Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Sty 2010 14:23 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 13
Loty: 80
Kilometry: 173 167
wklejam mój tekst z wikitravel, sprawdzone osobiście, poza wzmianką o nocnych, która jest od kogoś innego. Naprawdę warto, zwłaszcza, że korzystając z tej opcji można jeszcze rzucić okiem na często pomijaną a jak najbardziej godną uwagi, dzielnicę EUR
Najtańsza, choć czasochłonna, opcja dojechania z lotniska do centrum to miejskie autobusy (niebieskie, należące do Co.tra.l, S.p.A). Przystanek znajduje się na najniższym poziomie, 100 m w lewo od hali przylotów (terminale B i C) Bilety można kupić w sklepikach oznaczonych specjalnym niebieskim znakiem z napisem Tabacheria, jeden znajduje się w hali obok przystanków. z lotniska Fiumicino kursują następujące linie:
Aeroporto-Termini-Tiburtina (€3.60)

W nocy €7. Jeździ całkowicie niezgodnie z rozkładem. Trzeba cieprpliwie czekać i nie poddawać się - w końcu zapewne przyjedzie.
Aeroporto-Roma Cornelia (metro A) (€2.80) (rozkład)
Aeroporto-Roma Magliana (metro B) (€1.60) (rozkład)
Aeroporto-Ostia Lido (€1.20) (rozkład)
Aeroporto-Fregene (€1.00) (rozkład)
Aeroporto-Fiumicino (città) (€0.77) (rozkład)

W autobusie nie zapomnij skasować biletu; jeśli kasownik nie działa (co sie często zdarza), musisz napisać na bilecie swoje imię i nazwisko, datę urodzenia oraz aktualną datę i godzinę.

Dobrym rozwiązaniem jest dojechanie autobusem do EUR Magliana (zatrzymuje się dokładnie przy stacji metra linii B) a potem metrem do centrum. Jest to najtańszy sposób na dostanie sie do centrum (€2 autobus+€1 metro). Autobus będzie oznaczony "Fiumicino-Porto-Magliana", ale zawsze lepiej zapytać kierowcę.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez michzak 01 Sie 2016 07:55, edytowano w sumie 3 razy
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 25 Sty 2010 14:32 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Dziękuję, miło poznać jednego z autorów wikitravel. Wydruki z wiki zabieram ze sobą w każdą podróż.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Lis 2010 14:21 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Marcin napisał(a):
Dobrym rozwiązaniem jest dojechanie autobusem do EUR Magliana (zatrzymuje się dokładnie przy stacji metra linii B) a potem metrem do centrum. Jest to najtańszy sposób na dostanie sie do centrum (€2 autobus+€1 metro). Autobus będzie oznaczony "Fiumicino-Porto-Magliana", ale zawsze lepiej zapytać kierowcę.


Ten właśnie sposób sprawdziłem i polecam, dla mnie świetne rozwiązanie. Przystanek autobusu (cotralspa.it) znajduje sie przy wyjściu z terminala 2. Kursuje rzadko, warto wczesniej sprawdzić rozkład. Wyszukiwarka na stronie cotralspa.it działa bardzo dobrze. Interesuja nas przystanki

From Stop: Aeroporto di Fiumicino, Aeroporto/Voli internazionali/(FM1)
Take the Route W0001 bus towards Roma, Eur Magliana [Metro B]

Bilet za 2 euro można kupić w tabachio na lotnisku lub przy drodze powrotnej w tabachio na stacji metra EUR Magliana. Za bilety można płacić tylko gotówką.
Bilet jednak zdecydowanie nie jest niezbędny. Przyleciałem bez nawet jedego euro w kieszeni, miałem pobrac gotówkę z bankomatu. Okazało się, ze wszytskie bankomaty na lotnsiku są unicredit, a unicredit ma przerwe w działaniu przez 2 dni. Chciałem kupić bilet płacac karta w tabachio - tu niestety tylko gotówka. Wsiadłem wiec bez biletu, kierowca, mmo ze byłem jednym z 3 pasazerów, nie robil zadnego problemu, ze wisadam bez biletu.

Okaząło się potem, ze na stacji metra EUR Magliana, ani nigdzie w okolicy też nei am bankomatu. Biletu na metro za 1 euro tez mis ie nei udalo kupić.Wiec metrem tez jechałem na gapę.

