Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 04 Lut 2014 23:29 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
to zależy co Cię interesuje, ale 3 dni na Bangkok to niezwykle mało
do atrakcji zewsząd jest blisko
jak zakosztujesz jazdy tuktukami to będziesz patrzeć gdzie by pojechać dalej ;)
wpisz sobie na forum w szukajce, było parę dyskusji na temat podobnych tripów do Twojego
:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#162 PostWysłany: 04 Lut 2014 23:34 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
China Town to delikatnie mowiac chyba najslabsza z atrakcji Bangkoku. Jedyna atrakcja w tej lokalizacji to moim zdaniem Zloty Budda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 04 Lut 2014 23:53 

Rejestracja: 02 Sie 2013
Posty: 13
Bangkok mogę przedłużyć i dołożyć inne atrakcje. Mnie bardzo interesuję np. lokalne targi, stoiska z jedzeniem, takie codzienne życie tubylców. Czy jest sens do tego wszystkiego dokładać Ayutthaya albo nawet Angkor Wat? Może polecicie jakiś ciekawy targ?
Przejrzałam właśnie większość wątków. Przepraszam, że faktycznie co rusz ktoś o to samo pyta... Jak dzieci we mgle.
A coś takiego od siebie ktoś poleci, że do dziś o tym nie może zapomnieć??
Ja mam kilka takich miejsc z podróży europejskich, np. Elafonisi na Krecie.. Klimat Paryża, kafejki...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 05 Lut 2014 01:23 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 91
Cytuj:
China Town to delikatnie mowiac chyba najslabsza z atrakcji Bangkoku. Jedyna atrakcja w tej lokalizacji to moim zdaniem Zloty Budda.


Zgadzam się, że China Town jest słabe. Warto zobaczyć świątynie i tyle w samym mieście.

Cytuj:
Czy jest sens do tego wszystkiego dokładać Ayutthaya albo nawet Angkor Wat? Może polecicie jakiś ciekawy targ?


Angkor Wat jest bardzo fajne, ale jest to kawałek drogi, Ayutthaya to spoko namiastka ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 05 Lut 2014 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Bardzo polecamy Koh Ngai - niedaleko Koh Lanty, ale lepiej pojechać autobusem z Krabi do Trang i potem busikiem do Pak Meng by złapać łódź na Koh Ngai. Z Koh Lanty i chyba też z okolic Krabi są bezpośrednie speedboaty, ale drogo. Wyspa jest malutka ale wspaniała, zero samochodów i asfaltu. Kilka resortów, prąd z generatora i tyle. Wokoło wyspy ładne rafy koralowe - dostępne z brzegu do snurkowania. Noclegi nie są zbyt tanie, ale warto. Jedyny tani nocleg to Koh Hai Villa - ok. 1000 Bhat za pokój/chatkę ze śniadaniem. Na bookingu jest też parę innych noclegów.
W pobliżu jeszcze wyspa Koh Mook (Koh Muk).
Railay i okolice są piękne, ale już bardzo skomercjalizowane, Railay west - ceny noclegów to kosmos. Railay east (5-10 minut piechotką od West) jest tańszy, ale nie ma plaży, ale mangrowce. Ton Sai to taka enklawa wspinaczy i palaczy w rytmach reggae- bardziej wyluzowane, ok. 15 minut pieszo dość ciężkim szlakiem lub też łodzią. Na Ton Sai więcej tanich noclegów, tańsze jedzenie itp.
W Bangkoku w okolicach Khao San dużo dobrych i niedrogich noclegów jest na Soi rambuttri.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 05 Lut 2014 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
W razie czego z lotniska w Trang jest 3 razy dziennie lot z Air Asia do Bangkoku :)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 05 Lut 2014 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Jeśli rozważasz wypad do Angkor to można potem polecieć również z Air Asia ze Siem Reap do Krabi (z przesiadką w Bangkoku ). Lot wychodzi 7 godzin, ale drogą lądową zejdzie ze 2 dni.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 05 Lut 2014 13:09 

