Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Dojazd z/na lotnisko Chopina (WAW) został opisany tutaj: viewtopic.php?p=787500#p787500


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 393 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Kwi 2014 11:12 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Mam pytanie trochę nie na temat ale nie chce tworzyć nowego wątku. Dawno nie lecialem z Chopina ile wcześniej wypada być na lotnisku przy odprawie online i bez bagażu rejestrowanego? Lecę 09.04 odlot o 9:05 wizz chce na spokojnie bez spiny zdążyć bo po ostatnim odlocie akurat z BUD do WAW gdzie czekałem prawie 1h do kontroli bezpieczeństwa i zdążyłem minute przed zamknięciem bramki mam awersje :-)

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez michzak, 26 Lip 2016 20:04, edytowano w sumie 1 raz
Dodanie wikipostu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 06 Kwi 2014 11:53 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Jak będziesz o 8 na lotnisku, to będzie w sam raz :) kontrola bezp w WAW o tej porze zajmie ci max 10min
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Kwi 2014 11:55 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Jak będziesz o 8 na lotnisku, to będzie w sam raz

Jestem przeciwnego zdania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Kwi 2014 12:05 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
8 jest jak najbardziej ok jak będzie duża kolejka możesz iść przez kontrola bezpieczeństwa dla buisness class nie powinni robić ci tam problemu. Na krajówki "Lot" zadrżało mi się przyjeżdżać na pół godziny przed i nie było problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Kwi 2014 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
hmm,to jest lotnisko i przypadek powtarzalności zdarzeń tu nie zachodzi
jeśli chodzi o nasze lotnisko to zawsze wole być wcześniej, bo wystarczy głupi bagaż pozostawiony i wszystkie plany biorą w łeb
ku przestrodze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Kwi 2014 14:52 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
klayton napisał(a):
Cytuj:
Jak będziesz o 8 na lotnisku, to będzie w sam raz

Jestem przeciwnego zdania.


Super, ale moze uzasadnisz? Bo moje jest takie, ze to jest juz PO poranych odlotach i nie ma kolejek to security. Gate otworza najwczesniej kolo 8.40. Jak bedzie pozostawiony bagaz, to raczej beda opoznienia w odlotach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Kwi 2014 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Myślę, że koledze chodziło o to, że spokojnie mógłby przyjechać nawet te 30 minut później.
Potwierdzam, że w godz. 8-10 jest mało odlotów z WAW i na lotnisku generalnie panują pustki, poranna fala odlotów kończy się przed 8, a ponownie ciasno zaczyna się robić jak zaczną się schodzić ludzie na loty do demoludów i pierwszą falę atlantyków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Kwi 2014 15:35 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 97
Zbanowany
panrobo napisał(a):
Jak bedzie pozostawiony bagaz, to raczej beda opoznienia w odlotach?

Niekoniecznie. Nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że większość samolotów będzie odlatywała na czas. Chyba że załoga utknie przed security i nie będzie miała jak się dostać do samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Cze 2014 22:19 

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 20
Tak jak powyżej - bagaż, jakieś czartery i może się okazać że czasu nie starczy. A Wizz raczej czekał nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Wrz 2014 19:55 

Rejestracja: 27 Sty 2014
Posty: 79
a na lot 6:05?
o której trzeba być 'dla świętego spokoju'?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Wrz 2014 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
Jeśli chcesz odprawić bagaż to 4 rano powinna Ci spokojnie wystarczyc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Wrz 2014 20:05 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Ja zrobiłabym tak, żeby być na luzie:
Z podręcznym i wydrukowaną kartą pokładową - 5:15
Z rejestrowym na lot rejsowy (Star Alliance) - 4:05 (4:35)
Z rejestrowym na czarter - tak jak podaje tour operator/ agent
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Wrz 2014 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Dla świętego spokoju jak zwykle 2 godziny przed odlotem, może to zbieg okoliczności ale na ostatnie kilkanaście odlotów z WAW security i dojście do gate zajmuje mi max. 15 minut z odprawą online.

Jak każda "reguła" może mieć odstępstwa to i godzina może być mało.

