Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Cze 2011 19:28 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
Hej Podróżnicy!

Planuje z dziewczyną podróż do Azji na 3 miesiące. Chcemy zacząć od 15 grudnia od Hongkongu i konsekwentnie poruszać się na południe aż do Indonezji(Bali) ( po drodze Kambodża, Laos, Wietnam, Tajlandia, Malezja, Singapur, Indonezja). Bierzemy dziekankę na studiach, chcemy zwiedzić jak najwięcej się da. Cały czas wahamy się na zakupem biletów w promocji z Lufy, bo mamy kilka nurtujących nas pytań. Decyzje musimy podjąć do 30 czerwca.
I w związku z tym mam kilka pytań:

- czy w 3 miesiące uda nam się dotrzeć i zwiedzić wszystko dobrze po drodze. Czy nie jest to za dużo?
- czy rozkład podróży zaczynając od hongkongu jest dobrym wyborem uwzględniając warunki pogodowe?
- czy ktoś się orientuje jaki wyglądają koszty wyżywienia porównując z polską połowę taniej? Jak wyglądają koszty transportu? Możecie wspomóc jakimś przykładami. Interesują mnie też ceny jakiś tanich hosteli. Jeżeli byliście lub macie namiary na fajne miejsce do zostania prosiłbym o podanie info.
-polecacie jakieś tanie linie do lotów wewnątrz Azji?
- jak z bezpieczeństwem? Słyszałem, że nie ma się czego bać, ale może jednak w którymś z wyżej wymienionych miejsc powinniśmy uważać?


Dodam jeszcze, że preferujemy podróże low budget.

pozdrawiam i dziękuje serdecznie za wszelką pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 25 Cze 2011 20:49 

Rejestracja: 16 Lut 2011
Posty: 96
:) Książkę można napisać, żeby na te pytania odpowiedzieć.
Napiszę Ci tylko o kawałku trasy, którą chcecie przebyć.
W Kuala Lumpur przyda Ci się ta strona: http://www.latestays.com/malaysia-kuala_lumpur/
To oferta hoteli "last minute".
Stamtąd do Singapuru można najtaniej dojechać koleją, jest nocny pociąg KL-SIN;
znajdziesz tutaj: http://www.ktmb.com.my/

Singapur jest drogim miejscem do spania, byle nora jest droga; ja mieszkałem kilka dni po malezyjskiej stronie - pociąg z KL zatrzymuje się na granicy w miejscowości Johor Bahru; obok przejścia granicznego jest całkiem przyzwoity hotel: http://www.agoda.com/asia/malaysia/joho ... l_inn.html
opinie o hotelu:
http://www.tripadvisor.com/ShowUserRevi ... Johor.html

Miejsce strategiczne bo spod hotelu odjeżdża miejski autobus do Singapuru :
http://www.malaysiasite.nl/singaporejbeng.htm

Przejazd łącznie z przekroczeniem granicy do Centrum Singapuru - okolice Sim Lim Square zajmuje około 50-60 minut, ale spałem w przyzwoitych warunkach; za tą cenę miałbym w "Singu" norę.

Samoloty wszelakie po Azji: http://www.airasia.com/gb/en/home.html
Hotele: http://www.agoda.com/

Nie chce mi się więcej pisać, bo idę na piwo :)
Jak przypomnę sobie jakieś ciekawostki to dopiszę.

Aaa .. odnośnie samego wyjazdu ... stary nie wahaj się tylko pakuj plecak :)
W 1989 roku wziąłem dziekankę na studiach i pojechałem na dwa tygodnie do Indii ... wróciłem po dwóch latach ( na krótko tylko przyleciałem do Polski zapisać się na zajęcia, żeby mieć repetę i żeby mnie nie skreślili z listy :D :D :D )
Teraz do Azji już jeżdżę z prawie dorosłymi dziećmi i wracam tam co roku :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Cze 2011 12:26 

