Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Kwi 2014 22:08 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
TomGSM napisał(a):

A po jakim okresie te (ujemne) punkty się kasują?
Sam wnioskowałem o kredyt na firmę (jednoosobowa działalność) i KK (prywatnie) mniej więcej w tym samym czasie, łącznie w około 10 instytucjach - czy w związku z tym mam scoring obniżony o min. 100 punktów? Czy każde zapytanie obniża scoring niezależnie czy wezmę kredyt czy nie?


punkty 'wracaja' mniej wiecej po miesiacu, akurat skladalem wnioski w 3 bankach i mialem ustawiony alert sms wiec po kazdym zaczytaniu danych sprawdzalem punktacje - i spadala wlasnie o 15-16 pkt.
mozesz miec scoring obnizony o 100 pkt, a rownie dobrze moze to byc np 70 - nie wiadomo od czego zależy algorytm. może również od wysokości kredytu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 17 Kwi 2014 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Całkiem fajny ten darmowy raport, przynajmniej dla mnie, bo pierwszy raz coś takiego widziałem. Są wszystkie informacje o których ja wiem. Tylko jak już w to wszedłem to poproszę o komentarz. Bo dla mnie ta ocena punktowa to na razie trochę czarna magia. Jak rozumiem określa ona moją wiarygodność, ale... Co mi z tego przychodzi? Dostanę lepsze warunki kredytu? Wyższy limit na kartę?

No i chyba kluczowe pytanie przy jakiej wartości to pomaga a przy jakiej szkodzi? Ja tam mam tylko rok historii, wcześniej nie miałem potrzeby ani ochoty mieć żadnych zaawansowanych produktów finansowych, ale 4 gwiazdki na 5 możliwych wygląda fajnie... Tylko czy faktycznie takie jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 17 Kwi 2014 18:33 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
kiew napisał(a):
No i chyba kluczowe pytanie przy jakiej wartości to pomaga a przy jakiej szkodzi? Ja tam mam tylko rok historii, wcześniej nie miałem potrzeby ani ochoty mieć żadnych zaawansowanych produktów finansowych, ale 4 gwiazdki na 5 możliwych wygląda fajnie... Tylko czy faktycznie takie jest?


Jeśli nie masz złego scoringu (4 gwiazdki są całkiem ok) i wnioskujesz o kredyt który mieści się w Twojej zdolności, to go z pocałowaniem ręki dostaniesz. Problemy zaczynają się jeśli chcesz się bardzo ostro zadłużyć, masz złą ocenę, chcesz mieć jakieś superniskie oprocentowanie, masz problem z udowodnieniem zarobków (cokolwiek innego od umowy o pracę), etc. Poza tym wiele zależy od banku - są banki elastyczne i jest mbank ;)
Plusem zaś NISKIEGO scoringu jest to, że bank rzadziej dzwoni do Ciebie z "korzystną ofertą kredytu" :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 17 Kwi 2014 19:55 

Rejestracja: 26 Kwi 2012
Posty: 39
Loty: 14
Kilometry: 16 274
TomGSM napisał(a):
Sorvali napisał(a):
warsawfan napisał(a):
Ciekawe czy ta ułomna organizacja za takie samodzielne sprawdzanie swojego scoringu również go obniża.


nie obniża, odczytywałem BIK w przeciągu ostatniego półrocza 10 razy (niestety skończył mi się limit prób:)) i odczyty nie zmieniały scoringu.
natomiast każde zapytanie o kredyt obniża scoring o 10-16 pkt


A po jakim okresie te (ujemne) punkty się kasują?
Sam wnioskowałem o kredyt na firmę (jednoosobowa działalność) i KK (prywatnie) mniej więcej w tym samym czasie, łącznie w około 10 instytucjach - czy w związku z tym mam scoring obniżony o min. 100 punktów? Czy każde zapytanie obniża scoring niezależnie czy wezmę kredyt czy nie?