Rejestracja: 02 Sie 2013
Posty: 13
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Trochę jednak zmienię swój plan.
Czy w Bangkoku polecicie jakiś targ, czy znajdę gdzieś lokalne rękodzieło, interesują mnie tekstylia (poszewki jedwabne), bibeloty, mini obrazy. Lubię się otaczać takimi przedmiotami pełnymi egzotyki, pachnących podróżą :)
A co do miejsca, faktycznie lubię też takie wyluzowane plaże, chillout.
Pytanie z innej beczki. Czego się wystrzegać... Mam trochę obawy, że mi ktoś jakieś zioło podrzuci i do paki na 100 lat pójdą. Z mediów wiadomo, że takie sytuacje miały miejsce w historii... Będziemy mieli plecaki.. Jak się przed tym uchronić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 05 Lut 2014 13:31 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Uważać z przygodnymi znajomościami. Nie wszyscy są tacy uprzejmi na jakich wyglądają.
Przed wylotem wypakować i spakować ponownie plecak. Nie zostawiać na ulicy. Zafoliować przed wylotem, albo schować do pokrowca na kłódkę. Z tym, że to bardziej dla bezpieczeństwa dobytku (dawno temu okradli mi plecak na Don Muangu).
Tego żeby nie krzyczeć na środku Khao San, po opróżnieniu wiadra na szyi, że chcesz kupić "zioło" to chyba nie muszę pisać ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 05 Lut 2014 13:32 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Czy w Bangkoku polecicie jakiś targ, czy znajdę gdzieś lokalne rękodzieło, interesują mnie tekstylia (poszewki jedwabne), bibeloty, mini obrazy. Lubię się otaczać takimi przedmiotami pełnymi egzotyki, pachnących podróżą

Jak masz na to siły, to możesz udać się na Chatuchak (Jatujak Market). I z mapą obchodzić stoiska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 05 Lut 2014 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Targów nie znam za dobrze, ale polecam centrum handlowe MBK koło Siam Square - na ostatnim piętrze jest pełno stoisk gdzie można obkupić się dowoli i to dużo taniej jak w turystycznych dzielnicach. Lampki, świeczki, obrazy, bibeloty no i oczywiście koszulki Chang i Singha. Dojazd autobusem linie nr. 40 z głównej dwupasmówki koło Khao San.

Co do bezpieczeństwa - nic nikomu nie przewozić, nie gadać z podejrzanymi typami, nam nikt nigdy niczego nie wciskał. Uważać na plecaki - można nosić założony pokrowiec przeciwdeszczowy, ale raczej dla ochrony przed ciekawskimi rękami niż szmuglerami narkotyków :) Tajlandia jest moim zdaniem bardzo bezpiecznym krajem, ale jak wszędzie na świecie trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem. Uwaga na kierowców tuk tuków, podejrzanie niskie ceny. Bardzo złą opinią cieszą się autobusy turystyczne oferowane na Khao San. Są prawie połowę tańsze niż "rządowe" (odjeżdząjące z regularnych dworców autobusowych) i odbierają cię z okolicy hotelu, ale traktują ludzi dość paskudnie, zdarzają się przesiadki po drodze i wtedy zdarzają się żądania dodatkowej zapłaty itp. (mieliśmy taką sytuację), po drodze często stają przy "biurach" turystycznych i wciskają zawyżone cenowo noclegi. Generalnie jak się olewa brednie jakie wciskają to można z nimi jeździć, ale trzeba uważać. No i zdarza się, że okradają w nich plecaki - mi ukradli ładowarkę do telefonu...
Jeśli chcesz jechać do Angkor to lepiej na własną rękę (wyjdzie drożej, ale lepiej niż w biurze na Khao San) - autobus lub taxi na dworzec Mo Chit, potem autobus na granice i dalej albo autobus "turystyczny" czyli drogi, albo taxi - my zapłaciliśmy 800bhat za 2 osoby z granicy do Siem Reap - za autobus chcieli podobnie.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 05 Lut 2014 13:45 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Targów nie znam za dobrze, ale polecam centrum handlowe MBK koło Siam Square

A ja odradzam - moim zdaniem szkoda czasu i niczego ciekawego (w porównaniu z rynkiem) tam nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 05 Lut 2014 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
klayton napisał(a):
Cytuj:
Targów nie znam za dobrze, ale polecam centrum handlowe MBK koło Siam Square

A ja odradzam - moim zdaniem szkoda czasu i niczego ciekawego (w porównaniu z rynkiem) tam nie ma.


Zależy co kto lubi i czego szuka:) Nie ma tam prawdziwego, orientalnego rękodzieła, ale ceny są bardzo rozsądne - sporo taniej niż np. na Khao San za ten sam towar. No i nie ma może klimatu, ale jest klimatyzacja :)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 05 Lut 2014 14:14 