Rejestracja: 02 Maj 2011
Posty: 73
Trurl napisał(a):
:) W 1989 roku wziąłem dziekankę na studiach i pojechałem na dwa tygodnie do Indii ... wróciłem po dwóch latach ( na krótko tylko przyleciałem do Polski zapisać się na zajęcia, żeby mieć repetę i żeby mnie nie skreślili z listy :D :D :D )


kozak!!!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Cze 2011 15:27 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
Wiecie coś o podróżowaniu z HKK do Wietnamu? Na zagranicznych forach wyczytałem, że urząd imigracyjny w Hongkongu może się przyczepić o potwierdzenie zabezpieczenia finansowego czy coś w tym stylu przy przekraczaniu granicy z Chinami. Coś wiecie na ten temat? Może jakieś doświadczenia na trasie Hongkong wietnam?

A może zrobić taka trasę Waw-Delhi-Bangkok i skupić się na zwiedzaniu tajlandii, malezji, indonezji i singapur ew. Kambodża? Powrót z Dżakarty do domu? Trochę obawiam się o pogodę w okolicach Hongkongu i północy wietnamu w połowie grudnia i początku stycznia. Co o tym sądzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Cze 2011 19:33 

Rejestracja: 05 Maj 2011
Posty: 263
niebieski
raku napisał(a):
Wiecie coś o podróżowaniu z HKK do Wietnamu? Na zagranicznych forach wyczytałem, że urząd imigracyjny w Hongkongu może się przyczepić o potwierdzenie zabezpieczenia finansowego czy coś w tym stylu przy przekraczaniu granicy z Chinami. Coś wiecie na ten temat? Może jakieś doświadczenia na trasie Hongkong wietnam?

ja mogę tylko powiedzieć że granica Hongkong-Chiny nie ma żadnych problemów z przekroczeniem
_________________
http://flightdiary.net/futrzak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Cze 2011 13:34 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
Bilety kupione

1 luty-1 maj
WAW-DEL
JAK-WAW

Planowana trasa Delhi i okolice na 1,5 tygodnia potem Tajlandia i na południe. W planach mamy zamiar dotrzeć do Flores. Dzięki za rady i oczywiście z chęcią poczytam o kolejnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Lip 2011 22:11 

Rejestracja: 16 Lut 2011
Posty: 96
Cześć. Zatem zaczynacie od Indii :)

1. Przede wszystkim zrób szczepienia WZW A+B; wykup ubezpieczenie na podróż.

2. Samolot zapewne przyleci do Delhi w nocy a Ty, jak mniemam będziesz pierwszy raz w Azji. Od razu po wyjściu czeka Cię ... niejaki szok.
Z lotniska można dojechać do wybranego hotelu taksówką; cały tłum naganiaczy będzie stał i krzyczał a Ty będziesz miał wrażenie, że chcą Cię zjeść.
Zamów sobie taksówkę tutaj : http://www.namasteindiatours.com/DelhiA ... ansfer.htm Od razu mówię - cena jak na taksi z lotniska wysoka; ale kierowca będzie czekał na Ciebie z tabliczką z Twoim nazwiskiem i zawiezie Cię prosto pod hotel nie zabierając nikogo po drodze. Jeszcze wianek z kwiatów na szyję dostaniecie na przywitanie :) ( taksi czeka "do oporu" w przypadku spóźnienia samolotu ).
Sam korzystałem z tego dwa lata temu, chociaż mam ponad 20-letnie doświadczenie azjatyckie - zabrałem dzieci do Indii i choć one były już w Azji, to wolałem im zaoszczędzić ... "nagłego spotkania kultur" i zawieźć szybko do hotelu.
Jest już metro do lotniska ale na pewno w nocy nieczynne; będę w Indiach w październiku to sprawdzę.

