Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Easyjet bookowanie
#1 PostWysłany: 12 Kwi 2014 09:42 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 745
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Witam
Mam pytanie do bardziej doswiadczonych, zabookowalem bilety na berlin-teneryfa linia easy jet, podczas bookowania przeszedlem przez wszystkie stepy itd. na ostatniej stronie, w miejscu gdzie sie placi na ostatniej stronie mialem napisane FINAL PRICE: 654zl, pay by debit card:654zl, 2-3min szukalem karty, wpisalem dane wzialem book i moim oczom pojawila sie informacja, iz z mojej karty pobrano 700zl z koncowka, co mnie bardzo zdziwilo bo wczensiej final price byl 654zl. Napisalem do Easyjeta, po dwoch dniach napisali ze 50zl biora za placenie karta. Czy to jest normalne ? w koncu na ostatniej stronie mialem, info ze placac karta 654zl oraz na dole banner mieniacy sie do mnie banner "No additional fees. what you see is what you pay" Prosze o pomoc, tu juz nie chodzi o pieniadze ale po prostu bycie fair wobec klienta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Easyjet bookowanie
#2 PostWysłany: 12 Kwi 2014 09:48 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
To standardowa opłata za rezerwacje.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Easyjet bookowanie
#3 PostWysłany: 12 Kwi 2014 09:53 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3920
platynowy
Widocznie zapłaciłeś kartą kredytową a nie debetową. Wtedy jest rzeczywiście haracz.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Easyjet bookowanie
#4 PostWysłany: 12 Kwi 2014 10:01 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6156
HON fly4free
noyle napisał(a):
To standardowa opłata za rezerwacje.
standardowa opłata rezerwacyjna (55 zł) powinna chyba być już uwzględniona w "FINAL PRICE"
ja nigdy się nie spotkałem, żeby była dodatkowo dodawana na etapie płatności
może dodałeś jakieś usługi dodatkowe?

mucha napisał(a):
Widocznie zapłaciłeś kartą kredytową a nie debetową. Wtedy jest rzeczywiście haracz.
haracz za kartę kredytową to chyba 2%, więc w tym przypadku powinno być ok. 13 zł
ja w każdym razie tyle "przepłaciłem" za bilet o wartości ok. 660 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Easyjet bookowanie
#5 PostWysłany: 12 Kwi 2014 10:12 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 745
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Nie dodawalem zadnych uslug, robilem byle taniej, placilem karta debetowa, wiec nie powinno byc nic. Prosze o wiecej opinii bo nie wiem czy dalej do nich pisac. Moim zdaniem po prostu przez te 2-3min co szukalem i wpisywalem numer, ktos zabookowal bilety a mi skoczyla cena, bo system u nich jakos zle dziala.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Easyjet bookowanie
#6 PostWysłany: 12 Kwi 2014 10:49 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 210
niebieski
Tak jak piszesz w tej cenie ktoś ciebie uprzedził :cry: dlatego zapłaciłeś drożej :P tak to działa w systemie rezerwacyjno-płatniczym easyJet :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Easyjet bookowanie
#7 PostWysłany: 12 Kwi 2014 11:16 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 745
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
mucha napisał(a):
Widocznie zapłaciłeś kartą kredytową a nie debetową. Wtedy jest rzeczywiście haracz.

Placilem karta debetowa, place ta karta od paru lat za hotele i loty i nigdy nie bylo problemow. Jest to karta VISA debit.

Moim zdaniem system powinien pamietac jaka ma mam cene, a nie dowiaduje sie ile zaplacilem, dopiero gdy udostepnie numer karty.

PS. Pokauje tutaj screen z zaplaty, nie ma tutaj o platnosci karta nic.

Cytuj:
09/04/2014 Tenerife South to
Berlin Schoenefeld
13/12/2014 Flight 2 Segment 238.00 PLN
09/04/2014 Berlin Schoenefeld to
Tenerife South
06/12/2014 Flight 2 Segment 348.00 PLN
Aviation Taxes (APD) 2 per booking 62.00 PLN
Admin Fee 1 per booking 55.00 PLN
Flight Totals 703.00 PLN
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez lukasz354 13 Kwi 2014 15:17, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Easyjet bookowanie
#8 PostWysłany: 12 Kwi 2014 13:07 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 745
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Po kilku wymianach maili(odp trwa pare dni) customer service przyznal mi racje, iz podczas mojego bookowania pomiedzy wybraniem pasazerow a wpisaniem numeru karty, ktos inny zabukowal bilety w tej cenie(50zl nizzsej) ja jednak przez caly proces rezerwacji mialem napisana cene nizsza, dopiero po wpisaniu numery i daniu book, wyszlo mi ze gratulacje pobralismy 704zl zamaist 654zl, customer service napisal ze automatycznie system podnosi cene itd. Jednak czy myslicie ze to zgodnie z prawem, zeby klient cene koncowa dowiedzial sie dopiero po transakcji ? napisalem z pytaniem, ze skoro sie pzryznaja to jak ta sprawe chca rozwiazac. Nie wiem czy prawo stoi murem za mna i czy dalej sie wyklocac z nimi, moze ktos sie bardziej w tej sfere orientuje ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Easyjet bookowanie
#9 PostWysłany: 21 Kwi 2014 12:33 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 705
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
skoro masz takiego maila od nich spokojnie możesz napisać do banku o zwrot nadpłaty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Easyjet bookowanie
#10 PostWysłany: 21 Kwi 2014 12:37 

próbuj walczyć, być może zwrócą różnicę, choć nie sądzę bo zapewne wynika to z regulaminu płatności/rezerwacji, z którym zapewne się nie zapoznałeś i stąd się bierze zdziwienie (na szczęście jak dla mnie suma różnicy jest do zaakceptowania)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Easyjet bookowanie
#11 PostWysłany: 21 Kwi 2014 12:45 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 745
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
miloszp napisał(a):
skoro masz takiego maila od nich spokojnie możesz napisać do banku o zwrot nadpłaty


Czemu do banku ?

