Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lip 2013 12:55 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 100
Która miejscowość według was jest najlepsza w okolicy Burgas, chodzi o plaże, trasnsport do pobliskich zabytków, ceny oraz rozbudowane zaplecze turystyczne?

Dzięki za opinie


Ostatnio edytowany przez mashacra, 25 Maj 2015 11:01, edytowano w sumie 1 raz
tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 08 Lip 2013 13:45 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 180
Zbanowany
fajny jest sozopol
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Lip 2013 14:26 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 100
A tak konkretnie co jest lepsze burgas, pomorie czy słoneczny brzeg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Sie 2013 23:27 

Rejestracja: 22 Sie 2013
Posty: 5
burgas to typowa metropolia, tzn największe miasto na wybrzezu a pomorie to pipidówka mała.
Pomorie to raczej coś typowo turystycznego

tam sie człowiek czuje jak u szejków Że się tak wyrażę. W słonecznym brzegu nie byłam, więc trudno mi oceniać. Wybór należy już to odwiedzających. Bo każdy lubi coś innego. Wiem, że każdy poleca zwykle słoneczny brzeg, ale czasami warto odejść od schematów.
Sozopol też jest piękny :)
_________________
ciekawe gry logiczne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Sie 2013 23:33 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Ja byłem 2 razy w Primorsku, co prawda parę lat temu, ale było całkiem fajnie. Dość kameralnie, miasto w rozbudowie wtedy, położone na takim cyplu, więc plaże z obu stron. Mi się podobało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Lis 2013 02:13 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 3
Zbanowany
Karol, ciężko powiedzieć. To zależy na co się decydujesz, czy wolisz bardziej spokojne miejscowości, czy coś rozrywkowego, czy coś pomiędzy. Największe i najbardziej zatłoczone kurorty w Bułgarii to Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Jednak Bułgaria ma także do zaoferowania kilka mniejszych miejscowości, bardziej klimatycznych - ja byłem w Ravdzie - to było 4 lata temu :(, nieduża miejscowość, powoli rozbudowująca się - szczerze polecam. Gdyby ktoś był tam ostatnio - napiszcie jak teraz wygląda, może macie jakieś fotki - chętnie obejrzę. Plusen jest pobliski Nesebyr- piękne miasteczko, a dokładniej piękna stara część miasta :D . Przy wjeździe do niego jest skrzyżowanie nad którym jest górka - z niej można zrobić super fotki, szczególnie wieczorem z dłuższym czasem naświetlania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Kwi 2014 19:41 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 405
niebieski
Robbocop napisał(a):
Karol, ciężko powiedzieć. To zależy na co się decydujesz, czy wolisz bardziej spokojne miejscowości, czy coś rozrywkowego, czy coś pomiędzy. Największe i najbardziej zatłoczone kurorty w Bułgarii to Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Jednak Bułgaria[/url] ma także do zaoferowania kilka mniejszych miejscowości, bardziej klimatycznych - ja byłem w Ravdzie - to było 4 lata temu :(, nieduża miejscowość, powoli rozbudowująca się - szczerze polecam. Gdyby ktoś był tam ostatnio - napiszcie jak teraz wygląda, może macie jakieś fotki - chętnie obejrzę. Plusen jest pobliski Nesebyr[/url] - piękne miasteczko, a dokładniej piękna stara część miasta :D . Przy wjeździe do niego jest skrzyżowanie nad którym jest górka - z niej można zrobić super fotki, szczególnie wieczorem z dłuższym czasem naświetlania :)

Jeśli ma być kameralnie i tanio , to na pewno Ravda /jedzenie u Braci Serbów, nocleg może być w hoteliku Bohemi z basenikiem, albo obok/ i koniecznie Nesebyr /bez biletów/ , dokąd można dojść spacerkiem- ok 5 km.

