Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 04 Maj 2014 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
malyczak napisał(a):
Jak dla mnie to najlepsza podróż RTW o jakiej czytałem :!: ;)
Czekam z niecierpliwością na podsumowanie

Miło mi, dzieki:)
ZFR napisał(a):
Pierwsze zdjęcie Niagary robi wrażenie. Jak dla mnie bardzo oryginalne !
Mega trip. Pozdrawiam

Był klimat; iście arktyczny, ten szron ze spienionej wody osadzał się tworząc bloki lodowe. Co chwilę jakaś mała część odrywała się od dużej i spadała z hukiem do przymarzniętej rzeki - sceny jak z filmu National Geographic o topnieniu lodowców :)
Gdy z hostelu posłałem jeszcze nieobrobione jeszcze zdjęcia do Polski to w odpowiedzi dostałem: "..wygląda jak Zakrzówek w mglisty poranek" :lol:
zulu napisał(a):
Jak przeczytałem o tej pizzy to aż się popłakałem ze śmiechu. :lol:
U nas to by chyba kibole roznieśli hale jak by drużyna rzuciła tylko 99 punktów :P

Trzeba przyznać; miłą tradycję wprowadzili :) Co do gratyfikacji po meczu to wydaje mi się ze, niezależnie od kraju, kibice swoje oczekiwania na darmowy obiad przenieśli by na drużynę, sami dając z siebie więcej podczas dopingu. Samo by się nakręcało..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#62 PostWysłany: 04 Maj 2014 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
Czas na podsumowanie wydatków :roll:
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 05 Maj 2014 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Podsumowanie

Ogólnie to było dużo FLY, trochę było za FREE :D


Lotniczo:
Z zaplanowanych 44 505 km zrobiło się 45 807 km, w powietrzu spędziłem 61,5 h, generując 5,6 tonu CO2 :lol:
- 6 linii lotniczych (5 nowych)
- 7 typów samolotów (3 nowe)
- najdłuższy lot ever 12051 km
- najdłuższy lot domestic 3355 km

Geograficznie:
- 4 kontynenty (1 nowy)
- 7 krajów (5 nowych, nie odmówię sobie przyjemności policzenia USA)
- przekroczenie równika i powrót
- przekroczenie południka 180st linii zmiany daty

Kosztowo:
Średni koszt 1km na całej trasie to 5,02 gr.
W tabelce nieujęte koszty 5 lotów dla taryf niepublicznych, nie mogę podać publicznie, jeśli ktoś bardzo zainteresowany to do własnej kalkulacji, szczegółowiej na PW.
W sumie zmieściłem się poniżej 4 tysięcy, a nawet spełniłem z nawiązką założony w Podsumowaniu 2013 cel. Przy rozłożeniu momentów płatności na kilka miesięcy było do udźwignięcia.
Orientacyjnie umieściłem te pozycje z kategorii "food" za które płaciłem kk mBank (zawsze z 2% haraczem za transakcje w obcej walucie). Na jedzeniu nie oszczędzałem, burgery w Australii były niesamowite. :P :P :P
Dodatkowo w hostelach w Australii zawsze przyjmowano kartę z jeszcze dodatkowymi 2,5 % haraczu.
Wziąłem 9 dni urlopu, z czego ostatni piątek na żądanie, oryginalnie planowałem z Balic jechać do pracy.. może bym dojechał ale nie wyszedłbym o własnych nogach :lol:
Załącznik:
kalkulacja.jpg
kalkulacja.jpg [ 185.07 KiB | Obejrzany 17374 razy ]


Noclegowo:
Polecam wszystkie odwiedzone hostele :)

Językowo:
Trzeba się przyzwyczaić do Australijskiego angielskiego, zajęło mi to 2 dni, często zdarzało się że prosiłem o powtórzenie. Kanada luz, Seul - znikim nie rozmawiałem :) Filipiny super.

Gdzie na wakacje:
No nie da się ukryć że z całego pakietu Australia jest najlepsza, jedyne co blokuje to koszty na miejscu, jeśli chcielibyśmy tam jechać na rodzinne wakacje to musielibyśmy zacząć zbierać już teraz.
Abstrahując od kosztów: tak! , chciałbym tam wrócić :)


Ostatnio edytowany przez tom971, 06 Maj 2014 00:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
hudyts uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 05 Maj 2014 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
WOW! Jestem pod wrażeniem:) Gratuluję ogarnięcia i zrealizowania planu, choć nadal uważam, że jesteś trochę szalony :D

Jak Ci się udało znaleźć hostele za 6,59 i 1,32? Jakieś kody?

Ale z Australią mnie dobiłeś:( Ja właśnie planuję swoją azjatycko-australijską podróż i wahałam się czy nie odpuścić jednak Australii a ty z taką recenzją po RTW? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 06 Maj 2014 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
juliaka napisał(a):
WOW! Jestem pod wrażeniem:) Gratuluję ogarnięcia i zrealizowania planu, choć nadal uważam, że jesteś trochę szalony :D
Jak Ci się udało znaleźć hostele za 6,59 i 1,32? Jakieś kody?
Ale z Australią mnie dobiłeś:( Ja właśnie planuję swoją azjatycko-australijską podróż i wahałam się czy nie odpuścić jednak Australii a ty z taką recenzją po RTW? :roll:

:D
6,59 to tylko był koszt rezerwacji via hostelbookers, poprawione już na sumę rezerwacji oraz pobytu, a w MNL jak bylem ok 0:30 to już nie szedłem do hostelu bo musiałbym wychodzić o 4:30 :) wiec skończyło się na niezrealizowanej rezerwacji za złotówkę..
Co do AU.. No coz ładnie tam i bardzo fajnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 06 Maj 2014 22:07 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Świetna relacja, miło się czyta :)

