Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 285 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lip 2014 21:10 

Rejestracja: 24 Lip 2014
Posty: 23
Witam,
jedziemy z bratem z Krakowa(choc lecimy z Katowic) wizz-em przez Paryz a potem ryan-em.I tu chce przestrzec przed zbyt wczesnym kupowaniem biletow.
Nabylismy lot w wizz air od 22 do 31.01.Dzis okazało sie,ze wizz przesunal nam lot na 20.01.wszystko byloby super gdyby nie to,ze mamy tez kupione na 22.01 bilety w ryan do Marrakeszu.Teoretycznie za doplata mozna zmienic date lotu, ale.....20.01 nie ma akurat lotow z Paryza do Marakeszu.I oprocz dodatkowych kosztow mamy problem logistyczny.


Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 24 Lip 2014 21:59 

swiety73

Proponuję w sprawie przeniesionego lotu wizzair zadzwonić na tani tel. wizzair 22 351-94-92 i zażądać likwidacji rezerwacji za darmo (tu do wyboru 120% sumy zakupu biletów na konto mywizz lub 100% ceny zakupu na konto karty którą opłacono rezerwację),
po czym zakup sobie za 88 zł lot ryanair z Wrocławia 21.01.2015r. lub z Modlina 22.01.2015r. o 12:50 (ja bym nie ryzykował bo to środek zimy, różnie może być i poleciał 21.01. tym wieczornym z Wrocławia)
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Lip 2014 22:46 

Rejestracja: 24 Lip 2014
Posty: 23
Dziekuje za podpowiedz :)
Jest tez mozliwosc aby zażądać od wizz przesuniecia lotu na 17.01 a potem zmienic lot z Paryz-Marakesz z dnia 22.01 na Paryz-Fez w dniu 17.01.I tutaj mam pytanie.W tabeli opłat ryan pojawia sie pozycja pt CHANGE FLIGHT FEE w wysokosci 30 euro za lot w sezonie niskim.Orientujecie sie,czy jest to w moim przypadku wysokosc opłaty zarowno za ewentualna zmiane DATY LOTU Paryz-Marakesz jak i za zmianę TRASY LOTU na wspomniany Paryz-Fez w dniu 17.01?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Lip 2014 22:48 

co do darmowych zmian loty wizzair choćby zaraz za darmo bez problemu, w ryanair chyba dopiero jak zmienią godziny lotów o co najmniej 2-godziny
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Lip 2014 23:09 

Rejestracja: 24 Lip 2014
Posty: 23
Wlasnie co do wizz-a to mam pełna wiedze jako do niedawna posiadacz ś.p. karty citi wizz. natomiast nurtuje mnie kwestia czy wystarczy te rzeczone 30 euro od osoby aby w ryan zmienic za jednym razem zarowno TRASE jak i DATE lotu?czy jednak trzeba bedzie głębiej siegnąć do portfela zeby takie zmiany przeprowadzic.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Zmiana godziny odlotu
#6 PostWysłany: 27 Lip 2014 21:06 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 16
Witajcie!

We wrześniu lecę na trasie Madera - Lizbona - Paryż - Warszawa, z czego lot Lizbona - Paryż linią Ryanair. Niestety przesunęli mi godzinę od lotu, tak że nachodzi mi na lot Madera - Lizbona. W jaki sposób mogę rozwiązać tę sytuację? Czy jest jakaś szansa żeby mi Ryanair to zrekompensował (np. dając inny lot Madera - Lizbona) czy jedynie maksymalnie co mogę dostać to zwrot pieniędzy za ten bilet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Lip 2014 21:10 

Oks napisał(a):
Witajcie!

We wrześniu lecę na trasie Madera - Lizbona - Paryż - Warszawa, z czego lot Lizbona - Paryż linią Ryanair. Niestety przesunęli mi godzinę od lotu, tak że nachodzi mi na lot Madera - Lizbona. W jaki sposób mogę rozwiązać tę sytuację? Czy jest jakaś szansa żeby mi Ryanair to zrekompensował (np. dając inny lot Madera - Lizbona) czy jedynie maksymalnie co mogę dostać to zwrot pieniędzy za ten bilet?

Niestety, skoro masz wszystko na różnych biletach (a masz) to linie lotnicze nie ponoszą odpowiedzialności. Może Ci zwrócić kasę tylko za bilet, co do którego zmieniły się warunki.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Lip 2014 21:18 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 16
To kiepsko :(
Dziękuję za odpowiedź.

-- 27 Lip 2014 20:19 --

Nawet jeżeli ta zmiana jest duża? (chyba z 5 godzin wynosi.. )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Lip 2014 21:24 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Jest zmiana godzin czy zmiana numeru lotu też?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Lip 2014 21:28 

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 112
Loty: 5
Kilometry: 2 493
Ja mam podobny problem kupilem bilet na lor z CRL do WMI na 17,50 az ciekawosci chcialem zobaczyc ile kosztuje teraz i patrze a tam godzina 20.15 czyzmienili godzine odlotu czy poprostu zrobili drugi rejsc zadnego maila nie dostałem od nich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Sie 2014 08:27 

Anonymous napisał(a):
Oks napisał(a):
Witajcie!