Załączniki:
P1120386.JPG
P1120386.JPG [ 142.02 KiB | Obejrzany 14255 razy ]
P1120404.JPG
P1120404.JPG [ 110.56 KiB | Obejrzany 14255 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Kwi 2014 00:07 

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 4
Moim ulubionym miejscem w Bułgarii jest malowniczy przylądek Kaliakra znajduje się w północnej części bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego, kilkanaście kilometrów od miasta Kawarna. Charakteryzuje się stromymi klifami, wiszącymi nawet 70 m nad lustrem wody. Piękno krajobrazu uzupełniają jaskinie i groty, a także malowniczy kanion, na końcu którego znajduje się przepiękna plaża. Można tu podziwiać ruiny m.in. murów obronnych czy rzymskich łaźni.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 14 Kwi 2014 09:01 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
Byłem kilka razy w okolicy, o którą pytasz - zdecydowanie polecam Sozopol. Inne miejscowości (np. Primorsko, czy Obzor i Drużba na północy) są typowymi kurortami - też fajne, ale w Sozopolu możesz przejść się wąskimi uliczkami i poczuć klimat inny niż nastawiony wyłącznie na turystów (a przynajmniej było tak kilka lat temu, bo wtedy ostatnio odwiedziłem Sozopol) - do tego piaszczyste plaże po obu stronach półwyspu:)

A jeśli mogę zapytać, jakim środkiem transportu i w jaki sposób się tam wybierasz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Kwi 2014 17:21 

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 6
Zbanowany
Sozpol i polecam hotel Complex, trochę daleko do centrum, spacerkiem 30 min, do Starego Sozopolu 40 min. Do plaży do Nowego Sozopolu jest ok 10-15 min, ale my i tak jeździliśmy samochodem na inne poza Sozopolem. Miasteczko jest ciekawe, oczywiscie Stary Sozopol bardziej urokliwy. Sam hotel jak wspomnialam ma bardzo dobre warunki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Kwi 2014 20:27 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 429
Loty: 53
Kilometry: 90 635
niebieski
Czy Waszym zdaniem warto pojechać w okolice Burgas koło 10 września? Jak z pogodą? Dużo mniej turystów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Kwi 2014 20:54 

Revan_ napisał(a):
Czy Waszym zdaniem warto pojechać w okolice Burgas koło 10 września? Jak z pogodą? Dużo mniej turystów?



Zimno napewno nie będzie,w/g statystyk meteorologicznych z ub lat w tym okresie temp to 23-27 w dzień i ok 14-17 noc Opady są możliwe o każdej porze. W małych miejscowościach życie już zamiera. Słoneczny Brzeg to kurort tętnący życiem do końca września ,ale jest spokojniej niż na wakacje i taniej. Osobiście się tam wybieram 4-16 września a hotel znalazłem za 36złos ze śniadaniem.
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Sie 2014 21:22 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
http://podroze.onet.pl/plaze/bulgaria-n ... dy-i/v7rv2
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 12 Sie 2014 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
kawus napisał(a):
Robbocop napisał(a):
Karol, ciężko powiedzieć. To zależy na co się decydujesz, czy wolisz bardziej spokojne miejscowości, czy coś rozrywkowego, czy coś pomiędzy. Największe i najbardziej zatłoczone kurorty w Bułgarii to Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Jednak [url Bułgaria[/url] ma także do zaoferowania kilka mniejszych miejscowości, bardziej klimatycznych - ja byłem w Ravdzie - to było 4 lata temu :(, nieduża miejscowość, powoli rozbudowująca się - szczerze polecam. Gdyby ktoś był tam ostatnio - napiszcie jak teraz wygląda, może macie jakieś fotki - chętnie obejrzę. Plusen jest pobliski [url Nesebyr[/url] - piękne miasteczko, a dokładniej piękna stara część miasta :D . Przy wjeździe do niego jest skrzyżowanie nad którym jest górka - z niej można zrobić super fotki, szczególnie wieczorem z dłuższym czasem naświetlania :)

Jeśli ma być kameralnie i tanio , to na pewno Ravda /jedzenie u Braci Serbów, nocleg może być w hoteliku Bohemi z basenikiem, albo obok/ i koniecznie Nesebyr /bez biletów/ , dokąd można dojść spacerkiem- ok 5 km.

