Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 472  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 22 Paź 2011 22:24 

Rejestracja: 16 Lis 2010
Posty: 28
wracajac z honolulu 1 segment podrozy odbyl sie o czasie. po przylocie okazalo sie ze nasz samolot z LA odlecial z pasazerami wczesniejszymi. po miotaniu sie przy stanowisku air france dostalam bilet zamiast na 18-45 na 21-35. juz na lotnisku w LA okazalo sie ze do warszawy nie dotre ta linia.. air france wykupila dla mnie bilet w locie. w sumie w warszawie mialam byc o 18-10 a bylam po 21.
czy moge ubiegac sie o odszkodowanie. czy jest jakis formularz , ktory mam wypelnic czy sama wymodzic pismo. POMOCY.
kolejne opoznienie mialam w zeszlym roku w pazdzierniku. lot do frankfurtu opoznil sie ok 3 godzin i moj samolot do filadelfii odfrunal. potem polecuialam przez waszyngton . dotarlam z 6 godzinnym opoznieniem. pisac o odszkodowanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#62 PostWysłany: 22 Paź 2011 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
PLL LOT 1,5 miesiąca przed planowanym wylotem zmienił mi godziny wylotu z 8:55 na 5:45. Czy jakieś odszkodowanie mi się należy? Pewnie nie, ale wolę się zapytac ;) Kto pyta nie błądzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 22 Paź 2011 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1071
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
ja pomogłem siostrze i jej koleżance napisać - złożyć pismo do ULC - samolot odleciał 9 godzin później niź planowo - LOT
na Rodos zamiast o 6 była 15.00
złożyły reklamację po przylocie na lotnisku - ale LOT odpisał że otrzymała napoje i posiłek, wkleiłbym ją... to można by się uśmiać tak napisane (wstyd)...szkoda że nie mam skanera
mydło i powidło

teraz wystąpiliśmy o 400 euro na osobę...- dwie osoby i dwójka dzieci - skarga złożona do ULC

pytanie - jaka dalej procedura ?
co ULC sprawdza- czy zaszły okoliczności nadzwyczajne ? (zabrał ich samolot,który przyleciał z Egiptu), inne loty latały normalnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 22 Paź 2011 22:57 

Rejestracja: 16 Lis 2010
Posty: 28
jaka ma byc forma skargi? wyszczegolnienie parametrow lotu czy cos bardziej literackiego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 22 Paź 2011 23:24 

Rejestracja: 16 Lis 2010
Posty: 28
dzial reklamacyjny lufthansy jest w niemczech. pismo napisze po polsku. bedzie ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 23 Paź 2011 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2011
Posty: 88
Loty: 54
Kilometry: 87 634
BZG napisał(a):
PLL LOT 1,5 miesiąca przed planowanym wylotem zmienił mi godziny wylotu z 8:55 na 5:45. Czy jakieś odszkodowanie mi się należy? Pewnie nie, ale wolę się zapytac ;) Kto pyta nie błądzi.


Nie przysługuje, ponieważ poinformowali ponad 14 dni od daty wylotu ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 26 Paź 2011 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
BoaVista napisał(a):

I drugi temat. Gdzie można sprawdzić faktyczną, dokładną godzinę wylotu (przylotu)? Na Okęciu mówią, żeby się zwrócić do przewoźnika, przewoźnik kieruje do biura podróży a BP udziela wymijających informacji. Generalnie z nikim nie można się dogadać. Wiecie jaka instytucja dysponuje archiwalnymi danymi o lotach?

sprobuj tu, zmieniajac w linku nr lotu na twoj http://flightaware.com/live/flight/KAC117
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 26 Paź 2011 20:04 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Podaj mi na privie dokładne numery lotów, datę i przewoźnika, to postaram się Ci sprawdzić o ile będę miał dostęp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 26 Paź 2011 20:07 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
boni napisał(a):
dzial reklamacyjny lufthansy jest w niemczech. pismo napisze po polsku. bedzie ok?

Nie, korespondencja musi być w j. niemieckim lub angielskim jeśli to poczta tradycyjna. W przypadku wypełniania formularza reklamacyjnego online można pisac po polsku. Ale dlaczego chcesz pisać do działu niemieckiego? W Polsce też jest dział reklamacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 26 Paź 2011 23:21 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Najlepiej pisać po Angielsku, najszybsza reakcja.