Podróz autobusem trwa około 50 minut, jedziemy wzdłuż kanału portowego, póniej koło dużego centrum handlowego, w tym outletu ubraniowego. Metrem natomiast an jednym bilecie można jeżdzić 75 minut i się przesiadać na druga linię - wiec za 3 euro dojedziemy w dowolny rejon Rzymu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Lis 2010 14:25 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Jeszcze co do samego Fiumicino. Leciałem Wizz'em , który na tym lotnisku nie ma opcji odprawy online. Odprawa jest tu mega restrykcyjna, jeśli macie bagaż podręczny większy o milimetr od wymiarowego - zapłacicie za rejestrowany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Sty 2011 11:23 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 101
Loty: 2
Kilometry: 34 746
Rozkład autobusów FCO-Rzym stacja metra Cornelia, koszt 2eur/OW:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Sty 2011 00:49 

Rejestracja: 23 Sty 2011
Posty: 3
Może orientujecie się czy lotnisko leży w strefie korzystania z miejskich/podmiejskich biletów dobowych/kilkudniowych i czy można takie bilety kupić na lotnisku i stosować w autobusach, metrze, pociągach począwszy już od lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Sty 2011 13:20 

Rejestracja: 23 Sty 2011
Posty: 5
Czesc jest tzw. pass koszt 20-25eur i mozesz na nim jezdzic 3-5dni nie placac za komunikacje i masz wolne wstempy do niekturycz muzeuw! kupisz go w terminalu 3 wychodzac po odebraniu bagazu na prawo jest ich biuro. czasem jak zamawiasz transfer z fiumicina do rzymu co nie kosztuje duzo bo jak jest was 3-4o 45eur a, przy 8 os 70eur to wychodzi mniej niz bilet na pociag 14eur os.wiec pass zakupi dla ciebie kierowca i wreczy ci go przy przylocie . ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Lut 2011 23:34 

Rejestracja: 23 Sty 2011
Posty: 3
Kilka informacji po powrocie z Rzymu. Autobusy Cotral znajdują się pomiędzy 2 a 3 terminalem (w zasadzie przy drugim). Bilety można kupić w tabacchio na lotnisku (jak kupiłem w takim dużym, w połowie budynku terminalu 3). Na przystanku jest rozkład, którego przestudiowanie trochę zajmuje, ale można się połapać (zawsze można spytać kierowcy czy jedzie do metra magliana czy cornelia) Ceny biletów: Eur Magliana - 2 euro (3 strefy). Metro Cornelia - 3,50 euro (6 stref - taki sprzedała mi pani w "kiosku"). Powrotne z Eur Magliana na lotnisko można kupić przy wyjściu ze stacji metra (kierując się na prawo) w barze/tabacchio. Autobus Cotral czeka po drugiej stronie ulicy (łatwo znaleźć bo to zadupie, nic tam więcej nie ma). Na stacji metra, w automacie można kupić bilety za 1 euro (75 minut, można się przesiadać) oraz dobowe (4 euro), 3 dniowe (11 euro) i tygodniowe (16 euro). Uwaga bilety dobowe i większe nie są obliczane na godziny (np. dobowy nie jest ważny 24 h tylko do 23:59 w dniu skasowania).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Mar 2011 12:33 

Rejestracja: 17 Mar 2011
Posty: 2
Witam, można jeszcze poprosić o 2 zdania na temat dojazdu z Termini do Rzymu? Co prawda będę jechał na Cornelia, ale chyba różnicy dużej nie ma...
Czy trudno trafić na przystanek autobusowy? Domyślam się, że za bagaż jakoś dodatkowo się nie płaci? Czy któryś z Was kupował na lotnisku Roma Pass? Na http://www.rzym.it/ jest napisane, że można kartę kupić przy terminalu C w Punkcie Informacji Turystycznej, czy ktoś to praktykował?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Mar 2011 12:55 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Termini to dworzec kolejowy w centrum Rzymu :D Więc jak będziesz już tam, to znaczy, że jesteś w Rzymie. Przy dworcu są przystanki autobusowe i niedaleko jest też tramwaj z tego co pamiętam. Generalnie ja jeździłem metrem, chociaż w Rzymie sieć metra jest nie wiele większa od warszawskiej (tylko 2 linie).

