Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Paź 2014 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
Jak dla mnie jest to stały problem. Jakie kupić buty do eksploracji w strefie miejsko-podmiejskiej w ciepłych krajach tak, aby można było w nich chodzić min. 8 godzin bez bólu całej stopy (jak w szpilkach lub sandałach na płaskiej ale twardej podeszwie), ale aby były one jednocześnie ładne, w miarę modne oraz aby pasowały do większości spakowanej garderoby, w tym do spódnic, długich luźnych spodni i sukienki. Niestety w tropikach dżinsy, do których pasuje każdy but, jak dla mnie nie sprawdzają się.
Odpadają oczywiście wszelkie sandały sportowe typu keen, teva, chyba, że chce się wyglądać jak 60 letnia turystka z Niemiec ;-)
Czy któraś z was ma podobną zagwozdkę, a co ważniejsze także rozwiązanie takiego problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 01 Paź 2014 14:10 

sandaly-w-cieple-kraje,243,22985

Szczerze pisząc zastanawiałam się czy dziś 1 kwietnia jest.
Fakt zabrałam kiedyś czerwone szpilki do Barcy,ale to był zakład z moim manem 8-)
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Paź 2014 14:20 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Mi się zawsze sprawdzają różne ECCO, są też takie bardziej kobiece i jednocześnie wygodne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 01 Paź 2014 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Nie ma takich;-) Ja postawiłam na ładne i wygodne. Ale na pewno nie są ani trochę kobiece;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Paź 2014 18:04 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Jeśli chodzi o buty dla dziewczyn to w przeważającej większości przypadków ładne nie może równać się wygodne :(
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 01 Paź 2014 18:35 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Nie wiem, czy ładne, ale ja mam już trzecią parę sandałków firmy Azaleia. Bardzo, ale to b. wygodne, na wyższej podeszwie(nie lubię zbyt niskich, bo nie jestem wysoka ;) ) Obeszły ze mną kawał Europy (miasta i nie tylko). Nie ma zbyt dużego wyboru kolorów i wzorów, ale wg mnie pasują i do sukienek i do spodni. A mam trochę wymagań co do tego :)


Ostatnio edytowany przez Roku, 24 Cze 2015 17:10, edytowano w sumie 1 raz
potrójny post
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Paź 2014 19:17 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Ja noszę z reguły Ecco albo Clarks. Jeśli muszę mieć zakrytą stopę (bez kostki), to zakładam buty taneczne (tzw. jazzowki) i czasami mi się wydaje, że chodzę boso. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 01 Paź 2014 20:28 

Rejestracja: 05 Wrz 2014
Posty: 118
Ja teraz za namową siostry planuję kupić balerinki-sandały Puma. Macie jakieś doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Paź 2014 21:51 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Prawdziwa kobieta ma zawsze 4 pary butow na wyjazd.3 pary szpilek i jedne Air Maxy :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 01 Paź 2014 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
koala 22 czy jadąc z bagażem podręcznym na tydzień naprawdę zabierasz spódnice sukienki i kilka par butów aby zawsze było modnie???? ja biorę śpiwór, ręcznik, koszulke na zmianę i trekingi...

na co dzień chodzę w szpilkach itp. a tanie wyjazdy mają być praktyczne.... ogarnij dobre trekingi dobre na deszcz słonce, miasto góry i wszystko....

pomimo że w mojej szafie jest ponad 45 par butów na wyjazd biorę tylko trekingi i klapki pod prysznic (które przy wielkich upalach służą mi za buciki do chodzenia....) mój plecak nigdy nie przekracza wagi 10 kg nawet jeśli pakuję się na 2 tygodnie na wyjazd....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 01 Paź 2014 23:28 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
olir1987 napisał(a):
koala 22 czy jadąc z bagażem podręcznym na tydzień naprawdę zabierasz spódnice sukienki i kilka par butów aby zawsze było modnie???? ja biorę śpiwór, ręcznik, koszulke na zmianę i trekingi...