3. Hotel - wybór duży; polecę Ci ten: http://www.gingerhotels.com/Delhi-RailY ... ofile.aspx Ma niezaprzeczalną zaletę - jest 200 m od dworca kolejowego, jest czysto, obok jest stacja metra.
Możesz też nocować na Paharganju ... ale nie polecam, chociaż niektóre hotele wyglądają tam już całkiem nieźle: http://www.cottageyesplease.com/hotel-tariff.htm , to ogólnie jest to kompletnie syfiaste miejsce. Możesz też wybrać dzielnicę Karol Bagh; po prostu poczytaj w sieci co będzie wygodniejsze. Tu o innych hotelach: http://www.nivalink.com/delhi/index.html

4. Skoro chcesz pokręcić się w okolicach Delhi - pociągiem dojedziesz do Agry,
o 5 z minutami rano jest wygodny express - strona kolei : www.irctc.co.in
jeśli weźmiesz lepszą klasę - to dają przyzwoicie jeść.
Tak samo możesz dojechać do Jaipuru; ładny fort, same słynne różowe budynki jakoś mi nie przypadły do gustu. Generalnie na oba miasta po jednym dniu wystarcza a pociągi wyjeżdżają rano z Delhi i tego samego dnia można wieczorem wrócić ( o ile tak planujesz ).

5. Jedzenie w Delhi - polecę ( także w LP ) na Paharganju - Metropolis - stołowałem się tam 20 lat temu i już wtedy było tam przyzwoite jedzenie i tak zostało. Mają doskonałe singapurskie piwo "Tiger".

6. Największe źródło informacji o Indiach : http://www.indiamike.com/

7. Polecam poczytać ten wątek: http://www.indiamike.com/india/india-fo ... /#post9587 , niektórzy mieli naprawdę "niewąskie" przygody :)

8. Tu masz skromne forum po polsku, ale też możesz sporo poczytać: http://www.goldenline.pl/forum/indie

9. Z Delhi wybrałbym się na kilka dni do Nepalu; Kathmandu warto obejrzeć; zapytaj tylko w ambasadzie indyjskiej o ponowny wjazd do Indii, bo wymagają jakichś dodatkowych stempelków.

Jak mi się będą przypominać jakieś "użytkowe szczegóły" to dopiszę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Lip 2011 00:23 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
Dodam iż wątek śledzę na bieżąco. Wszystkim dziękuję za wszelkie rady, nie odpisuje indywidualnie, aby nie zrobić burdelu w wątku. Chciałem zaktualizować status naszej podróży. W związku z promocją Air Asia, zakupiliśmy 3 loty wewnątrz Azji. Oto one: Wszystkie ceny na dwie osoby, wszędzie bagaż do 20 kg, reszta po kosztach.

1. Warszawa - Monachium - Delhi 1.02.2012
2. Delhi – Bangkok na 10.02.2012 270USD
3. Singapure – Jakarta 20.03.2012 144 USD
4. Denpasar – Jakarta 30.04.2012 36 USD
5. Jakarta - Monachium - Warszawa 1.05
Dodam iż rozglądam się jeszcze nad Chiang Mai – Phuket. Co sądzicie o wysiadce w Phuket o 23:50. Mogą Nas spotkać problemy?:) Lotnisko daleko od miejsc noclegowych/couchów ? Ciągle się waham, skłaniam się bardziej nad podróżą koleją. Wydaję mi się znacznie atrakcyjniejsza. Myślałem, że 3 miesiące to dużo jednak jak się okazuje przy szczegółowym planowaniu to malutko;) btw. Jakie inne tanie linie lotnicze po Azji polecacie?

P.s. Wyżej uwzględniłem również loty z/do Polski ( bez podanych cen) w celu łatwiejszego wyobrażenia sobie Naszej podróży.
P.s 2 Zastanawiam się nad uruchomieniem bloga podróżniczego. Propozycje lokalizacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lip 2011 08:55 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Przylot na Phuket o 24 nie jest problemem, tylko pamiętaj, że Phuket to maksymalne zdzierstwo, za pickup lotniskowy też. Jesteś pewny, że warto tam lecieć? Imo każda inna częśc Tajlandii jest ciekawsza.