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 27 Paź 2011 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Wypełniam ten formularz http://www.seguridadaerea.es/NR/rdonlyres/86F0A90E-CBE5-4690-A573-B1F113978541/40256/retrasovuelo0302091.xls do hiszpańskiego ULC i w paru miejscach nie jestem pewna, co wpisać. Może mi ktoś pomóc?
Chodzi o te pola:
w pierwszej cześci Municipio (Council) - co tam wpisać?
w części Vuelo programado (Programmed flight) - co wpisać w rybryce - Vuelo ida, - Vuelo regreso, - Tipo de Vuelo, - Presentación a embarque


Lot z Lanzarote do Madrytu, opóźniony o ponad 9 godzin, Ryanair
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 27 Paź 2011 17:15 

Rejestracja: 09 Maj 2010
Posty: 193
Moja sprawa w ULC z Ryanairem ciągnie się już od 10 miesięcy. ULC działa fatalnie. 31 sierpnia minął termin rozprawy (ponad półrocznej) przełożonej i przedłużonej na żądanie ULC. Pani w ULC powiedziała, że jeszcze nic nie zrobiła i za moment dostanę pismo z informacją o przedłużeniu sprawy o kolejne miesiące. Mija 2 miesiąc i nawet pisma nie ma.

Podczas rozmowy telefonicznej powiedziała, że nie mam co liczyć na odszkodowanie od Ryana za opóźnienie, gdyż Ryan zwyczajowo nie płaci konsumentom. Woli zapłacić raz na jakiś czas karę nałożoną przez ULC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 03 Lis 2011 13:28 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Przy tych wszystkich zawirowaniach przydałoby się trochę zdrowego rozsądku. Za co chcesz odszkodowanie? Dostałeś posiłek, przewieźli Cię do Warszawy a Ty szukasz dziury w całym. Sam wiesz jaka panowała sytuacja w Warszawie i czym spowodowane było opóźnienie i lot do Łodzi.

Trochę pokory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 03 Lis 2011 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Maciek78 napisał(a):
Przy tych wszystkich zawirowaniach przydałoby się trochę zdrowego rozsądku. Za co chcesz odszkodowanie? Dostałeś posiłek, przewieźli Cię do Warszawy a Ty szukasz dziury w całym. Sam wiesz jaka panowała sytuacja w Warszawie i czym spowodowane było opóźnienie i lot do Łodzi.

Trochę pokory.

Niestety na tym forum mamy tez jednego pacjenta specjalnej troski, ktory chwile po wyladowaniu SP-LPC chcial kupic krajowke z WAW na ten sam dzien, zeby miec darmowy rebooking...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 04 Lis 2011 10:44 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 50
Mam (od ponad pół roku) wkupiony bilet Waszawa - Bangkok -Warszawa w Aeroflocie na 10 przed wylotem dowiedziałem się że lot powrotny został anulowany( konkretnie Bangkok-Moskwa), zaproponowano mi zmianę terminu o jeden dzień, zgodziłem się. Problem w tym, że miałem wykupiony dolot i powrót do i z Warszawy ( oczywiście po cenie promocyjnej, czyli bez żadnych zmian) w Locie. No i jestem w plecy bilet
z Warszawy przepada, a kupno nowego to koszt kilka razy większy.
Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie za przesunięcie lotu, jeśli tak, to jak i gdzie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 04 Lis 2011 11:31 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
W mojej (podkreślam: mojej) opinii - nie możesz. Aeroflot w regulaminie na pewno ma uwagę, że zastrzegają sobie mozliwość zmiany terminu/anulowania lotu w zamian za zwrot kasy bądź bilet na nowy termin. Wywiązali się ze swoich zobowiązań, gdyż masz nowy bilet. Reszta jest dla nich zbędna. Zabezpieczenie miałbyś, gdyby lot Kijów - Wawa był obsługiwany także przez Aeroflot.

Ale nie jest to wyrocznia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 04 Lis 2011 11:46 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 50
Może nie jasno napisałem bilet jest WAW-BKK-WAW a dolot i powrót do i z WAW jest z GDN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 04 Lis 2011 11:49 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 347
Maciek taki zastrzeżenia to maja zapewne wszystkie linie a nie chroni ich to od wypłaty odszkodowań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 04 Lis 2011 11:54 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Jeżeli dobrowolnie przystałeś na zaproponowaną zmianę planu podróży, nie możesz mieć dodatkowych roszczeń. Zawsze trzeba w takich sytuacjach (o ile to dla kogoś ważne) upierać się przy zachowaniu pierwotnej daty podróży (zmiana na innego przewoźnika operującego itd.)


Ostatnio edytowany przez marek2011, 04 Lis 2011 12:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 04 Lis 2011 11:55 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
user4 - jeżeli tak jest to na pewno odszkodowania nie są wypłacane za zmiany. Kupując bilet godzisz się na regulamin danej linii.
Odszkodowanie może być wypłacone, gdy zmiana ta podana będzie później, niż przewidują to przepisy (chyba jest to 7 dni).


A skąd mi się w poprzednim moim poście wziął Kijów? :shock:

EDIT: Marek, a jeżeli by się nie zgodził?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 472  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group