Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza Chiny
#21 PostWysłany: 30 Gru 2013 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
No dobra, to ja mam takie pytanie. Lecę w maju do Hong Kongu, Macau i na Tajwan. Pomyślałem sobie, że wyrobię sobie wizę do Chin, gdyż będąc tam w sumie 3 tygodnie, może uda mi się gdzieś wyskoczyć. Może Pekin czy Szanghaj (daleko, wiem... ale mając np. 2 dni i będąc "pod nosem", może warto?) - czy dostanę wizę, nie mając zabookowanych hoteli? Chciałbym po prostu mieć w paszporcie taką możliwość. Może z niej skorzystam, może nie. Zależnie od pogody, czasu na miejscu... chcę uniknąć sytuacji, że nadarzy się okazja wyjazdu a ja zostanę 2 dni w czterech ścianach, bo nie mam wizy... jest to w ogóle możliwe, czy lepiej sobie z góry odpuścić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wiza Chiny
#22 PostWysłany: 30 Gru 2013 12:52 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
Zarezerwuj jakiś hotel z opcją bezpłatnej anulacji, wydrukuj potwierdzenia i idź do ambasady. Po otrzymaniu wizy anuluj hotel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza Chiny
#23 PostWysłany: 30 Gru 2013 13:03 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 445
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
A nie lepiej zarezerwować jakikolwiek hotel umożliwiający darmową rezygnację z rezerwacji, np na ihg.com (zero opłat za rezerwację, nie blokują nic na karcie - trzeba tylko wybrać stawkę umożliwiającą darmową rezygnację). Jak starałem się o wizę w Gdańsku w styczniu to pracownik konsulatu nie przyjął podania 2 chłopakom bo "niby" nie mógł się dodzwonić do hotelu z podania, drugiemu też nie przyjął bo niby zdjęcie złe. Chociaż jak słyszałem konsulat w Gdańsku jest bardzo specyficzny, potrafią znaleźć problem tam gdzie go nie ma, ale możliwe są też rzeczy niemożliwe jak wiza w jeden dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza Chiny
#24 PostWysłany: 31 Gru 2013 23:36 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
ksiazemati napisał(a):
Niestety 22.12nie zostalismy wpuszczeni na teren chin...

To się nie mogło udać. Przecież przepisy wyraźnie mówią, że bez wizy można przebywać tylko w Pekinie i Szanghaju, a wy chcieliście być także w Shenzhen. Czyli przekroczenie granicy (wjazd i wyjazd) musi być w PVG lub PEK i nie wolno wyjeżdżać poza miasto przesiadki. A wy chcieliście wjechać na terytorium Chin w PVG, a wyjechać w SZZ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza Chiny
#25 PostWysłany: 18 Sty 2014 01:22 

Rejestracja: 23 Lis 2011
Posty: 4
Nie spelniliscie punktu #2

A urzednik byl tak mily, ze przez zmuszenie Was do podrozy do HK (traktowany jako third region), skorygowal rzeczywistosc do przepisow. Typowe Chinskie podejscie, ulatwil sobie i Wam robote, bo nie musial nikomu nic zglaszac.



http://www.chinadaily.com.cn/travel/201 ... 861348.htm
1 What requirements foreign nationals have to meet to apply for the 72-hour transit visa exemption at ports of entry in Beijing and Shanghai?

Answer: There are 3 requirements: 1) Citizens from the 45 countries under the 72-hour Transit Visa Exemption Program; 2) Foreign nationals with valid international traveling documents and air ticket for a connecting flight with confirmed date of flight and seat for a third country (region) traveling within 72 hours; 3) Transit passengers from the Capital Airport of Beijing or Pudong or Hongqiao Airports of Shanghai for a third country (region).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza Chiny
#26 PostWysłany: 18 Sty 2014 01:38 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 64
Jak na moje, to żadne forsowanie linii, bo te chiny biedne nie są, żeby naciągać ludzi usilnie, ani żadna niekompetencja urzędników, a wasza głupota i brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, żeby później się jeszcze wyżalać na forum, phi..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza Chiny
#27 PostWysłany: 18 Sty 2014 01:53 

Rejestracja: 23 Lis 2011
Posty: 4
Dobrze, ze opisuja.
Latwiej zrozumiec zasady i nie popelni sie tego samego bledu.

W ambasadzie im potwierdzili, ze jest ok...