Z alternatywnych linii na trasie Chiang Mai - Phuket to tylko Thai Airways, a tania alternatywa t nie jest. Widziałem , że w obecnej promocji Air Asia jest Chiang Mai - Hat Yai tani sposób na transfer z północy na południe Tajlandii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lip 2011 13:35 

Rejestracja: 10 Sty 2011
Posty: 29
Na szybko pare wskazowek....
Indie:
od lutego z lotniska w New Delhi do centrum jezdzi metro - full wypas, bilet do centrum 4 zl, czas podrozy okolo 20 minut. Jezdzi chyba miedzy 5.00 a 23.00, ale musisz sprawdzic. Dzieki temu polaczeniu nie ma juz naganiaczy przed lotniskiem. Na forach wszyscy ostrzegali, ze zaraz po wyladowaniu napadna cie setki naciagaczy. Do nas nie podszedl nikt... czulem sie jakis taki samotny...:)
Lonely Planet "promuje" Main Bazaar, Paharganj jako miejsce na tani nocleg... Jesli to Wasz pierwszy trip do Azji, to pod zadnym pozorem tam nie jedzcie, bo pod wplywem chwili mozecie wrocic do Polski... Najlepiej z New Delhi startujcie dalej, ale o tym za chwile. (Co ciekawe, jak wracalismy juz do Polski po objazdowce Indii i wrocilismy na Main Bazaar na jedna noc, to wydawal sie juz calkiem spoko, ale czlowiek do wszystkiego sie przyzwyczai:) ).
Delhi jest swietna baza wypadowa na cale Indie:
- Rajasthan - mozecie robic pociagami. Zdecydowanie polecam: Udaipur - miasto z palacem na wodzie, gdzie krecili Osmiorniczke Bonda - niesamowite miasto, Jaisalmer i Jodhpur - forty, palace itd., Ranthambore National Park na poludnie od Agry - safari na ktorym mozna zobaczyc m.in. tygrysy (nam sie udalo:) )
- Agra - koniecznie - robi niesamowite wrazenie - zdecydowanie nie jest to przereklamowane miejsce

Indie maja kilka tanich linii lotniczych: kingfisher, spicejet, indigo i cos tam jeszcze (poszukaj tu na forum) Poleccie sobie z Delhi np. do Varanasi (mozna tez sie kopnac tam pociagiem, ale jest to z 700-800km). Kiedy zobaczylem Varanasi po objechaniu wiekszosci Rajahstanu stwierdzilem, ze to sa wlasnie "prawdziwe" Indie, takie jak sobie wyobrazamy na podstawie filmow, ksiazek i opowiesci. Rajahstan tez oczywiscie trzeba zobaczyc, ale jest taki bardziej arabski, basnie z 1001 nocy itp., a Varanasi jest pure "hindu":) Mozecie te3z rozwazyc Bombay czy Goa, ale tam nie bylem, wiec nie bede sie wypowiadal.

Tajlandia - tak jak pisal Kamil - Phuket sobie odpuscie. Bangkok na pewno warto. Bylismy na wyspach: Ko Samui - duza i sporo hoteli, ale moge polecic ja z czystym sumieniem, Ko Tao - mala bardziej pod nurkow, ale zajrzec warto, Ko Phi Phi - faktycznie piekna... W innych miejscach w Tajlandii nie bylem, wiec sie nie wypowiadam:)

Malezja - zdecydowane numero uno - Perhentian Islands - cud, miod i orzeszki
Po drugiej stronie macie Langkawi - tam nie bylem, ale ja polecaja. Blisko Langkawi sa juz tajskie wyspy, wiec mozecie sobie tez tam skoczyc.

