Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Gru 2011 13:58 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 11
W związku z wyjazdem do Chin w styczniu chciałbym kupić niewielką ilość juanów (przynajmniej na 1 dzień pobytu, później skorzystam z bankomatów), czy jest w ogóle możliwość kupna ten waluty w polskim kantorze? Jeżeli ktoś chciałby odsprzedać to także jestem zainteresowany ( najlepiej Górny Śląsk)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gregggor, 15 Maj 2014 17:10, edytowano w sumie 1 raz
Połączone wątki - tutaj pytajmy o kwestie związane z chińską walutą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 04 Gru 2011 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
viewtopic.php?f=17&t=7268
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Maj 2013 13:37 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
W Warszawie w Galerii Mokotów można zakupić chińską walutę oraz masę innych.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Kwi 2014 19:15 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 411
niebieski
Powiem tak, a nie lepiej po prostu wybrać z bankomatu np. z karty USD? Chyba, że trzymasz yuany pod poduchą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Gotówka w Chinach
#5 PostWysłany: 26 Kwi 2014 20:24 

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 6
Witajcie!
Wybieram się w wakacje do Chin na wolontariat i mam problem. Przejrzałam już milion internetowych stron szukając odpowiedzi na moje pytanie i wciąż nie wiem jaka opcja jest najlepsza, dlatego zwracam się do Was, doświadczonych podróżników.

Jak płacić w Chinach? Czy wziąć z Polski Euro /Dolary i wymienić na miejscu? Czy może pojechać tam z kartą bankomatową i wypłacać z konta?
Poradźcie, jaki sposób bardziej opłacalny?

Dziękuję i pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gotówka w Chinach
#6 PostWysłany: 26 Kwi 2014 20:39 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 3
Z własnego doświadczenia :)
Weź trochę USD ze sobą, i na lotnisku wymień w kantorze jakąś część tej kwoty (np 100 czy 50) - będziesz miał na taxi i pierwsze niezbędne zakupy - bez zbędnego stresu. A resztę trzymaj na czarną godzinę.....zawsze bankomat może nie oddać karty.......(jest to możliwe nawet w PL)
A potem, pewniejszy jest bankomat niż "uliczny kantor". Wypłata jest bezproblemowa bez względu na to jaką masz kartę (najlepiej mieć dwie, każdą z innego banku) bo jak wnioskuję z postu to szykuje się dłuższy pobyt :)
Generalnie z kasą nie ma tam większego problemu ale jak wiadomo strzeżonego ..........
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gotówka w Chinach
#7 PostWysłany: 26 Kwi 2014 20:48 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 29
Loty: 47
Kilometry: 152 772
bankomat (dla pewności 2-3 karty) plus gotówka usd (wymiana w banku), miłego pobytu:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gotówka w Chinach
#8 PostWysłany: 26 Kwi 2014 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ja tam zawsze brałem gotówkę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gotówka w Chinach
#9 PostWysłany: 26 Kwi 2014 21:49 

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 6
Dzięki wielkie za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gotówka w Chinach
#10 PostWysłany: 27 Kwi 2014 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Jak przy wyjeździe gdziekolwiek, zapas gotówki plus przynajmniej 2 karty.
Spawdz czy, a raczej na ile bank Cię kroi na operacjach poza krajem i otwórz najkorzystniejsze konto.
Gotówka to dobra opcja na poczatek po lądowaniu i na sytuacje awaryjne.

Cytuj:
A potem, pewniejszy jest bankomat niż "uliczny kantor".


Mieszkam w Chinach piąty rok i chyba tylko raz widziałem uliczną ofertę wymiany walut- jest to nielegalne.
W Chinach nie ma kantorów, waluty wymienia się w bankach+ ew. upoważnione do tego typu operacji lepsze hotele(4-6*), ale tylko dla swoich gości+czasami lotniska itp. Do wymiany w banku potrzebny jest paszport. Nie wyrzucaj kwitów. Jeśli zostaną Ci RMB i będziesz chciał z powrotem wymienić na USD czy euro to powinni pytać o te kwitki.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Kwi 2014 04:12 

Rejestracja: 27 Gru 2011
Posty: 15
Bez problemu możesz przywieść do Chin kwotę 10.000 USD. Wymienisz sobie na miejscu a RMB, tyle ile będzie Ci potrzebne. To jest moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Kwi 2014 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
Jeśli nie chcesz nic deklarować, to max 5 000 dolarów:


Tutaj link:
http://pekin.msz.gov.pl/pl/informacje_k ... d_do_chin/
punkt: Co muszę wiedzieć o przepisach celnych?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Kwi 2014 04:51 

Rejestracja: 27 Gru 2011
Posty: 15
mistus napisał(a):
Jeśli nie chcesz nic deklarować, to max 5 000 dolarów:


Tutaj link:
http://pekin.msz.gov.pl/pl/informacje_k ... d_do_chin/
punkt: Co muszę wiedzieć o przepisach celnych?