Moim zdaniem przyjemniej poczytać książkę przy gate niż, oglądać odlatujący samolot bez nas.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Wrz 2014 21:33 

Rejestracja: 27 Sty 2014
Posty: 79
podręczny + odprawa online, śmieszne lekko jest to, żeby dostać się na Okęcie z Wesołej na 4 rano muszę wyjść około 2 :)
chyba, że samochód + szukanie jakiejś miejscówki na Ochocie/Okęciu bo parkingi dookoła lotniska niweczą starania o tanie loty :)
dzięki za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Wrz 2014 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
miloszp napisał(a):
8 jest jak najbardziej ok jak będzie duża kolejka możesz iść przez kontrola bezpieczeństwa dla buisness class nie powinni robić ci tam problemu. Na krajówki "Lot" zadrżało mi się przyjeżdżać na pół godziny przed i nie było problemu.


Ja dokładnie tak zrobiłem. Latam zazwyczaj z KTW i się mocno zdziwilem z WAW, jak zobaczylem kolejke. Nie bylo szans zdazyc. Podszedlem do Business i nie bylo problemow.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Wrz 2014 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
statesman napisał(a):
podręczny + odprawa online, śmieszne lekko jest to, żeby dostać się na Okęcie z Wesołej na 4 rano muszę wyjść około 2 :)
chyba, że samochód + szukanie jakiejś miejscówki na Ochocie/Okęciu bo parkingi dookoła lotniska niweczą starania o tanie loty :)
dzięki za odpowiedzi!


Malkontent :P w cenie taniego biletu nie ma podwózki helikopterem.
Ciesz się, że jedziesz tylko z Wesołej, a nie z Przemyśla lub Augustowa. :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Wrz 2014 21:52 

Rejestracja: 27 Sty 2014
Posty: 79
haha, czasami się zapominam i używam naszego sportu narodowego czyli narzekania :)
ale lecimy do Bergamo na 24h i jak nie odsapniemy lekko w nocy przed to nasz dzień włoskiego żarcia skończy się o 18 :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Wrz 2014 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
statesman napisał(a):
podręczny + odprawa online, śmieszne lekko jest to, żeby dostać się na Okęcie z Wesołej na 4 rano muszę wyjść około 2 :)
chyba, że samochód + szukanie jakiejś miejscówki na Ochocie/Okęciu bo parkingi dookoła lotniska niweczą starania o tanie loty :)
dzięki za odpowiedzi!

oo, Wesoła moje okolice :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Wrz 2014 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 1987
Loty: 112
Kilometry: 141 978
srebrny
mashacra napisał(a):
Dla świętego spokoju jak zwykle 2 godziny przed odlotem, może to zbieg okoliczności ale na ostatnie kilkanaście odlotów z WAW security i dojście do gate zajmuje mi max. 15 minut z odprawą online.

Ostatnio security to w ogóle nie jest problem, też się temu dziwię. Ale jeśli jest się odprawionym i chce tylko skorzystać z bag drop, to trzeba uważać na longhaule – wówczas nawet i godzina czekania przy okienku to za mało. Mi się kiedyś udało zostawić bagaż w czekinie, na szczęście...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Wrz 2014 23:38 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 306
niebieski
proste zasady : najlepiej być 2 godziny przed odlotem - reszta to stres i kombinacja na własne ryzyko , codziennie są inne warunki pogodowe/dojazdowe do lotniska a jak czytam niektóre komentarze to aż ciary ..... / samolot odleci czasie z pewnością a po co się stresować , raz security trwa 10,20 minut a nieraz 30 minut ...... ryzyko ponosi pasażer

-- 27 Wrz 2014 22:39 --

DAD napisał(a):
miloszp napisał(a):
8 jest jak najbardziej ok jak będzie duża kolejka możesz iść przez kontrola bezpieczeństwa dla buisness class nie powinni robić ci tam problemu. Na krajówki "Lot" zadrżało mi się przyjeżdżać na pół godziny przed i nie było problemu.


Ja dokładnie tak zrobiłem. Latam zazwyczaj z KTW i się mocno zdziwilem z WAW, jak zobaczylem kolejke. Nie bylo szans zdazyc. Podszedlem do Business i nie bylo problemow.


piszesz mega bzdury
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 393 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group