Ktos ma doswiadczenia z 2013 z Shenzhen Special Economic Zone will valid for five days wydana w Luohu HK/Shenzhen?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza Chiny
#28 PostWysłany: 18 Sty 2014 18:00 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
pik napisał(a):
Ktos ma doswiadczenia z 2013 z Shenzhen Special Economic Zone will valid for five days wydana w Luohu HK/Shenzhen?

W październiku pojechałem do Lo Wu, wypełniłem wniosek, ale jak w okienku dowiedziałem się że wiza kosztuje 460 RMB, to zrezygnowałem i wróciłem do HK, bo nie opłacało mi się płacić tyle za 1 dzień. Powrót do HK jest trochę skomplikowany, formalności po obu stronach trwały ponad pół godziny, ale nie było problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza Chiny
#29 PostWysłany: 13 Lut 2014 01:45 

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 1
a ja mam pytanie natury technicznej - ambasada jest w Warszawie i widze w necie, ze jest mnostwo firm pośredniczacych w zalatwianiu wiz. To znaczy, ze nie trzeba sie po nia starac osobiscie. czy to znaczy, ze moge np wyslac mojego faceta z dwoma wnioskami i dwoma paszportami do Warszawy (i tak tam ciagle jezdzi) i on moze to zalatwic w moim imieniu? ja musialabym brac urlop w pracy i specjalnie tam jechac na co nie mam ani czasu ani ochoty. a posrednikom placic nie chce, bo moj chlop jest w Warszawie praktycznie co tydzien. Czy musze pisac jakies upowaznienie dla mojego chlopaka, zeby zalatwil te sprawe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza Chiny
#30 PostWysłany: 13 Lut 2014 02:16 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 8
Tak naprawdę zależy od konsula z którym Twój facet będzie rozmawiał ale z doświadczenia wiem, że nikt nie pytał o żadne upoważnienie chociaż miałem w razie czego.
Jak najbardziej ktoś może złożyć wniosek o wizę za inną osobę bez większego problemu ale ja na wszelki wypadek wziąłbym upoważnienie.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
czarnapati lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza Chiny
#31 PostWysłany: 13 Lut 2014 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Nie powinni pytać o upoważnienie, ale jak pisze termit1, możesz wziąć, napisać taki papier to 3minuty roboty.
Zlecając pośrednictwo agencji wysyła się tylko wymagane dokumenty, nikt o żadne upoważnienie nie upomina się.

Cytuj:
Tak naprawdę zależy od konsula z którym Twój facet będzie rozmawiał

Gwoli ścisłości, aplikujący o wizę składa dokumenty u pracownika konsularnego, konsul jest 1 i tylko podbija wnioski, ale z nim nie masz kontaktu przy wyrabianiu wizy (pomijając jakieś wyjątkowe sytuacje).
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
czarnapati lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza Chiny
#32 PostWysłany: 03 Maj 2014 11:53 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
jestem poza Polską I mam utrudniony dostęp do ambasady Chin.Mogę w związku z tym załatwic wizę online,czy to nie realne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: 12 miesięczna wiza
#33 PostWysłany: 15 Maj 2014 16:55 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 64
Chciałbym zostać trochę dłużej w Chinach, czy do rocznej wizy wystarczy sam list zapraszający od Chińskiego polityka czy lepiej zaproszenie do pracy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza Chiny
#34 PostWysłany: 15 Maj 2014 17:05 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 111
77kylo napisał(a):
jestem poza Polską I mam utrudniony dostęp do ambasady Chin.Mogę w związku z tym załatwic wizę online,czy to nie realne?


Z tego co wiem to online nie można. Ale jesli masz kogoś na miejscu, kto Ci zaniesie paszport i potem odbierze, to mozna to załatwic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Cze 2014 20:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Hej, będę niedługo składał wniosek i mam do Was kilka pytań. Czy ktoś weryfikuje trasę którą poda się w wniosku wizowym, rezerwacje hoteli? Na ile to sprawdzają? (tzn jakie są Wasze doświadczenia w tym względzie) Bo jeśli wcale, to wpiszę 4 miejsca, w każdym klepnę rezerwację z bezpłatną anulacją na tydzień, podrukuję potwierdzenia i problem miesięcznego pobytu będzie z głowy.. Prawdziwej trasy jeszcze nie mam gotowej, a wiza by już się przydała bo wyjazd za miesiąc ;)

