowe i nawala głośnik, nie mówiąc o płynności działania aplikacji (Sony wypuścił aktualizację Androida tylko do 4.1.2...). Ale dzięki za pomoc - w sumie nie pomyślałam, że może od początku coś jest nie tak. Wczoraj o 23:00 telefon miał 100%, rano 72% - wszystkie aplikacje, wifi wyłączone, telefon po prostu leżał obok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 08 Wrz 2014 16:25 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Mnie na szybkie rozładowywanie pomogło ponowne uruchomienie. Wcześniej tydzień się męczyłam, battery saver nie pomagał, tel trzymał max 12h, pewnie jakaś aplikacja w tle zjadała baterię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 05 Lis 2014 16:33 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Co sądzicie o tym smartfonie i karcie do niego? Czy ktoś to posiada?
https://wannagives.klm.com/nl_eng/world ... phone.html
https://www.worldsim.com/roaming-sim/
cenowo wygląda korzystnie...
https://www.worldsim.com/tariffs-roamfree/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 05 Lis 2014 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
Zgodnie z sugestią @Roku kupiłam w czerwcu chińczyka, ZTE 987. Kosztował mnie dokładnie 640zł, kupiony przez Allegro z odbiorem w Krakowie.
Jest to mój pierwszy smartfon, więc nie mogę go z niczym porównać, ale powiem jedno- na wyjazdach sprawuje się rewelacyjnie! Bateria trzyma naprawdę długo- w Londynie wytrzymała 4 dni, w międzyczasie siedziałam w sumie jakieś 4-5h na WiFi, napisałam kilkanaście smsów, kilka razy rozmawiałam przez parę minut, zrobiłam ok. 50 zdjęć. Bardzo dokładnie dane, wiem, ale chciałam pokazać, że przy niezbyt intensywnym użytkowaniu nie musimy martwić się o poziom baterii :)
Zdjęcia wychodzą świetne, połowę Londynu mam w komórce, bo nie chciało mi się wyciągać aparatu- różnica praktycznie niezauważalna.
Ekran 5' jest na tyle spory, że da radę obejrzeć filmy czy zdjęcia bez nieustannego powiększania detali.
Jedyna wada- fabryczne słuchawki są wyjątkowo do kitu i polecam od razu wymianę na porządniejsze i wygodniejsze.

Za tę cenę każdemu mogę go polecić, a na czas wyjazdów jest w ogóle niezastąpiony :)
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 06 Lis 2014 01:42 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
DMW napisał(a):
Co sądzicie o tym smartfonie i karcie do niego? Czy ktoś to posiada?
https://wannagives.klm.com/nl_eng/world ... phone.html
https://www.worldsim.com/roaming-sim/
cenowo wygląda korzystnie...
https://www.worldsim.com/tariffs-roamfree/


Zamowilem raz starter z worldsim, przed wyjazdem gdzies poza UE. Niestety, nie udalo sie go uruchomic, pomimo wielokrotnych telefonow do nich i zapewnien, ze 'jutro na pewno bedzie ok'. Karta sim ostatecznie wyladowala w koszu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 06 Lis 2014 22:41 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 110
Włożyłem do Samsunga Galaxy S3 większą baterię 4500mAh zamiast standardowej 2100mAh - efekt b. dobry. Trzyma 2-3 dni przy intensywnym używaniu. Przy "lekkim" zużyciu (1-2h internetu, 5 krótkich rozmów dziennie) zdarzyło mu się nawet wytrzymać 5 dni.

Bateria kosztowała mnie $7 na aliexpresie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 07 Lis 2014 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Bateria o takiej pojemności, za takie pieniądze z aliepxress to akurat jest igranie z ogniem (DOSŁOWNIE!). Pół biedy jak ogniwa będą notowały drastyczny spadek pojemności, gorzej jak Ci to spuchnie, wybuchnie i rozwali telefon...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 07 Lis 2014 12:02 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 110
Może i tak.. Z drugiej strony kupno najnowszego firmowego iPhona 666 też nie gwarantuje, że się nie zapali.. Tak czy inaczej, u mnie i u znajomych działa ponad rok bez problemów.

Do tego polecam custom rom ArchiDroid i problem baterii znika nawet przy dłuższych trasach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 03 Mar 2015 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
miał ktoś w ręce 5 calowke z 480 x 800 ?

http://allegro.pl/samsung-galaxy-grand- ... 81322.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 03 Mar 2015 18:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Miałem poprzednia wersje Granda jeśli Cię to satysfakcjonuje :P telefon się trochę ciał, rozdzielczość nie powalala, bateria na 3/4 dnia, ale nie był to zły telefon. Taki... Przeciętny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 03 Sie 2015 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Posiada ktoś jakiegokolwiek Smartfona XIAOMI?
Jest na forum generalnie trend ku tej marce. I pewnie słusznie, bo jakość w stosunku do jakości zacna.
O kamerkach zostało już dużo napisane, ale o telefonach. Niekoniecznie. Ktoś kto ma może się wypowiedzieć czy warto?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 03 Sie 2015 11:06 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Ja mam Xiaomi MI4, powiem że jestem mega zadowolony...jak kiedykolwiek będę wymieniać telefon to na xiaomi ponieważ placic 2x więcej za telefon z podobnymi parametrami i z gorszym wykonaniem jest bezsensu. Jedyna rzecz jakiej mi brakuje to brak slotu karty SD oraz baterii wymienialnej ale to już standard we wszystkich smartfonach. Jakbyscie mieli jakieś pytania to śmiało pytać.
Góra
 Profil Relacje PM off
bonifacy uważa post za pomocny.
 
      
#238 PostWysłany: 03 Sie 2015 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ale on kosztuje 2 x więcej niż samsung
placic 1,5 tysiaka za podrobke iphona to dopiero bez sensu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 03 Sie 2015 16:03 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
2x droższy od Samsunga? Chyba od Samsunga S3,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 03 Sie 2015 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
no taki i jest świetny
a kosztuje kolo 5 stowek/nowy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group