Keep it classy 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 03 Paź 2014 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
Tak właśnie mi się wydaje, że takie buty, jak opisałam, nie istnieją hehe, ale warto zapytać, może jakaś forumowiczka coś odkryła.
Dzięki za tip z Alazeią. Może troszkę zbyt sportowe, jak do sukienki, moim zdaniem, ale wydają się być jakimś kompromisem.
Pomysł z Ecco też godny rozpatrzenia (właśnie rozpatruję;), choć z moim rozmiarem (35 haha) nie mam dużego wyboru modeli.
Zamówiłam jak na razie dwie pary sandałków jakichś firm, których jeszcze nie próbowałam na sarenzie. Jak przyjadą, to zdam relację.

olir1987, ależ nigdzie nie napisałam, że jadę na tydzień z podręcznym ;-)
Jadę na miesiąc do Singapuru, Malezji i Borneo. I o ile wiem, jakie buty wziąć do dżungli, o tyle chodząc po Singapurze nie chcę wyglądać, jakbym właśnie wyszła z buszu ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
olir1987 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 03 Paź 2014 13:12 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Singapur klapkiem stoi. :) Wysoka temperatura i wysoka wilgotność powietrza powodują, że nawet rozchodzona para może spowodować otarcie i/lub pęcherz. Jeśli planujesz zwiedzać tylko miasto albo Sentosę, to im mniej będziesz miała na stopie, tym lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Lis 2014 13:23 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
ja kupiłam w zeszłym roku delikatne sandałki crocs, bardzo ładne, bardzo lekkie, małe rozmiary mają (też 35! piona!), wydawały się miękkie, materiał przyjemny, wygodne są (to jak stopa lezy itd), podeszwa się nie ślizga, ale niestety nawet one mi otarły stopy (paski przy palcach:/

Image
winowajcy otarć

świetnie rozumiem o co Ci chodzi, bo sama wychodzę z założenia, że to że jestem turystką nie zwalnia mnie z fajnego stroju (na zdjęciach trzeba jakoś wyglądać ^^) i nie jest zezwoleniem na noszenie czegoś, czego w domu bym za nic w świecie nie ubrała! Trekingi w mieście?! sportowe sandały? nigdy! :D

w tym roku biorę tylko mocno luźne trampki wushu, nadały się nawet na upały, a wyglądają ok nawet do sukienki (coś na poziomie conversów itp szału nie ma ale jest bardzo wygodnie). Planowałam nie zabierać już innych butów ale może zrobię małe przeróbki w tych sandałach (żelowe nakładki tam gdzie obcierają) i zabiorę, bo jednak jak nie ma aż tyle chodzenia to ładniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Cze 2015 01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
Odświeżę temat, bo znam ból: w zimnych / górzystych wyprawach to wiadomo, można w trekkingowych, ale rzeczywiście dobranie odpowiedniego, wygodnego, ŁADNEGO, kobiecego i pasującego "do wszystkiego" obuwia na taką np Azję, kiedy wiadomo, że nie wszystko ogarniemy lub nawet chcemy ogarniać w klapkach...
Moja odpowiedź jest jedna, niezmienna i na zawsze - MELISSA. Wygoda +++, szczególnie że pod wpływem ciepła dopasowują się do stopy. Wybieram modele ażurowe, przewiewne, takie jak np te:
http://shopmelissa.com/flats/campana-papel
Jako, że to guma, są niezniszczalne (moje ukochane meliski przeżyły już ze mną 5 azjatyckich krajów i ciągle dają radę), nieślizgające się (weszłam na 2500 npm górę w tychże...), a jako dodatkowy plus... są gumowe. Megahigieniczne. Posłużą i na zwiedzanie, i pod prysznic (myjąc się z kurzu i piachu przy okazji :lol: :lol: ). No i ładne, do tańca i do różańca :lol: :lol:
Jeden "minus" - muszą byc oryginalne, czyli kosztować te swoje 200-400 zł. Plus taki, że zwrócą się niemal od ręki :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 14 Cze 2015 08:02 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Polecasz jakiś sklep stacjonarny lub online (najlepiej polski), gdzie można zakupić oryginalne melissy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Cze 2015 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Naprawdę wygodnie wam w takim gumowym obuwiu?! Po kilku godzinach zwiedzania?! W tropikach?! Bez otarć i odparzeń?! Nie bardzo mi chce się w to wierzyć. Ja jednak preferuję sandały trekkingowe i mam w odwłoku, że autorka wątku postrzegać mnie będzie jak 60-letnią turystkę z Niemiec;-) Mam sandały takie jak poniżej, jak dla mnie ładne i wygodne;-)