To jest teoria, w praktyce wygląda to tak jak napisałem powyżej. Jeszcze się nie zdarzyło aby na granicy w Chinach kwestionowali kwotę 10.000 usd, a kontrolę miałem nie raz.
pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Maj 2014 15:16 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
Proszę o poradę , otóż w najbliższych dniach w trakcie podróży będę miał 11 stopover w Pekinie i chciałbym zwiedzić choć odrobinę to miasto ale czy jest prawdą , że kurs wymiany z $ na CNY na lotnisku jest bandycki i oprócz tego kantory pobierają do każdej transakcji 50 CNY prowizji?
Czy jest możliwość taniego sposobu wymiany np 30 usd bez tych dodatkowych kosztów??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Sie 2014 12:35 

Rejestracja: 27 Maj 2014
Posty: 2
Na stronie MSZ jako zabroniona do wwiezienia jest podana waluta chińska...o co chodzi? czy nie mozna w ogole wwozic yuanów tylko USD i EURO? czy cos zle zrozumialam... Juz sa kupione - ok 5000....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Sie 2014 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Z 5 000 nic się nie przejmuj. Wwiezienie to pikuś, jak coś to z wywozem mogliby coś bardziej pilnować przepisów. W teorii należy na cłówce zgłosić sumę wyższą niż 20 000rmb/$5 000, ale tym się przejmuj tylko jak będziesz chcieć wywieźć jakieś konkretniejsze sumy później (info z szanghajskiego 'customs').
Moim zdaniem MSZ wprowadza w błąd...
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Kwi 2015 20:07 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 54
Dodam, że w Krakowie na Grodzkiej (chyba 71) też czasem mają Yuany i przemycę też info, że dolary z Hong Kongu również (ostatnio całkiem sporo mieli, bo kilka tysięcy). Wiem bo w ostatni weekend wymieniałem jedną i drugą walutę. Niestety Yuanów ledwo powyżej 200, ale zawsze na jakieś metro, itp. już będzie i na lotnisku po złodziejskim kursie nie będzie trzeba wymieniać. Osoba sprzedająca w kantorze powiedziała, że im bliżej sezonu wyjazdowego tym więcej mają, także trzeba pytać / dzwonić. Kantor się nazywa chyba "Parana".
_________________
Nowy blog: http://podrozujese.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Paź 2015 17:47 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
Mam pytanie:
Zostało mi 4800 CNY po wyjeździe. Mogę wymienić za 1.5 tygodnia w WAW w kantorze 777 na al.Jerozolimskich(mają dobry kurs). Ale chciałem się zapytać o opcję wymiany internetowej.
W Cinkciarzu można wymienić CNY na PLN i potem przelać PLN na swoje konto.
Pytanie czy w jakikolwiek sposób można wpłacić CNY w gotówce na konto CNY założone w Cinkciarzu?
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak najkorzystaniej internetowo wymienić CNY które się ma w gotówce - oczywiście o stacjonarnych kantorach wiem.
Dziękuję za sugestie.
M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Paź 2015 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Kwi 2014
Posty: 15
Ja byłem w Chinach dwa razy i zawsze zabierałem ze sobą euro, nie było problemu z wymianą w bankach. Miałem tez okazje używać polskich kart MasterCard i visa przy płaceniu i wypłacaniu gotówki i nigdy nie zauważyłem żeby kurs wymiany był słaby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Gru 2015 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2015
Posty: 67
My w Eerlien chcieliśmy wymienić dolary na yuany i tylko Bank of China prowadził kantor... A do samej wymiany potrzebowaliśmy dać do skserowania paszport i wypełnić jakieś śmieszne świstki, łącznie z podaniem numeru kontaktowego. Całość zajęła nam dobre kilkanaście minut.
_________________
Agata i Olgierd STO. Postanowiliśmy spędzić trochę czasu na podróżach po Azji i Nowej Zelandii. Zobacz więcej:
http://stohistorii.pl
www.facebook.com/stohistorii
SNAPCHAT: stohistorii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group