każde zapytanie przez bank obniża ci scoring (ale algorytm jest dużo bardziej skomplikowany, nie jest tak że zapytanie daje te 10-16pkt), nie każdy bank patrzy ślepo na ilość punktów, ale np czy w ciągu ostatnich 6 mies było zadłuzenie przeterminowane na kwotę min 200 zł, są równierz banki które jak zobaczą że było powyżej 3 zapytań w poprzednim miesiącu, wniosek z automatu "znegacą".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Kwi 2014 00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Zajmuje się kredytami hipotecznymi w jednym z banków. Ten bezpłatny BIK to świetna forma sprawdzenia czy wszystkie zobowiązania zostały zamknięte. Czasem bywa tak, że np. mamy jakąś kartę kredytową którą choćby nie aktywowaliśmy a wisi w raporcie i obniża nam niepotrzebnie zdolność kredytową. Jeżeli zauważycie u siebie opóźnienia w spłatach kredytów 31-90 dni i powyżej nawet w ostatnich pięciu latach to możecie sobie to "poczyścić" przed ubieganiem się o kredyt. Mają one bardzo duży wpływ na przyznawalność kredytów nawet jeżeli jest zdolność kredytowa. Wszystkie informacje jak to zrobić znajdziecie w google. Warunkiem efektywnego czyszczenia jest nie posiadanie już tych zobowiązań kredytowych. Polecam i sam czekam na swój raport ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 18 Kwi 2014 00:57 

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 89
Ciesze się że mój deal cieszy się powodzeniem, sprawdzajcie się i bądźcie czyści ^^
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 22 Kwi 2014 11:26 

Również skorzystałem. Dzisiaj przyszedł polecony.Konto aktywowane. Jest info o wszystkich byłych i obecnych zobowiązaniach.Oraz co najważniejsze ocena punktowa. Moja caľkiem dobra :P Dzięki za deala.
Góra
 PM off  
      
#28 PostWysłany: 23 Kwi 2014 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 188
Mam pytanie, w opisie napisane jest że w ramach konta próbnego mamy:
- Profil Kredytowy Plus: bezpłatnie – 1 raport (wersja ograniczona funkcjonalnie). Pełna wersja: 36 zł za 1 raport.
- Alerty: bezpłatnie, bez ograniczeń.
- BIK Pass: bezpłatnie – 1 raport. Pełna wersja: 23 zł za 1 raport.
- Informacja Ustawowa: bezpłatnie raz na 6 miesięcy.

Czy to oznacza, że mogę sprawdzić bezpłatnie tylko jedną osobę (Profil kredytowy / BIK Pass) ?
Jak działają te "produkty" BIK ? Czy ktoś z korzystających mógłby pokrótce je opisać ?

z góry dzięki
:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Kwi 2014 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
lefebure napisał(a):
Czy to oznacza, że mogę sprawdzić bezpłatnie tylko jedną osobę (Profil kredytowy / BIK Pass) ?

Tak, profil kredytowy i BIK Pass w wersji konta próbnego generowane są jednokrotnie. Dodatkowe wygenerowania trzeba sobie dokupić. W następnych dniach masz do nich dostęp, ale na dzień wygenerowania.
lefebure napisał(a):
Jak działają te "produkty" BIK ? Czy ktoś z korzystających mógłby pokrótce je opisać

BIK Pass wygląda trochę jak certyfikat, gdzie BIK zaświadcza, że osoba legitymująca się wskazanymi w certyfikacie danymi identyfikacyjnymi jest takim a takim kredytobiorcą, posiada taką a taką ocenę punktową (wraz z gwiazdkami), ma takie a takie zobowiązania do spłaty (bez kwot) oraz jakie zobowiązania spłacił (bez kwot). Znajduje się tam jeszcze słownik pojęć uzytych w "certyfikacie".
Najobszerniejszą (w moim przypadku) była informacja ustawowa. Zawiarała wskazanie szeregu zobowiązań bieżących i przeszłych, łącznie z ratami przewidzianymi do spłaty w pierwszym planie spłat jak i aktualnie płaconymi ratami oraz wysokością spłacanych kwot kart kredytowych. Dodatkowo opisane było każde zapytanie o moją osobę ze strony instytucji bankowych oraz pokrótce wskazany cel tego zapytania.
Profil Kredytowy Plus zawiara coś pomiędzy "certyfikatem" a informacją ustawową - daty i kwoty zaciągniętych zobowiązań aktualnych i przeszłych. Kwoty płaconych miesięcznie rat. Liczba i daty zapytań o mnie wykonanych przez instytucje bankowe (szczegóły już dodatkowo płatne). Zakres oceny punktowej - bez wskazania dokładnej punktacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
lefebure lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 15 Cze 2014 12:49 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Chciałbym sobie przedłużyć dostęp do mojego BIK (79 PLN/rok).
Jest możliwość wpisania kodu promocyjnego, ma ktoś może takowy??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 15 Cze 2014 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
nie wiem czy jest sens podawac swoje dane kolejnej instytucji i to tylko po to zeby sie przekonac...no wlasnie o czym??????
wiem jakie mam zobowiazania, a jak ktos nie panuje nad wlasnymi finansami to i tak bik mu nic nie pomoze
zbyt łatwo szastacie swoim danymi
a to czy macie +czy - wyjdzie przy najbliższym kredycie
to jak z wiza do usa -posiadanie jej nie gwarantuje wjazdu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Cze 2014 14:43 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Dzięki za cenną poradę, wezmę ją sobie głęboko do serca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 15 Cze 2014 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
smok1 napisał(a):
Jeśli nie masz złego scoringu (4 gwiazdki są całkiem ok) i wnioskujesz o kredyt który mieści się w Twojej zdolności, to go z pocałowaniem ręki dostaniesz.