Duże wrażenie zrobiło na mnie Sydney. Miasto czyściutkie, jak z bajki.
Ale uśmiałem przy czytaniu:
tom971 napisał(a):
Witaj Australio, na dzień dobry imigracyjny. -Only 4 days? -Yeap. -Co będziesz robił przez 4 dni? -Chodził po Melbourne i Sydney. -Jak się dostaniesz do Sydney? -Tigerem. - I po 4 dniach wracasz do Europy? - Nie. - ??? - Jade do Kanady. - Możesz pokazać rezerwację? Wyciągam ten fachowy pliczek wydruków na lot AC. - Ale ten bilet nie ma daty.. - No nie ma, ale jestem zalistowany na 10 Marca, można sprawdzić w systemie rezerwacyjnym AC. - Jesteś stand by to niekoniecznie możesz się zabrać. -Wiem, ale muszę się zabrać bo 12 Marca mam mecz NBA w Toronto.. Pani się uśmiecha, na twarzy ma wypisane 'co za freak' :D Wbija miśka i życzy powodzenia w poniedziałek.


:lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 07 Maj 2014 14:32 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 22
Świetna relacja! Bardzo dobrze napisana, super zdjęcia, ciekawie się czytało, zero nudy, wszystko interesujące :)
Gratuluję pomysłowości, umiejętności organizacji takiego tripa i odwagi!
Fakt faktem, podróż zdecydowanie dla miłośników latania. Ja osobiście zaliczam się do tego grona, także bez dwóch zdań zdecydowałbym się na taką wycieczkę.
Zazdroszczę bardzo i życzę kolejnych ciekawych wypraw!

P.S. Jak będę organizował tripa around the world to liczę na Twoją pomoc ;))
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 07 Maj 2014 16:46 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
Super podróż.
Bardzo dobrze że podzieliłeś relację na kilka odcinków.
Z niecierpliwością czekało sie na relację z następnego etapu.
Poza tym zaliczyłeś wszystkie pory roku.
Ciekawie być jednego dnia w tropiku a nazajutrz być w krainie lodu i śniegu.
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 07 Maj 2014 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 5
Loty: 14
Kilometry: 23 065
Relacja rewelacyjna! Całą przeczytałam jednym tchem. Dobra jakość zdjęć i jeszcze lepsze dokładne opisy, z poczuciem humoru :D Zazdroszczę i podziwiam! Gdybym dysponowała taką gotówką, to sama bym się zdecydowała, bo (nie)stety też jestem wariatką i zapalonym podróżnikiem :D
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 07 Maj 2014 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Tą relację śledziłem odcinkami. Napięcie niemal jak u Hitchcocka. Już po pierwszej przeczytanej części stwierdziłem że musisz mieć niezłego farmaceutę jak się na coś takiego zdecydowałeś i ostro kolorowe proszki przepisuje. :lol:

Generalnie jak ktoś coś takiego przeżył to jest właśnie to coś co się pamięta na całe życie. Czapki z głów !
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 08 Maj 2014 11:08 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Brawo. Bardzo ciekawie, bogato, odważnie, sprytnie. Zazdroszczę i gratuluję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 08 Maj 2014 15:11 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 56
Loty: 223
Kilometry: 582 918
Pisałeś ze miales ladowanie w LAX. Miales wize do USA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 08 Maj 2014 15:14 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Pisał też, że nie miał, ale nie było to problemem bo nikt nie wysiadał z samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 08 Maj 2014 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Pisal, ze nie mial ale nikt nie opuscil samolotu ;)

Edit: vincenz ladnie mnie wyprzedziles :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 08 Maj 2014 15:53 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Piękny trip, świetna relacja.

Z Twojej wyliczanki wynika, że koszt samych lotów to 2299,51 pln :-D

Rozumiem ideę tak krótkiej wycieczki - trzeba oszczędzać urlop na wypoczynek z rodziną :-)
BTW, jako, że ja tez z KRK - bywasz na spotkaniach grupy krakowskiej f4f ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 08 Maj 2014 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Ogolnie rzecz biorac to twoja podroz jest ciekawa bo jest inna. Ale tak naprawde widziales bardzo malo z miejsc w ktorych byles. Osobiscie - to nie dla mnie, ale rozumiem ze ludzie maja rozne upodobania. Szkoda mi by bylo spedzic tyle czasu w samolocie na rzecz 'pieciu minut' w danym miejscu. Nie na tym polega podrozowanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 08 Maj 2014 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lip 2013
Posty: 200
Loty: 14
Kilometry: 11 288
niebieski
Taka podróż, to istne marzenie. Zazdraszczam i czekam na kolejne zapierające dech w piersiach relacje!
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 08 Maj 2014 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Gratuluję RTW za relatywnie niewielkie pieniądze. Jak ktoś już wspomniał relacja napisana z nutką humorystyczną, co bardzo mi się podobało. Mi osobiście jednak szkoda by było odwiedzić tyle miejsc jednocześnie spędzając w nich tak niewiele czasu. :) Pozdrawiam i życzę kolejnych udanych wypraw!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 09 Maj 2014 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 153
Wow super relacja, czyta się jednym tchem, chociaż sama bym się na taką podróż nie zdecydowała to i tak gratuluję pomysłu i realizacji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 09 Maj 2014 13:35 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 136
Gratulacje za pomysł, doskonałe planowanie (choć życie często zmienia nam to, co niby dopięte na ostatni guzik)

Mega relacja :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group