Rejestracja: 02 Sie 2013
Posty: 13
Hehe, wielkie dzięki. Jesteście super, że dzielicie się swoim doświadczeniem. To naprawdę może uchronić mnie i innych czytających przed rozczarowaniem lub ewentualnym niebezpieczeństwem.
Nic tylko się szykować i jechać! Dam znać jak mi poszło, a potem może i innym będę mogła doradzić. Jeszcze raz wielki dzięki!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 05 Lut 2014 14:34 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
corvetta666 napisał(a):
Witajcie,
12 marca wylatuję do Tajlandii, powrót 31 marca. Proszę Was serdecznie o pomoc w planowaniu podróży. Nic jeszcze nie jest przesądzone. A na razie wygląda to tak:
1. z 13 na 14 przylot do Bangkoku.
2. Planuję tu wstępnie zostać do 17-go. Nocleg w okolicy Khao San (nie przy samej ulicy, ale gdzieś w okolicy). Chyba, że polecicie inne miejsce, gdzie będzie relatywnie blisko do atrakcji. Z Bangkoku chciałabym wyskoczyć tylko na targ wodny i to mnie kręci... W samym Bangkoku interesuje mnie China Town, tradycyjne świątynie. Może polecicie coś wyjątkowego, odjechanego...
3. Z Bangkoku przelot do Krabi. Tu interesuje mnie Railay Bay i sama Railay Beach - tu zostałabym z 3 dni. Stąd mogłabym też zrobić jednodniową wycieczkę na wyspy Phi Phi.
4. Odpoczynek 7 dni na Koh Lanta + 3 dni na jakieś wycieczki na okoliczne wyspy.
5. 30 rano powrót do Bangkoku z Krabi. Tu nocleg w Sky hotel w ramach rozrywki.

Plan nie jest szalony, ale to moja pierwsza daleka samodzielna podróż i trochę mam obawy :) Jestem otwarta na Wasze komentarze i pomysły, żeby ten plan trochę urozmaicić albo wywrócić do góry nogami :) Dziękuję z góry za odpowiedzi, pozdrawiam :



Pamiętaj też on: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_kon ... ujacych__2

Jeśli napiszą nie podróżuj, to nie podróżuj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 05 Lut 2014 15:31 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
Cześć,

też niedługo jadę pierwszy raz do BKK i z tego co piszesz, to szukam podobnych atrakcji. Może praktycznych rad kogoś, kto już zna miasto nie udzielę, ale przybliżę, co udało mi się znaleźć.

Koniecznie planuję odwiedzić Chatuchak, szczególnie sekcję z "rękodziełem" - gdzie jest można znaleźć na mapach, szczególnie polecam ilustrowaną mapę Nancy Chandler.

Chinatown to też dla mnie must, być może po prostu dlatego, że lubie klimatyczne chińskie ulice z mydłem i powidłem - ale w okolicy podobno też są sklepy z fajnymi rzeczami typu materiały, tkaniny itp - również tu trasę wytyczyć pomogła mi wspomniania mapa :)

Jeśli chodzi o targ wodny to poza tym oczywistym i turystycznym wybieram się na Bang Kra Chao - podobno tamtejszy pływający targ nadal nie jest tak bardzo odkryty przez turystów jak pozostałe, do tego sama dzielnica nazywana jest "płucami Bangkoku" i wygląda dość urokliwie, planuję pojeździć tam rowerem (można wynająć na miejscu) i odpocząć od zgiełku miasta. Są fajne mostki nad mokradłami i cudowna roślinność, chcę też zobaczyć świetny hotel na drzewie - Bangkok Tree House - niestety poza budżetem, aby tam zostać ;)

Wybieram się na Pak Klong Talad - targ kwiatowy - ale to dość oczywiste, oprócz tego targ talizmanów - jest w pobliżu Pałacu, więc na trasie większości turystów :) ale lubię takie klimaty i zebrałam dużo ciekawych historii o talizmanach, duchach i rzeczach z tym związanym - mogę się podzielić, jeśli ktoś też to lubi.

Planuję odwiedziny w dzielnicy arabskiej - "the arabic, middle eastern and african area of Bangkok is concentrated along Sukhumvit Soi 3 to 5 and along the small alleyways in between in Pleonchit Area of Bangkok" jeszcze nie szukałam na mapie ;) więc nie wiem czy wyjdzie.

Jeśli chodzi o jedzenie, tu miejscówki, które zebrał Mark Wiens - przy okazji polecam jego książkę o streetfoodzie ;) kosztuje grosze za pdfa a chyba warto :) mam nadzieję... http://migrationology.com/2011/05/top-1 ... nctuaries/

No i chcę zobaczyć Erewan Shrine - wygląda niesamowicie, chociaż to kawałek!

Kolejnym punktem na mojej drodze będzie Muzeum Tekstyliów Królowej Sirikit - coś dla kobitek ;) piękne stroje i można za darmo przymierzyć tradycyjny tajski strój! Mieści się w kompleksie pałacowym, ale podobno jest często pomijany. Info o darmowych przymiarkach z zeszłego roku - jeśli ktoś może potwierdzić, byłoby fajnie.