Oczywiscie ze cena do zaakceptowania, jednak tu nie chodzi o kase, tylko o zasade i juz traktowanei klienta, najpierw starali sie ze mnie zrobic glupka, ze niby 50zl za karte itd, teraz mi chociaz przyznali racje to juz pol sukcesu. Moim zdaniem nei moze byc tak w systemie ze cena sie nie zmienia na ekranie przy kazdym stepie, a tak naprawde rosnie, bo moge tu zadac pytanie a co jesli by ktos zarezerwowal tym w czasie bilet za grupy 30osobowej np jakies biuro podrozy. Wtedy ceny by mi skoczyla pewnie to kilku tysiecy zl, a ja bym sie dowiedzial juz po wyslaniu pieniedzy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Easyjet bookowanie
#12 PostWysłany: 21 Kwi 2014 12:58 

Tak jak napisałem wcześniej skoro uważasz, że uczyniono Ci krzywdę to pisz i walcz (mimo wszystko wskazane wcześniejsze dokładne przestudiowanie regulaminu rezerwacji biletów easyjet, bo nic o tym nie piszesz)
Reklamacja do banku jak dla mnie odpada, bo easyjet chce i może wykonać przelot, nie ma kwestii przewalutowań, no chyba, że po odmowie ze strony easyjet pochylą się na różnicy kwot na potwierdzeniach easyjet o ile je masz
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Easyjet bookowanie
#13 PostWysłany: 21 Kwi 2014 13:03 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 745
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Dzis przestudiuje na spokojnie ten regulamin, moze cos sie uda wynalezc. Generalnie skoro mi przyznali racje to juz sukces i to o co walczylem, jednak tak sobie pomyslalem ze na przyszlosc trzeba naprawde te rezerwaje robic w 10sek bo jesli by skok biletu byl wiekszy niz 50zl bo ktos rezerwowal wiecej, to naprawde bylbym w czarnej dupie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Easyjet bookowanie
#14 PostWysłany: 21 Kwi 2014 13:07 

dzięki tobie już wiem po co easyjet podaje ile obecnie osób rezerwuje bilety lotnicze na interesującym mnie kierunku
Góra
 PM off
Klebek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Easyjet bookowanie
#15 PostWysłany: 21 Kwi 2014 13:10 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 745
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Ja tego nie widzialem, chyba tylko kiedy ktos ostatnio rezerwowal czy cos takiego, te 50zl nie boli, choc pewnie wtedy bym wzial inne terminy, bo tam generalnie caly grudzien sie roznil koncowkami, moze mam szczescie w nieszczesciu ze jaka grupa przyjaciol 6osobowa mnie nie uprzedzila tylko zapewne para.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Easyjet bookowanie
#16 PostWysłany: 21 Kwi 2014 13:21 

Kod:
na przemian np:
111 osób obecnie zainteresowanych tą trasą
Ostatniej rezerwacji dokonano 15 minut temu
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Easyjet bookowanie
#17 PostWysłany: 21 Kwi 2014 13:24 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 745
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
W takiej sytuacji to juz adrenalinka rezerwowanie z tego wynika :D rosyjska ruletka szansa 1 do 9(czy ile tam jest) ze sie uda po cenie widocznej zabookowac.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Easyjet bookowanie
#18 PostWysłany: 21 Kwi 2014 13:26 

kończąc z mojej strony nikt nie każe latać easyjet, do tego jasno wskazują jakie jest obecnie zainteresowanie rezerwacjami, a i jest to zapewne wyszczególnione w regulaminie do którego ponownie odsyłam
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Easyjet bookowanie
#19 PostWysłany: 03 Sie 2014 22:51 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Gdzieś mi się obiło o uszy, że U2, pomimo że jest linią niskokosztową podchodzi czasem "po ludzku" do przesiadek na które nie zdążymy, o ile oba bilety mamy na jednej rezerwacji. Czy ktoś może potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Easyjet bookowanie
#20 PostWysłany: 25 Sie 2014 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 145
Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
Gdzieś mi się obiło o uszy, że U2, pomimo że jest linią niskokosztową podchodzi czasem "po ludzku" do przesiadek na które nie zdążymy, o ile oba bilety mamy na jednej rezerwacji. Czy ktoś może potwierdzić?


Jeśli się spóźnisz max. 2 godziny to mają w cenniku tzw. opłatę ratunkową. Za 300 zł zmienią Ci bilet na kolejny lot. To i tak dużo taniej niż kupowanie biletu na ostatnią chwilę na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group