We wrześniu lecę na trasie Madera - Lizbona - Paryż - Warszawa, z czego lot Lizbona - Paryż linią Ryanair. Niestety przesunęli mi godzinę od lotu, tak że nachodzi mi na lot Madera - Lizbona. W jaki sposób mogę rozwiązać tę sytuację? Czy jest jakaś szansa żeby mi Ryanair to zrekompensował (np. dając inny lot Madera - Lizbona) czy jedynie maksymalnie co mogę dostać to zwrot pieniędzy za ten bilet?

Niestety, skoro masz wszystko na różnych biletach (a masz) to linie lotnicze nie ponoszą odpowiedzialności. Może Ci zwrócić kasę tylko za bilet, co do którego zmieniły się warunki.

Lot easy jetem na jednej rezerwacji.
Kraków- Basel - Porto. Lizbona- Funchal-Lizbona. Porto - Basel- Kraków..
Mam bardzo krótkie przesiadki. Jak coś się posypie z winy przewoźnika(opóźnienie, zmiana godzin itp.), to za to odpowiadają, czy mój problem ?
Z góry dzięki za podpowiedzi, bo "debiutuję" :D w tej linii...
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Sie 2014 08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Anonymous napisał(a):
Lot easy jetem na jednej rezerwacji.
Kraków- Basel - Porto. Lizbona- Funchal-Lizbona. Porto - Basel- Kraków..
Mam bardzo krótkie przesiadki. Jak coś się posypie z winy przewoźnika(opóźnienie, zmiana godzin itp.), to za to odpowiadają, czy mój problem ?
Z góry dzięki za podpowiedzi, bo "debiutuję" :D w tej linii...


Za OWU easyJet:
Kod:
3.1.6 easyJet jest przewoźnikiem realizującym loty z jednego lotniska do drugiego lotniska i nie realizuje usługi lotów łączonych dla dalszej podróży przy wykorzystaniu Naszych Lotów lub lotów innych przewoźników. Jeśli zarezerwowaliście Państwo dalszy Lot również wykonywany przez easyJet to stanowi on odrębną umowę o przewóz. Nie gwarantujemy ani nie przyjmujemy odpowiedzialności za utratę przewozu na następnym Locie lub locie innego przewoźnika. Kiedy Pasażer zdecyduje się zarezerwować Rejs wylotowy lub Lot z innym przewoźnikiem, jest odpowiedzialny za stosowanie się do wszelkich wymogów związanych z odprawą online, bagażem i dokumentami podróży, obowiązujących dla danego Lotu lub Lotów z innymi przewoźnikami. Linie easyJet są przewoźnikiem obsługującym połączenia bezpośrednie. Dlatego jeśli w przypadku Pasażera lub któregokolwiek z pozostałych pasażerów objętych Rezerwacją wymagana jest wiza na wjazd na teren kraju docelowego, konieczne jest posiadanie takiej ważnej wizy podczas odbywaniu podróży do kraju docelowego naszym Lotem, bez względu na to, czy Pasażer lub którykolwiek inny pasażer objęty jego Rezerwacją zamierza przesiąść się na inny lot w punkcie docelowym.

_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Sie 2014 08:40 

Dzięki. Czyli jednak mój problem, w razie czego. :(
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Sie 2014 09:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Właśnie najbardziej irytujace jest u wizza to, ze przesuwa bez wyraźnej przyczyny i nawet o tym nie informuje. Trzeba sprawdzać zanim się cokolwiek dalej rezerwuje. Najlepsze ze loty które zarezerwowalismy początkowo i przenieśli nas na inny dzień, normalnie się odbywają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Sie 2014 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
To, to jest zabawne, ty kupujesz bilet, a przewoźnik mówi kiedy lecisz i jak się nie podoba to odda promo cenę. :D

Sam dokonuje równomiernego rozkładu w samolotach. To chyba do rzecznika praw konsumentów się nadaje.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Sie 2014 11:49 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Anonymous napisał(a):
Dzięki. Czyli jednak mój problem, w razie czego. :(

Ale ktoś pisał kiedyś na forum, że w sytuacji takiego problemu (bilety w U2 na jednej rezerwacji) podeszli do sprawy po ludzku, zaznaczając jednak, że nie byli do tego zobowiązani. Poszukaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Sie 2014 19:27 

Obawiam się tylko przesiadki w Basel. W jedną stronę jest ok 2,5 godziny, a na powrót ok 3,5. Ale to październik. Mogą być mgły itp. Reszta spokojnie. Specjalnie tak poskładane, żebym zobaczył miejsca, które chcę. Czyli Porto, Lizbonę i Fatimę po drodze autobusem. Bo powrót Lizbona- Porto "za pomocą" FR. Tylko 14,99 Euro OW. :D
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Sie 2014 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
ponad 2 godziny to spokój dla pasażera i przewoźnika, nie ma co panikować
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Sie 2014 21:43 

No to jak tacy fachowcy, twierdzą, że spokój, to spokój. Mam jeszcze 2 starsze osoby ze sobą. I oni panikują, jak zobaczyli mojego "cudownego" składaka. :lol:
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Wrz 2014 13:39 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Airberlin zmienił mi godzinę wylotu KRK-TXL o 5 minut i przylotu TXL-KRK również o 5 minut. Lecę w środę, wracam w piątek. Mam szansę wywalczyć z nimi zmianę terminu lotu na piątek-niedziela, czy nawet nie robić z siebie durnia? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 285 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: trocha oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group