No i jak to jest z opłatą, na stronie ambasady wisi świeże info z 2010:P że tylko jako przelew na konto, już po złożeniu wniosku - rozumiem że z potwierdzeniem przychodzi się po odbiór paszportu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Cze 2014 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Washington napisał(a):
Hej, będę niedługo składał wniosek i mam do Was kilka pytań. Czy ktoś weryfikuje trasę którą poda się w wniosku wizowym, rezerwacje hoteli? Na ile to sprawdzają? (tzn jakie są Wasze doświadczenia w tym względzie) Bo jeśli wcale, to wpiszę 4 miejsca, w każdym klepnę rezerwację z bezpłatną anulacją na tydzień, podrukuję potwierdzenia i problem miesięcznego pobytu będzie z głowy.. Prawdziwej trasy jeszcze nie mam gotowej, a wiza by już się przydała bo wyjazd za miesiąc ;)

No i jak to jest z opłatą, na stronie ambasady wisi świeże info z 2010:P że tylko jako przelew na konto, już po złożeniu wniosku - rozumiem że z potwierdzeniem przychodzi się po odbiór paszportu?

Klepnalem kilka rezerwacji w hotelach, potem je skasowalem. Nikt niczego nie weryfikowal, ubezpieczenia tez nie mialem wykupionego w momencie skladania wniosku. Z potwierdzeniem odbiera sie paszporty. Kolega wszystko zalatwial, nie trzeba nawet zadnego pelnomocnictwa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 25 Cze 2014 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Washington napisał(a):
Hej, będę niedługo składał wniosek i mam do Was kilka pytań. Czy ktoś weryfikuje trasę którą poda się w wniosku wizowym, rezerwacje hoteli? Na ile to sprawdzają? (tzn jakie są Wasze doświadczenia w tym względzie) Bo jeśli wcale, to wpiszę 4 miejsca, w każdym klepnę rezerwację z bezpłatną anulacją na tydzień, podrukuję potwierdzenia i problem miesięcznego pobytu będzie z głowy.. Prawdziwej trasy jeszcze nie mam gotowej, a wiza by już się przydała bo wyjazd za miesiąc ;)

No i jak to jest z opłatą, na stronie ambasady wisi świeże info z 2010:P że tylko jako przelew na konto, już po złożeniu wniosku - rozumiem że z potwierdzeniem przychodzi się po odbiór paszportu?



Składałam wniosek w marcu 2014 i było tak: wpisałem kilka hoteli, do których miałam potwierdzenia rezerwacji (grupa IHG) , następnie już po otrzymaniu wizy rezerwacje anulowalam i zrobiłam sobie pózniej nowe, takie które mi bardziej pasowały ;) Czyli tutaj nie ma żadnego problemu ;)
Co do opłaty to rzeczywiście trzeba zrobić przelew na konto. podczas rozmowy z konsulem dostaniesz wszystkie potrzebne dane. Po odbiór teoretycznie zgłaszasz sie z potwierdzeniem, ale nikt gomintak nie chce, bo to czy opłata wpłynęła sprawdzają w swoim komputerze :)

Miłego pobytu w Chinach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 26 Cze 2014 11:47 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Dzięki za odpowiedź :)
A rezerwacje/plan podróży klepaliście na cały pobyt czy kilka przypadkowych żeby coś było? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 27 Cze 2014 19:01 

ja spedzalem 3 noce i podalem we wniosku hotel na jedna noc i to jeszcze zly na dodatek.. pomylila mi sie nazwa hotelu w pekinie z tym w manili
mi sie wydaje ze jak aplikujesz o wize turystyczna to oni to z automatu klepia, grunt zeby byl bilet powrotny i zebys za nia zaplacil

77kylo napisał(a):
jestem poza Polską I mam utrudniony dostęp do ambasady Chin.Mogę w związku z tym załatwic wizę online,czy to nie realne?

zobacz sobie jak sie w twoim kraju aplikuje o wize, ja aplikowalem listownie, wrzucasz wszytsko do koperty w poniedzialek i w piatek juz jest z powrotem w skrzynce ;)
Góra
 PM off  
      
#40 PostWysłany: 27 Cze 2014 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Washington napisał(a):
Dzięki za odpowiedź :)
A rezerwacje/plan podróży klepaliście na cały pobyt czy kilka przypadkowych żeby coś było? ;)


W plan podróży wrzuć w środku np. Hong Kong żeby nie zostać z wizą na jeden wjazd. W ten sposób zagwarantujesz sobie dwukrotną. Nie wiem czy skorzystasz czy nie, ale to i tak ta sama cena, a może Ci się przydać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group