Georgetown/Penang - tu akurat Lonely Planet nie klamie - faktycznie jedno z najlepszych miejsc do zjedzenia przepysznych rzeczy + ciekawe swiatynie i zabytki postkolonialne

Taman Negara - fajna dzungla, do ktorej plynie sie lodzia - mysle, ze warto

Cameron Highlands - plantacje herbaty w gorach. 10 stopni mniej niz na nizinach - Koniecznie

Singapur - 3xtak - miejsce magiczne - chcialbym tam mieszkac:)

W pozostalych krajach z Twojej listy nie bylem. Przygotowywalem sie do Indonezji w tym roku, ale wyszly Indie... Indonezja zostala na kolejnego tripa. Z tego, co planowalem mojego tripa po Indonezji, to planowalem - Jawe (wulkany Bromo i cos tam jeszcze, swiatynie Borobudur). Pozniej Bali, Lombok, rejs w okolice Komodo... Dokladne relacje z Indonezji robil Kamil, wiec sobie to poczytasz...

Jak sie bedzie watek rozwijal, to postaram sie cos dorzucac na biezaco, bo za jednym razem ciezko wszystko napisac...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Lip 2011 13:54 

Rejestracja: 10 Sty 2011
Posty: 29
Kurcze zapomnialem ustosunkowac sie do Twoich pytan:) Troche mnie ponioslo:)

- czy w 3 miesiące uda nam się dotrzeć i zwiedzić wszystko dobrze po drodze. Czy nie jest to za dużo?
3 miechy beda ok. Wazna wskazowka. Czesto wchodzac np. na forum milosnikow Indii, Toskanii, czy Wroclawia przeczytasz, ze na Florencje to trzeba minimum tydzien tylko po to, zeby zrozumiec, ze trzeba tam jeszcze wrocic na kolejny miesiac, a na Indie zabraknie Ci zycia i tym podobne farmazony. Oczywiscie rozumiem ludzi zakochanych w danym kraju - maja do tego prawo. Ja jednak wychodze z zalozenia, ze na swiecie jest tyle pieknych miejsc, ze nie ma sensu jezdzic przez pol zycia w jedno miejsce i pic to samo piwo w tej samej knajpie. Macie czas, troche pozwiedzacie, troche polezycie na plazy i bedzie git.

- czy rozkład podróży zaczynając od hongkongu jest dobrym wyborem uwzględniając warunki pogodowe?
zima w hk jest okolo 20 stopni, wiec luz, high sezon w tajlandii to tez zima, wiec rowniez luz, Singapur i Malezja - tez bedzie ok (wyjatek Perhentian Islands - tam sezon jest wtedy, kiedy u nas jest lato). Podobnie jest z Bali - tam szczyt sezonu to nasze wakacje. W Indiach w grudniu w Rajahstanie jest kolo 20, a na Goa kolo 30, wiec luzik. Ogolnie termin dobry - zapomnicie o naszej zimie
- czy ktoś się orientuje jaki wyglądają koszty wyżywienia porównując z polską połowę taniej? Jak wyglądają koszty transportu? Możecie wspomóc jakimś przykładami. Interesują mnie też ceny jakiś tanich hosteli. Jeżeli byliście lub macie namiary na fajne miejsce do zostania prosiłbym o podanie info.
Indie najtansze, potem Indonezja, Tajlandia, Malezja, Singapur. HKK bedzie pewnie przed Singapurem, ale nie bylem w HKK, wiec lekko strzelam. Ogolnie jedzonko pyszne i tanie.
-polecacie jakieś tanie linie do lotów wewnątrz Azji?
airasia.com w indiach: kingfisher, spicejet, indigo, Z tajlandii do Singapuru lecielismy tiger airways - to sa tanie linie nalezace do singapur airlines - ceny takie jak w airasia
- jak z bezpieczeństwem? Słyszałem, że nie ma się czego bać, ale może jednak w którymś z wyżej wymienionych miejsc powinniśmy uważać?
Ogolnie jest bezpiecznie. Poczucie bezpieczenstwa jest wieksze niz w Nowej Hucie po zmroku. Kontroluj jednak na biazaco sytuacje na naszej stronie msz i na smarttraveller - strona australijskiego rzadu, ktora na biezaco informuje o zagrozeniu glownie terrorystycznym na calym swiecie i podaje konkretne przyklady, ale ogolnie trzeba dzielic przez 4 to, co tam pisza, bo np. wedlug nich w Polsce tez jest zagrozenie zamachami. I nie przejmuj sie, ze do wiekszosci panstw z Twojej listy bedzie info: high degree of caution, bo jak tam pojedziesz bedziesz czul sie zrelaksowany:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Lip 2011 23:02 