Kupowałem też Roma Pass. Możesz to dostać od razu na lotnisku. Wpisujesz tam datę i możesz jeździć chyba przez 3 dni komunikacją publiczną i masz wstęp do 3 muzeów. Ja akurat trafiłem tak, że Kapitol i to muzeum obok były bezpłatne, tzn. nie sprawdzali biletów przy wejściu :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Mar 2011 13:01 

Rejestracja: 17 Mar 2011
Posty: 2
Cholera, oczywiście miałem na myśli Fiumicino. Te nazwy są mi jeszcze obce i mają prawo troszkę się mylić ;) Sorry.
Więc moje pytania są aktualne ale dla przejazdu liniami Cotral z lotniska Fiumicino do placu Cornelia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Lip 2011 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
Flumincino -> Termini za € 2,20

Kilka dni temu sam poruszałem się w/w trasą. Na lotnisko przyleciałem dosyć późno, nocleg miałem przy samym dworcu Termini (jeżeli ktoś będzie szukał noclegu w Rzymie mam kontakt do Polki, która wynajmuje pokoje z łazienkami, kilka dni temu płaciłem €21 per osoba w pokoju 4 osobowym z łazienką).
Jedyną tanią opcją dostania się do centrum była podróż niebieskim autobusem Cotrala na linii Fiumicino APT - Ostia Lido do przystanku Ostia Nord, następnie "metrem naziemnym" z Ostia Nord do Piramidy, a następnie metrem z Piramidy do Stazione Termini. Koszt € 2,20 - bilet na Cotral kosztuje € 1,20 natomiast na jednym bilecia € 1,00 można przez 75 minut podróżować metrem naziemnym oraz podziemnym.

Bilet na Cotral można kupić w TABACCAIO FERRETTI (jak się wychodzi z hali przylotów jedno TABACCAIO jest po prawej stronie natomiast drugie znajduje się w terminalu nr 1). Podobno bilet można kupić również w AUTOGRILL'u.

Image

Przystanek autobusu znajduje się pomiędzy 2 i 1 Terminalem - trzeba szukać przystanku, na którym na jezdni jest napisany Cotral.

Rozkład jazdy niebieskiego autobusu na linii Fiumicino APT - Ostia Lido: http://maxcdn.rzym.it/wp-content/uploads/ostia_fiumicino.pdf

Cotralem jedziemy aż do przystanku Lido Nord - tuż przed przystankiem po prawej stronie mijamy duże centrum kinowe, a następnie autobus skręca w prawo na skrzyżowaniu - tuż przed skrętem w prawo po lewej stronie widać stację metra naziemnego.

Z przystanku Lido Nord jedziemy aż do Piramidy, a następnie z tej samej stacji (tyle, że trzeba zejść pod ziemię) korzystamy z linii metra B i docieramy np. do Stazione Termini.

Niebieskim Cotralem z lotniska można również dostać się do przystanku linii metra A Cornelia: http://maxcdn.rzym.it/wp-content/upload ... micino.pdf

Koszt € 3,10

Lotniska, dworce kolejowe i autobusowe w Rzymie: http://maps.google.it/maps/ms?msid=202256450821745833050.00048c82667e685f3c33b&msa=0&ll=41.793544,12.252846&spn=0.005767,0.013089

Rysunki i mapy pochodzą ze strony rzym.it (przed przyjazdem do Wiecznego Miasta warto odwiedzić).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Sie 2011 16:25 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
Chciałem potwierdzić, że jest możliwy opisywany tutaj djazd (cotral+metro) za 2E. Kilka dni temu sam tak zrobiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Wrz 2011 12:54 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 1
Witam serdecznie,

Chciałbym się zapytać o bardzo nurtującą mnie sprawę. Lecimy do Rzymu 4 września Wizzairem, więc mam powyżej informacje, jak się dostać do centrum. Miałbym natomiast taką wątpliwość - 8 września mamy z Fiumicino lot do Turynu o godz. 7:00, a więc trzeba być na lotnisku już ok. 5:00, albo i wcześniej. Hotel mamy przy Largo Antonio Sarti (to chyba centrum Rzymu) i teraz mam pytanie - ile czasu powinniśmy sobie zarezerwować na dostanie się na lotnisko? Jaki środek transportu wchodzi w grę? Oczywiście nie chcielibyśmy wydawać na sam transport o tej porze majątku, proszę o jakiekolwiek porady, bo z rozkładów powyżej wynika, że pierwsze autobusy ruszają dopiero ok. 5.00.