Zapomniałeś dodać, że w Ravdzie plaża jest najbrzydsza jaką w życiu widziałem.. wszędzie glony, mnóstwo meduz aż człowiek brzydzi się wykąpać. Mieszkałem tam 10 dni więc wiem o czym mówię.
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Sie 2014 09:09 

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 21
Ja polecam Sveti Vlas - po naszemu mówiąc święty Władek , to jest 5 km za Słonecznym Brzegiem. Bardzo spokojna, i ładna miejscowość. Dużo kameralniej niż w Słonecznym i w/g mnie dużo ładniej. Natomiast mniej imprezowo, ale i tu sporo się dzieje zwłaszcza w okolicy portu. Plaże we Władku dużo lepiej i ładniej zagospodarowane. Dojazd tak samo bezproblemowy. Przy czym to miejscowość na pobyt , a jeśli chodzi o zwiedzanie to obowiązkowo Nessebar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Wrz 2014 22:39 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Bułgarię uwielbiam choć byłam tylko dwa razy - pierwszy raz Obzor (w 2005 r. mała rozwijająca się większa wioska, w 2009 r. to już prawie kurort ale nadal spokojniej niż w Słonecznym Brzegu), drugi raz Sozopol (bardzo urokliwe miasteczko). Sporo jeździliśmy po Bułgarii po samą granicę z Turcją, jest jeszcze tam wiele nieodkrytych miejsc - małe wioski przy samiutkim morzu, piękne, puste plaże oraz miasteczka zatrzymane w czasie (trochę dalej od wybrzeża). Jest także wiele zapomnianych miejsc, które czekają na swój powrót na scenę turystyczną.

Jak dla mnie w Słonecznym Brzegu jest za głośno, za dużo ludzi, podobnie jak w innych wielkich kurortach europejskich.

Burgas to spore miasto, choć ma zadbane plaże (czytałam sama nie sprawdziłam jeśli chodzi o plaże).

Ja bym wybrała jakąś mniejszą miejscowość :) Sozopol i Obzor też brałabym pod uwagę.
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 20 Wrz 2014 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Jak dla mnie Pomorie całkiem spoko. Wszystko zależy co lubisz, jeśli przeszkadza Ci tłum ludzi to Pomorie nie będzie dla Ciebie odpowiednie, jeśli jakoś to zniesiesz to jest fajne małe wypoczynkowe miasteczko.
Jedyny minus (nie wiem jak z pozostała częścią Bułgarii) ale ciężko jest się dogadać po angielsku- praktycznie tylko rosyjski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Wrz 2014 17:16 

Bez urazy, ale każdy swój post nt Bułgarii, podsumowujesz zdaniem, o słabej znajomości angielskiego, przez miejscowych.
Dam Ci dobrą radę.
Mów po prostu po polsku i się dogadasz.
Wbrew pozorom ( cyrylica ) j.bułgarski, jest bardziej podobny do polskiego, niż rosyjskiego.
Dzień dobry - dobry den
Do widzenia- dowiżdżenia
Itd,itp
Jeszcze nie miałem tutaj najmniejszego problemu dogadania się po polsku, z każdym.
Od pokojówki w hotelu, po sprzedawcę kebabów, gdzieś na zapadłej wiosce.
Trochę kreatywności i ten problem zniknie ;)
Góra
 PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 20 Wrz 2014 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Anonymous napisał(a):
Bez urazy, ale każdy swój post nt Bułgarii, podsumowujesz zdaniem, o słabej znajomości angielskiego, przez miejscowych.
Dam Ci dobrą radę.
Mów po prostu po polsku i się dogadasz.
Wbrew pozorom ( cyrylica ) j.bułgarski, jest bardziej podobny do polskiego, niż rosyjskiego.
Dzień dobry - dobry den
Do widzenia- dowiżdżenia
Itd,itp
Jeszcze nie miałem tutaj najmniejszego problemu dogadania się po polsku, z każdym.
Od pokojówki w hotelu, po sprzedawcę kebabów, gdzieś na zapadłej wiosce.
Trochę kreatywności i ten problem zniknie ;)


Niestety ale zdania o tym kraju (pod względem językowym jest to kraj zacofany niemiłosiernie w porównaniu np. z Serbią, Rumunią) nie zmienię od kiedy kelner stwierdził, że jak nie potrafimy zamówić obiadu po bułgarsku lub rosyjsku to on nie musi nas obsłużyć bo "jak jesteś w Bułgarii masz mówić w w/w językach". W krajach lub miejscach gdzie turystyka napędza gospodarkę ludzie chociaż trochę starają się coś mówić po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, francusku itp. a w tym kraju nawet nikt nie wykazywał inicjatywy. Nie dziw, że są najbiedniejszym krajem UE.
Co do dogadania się po polsku- Serbia bez problemu ale Bułgaria nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Wrz 2014 00:12 

Trafiłeś na bardzo zabufanego kelnera patriotę. Jednak w Bułgarii tak jak napisał jacek należy używać języka polskiego.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group