Rejestracja: 10 Sty 2011
Posty: 29
zwracam honor smarttravellerowi... http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... d_100.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Lip 2011 12:00 

Rejestracja: 16 Lut 2011
Posty: 96
Jurassic napisał(a):


Czad ideologiczny truje mózgi, bomby po raz kolejny na Colabie; a na bazarze Zaveri to za każdym razem coś podłożą; niech ich szlag wszystkich trafi.
Wyjeżdżam do Indii w październiku i m.in. planowałem Bombaj.
Statystycznie ryzyko jest niewielkie ale i tak trzeba unikać bazarów i dużych skupisk ludzi w godzinach wieczornych (także Paharganj i Karol Bagh w Delhi); tylko jak skoro właśnie wieczorem jest najciekawiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Lip 2011 13:37 

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 2
Hej! Mogę podsunąć szczegóły z naszego wyjazdu do Singapuru i Malezji - może się Wam przyda :) http://kasai.eu/2011/malezja-i-singapur ... -pomocnie/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Lip 2011 22:07 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 175
Hej
Ma ktoś może jakiś plan zwiedzania Bangkoku na ok. 6 dni? Albo jakąś stronkę, gdzie i co jak po kolei zwiedzać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Paź 2011 20:52 

Rejestracja: 29 Paź 2011
Posty: 1
Jakiś czas temu z chłopakiem strzeliliśmy sobie taki 3-miesięczny trip po azji pd-wsch.
Trasę mieliśmy mniej/więcej podobną, tyle że zamiast Hongkongu - Nepal i skończyliśmy na Malezji.
Przykładowe ceny, polecane hotele (najtańsze w okolicy) i okazjonalne wskazówki jak zrobić, żeby było najtaniej znajdziesz u nas na geoblogu: http://pomidor.geoblog.pl/podroz/9591/na-wschod-od-lublina-azja-sie-zaczyna
Generalnie, to jedną rzecz mogę powiedzieć od razu - nie kupujcie (nie)Praktycznego przewodnika Pascala po Azji południowo-wschodniej, to tylko dodatkowe kg. Wg niego po Azji najlepiej latać samolotem, nie wsiadać do local busów i tanie spanie zaczyna się od 30$.
A w czasach kryzysu (jak nas skroili) ciągnęliśmy z luksusami (świeże owocki, pełne wyżywienie i spanie w guest housach) za 10$/2os ;-)
Czyli się da. My znaleźliśmy na Khao San w Bangkoku stary przewodnik (z 2005) Rough Guide i bardzo pięknie nas prowadził, polecam!

Przepędzając mity powiem tylko, że w przewodnikach jest napisane, że w Kambodży i Laosie nie ma bankomatów. Nieprawda! Wszędzie pełno ich jak mrówków ;-)

Pozdrawiam,
Dorka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Gru 2011 13:21 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
Czas się zbliża miałem trochę obowiązków do tego czasu, teraz intensywne przygotowania. Żeby nie było pięknie zawsze coś musi pójść nie po mojej myśli. Zmieniła się ramówka lotów AirAsia, zmienili nam godzinę przylotu do BKK z Delhi. Lądujemy o 2 a.m. Zastanawiam się jaki plan działań przyjąć. Jako "świeżak' azjatycki nie wiem co robić. Wymyśliłem dwa warianty:
1. Taxi z lotniska w nocy( jaki koszt?), wcześniejsza rezerwacja hostelu w necie?
2. Kimać na lotnisku tak do 5/6 i później pojechać autobusem/pociągiem i szukać noclegu czy jednak w tym przypadku najlepiej zrobić rezerwację przez neta?