a życie życiem
http://www.forum-kredytowe.pl/f124/odmo ... 50152.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 16 Cze 2014 12:16 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
becek napisał(a):
smok1 napisał(a):
Jeśli nie masz złego scoringu (4 gwiazdki są całkiem ok) i wnioskujesz o kredyt który mieści się w Twojej zdolności, to go z pocałowaniem ręki dostaniesz.

a życie życiem
http://www.forum-kredytowe.pl/f124/odmo ... 50152.html


BIK bikiem, a pytanie jakie ktoś ma dochody i jaką zdolność bank wylicza. Poza tym "nieciekawy bik" to określenie na odwal się, żeby powiedzieć cokolwiek (generalnie ŻADEN bank nie powie szczerze, dlaczego odrzucił wniosek). Więc tak bym się nie przywiązywał do tego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 22 Cze 2014 10:01 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 7
Zbanowany
becek napisał(a):
nie wiem czy jest sens podawac swoje dane kolejnej instytucji i to tylko po to zeby sie przekonac...no wlasnie o czym??????
wiem jakie mam zobowiazania, a jak ktos nie panuje nad wlasnymi finansami to i tak bik mu nic nie pomoze
zbyt łatwo szastacie swoim danymi
a to czy macie +czy - wyjdzie przy najbliższym kredycie
to jak z wiza do usa -posiadanie jej nie gwarantuje wjazdu


Warto sprawdzać swoją historię kilku powodów, chociażby po to aby kontrolować czy wszystkie przekazane dane są aktualne i pozwala interweniować, jeśli coś się nie zgadza. Lepiej wiedzieć o tym zanim pójdziemy po kredyt, aby móc wyjaśnić ewentualne błędy. Dzięki Profilowi Kredytowemu Plus jest to naprawdę proste - na bieżąco kontrolujemy swoją historię kredytową, mamy dostęp do aktualnych danych w dowolnym momencie. Dodatkowo, gdy ubiegamy się o kredyt, możemy poznać ocenę swojej wiarygodności kredytowej.

Polecam artykuł w Akademii BIK - https://www.bik.pl/akademia/twoja-dobra ... -historii-

W razie pytań i wątpliwości służę pomocą,
eRzecznik BIK

-- 22 Cze 2014 10:05 --

kacper451 napisał(a):
Chciałbym sobie przedłużyć dostęp do mojego BIK (79 PLN/rok).
Jest możliwość wpisania kodu promocyjnego, ma ktoś może takowy??



Aktualnie nie ma promocji na Konto Premium.

W razie pytań i wątpliwości służę pomocą,
eRzecznik BIK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 22 Cze 2014 12:40 

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 430
niebieski
Zróbcie promocję dla forumowiczów fly4free, w końcu można powiedzieć, że trochę wejść na stronkę i parę kont macie dzięki forum;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Cze 2014 15:56 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 7
Zbanowany
sopel1987 napisał(a):
Zróbcie promocję dla forumowiczów fly4free, w końcu można powiedzieć, że trochę wejść na stronkę i parę kont macie dzięki forum;)


Promocja już jest. I to dla wszystkich :)

W ramach niej można bezpłatnie uzyskać informacje na temat swojej historii kredytowej. Zobaczymy co da się zrobić w sprawie specjalnej promocji dla forumowiczów fly4free;)

W razie pytań i wątpliwości służę pomocą,
eRzecznik BIK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 25 Cze 2014 20:49 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 49
Potwierdzam, promocja działa. Osoby posiadające już konto w bik powinny wejść w opcję: zmiana usługi i wybrać konto próbne - koszt 1,23 pln.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 01 Gru 2015 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Znów jest promocja na konto próbne za 0 zł na 60 dni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 01 Gru 2015 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Jeżeli już ktoś korzystał wcześniej z tej promocji to drugi raz za 1zł nie da się wykupić :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group