No i troche architektoniczno-hobbistycznych zajawek - opuszczona wieża Sathorn Unique - wchodzić oficjalnie nie można, nieoficjalnie podobno można, ale ja się nie odważę, za to na pewno fajnie popatrzeć ;) No i Klong Toey - tam planuję poszukać w slumsach atrakcji wybudowanych przez grupę architektów odnawiających atrakcje slumsów - jak dobrze pójdzie to z kimś kto był w to zaangażowany, ale czekam na odzew ;)

To tyle co pamiętam tak na chwilę obecną, w domu postaram się jeszcze coś dopisać jak zajrzę do swoich notatek ;) no i mam tam też trochę rzeczy w okolicy Krabi dopisane.

Mam nadzieję, że wspólnymi siłam poznajdujemy naprawdę ciekawe miejsca!!! Bangkok jest tak ogromy, że nie wierzę, by nie było tam nic ciekawego poza szlakiem świątyń :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 05 Lut 2014 15:50 

Rejestracja: 02 Sie 2013
Posty: 13
DJADKJGU widać, że lubimy to samo :) Ja niebawem jadę, a nawet nie miałam czasu porządnie się w tym temacie ogarnąć. Od soboty zabieram się na ostro!!!
Lubię pamiątki z podróży. W domu na spokojnie przejrzę jeszcze raz wszystkie Wasze uwagi, które wzięłam sobie do serca i w tym tygodniu napiszę nowy plan :)
Oby tylko nie było poważnych zamieszek w BKK, które uniemożliwią swobodne przemieszczanie się... Wstrzymuję się z zakupem biletów na terenie kraju, żeby w razie czego mieć wyjście awaryjne (np. Malezja).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 05 Lut 2014 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Poza Bangkokiem i większymi miastami powinno być spokojnie, na małych wyspach o zamieszkach i stanie wyjątkowym w BKK pewnie słyszeli tylko z TV, więc warto skoczyć w "wyczilowane" miejsce pod palmę. Jeśli chcesz podróżować po kraju i z kraju samolotem, to daj sobie trochę więcej czasu na dojazd na/z lotniska itp.
Może jednak z Bangkoku do Angkor (Siem Reap) - jak dla mnie Angkor jest MEGA i potem samolot od razu gdzieś nad morze :) Alternatywnie Air Asia - Siem Reap - Kuala Lumpur. Wyspa Langkawi jest całkiem przyjemna i tanio lata tam oczywiście AirAsia i chyba też TigerAir, a z niej w miarę niedrogie promy na Koh Lipe... A w sumie w okolicy jest jeszcze Singapur... Jest w czym wybierać :)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 05 Lut 2014 18:39 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
ile osób tyle opinii ;)
Tajlandia to w moim przekonaniu kraj który zamieszkują bardzo mili ludzie
wytycz swoją ścieżkę! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 19 Lut 2014 21:49 

Rejestracja: 02 Sie 2013
Posty: 13
Plan podróży. Przylot do Bangkoku
13.03 przylot ok. 00.00. Nocleg blisko rzeki i blisko niektórych świątyń
14.03 pośpimy max do południa, zwiedzanie piechotą - Wat Arun, Wielki Pałac jak damy radę, rejs rzeką.
15.03 chętnie Ayutthaya
16.03 może targ wodny okolica Bang Nam Phung, rowerki
17.03 rano przelot do Krabi, z Krabi chyba na Ao Nang, odpoczynek
18.03 rejs na pewno okolice Railay Beach + może coś jeszcze ? Jakieś propozycje ?
19.03 standardowo mimo tłoku rejs Koh Phi Phi
20.03 jest luka, więc może inny rejs Bamboo Island, inne, co polecacie?
w tym miejscu pytanie. Czy spać cały czas w okolicy Ao Nang, czy za każdym razem gdzie indziej? Szukam komfortowego noclegu, z klimą, masażem, knajpkami nieopodal.
21.03 tu mogę już wyskoczyć na kilkudniowy odpoczynek na top wyspę. Mogę się przetransferować np. na Koh Tao
pobyt na wyspach do 28-go. Co w tym czasie robić, czego nie pominąć, bo serce pęka? Szukam, czytam i nie wiem, kurcze.
29.03 rano powrót do Bangkoku, odpoczynek, może China Town +zabytki.
30.03 myślałam o wypadzie na targ na torach kolejowych + wodny, może wpleść tu Kanchanaburi? Ale czy zdążę to ogarnąć.
31.03 rano wylot.
Co o tym myślicie, liczę się bardzo z opiniami osób, które zwiedzały ten kraj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group