Druga sprawa wizowa:
Orientuję się ktoś z Was jak jest z bezpłatnymi visa on arrival dla Polaków. Chcieliśmy do Tajlandii przylecieć i wyjechać drogą lądową.(Kupić bilet na pociąg w Tajlandii). Czy kwalifikujemy się do zwolnień z opłat? Propozycję na rozwiązanie problemu? Kupić bilet na pociąg przez neta, aby później pokazać na granicy?

Za stroną ambasady Tajlandii:
Cytuj:
Informujemy, że od dnia 11 sierpnia 2011 posiadacze polskich paszportów mogą podróżować do Tajlandii w celach turystycznych do 30 dni pobytu bez konieczności ubiegania się o wizę. W sytuacji gdy granica Tajlandii będzie przekraczana drogą lądową z państw sąsiednich (Laos, Malezja, Kambodża i Birma) pobyt wynosi 15 dni. Gdy pobyt będzie przekraczał 30 dni bądź cel wizyty będzie inny niż turystyczny należy ubiegać się o wizę w Ambasadzie / Konsulacie Generalnym Królestwa Tajlandii.



Przekraczając granicę Tajlandii i korzystając ze zwolnienia wizowego należy posiadać:

- paszport ważny minimum 6 miesięcy w momencie wjazdu,

- bilety potwierdzające opuszczenie terytorium Tajlandii w ciągu 30 dni,

- środki finansowe na pobyt (10.000 Baht/osoba, 20.000 Baht/rodzina).


Cytuj:
Generalnie, to jedną rzecz mogę powiedzieć od razu - nie kupujcie (nie)Praktycznego przewodnika Pascala po Azji południowo-wschodniej, to tylko dodatkowe kg. Wg niego po Azji najlepiej latać samolotem, nie wsiadać do local busów i tanie spanie zaczyna się od 30$.


Zdecydowaliśmy się na przewodniki lonely przez amazona.uk. W sumie kupiliśmy 3: Thailand, Malaysia&Singapore&Brunei, Indonesia za 28 funciaków z darmową przesyłką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Gru 2011 21:17 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
mektub napisał(a):
Generalnie, to jedną rzecz mogę powiedzieć od razu - nie kupujcie (nie)Praktycznego przewodnika Pascala po Azji południowo-wschodniej, to tylko dodatkowe kg. Wg niego po Azji najlepiej latać samolotem, nie wsiadać do local busów i tanie spanie zaczyna się od 30$.


Potwierdzam - ten przewodnik to jakaś żenada. Pisany pod turystę który lekką ręką wyda 500$ dziennie - i to w chyba najtańszym turystycznie regionie świata. Dostałem go w prezencie i przez rok w Azji Pd.-Wsch. zajrzałem do niego może ze dwa razy. Na szczęście udało się go po powrocie opchnąć na allegro :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Gru 2011 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 44
Loty: 17
Kilometry: 51 816
Tadex71 napisał(a):
Druga sprawa wizowa:
Orientuję się ktoś z Was jak jest z bezpłatnymi visa on arrival dla Polaków. Chcieliśmy do Tajlandii przylecieć i wyjechać drogą lądową.(Kupić bilet na pociąg w Tajlandii). Czy kwalifikujemy się do zwolnień z opłat? Propozycję na rozwiązanie problemu? Kupić bilet na pociąg przez neta, aby później pokazać na granicy?


jeżeli przylatujesz do Tajlandii to z miejsca dostajesz 30dniową wize za darmo - nikt Cię nie będzie pytał o bilety etc. WBIJAJĄ WIZY Z AUTOMATU - Propozycję na rozwiązanie problemu? BRAK PROBLEMU!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Gru 2011 21:44 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
tuan napisał(a):
Tadex71 napisał(a):
Druga sprawa wizowa:


Może to drobiazg, ale ja bynajmniej tego nie napisałem, tylko raku. Byłbym wdzięczny za niewkładanie czyichś słów w moje usta :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group