Przy okazji - przeglądając stronę Cotralu, to firma dołączyła do strajku generalnego, zaplanowanego na wtorek 6 września w godz. 9-17 (tyle zrozumiałem po włosku).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Wrz 2011 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
Czy na Fiumicino w strefie odlotów są jakieś automaty z wodą, kawą itp czy tylko pozostają sklepy i kawiarnie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Wrz 2011 22:11 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 4
a jak wygląda aktualnie sytuacja z dojazdem do Rzymu po godzinie 22?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Wrz 2011 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
krzywiec napisał(a):
Flumincino -> Termini za € 2,20

Kilka dni temu sam poruszałem się w/w trasą. Na lotnisko przyleciałem dosyć późno, nocleg miałem przy samym dworcu Termini (jeżeli ktoś będzie szukał noclegu w Rzymie mam kontakt do Polki, która wynajmuje pokoje z łazienkami, kilka dni temu płaciłem €21 per osoba w pokoju 4 osobowym z łazienką).
Jedyną tanią opcją dostania się do centrum była podróż niebieskim autobusem Cotrala na linii Fiumicino APT - Ostia Lido do przystanku Ostia Nord, następnie "metrem naziemnym" z Ostia Nord do Piramidy, a następnie metrem z Piramidy do Stazione Termini. Koszt € 2,20 - bilet na Cotral kosztuje € 1,20 natomiast na jednym bilecia € 1,00 można przez 75 minut podróżować metrem naziemnym oraz podziemnym.

Bilet na Cotral można kupić w TABACCAIO FERRETTI (jak się wychodzi z hali przylotów jedno TABACCAIO jest po prawej stronie natomiast drugie znajduje się w terminalu nr 1). Podobno bilet można kupić również w AUTOGRILL'u.

Image

Przystanek autobusu znajduje się pomiędzy 2 i 1 Terminalem - trzeba szukać przystanku, na którym na jezdni jest napisany Cotral.

Rozkład jazdy niebieskiego autobusu na linii Fiumicino APT - Ostia Lido: http://maxcdn.rzym.it/wp-content/uploads/ostia_fiumicino.pdf

Cotralem jedziemy aż do przystanku Lido Nord - tuż przed przystankiem po prawej stronie mijamy duże centrum kinowe, a następnie autobus skręca w prawo na skrzyżowaniu - tuż przed skrętem w prawo po lewej stronie widać stację metra naziemnego.

Z przystanku Lido Nord jedziemy aż do Piramidy, a następnie z tej samej stacji (tyle, że trzeba zejść pod ziemię) korzystamy z linii metra B i docieramy np. do Stazione Termini.

Niebieskim Cotralem z lotniska można również dostać się do przystanku linii metra A Cornelia: http://maxcdn.rzym.it/wp-content/upload ... micino.pdf

Koszt € 3,10

Lotniska, dworce kolejowe i autobusowe w Rzymie: http://maps.google.it/maps/ms?msid=202256450821745833050.00048c82667e685f3c33b&msa=0&ll=41.793544,12.252846&spn=0.005767,0.013089

Rysunki i mapy pochodzą ze strony rzym.it (przed przyjazdem do Wiecznego Miasta warto odwiedzić).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Wrz 2011 08:18 

Rejestracja: 23 Sty 2011
Posty: 5
No, dobrze wez cotral i pociag z Osti ale,ale ostatni kurs kolejki z Osti o kturej 23. A stacja w OSTI nie jest bardzo bezpieczna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Wrz 2011 18:00 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Nie pojawiła się tu jeszcze informacja o dojeździe pociągiem, który może nie jest najtańszym, ale za to bardzo wygodnym sposobem dostania się z lotniska do centrum.

Są dwie możliwości:
- pierwsza to Leonardo Express, czyli szybki pociąg, który jedzie z lotniska na stację Termini (ok. 20 minut). Pociąg nie zatrzymuje się na żadnej pośredniej stacji.
Jest to chyba najszybszy sposób dostania się do centrum, ale dość drogi: obecnie bilet kosztuje 14 euro. Dwie osoby płacą więc mniej więcej tyle, ile za taksówkę.
Pociąg kursuje co pół godziny.

- druga możliwość to pociąg podmiejski (linia FR1), który kursuje co 15 min. w dni powszednie, a co 30 minut w niedziele i święta.
Bilet kosztuje 8 euro. Można się nim dostać w ok. 20-30 min. na główne stacje w Rzymie: Roma Trastevere, Roma Ostiense (połączenie z metrem B), Roma Tuscolana, Roma Tiburtina. Pociąg nie jedzie na stację Termini.

Rozkłady i inne informacje można zobaczyć tutaj:
http://www.trenitalia.com/cms/v/index.j ... 16f90aRCRD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Paź 2011 18:22 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Czy jest jakiś tańszy sposób, niż ostatni pociąg Leonardo Express o 23:38 za 14 euro na dostanie się do centrum Rzymu po 23:30?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group