Załączniki:
pol_pl_Sandaly-The-North-Face-Hedgehog-Dark-Eggplant-Purple-Society-Pink-7533_1.jpg
pol_pl_Sandaly-The-North-Face-Hedgehog-Dark-Eggplant-Purple-Society-Pink-7533_1.jpg [ 21.26 KiB | Obejrzany 25115 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 14 Cze 2015 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
elwirka napisał(a):
Naprawdę wygodnie wam w takim gumowym obuwiu?! Po kilku godzinach zwiedzania?! W tropikach?! Bez otarć i odparzeń?! Nie bardzo mi chce się w to wierzyć.


Serio, bardzo, bardzo wygodnie. Też nie chciałam wierzyć, że te buty mają jakikolwiek sens i długo się wzbraniałam przed kupnem, aż kiedyś kupiłam na jakiejś super promocji i wpadłam. W tych butach chodzi (mi) się jak w kapciach, tylko ładniejszych :lol:
Na moją pierwszą wyprawę do Azji (Indie), zabrałam meliski tylko jako dodatkowe buty "pod prysznic". Pod koniec wyjazdu okazało się, że chodziłam w nich niemal 100% czasu.
Oczywiście kiedy ja mówię o meliskach, to mówię o obuwiu na tropiki z przeznaczeniem "niesportowym" - ot buty w których zwiedzam, spaceruję, chodzę na plażę, na wycieczki etc. Nie polecam ich na wspinanie, 40-kilometrowe treki, etc. Ponadto tak jak pisałam, nie kupiłabym modeli pełnych, tylko właśnie takie ażurowe, bardzo przewiewne.
Wiadomo, że każdy lubi to co lubi nie nie musi podzielać mojego zdania, ja tylko chciałam podpowiedzieć coś co "gra" w moim przypadku i uważam za naprawdę fajne rozwiązanie.


dyzio1 napisał(a):
Polecasz jakiś sklep stacjonarny lub online (najlepiej polski), gdzie można zakupić oryginalne melissy?
Z polskimi sklepami za bardzo nie poradzę, bo nie mieszkam już jakiś czas w kraju więc przerzuciłam sie na zagraniczne sklepy... Pamiętam że onegdaj kupowałam stacjonarnie w Schaffashoes w Warszawie http://schaffashoes.pl/, ale w ich online sklepie nie, więc nie powiem, czy jest dobry, szybki etc. Stacjonarnie też melisski bywają w sklepach obuwniczych pod szyldem Hego's.
Online to ja kupuję raczej w oryginalnym sklepie, na zalando się zdarzają, ebay'u, nawet Amazonie bywają dobre okazje... Niestety nic takiego konkretnego gdzie zawsze kupuję nie mam :( Powodzenia w polowaniu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Cze 2015 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
elwirka napisał(a):
Mam sandały takie jak poniżej, jak dla mnie ładne i wygodne;-)

To mamy takie same tylko ja mam błękitne :D I też polecam. Może tylko do sukienki faktycznie nie wyglądałyby najlepiej.... :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 14 Cze 2015 14:26 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Ja tak czytam, co drogie panie piszą i jestem w szoku. Skąd w ogóle te stereotypy o dobrym wyglądzie szpilek? Ja na to zawsze patrzę z nieodpartym obrzydzeniem.


Ostatnio edytowany przez obibok, 15 Cze 2015 01:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group